Jego olśnienie

Autorce udało się skonstruować naprawdę dobry romans mafiny, w którym wielowątkowa fabuła nie pozwala się od siebie oderwać. Ta historia obfituje w dynamiczne zwroty akcji, przez które serce będzie bić szybciej, a puls przyspieszy, ale nie tylko. Dzięki niej możemy się również pośmiać ( dialogi) wzruszyć i zadać pytania kategorii egzystencjalnej... O sens życia, walkę o szczęście wbrew przeciwnościom losu i inne. Życie Joannie nie szczędziło cierpień. Ta postać wzbudza szczególną empatię i sympatię. Wydarzenia których jesteśmy świadkami nie są odrealnione, pisarce udało się je przedstawiać w dosyć rzeczywisty sposób, dzięki czemu możemy się bardziej "wczuć" w całą historię. Podobnie jak postaci, zarówno pierwszo-jak i drugoplanowe, których kreacja została bardzo dobrze przeprowadzona.
Pierwszy raz spotkałam się w romansie mafijnym z wyłączną narracją ze strony bohatera męskiego, gangstera, i o dziwo nie przeszkadzało mi to. Naprawdę dobrze obserwuje się przemianę Dariusza, która w nim zachodzi dzięki Joannie. Tytułowe "jego olśnienie" to dowód na to, jaką siłę ma prawdziwe i szczerze uczucie. Autorka popełniła wyśmienitą powieść, która łączy wiele gatunków. Oprócz romansu mafijnego spotkamy się tu z elementami kryminału, czy dramatu. Tak więc sami widzicie, ilość emocji jest tu ogromna. Droga do wspólnej przyszłości naszych bohaterów jest okupiona wieloma problemami. Świat, w którym żyje Dariusz wymaga od niego bycia okrutnym i bezwzględnym. Liczne nierozwiązane sprawy, kłopoty i interesy sprawiają, że Dariusza coraz bardziej pochłaniała będzie jego mroczna dusza. Fabuła będzie napawała ciągłym niepokojem, a samo zakończenie nie przyniesie odpowiedzi i gotowych rozwiązań, a wręcz przeciwnie, postawi nowe pytania. "Jego olśnienie jest pierwszym tomem serii "Odkupienie" więc bardzo się cieszę że mam możliwość przeczytania od razu kontynuacji losów Dariusza i Joanny.

Dziś recenzja bardzo dobrego eBooka! Powieść autorki zrobiła
na mnie ogromne wrażenie, a
fabuła mnie wciągnęła od samego początku. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, nie znam wcześniejszych powieści Pani Adeli, ale w tej sytuacji chętnie przeczytam. Bardzo lubię czytać romanse, szczególnie mafijne z wątkiem psychologicznym. To moje ulubione połączenie i tu takie znalazłam. Powieść skrywa tajemnice, wątek trudnego dzieciństwa głównego bohatera, czyli Dariusza oraz elementy mafijnego brutalnego świata, pełnego porachunków. Takie połączenie sprawiło, że przeczytałam eBook w jeden wieczór. Historia Dariusza groźnego i bezlitosnego szefa mafii oraz Joanny, która jest łagodna i dobra.

eBook swoją premierę miał pierwszego grudnia czyli całkiem niedawno. Narracja jest w pierwszej osobie, co sprawia, że bardzo dobrze można się wczuć w przeżycia Dariusza i Joanny. Powieść składa się z rozdziałów a każdy z nich poprzedzony jest krótką sentencją, ja bardzo lubię taki zabieg ze strony autorki.

Styl Pani Adeli spodobał mi się od samego początku, jest to bardzo dobra i wciągająca powieść, którą polecam. Jest wydana tylko w wersji elektronicznej, ja bardzo lubię czytać wydania książkowe, ale dobre książki czytam jako ebooki rownież.
Autorka przedstawia losy Dariusza, który jest szefem mafijnego świata pełnego niebezpiecznych porachunków, mrocznych postaci. Dariusz wzbudza postrach w Warszawie. Mnie najbardziej spodobał się wątek trudnego dzieciństwa. Jeżeli jesteście ciekawi czy Szumiński rzeczywiście jest tym,
za kogo się podaje ? Zapraszam do lektury. Drugą ważną
postacią jest Joanna, przeciwieństwo Dariusza. Jeżeli jesteście ciekawi jak potoczą się ich losy od przypadkowego spotkania, nie zwlekajcie, warto sięgnąć po ten tytuł autorki.

Powieść czyta się bardzo szybko. Autorka stworzyła ciekawą fabułę
i wykreowała dobre postacie. Całość tworzy intrygującą powieść, aż do samego końca. Czekam na kontynuacje serii „Odkupienie”

Dziś recenzja bardzo dobrego eBooka! Powieść autorki zrobiła
na mnie ogromne wrażenie, a

1 grudnia miała miejsce premiera e-booka Adelali D. Zalewskiej "Jego olśnienie". Pióro autorki było mi już wcześniej znane z trylogii "Tancerze", jednak tutaj pisarka daje się poznać z zupełnie innej strony. Całkowicie odmienna rzeczywistość, w której rządzi prawo pięści, a interesy prowadzi się po zmroku. Miejsce porachunków gangsterskich i mafii. Bardzo miłym akcentem było tu zetknięcie się obu wykreowanych przez autorkę światów: tego znanego nam z poprzednich powieści i obecnego, pełnego mroku i niebezpieczeństw. Był to jednak tylko moment, zupełnie jakby te dwie rzeczywistości nie mogły współistnieć ze sobą.

"Bo świat nie zniesie
Zbyt dużej ilości szczęścia,
Dla równowagi
Spadnie Ci na głowę."

Od samego początku moją uwagę zwróciła budowa powieści, w której każdy z wyodrębnionych rozdziałów poprzedzony został kilkoma słowami, poetyckimi wersami, mającymi na celu nakreślenie nadchodzących wydarzeń. Zabieg ten nadał książce pewnego rodzaju miękkości, choć świat, o którym czytamy, wcale do takiego nie należy.
Głównym bohaterem jest Dariusz, mężczyzna stojący na czele podziemnego półświatka, mroczna postać, wzbudzająca postrach w całej Warszawie.
Czy Szumiński rzeczywiście jest tym, na kogo się kreuje, a może za tą postawą kryje się ktoś inny?

"Zastanawiam się, w którym momencie mojego życia, przekroczyłem tę cienką granicę pomiędzy dobrem i złem (...)"

W trakcie lektury tekstu stajemy się świadkami wielu wydarzeń, które poddają w wątpliwość dobrą naturę człowieka. Jednak, dla przeciwwagi autorka przedstawia nam Joannę, kobietę, która jest niczym światełko rozjaśniające mrok tego bezwzględnego świata. Niewinna i ufna, momentami aż za bardzo, staje się kimś, kto zdaje się ciągnąć ku górze tonącego Dariusza.
Czy kobiecie uda się wpłynąć na zatrważającecego mafioso? A może jej światło zgaśnie w cieniu jego mrocznych postępków?

"Przyszła cicho, znienacka,
zburzyła moje życie, a świat zachwiał się w posadach."

Przyznam, że początkowe fragmenty tekstu zniechęciły mnie swoją irracjonalnością. Nie chciałabym zdradzać zbyt dużo, ale pierwsze etapy znajomości Joanny i Dariusza były dla mnie trochę naciągane. Zdaję sobie sprawę, że świat mafii rządzi się swoimi prawami, ale są pewne granice. Na szczęście, w późniejszych partiach tekstu było zdecydowanie lepiej. Obserwujemy relację dwójki osób, których ścieżki nie powinny się były nigdy połączyć.
Czy ta znajomość wyjdzie im na dobre?

(...) czy lojalność wymuszona groźbą skończenia na dnie Wisły to nadal lojalność czy już zwykły strach (...)"

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Jestem mile zaskoczona, że autorka tak świetnie poradziła sobie ze stworzeniem tego świata. Zastosowane słownictwo jest adekwatne do sytuacji, nie stroni od wulgaryzmów, jednak nie są to słowa grubszego kalibru, od których by puchły uszy. Wszystko jest utrzymane w dobrym guście z jednoczesnym zachwaniem mrocznego klimatu świata mafii. Nie brak tu akcji przy której czytelnikowi mocniej bije serce. I do tego intryga, która w początkowych fragmentach powieści jest mało widoczna, zaś w końcowych partiach nabiera rumieńców. Wszystko to sprawia, że zakończenie nie przynosi spodziewanego ukojenia. Wręcz przeciwnie, wprowadza niepokój, który, mam nadzieję, zostanie rozwiany w kontynuacji tej historii.

Moja ocena 8/10.

"-Kocham cię nie dlatego, że możesz mi coś dać, albo, że mam nadzieję na lepsze jutro- szepczę.- Kocham cię, bo jesteś."

Ponieważ rodzice Dariusza zawiedli, chłopak musiał szybko dorosnąć i zaopiekować się młodszym bratem. Na szczęście nauka świetnie mu idzie, więc szybko zdobywa wykształcenie. Ma genialne pomysły i dzięki temu jego kariera rozwija się błyskawicznie. Niestety brat przypadkowo ginie w porachunkach gangsterskich i świat Dariusza wali się jak domek z kart. Jedyne co go trzyma przy życiu to chęć zemsty. Zabije wszystkich, którzy są odpowiedzialni za śmierć Czarka. Wykorzystuje swoje znajomości i w końcu staje się najgroźniejszym gangsterem. Niby się zemścił, niby ma władzę i pieniądze ale czy to jest życie jakiego chciał? Cały czas musi oglądać się za siebie bo w tym świecie nie może ufać nikomu. Nawet najlepszy przyjaciel może okazać się wrogiem.
Świat Darka wywraca się kolejny raz, gdy do jego auta przez pomyłkę wsiada młoda kobieta. Niestety jest świadkiem egzekucji a wiadomo co się robi w takiej sytuacji. Tylko dlaczego młoda i piękna dziewczyna nie boi się śmierci? Jaką tajemnicę skrywa? Dariusz zanim ją zabije musi poznać ten sekret. Niestety prawda okazała się okrutna, dziewczyna i tak umrze. Coś w nim pęka. Chce zaopiekować się nią,chce choć odrobinę normalności.

Czy Joanna będzie jego światełkiem w tunelu? Czy dzięki niej wyjdzie z mroku i zazna szczęścia? Ile sił będzie kosztowała ich walka z nierównym przeciwnikiem?

Książek o mafii na naszym rynku jest tyle, że już ciężko zaskoczyć czytelnika czymś nowym, świeżym i dającym radość z czytania. Wszystko idzie utartym schematem i chwilami mam wrażenie, że w tych historiach zmieniają się jedynie imiona bohaterów.
Jakie było moje zaskoczenie, gdy zaczęłam czytać "Jego olśnienie". Autorka stworzyła świetną historię, zupełnie inną niż wszystkie. Historię, która wciąga i wzrusza od samego początku! Tak! Okazuje się, że książka mafijna może być też wzruszająca! Styl autorki jest świetny! Sprawia, że nie mamy ochoty przestać czytać. Już nie pamiętam kiedy ostatnio książka o mafii tak mnie wciągnęła. Chyba jeszcze na samym początku, gdy takie historie zaczynały być na topie. Nie spodziewałam się tak genialnej książki!
Tu cały czas coś się dzieje, ale nie są to sceny fikcyjne, które nigdy nie mogłyby się wydarzyć czy sceny, które powodują "przewracanie oczami". Tu wszystko jest realne i świetnie przemyślane.
Dariusz, choć jest gangsterem, to jednak jego historia chwyta za serce i sprawia, że lubimy go od samego początku.
Los Joanny chyba nikomu nie będzie obojętny. Wzrusza i sprawia, że chcemy krzyczeć dlaczego? Dziewczyna walczy, tylko czy wygra?
Mam nadzieję, że tak!!!

Dziękuję autorce za zaufanie i przede wszystkim za to, że przywróciła mi radość z czytania książek mafijnych! Jak się okazuje można to zrobić dobrze! I można jeszcze zaskoczyć w tym temacie czytelnika!

JEGO OLŚNIENIE 🌺
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
Recenzja przedpremierowa

Piękna opowieść, tak śmiało można powiedzieć że ta książka jest piękna, choć akcja fabuły toczy się w tym brutalnym świecie mafinym. Lecz jest wypełniona miłością ,tą prawdziwą jaka może przydarzyć się raz w życiu, na dobre i złe.

Dariusz jest szefem półświatka mafinego,jest brutalny bezwzględny potrafi zadbać o swoje interesy.
W chwali,kiedy do jego samochodu wsiada dziewczyna jego życie wyrwaca się do góry nogami.
Dariusz zakochuje się w Joannie mimo że dziewczyna jest chora na białaczkę już przeszła wszytkie możliwości leczenia.
Świat mafii i świąt chorej dziewczyny.

Czy uda się połączyć te dwa światy?

W jednym jest przemoc i śmierć!

W drugim nadzieja i miłość. ❣

Czy Joanna pokona chorobę?
Czy Dariusz zmieni swoje życie i odnajdzie szczęście u boku ukochanej ?

JEGO OLŚNIENIE 🌺
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
Recenzja przedpremierowa

"(...) Co się marzesz. Chłopaki nie płaczą! (...)". - Fred, "Chłopaki nie płaczą"

Bez skojarzenia z polską komedią się nie obyło. Choć może to i nietypowe porównanie, ale... pomalutku.
Najnowsza książka Adeli Zalewskiej (mój to ebook) nosi tytuł "Jego olśnienie". I raczej zapowiada się na kryminał/thriller. Tymczasem miesza parę gatunków literackich.
Wstęp - pierwszy rozdział, może zaskoczyć wprowadzeniem Czytelnika tak od razu, nagle w głąb akcji. Ale na tym polegają thrillery. Potem jest już bardziej gangstersko, zagadkowo, morderczo - i tu kłania się kryminał. Trochę dalej i przez dużą część książki toczy się tradycyjny romans, w którym bogaty, przystojny - jednak wciąż gangster(!),a nie rycerz w srebrnej zbroi - ratuje młodą, piękną dziewczynę, zakochuje się w niej, ona po czasie odwzajemnia uczucie. Kobieta jest w życiowych opałach, więc dodaje to nuty romantyzmu. Pomiędzy snuta jest biografia głównego bohatera, w formie psychologicznych zwierzeń drugiej osobie. I tu jest dramat psychologiczny. Również w trakcie perypetii zdrowotnych bohaterki, jej smutnej walki z rakiem, ale jednak przy ogromnym wsparciu bliskiej osoby - szara rzeczywistość. I tak mamy połączone gatunki.
Bywało, że czułam przesyt wulgaryzmów - nie, nie zawsze są, ale jednak. Typowy współczesny obraz gangstera - tak. Tylko, że główny bohater jest zbyt inteligenty, aby sięgać po "przerywniki". Jak ktoś nie lubi, to trudno.
Za to ubawiłam się podczas czytania dialogów Dariusza "Szumy" Szumińskiego (główny bohater) z jego "chłopakiem do wszystkiego", Krzyśkiem "Węgrzynem". To było fajne - i stąd moje skojarzenie z zacytowanym powyżej filmem.
Coś jeszcze? Książkę czyta się lekko, szybko. Bywa tajemnicza, bywa przewidywalna.
Podobało mi się. Zwłaszcza, że czytałam ją w podróży, i dzięki temu czas szybko minął.
I dobrze, że końcówka to nie taki "happy end", choć miła. Nie niszczy smaku.
Polecam miłośnikom gatunku, lubiącym szybką lekturę, wartką akcję i trochę kryminału.
Miłej środy,

Wstęp - pierwszy...

Dariusz jest inteligentny, wysportowany, bezwzględny i niebywale groźny. Zbudował swoje przestępcze imperium i trzyma wrogów w szachu. Czegoś mu jednak w życiu brakuje. Pewnego dnia, na skutek fatalnej pomyłki, do limuzyny Darka, dodam, że z trupem na tylnym siedzeniu, wsiada Joanna. Czy to znak od losu dla Dariusza? Jak piękna blondynka wpłynie na jego życie? Przekonajcie się sami...
Nie spodziewałam się, że książka tak bardzo mnie wciągnie. Mamy tu kilka gatunków - romans, kryminał, thriller i dramat. A wszystko sprawnie wymieszane i podane w świetnej formie. Historię poznajemy z perspektywy Darka - bardzo mi się to podobało. Rozterki i dylematy bezwzględnego gangstera, który nie bardzo wie i rozumie, co się z nim dzieje. Dodatkowo Autorka nie oszczędza go, na każdym kroku rzucając mu kłody pod nogi. Jest tego dość dużo - ale nie poczułam przesytu. Akcja jest dynamiczna, ciągle coś się dzieje - nie sposób odłożyć książki na bok, bo ciekawi, co będzie dalej. Obok miłosnych rozterek bohatera Autorka porusza także trudne tematy - traumatyczne dzieciństwo, choroba, utrata bliskiej osoby. To naprawdę świetna książka - czekam na ciąg dalszy...
Bardzo dziękuję Autorce za zaufanie I e-booka do recenzji

🔥🔥 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 🔥🔥

Tytuł: Jego olśnienie
Autor: @adelazalewska_autor

Dariusz to człowiek, który od dziecka sam musiał sobie radzić i nie mógł na nikim polegać. Jak był dzieckiem, jego oraz jego matkę opuścił ojciec, który dowiedział się że po raz kolejny zostanie ojcem. Niestety matka Dariusza po urodzeniu drugiego syna nie była w stanie pogodzić się z odejściu męża I pocieszenie znajdowała w alkoholu. Więc to on mimo iż miał tylko kilka lat musiał zająć się sobą oraz młodszym bratem.
Niestety zaniepokojeni sąsiedzi po pewnym czasie zgłosili sytuację i chłopcy trafili do domu dziecka. Dariusz po ukończeniu 18 lat dostał prawną opiekę nad bratem. Nie było łatwo ale chłopaki dawali sobie radę. Aż do momentu gdy w wiadomościach Dariusz usłyszał że przypadkowy przechodzień padł ofiarą porachunków mafijnych. Ofiarą tą okazał się jego brat.
Od tego momentu postanowił zemścić się za śmierć brata. Spowodowało to iż sam stał się bezwzględnym, okrutnym i pozbawionym skrupułów gangsterem. Odbierał życie każdemu, kto mu się sprzeciwił bądź zdradził.

Jednak gdy los stawia na jego drodze Joannę, która wskakuje do jego samochodu myląc go z taksówką życie Dariusza ulega zmianie. Joanna po otrzymaniu wiadomości że nastąpiła remisja jej choroby i białaczka wróciła sama prosi aby ją zabił. Niestety dla niej ten bezwzględny gangster zamierza walczyć o jej zdrowie i żyje bardziej niż ona sama.
Czy Dariusz, który uważał się za człowieka bez serca będzie w stanie się zmienić? Czy Joanna znajdzie w sobie siłę na kolejną walkę z chorobą?

Jego Olśnienie to naprawdę super książka pokazująca nam jak wygląda walka ze straszną, wyniszczającą chorobą. O bólu, strachu i niepewności czy udało nam się pokonać tego naszego największego wroga. A także o miłości tej która nie zawsze jest łatwa. Ja ze swojej strony naprawdę polecam przeczytać😉😊

🔥🔥 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 🔥🔥

Tytuł: Jego olśnienie
Autor: @adelazalewska_autor

Dariusz to niebezpieczny i bezwzględny człowiek. W jego życiu wiele się wydarzyło i to niezbyt pozytywnych dla niego rzeczy. Kiedy przypadkiem do jego samochodu wsiada Joanna, mężczyzna nie spodziewa się, że ta młoda dziewczyna wywróci jego życie do góry nogami. Czy taki człowiek jak on może kochać i być kochanym?

Joanna mimo młodego wieku również wiele już wycierpiała. Wsiadając do auta Dariusza, była bardzo roztargniona, gdyż otrzymała kolejne złe wieści. Kobieta ma dość swojego życia i żąda, by Dariusz ją zabił. Jest w głębokim szoku, gdy mężczyzna chce zawalczyć o jej życie bardziej niż ona sama. Czy szczęście w końcu się do niej uśmiechnie?

Tak wiele emocji... Od miłości po nienawiść, od tęsknoty po strach. Miejscami wyłam jak bóbr. Przeczytałam w jeden dzień, na jednym wdechu, nie mogłam się oderwać. Liczę na kontynuację.

Joanna mimo młodego wieku również wiele już wycierpiała....

• MAC
  • Kindla
  • Empik Go
  • Proza

Dodaj cytat z książki Jego olśnienie