Zespół

Okładka książki Zespół Adela D. Zalewska
Okładka książki Zespół
Adela D. Zalewska Wydawnictwo: Wydawnictwo AZ Seria: Tancerze literatura obyczajowa, romans
Tancerze
Wydawnictwo AZ
2021-12-03
2021-12-03
taniec balet tancerze zespół soliści duety powieść o tańcu

Zespół jest trzecim i ostatnim tomem serii "Tancerze". Zespół, który spełnia swoje marzenia, walczą, cierpią, kochają i są w stanie za teamem pójść w ogień. Wydarzenia, jakie teraz ich spotkają, nie będą należeć do przyjemnych. Jak zakończy się ta taneczna historia?

Przede wszystkim na początku chciałabym powiedzieć, że Pani Adela po raz kolejny napisała świetną książkę oraz stworzyła znakomitą serię, którą będę miło wspominać. W tym tomie również jesteśmy świadkami tego, jak główni bohaterowie muszą zmierzyć się z problemami, które przychodzą dość niespodziewanie.

Emocje, jakie tu znalazłam, są nie do opisania! 😍 Znakomity styl, dobrzy wykreowani bohaterowie, dokładne opisy, to jest to, co najbardziej uwielbiam w książkach. Bardzo przyjemnie czytało mi się tą powieść. Uważam, że jest to jedna z książek, które naprawdę mnie zachwyciły. Dziękuję @adelazalewska_autor za egzemplarz i możliwość napisania recenzji. ❤️ Zdecydowanie polecam tą książkę, jak i całą serię wszystkim. 😘

Ocena: 10/10.

Na początku byli "Soliści", następnie "Duety" a teraz przyszła pora na "Zespół". Pięknie brzmią razem te tytuły prawda? Do tego piękne kolory okładek, które przyciągają wzrok - treść również was wciągnie.

Peter - założyciel grupy tancerzy nie może się pozbierać po tragedii która go spotkała. Wszystko leży teraz w jego rękach. Przeszłość zespołu stoi od znakiem zapytania. Nie mają zamiaru się poddać, ale czy dają radę zrobić to bez niego? Pogrążony w smutku wydaje się być na wszystko obojętny, jednak to cały czas jego rodzina. Czy Zespół ma szansę jeszcze na sukces?

Małgorzata i Gabriel wkradli się do mojego serca nie mal od razu i zaczynając czytanie trzeciego tomu bałam się, że będzie ich mało, ale byli jak i cała reszta.
W książce znajdziecie multum emocji. Jest dużo smutku, ale i ogrom determinacji w walce o każdy kolejny dzień ich rodziny. Ich zespołu.
Mimo czasu jaki minął od przeczytania pierwszego i drugiego nie miałam zbyt wiele problemów z połapaniem się w wątkach i fabule. Moim zdaniem konieczna jest znajomość poprzednich ponieważ będzie brakować wam pewnych puzzli do tej układanki. Układanki która jest splotem różnych sytuacji - życiowych czy zawodowych.
Uwielbiam styl autorki, wciąga nas w świat pasji w ekspresowym tempie. Nie zwalnia. Ciągle się coś dzieje i ciągle czekamy na kolejną akcję. Żałuję tylko że nie mam drugiego tomu w wersji papierowej, bo na półce wyglądają wyjątkowo i rzucają się w oczy każdemu kto ogląda moje książki. Warto spędzić czas z tą serią. Czekam na nowości autorki i gratuluję odwagi, aby wydać samodzielnie - gdyby musiały leżeć one w szufladzie to była by wielka szkoda.

"Zespół" - Adela D. Zalewska

Hej hej kochani !
Dziś przychodzę do was z moją opinią na temat trzeciego tomu serii "Tancerze".
Lubicie gdy w książkach motywem przewodnim jest pasja ? Ja uwielbiam . A dodając do tego świetne pióro autorki, i intrygujące wątki z życia bohaterów , tworzy się niezwykła historia. Historia która chwyta za serce, a emocje towarzyszą nam na każdym kroku.
Radość , złość , przygnębienie ,satysfakcja oraz trud pracy. Wszystko to przeżywamy razem z postaciami, których autorka wykreowała na naprawdę fajnych ludzi.

Prawda jest taka ,że w historii Gosi i Gabriela zakochałam się natychmiast! Młodzi , utalentowani i niby zupełnie różni ale w gruncie rzeczy tacy sami . A u ich boku przyjaciele z  zespółu, którego są członkami . Nie wiem jakim cudem ominęła mnie część druga ?  Nie wiem . Ale jedno jest pewne , w niedługim czasie ,moja wiedza o "Duecie" zostanie uzupełniona . Bo pomimo ,że wiedziałam o co chodzi i w treści "Zespołu" odnalazłam się natychmiast ,to i tak w głębi duszy odczuwałam ,że czegoś mi brak...Prawdopodobnie tych emocji , przeżywanych razem z bohaterami .
A te wręcz atakują nas na samym poczatku trzeciego tomu. Ból i tęsknota potrafi zepchnąć nawet najsilniejszego człowieka na samo dno. A mowa o samym góru - Duk'u . Gdy jego najjaśniejsza z gwiazd zgasła , zgasł i on sam. Rozpacz przejęła nad nim kontrolę i nic ani nikt nie był w stanie wyciągnąć go z stanu zawieszenia. Czy to oznacza koniec ich tanecznej rodziny ? Czy ktoś potrząśnie  Peterem na czas ?

Cóż mogę powiedzieć ... Peter i jego uczucia . Chyba każdy kto doznał takiej straty w swoim życiu zrozumie jego zachowanie i pomimo tego,że czasem wręcz mnie irytował i tak wybaczałam mu wszystko.

Ocena 9/10

"Zespół" - Adela D. Zalewska

Hej hej kochani !
Dziś przychodzę do was z moją opinią na temat trzeciego tomu serii "Tancerze".

Adela D. Zalewska „Zespół” 💚

„Kochałem tworzenie, kochałem taniec i wychodziłem z założenia, że mogę oddawać się swojej pasji gdziekolwiek. Moim domem była sala taneczna, a rodziną w pewnym sensie tancerze, bo ta prawdziwa miała mnie gdzieś.”

Poznajemy grupkę przyjaciół, którzy razem tworzą Zespół. Założycielem jest Peter Duke, który w swoim życiu stracił ukochaną osobę, przez co nie może się pozbierać i wspierać swoich tancerzy. Czy przezwycięży swój ból? Czy reszta załogi pokona swoje rozterki? Czy Zespół ma szansę na przetrwanie?

„Żadne okoliczności życia nie są w stanie odebrać ci chęci do tego, co naprawdę kochasz. Można chwilowo skupić się na naprawianiu tego, co się zepsuło, na szukaniu tego, co zaginęło, albo na wymyślaniu sposobu, by wrócić do życia, ale zawsze to, co naprawdę kochasz, przypomni o sobie. Owszem los często weryfikuje nasze pasje i brutalnie odkrywa nasze nieszczere zainteresowania i chwilowe hobby, ale zawsze prawdziwa pasja będzie rozpalać serce, zmuszając je do powrotu.”

„Zespół” to trzecia część z serii „Tancerze”. Zdecydowałam się na zrecenzowanie, ponieważ nie czytałam książki o podobnej tematyce. Ale również dlatego, że sama uczestniczyłam w grupie tanecznej, jak i tańczyłam solo. Tym bardziej wzrósł mój apetyt na treść powieści.

To niezwykle ujmująca historia o przyjaźni i miłości. W głównej mierze przepełniona nostalgią i cierpieniem, pasją i walką. Każda z postaci mierzy się z problemami, podejmuje trudne decyzje, dąży do wymarzonego celu.
Lekki styl autorki sprawia, że lekturę czyta się z przyjemnością. Polecam, wartościowa pozycja. 💃🕺🏻

PS. Czytajcie chronologicznie, zaczynając od „Solistów”, później „Duety” a na końcu tę, którą przedstawiłam, ponieważ ja nie znam poprzednich, i na początku troszkę ciężko było mi się "wbić" w sytuacje bohaterów. 😉

Adela D. Zalewska „Zespół” 💚

Kiedy wydaje się, że wszystko idzie w jak najlepszym kierunku nagle los postanowił pokazać swoje wredne oblicze i zesłał na zespół tragedię. To wydarzenie spowodowało, że spójność zespołu wisi na włosku a dodatkowo każdy z członków zmaga się z prywatnymi sprawami. Mimo wszystko oni zrobią wszystko aby zespół znowu był spójny.
Czy im się to uda? Czy Peter zrozumie wszystko zanim będzie za późno? Jak się zakończy ta historia?

Po dwóch tomach miałam nadzieję na spokój. A tu autorka postanowiła zrzucić bombę. Gwałtownie, bez żadnego uprzedzenia. Po prostu postawić przed faktem dokonanym. Przed sytuacją, która zburzyła wszystko. Która rozsypała zespół niczym kula uderzająca w kręgle. To było brutalne. Szokujące i wstrząsające.
Autorka przedstawiła fazy smutku i konserwacji z podejmowanych zadań. Tu szczęście i radość szło obok siebie pod ramię ze skutkiem, żalem i cierpieniem.
Bardzo emocjonalna i przejmująca historia. Pokazująca jak bardzo przewrotny i nieprzewidywalny bywa los. Jak silni są ludzie. Chodzi mi tutaj o tą siłę wewnętrzną, która potrzebuje odpowiedniego bodźca do działania. Moc przyjaźni i miłości okazała się być piękna. Ta część idealnie współgra ze swymi poprzedniczkami. Czytałam ją z przyjemnością. Z drżeniem serca. Pełna obaw o finał tej tanecznej historia. Historia pełnej pasji, jaką jest taniec. W tym przypadku balet ze wszystkimi plusami i minusami.
Zachęcam do czytania. Koniecznie z zachowaniem chronologii.

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo AZ

Czy im się to uda? Czy Peter zrozumie...

"...napotkała jego wzrok przepełniony miłością. Uwielbiała to spojrzenie. Dodawało jej zawsze otuchy i sprawiało, że robiło jej się ciepło na sercu..."

Jeżeli chodzi o mój patronat... już Wam pisze kilka zdań na jego temat:)

Po pierwsze bardzo dziękuję autorce za zaufanie i współpracę! To zaszczyt być patronem tak wyjątkowej książki:) Dedykacja w niej zawarta powoduje mój uśmiech na buzi ilekroć ją czytam bądź pokazuje najbliższym 💚
Ps. To już moja druga książka z autografem Pani Adeli - uwielbiam mieć takie książki na swojej półce😍

Po drugie: "Zespół" to trzecia część trylogii Pani Adeli Zalewskiej. Tak dla przypomnienia-pierwszy tom to "Soliści", a drugi "Duety" o których wspominałam niedawno :)

Po trzecie: bohaterowie są wyjątkowi. Każdy z nich jest inny i niepowtarzalny. Jeżeli miałabym wskazać kogo najbardziej lubię...nie potrafię ponieważ każda postać wnosi do książki "to coś".

Po czwarte: prócz tańca, który autorka kocha, bo widać to po opisach czy różnych dialogach bohaterów znajdziemy w powieści wiele różnych emocji. Nasi bohaterowie muszą zmierzyć sie nie tylko z tańcem ale również z problemami, które dzieją się wokół nich... u jednych to rozterki miłosne, problemy rodzinne...A nawet śmierć.

Po piąte: uwielbiam lekkie pióro autorki i jeżeli powstanie kolejna książka to biorę ją w ciemno!

Po szóste: muszę wspomnieć o okładkach. Osobiście mnie urzekły wszystkie. Są proste i piękne! A dodatkowo te żywe kolory powodują, że ta seria tworzy jednolitą całość:)

Po siódme: jeżeli chcecie dowiedzieć się jak zakończyły się losy bohaterów - nic prostszego - sięgnijcie po "Zespół", a przeniesiecie się na moment w świat tańca...I nie tylko!

Jeszcze raz dziękuję autorce za możliwość objęcia patronatem tej powieści:)

Jeżeli chodzi o mój patronat... już Wam pisze kilka zdań na jego temat:)

Powiem wam, że po tej książce nie mogę pozbierać się emocjonalnie. Cały czas ją przeżywam. Jest to jedna z najlepszych trylogii jaką kiedykolwiek miałam przyjemność przeczytać. Powieść opowiada o sile przyjaźni o swoich marzeniach i robieniu to co najbardziej sie kocha. O walce na scenie, ale i także po za nią . Przede wszystkim w tej historii siłą jest rodzina. Poznajemy bohaterów od podszewki. Przeżywamy z nimi zloty i upadki. Autorka swietnie stworzyla bohaterów ukazując ich dorosłość. Podobało mi sie to, że mimo byli dorosłymi ludźmi to cały czas udowadniali, że to co ich łączyło było niepowtarzalne i nierozerwalne. Budowali caly czas swoje relacje. Dlatego ta więź między nimi była tak silna.Każdego z bohaterów polubiłam od samego początku. Każdy z nich zajmuje w moim sercu szczególne miejsce. Autorka świetnie ukazała przyjaźń miedzy głównymi bohaterami tej powieści. Bohaterowie byli barwni i pozytywni. Wspaniały sposób ukazała jak potrafią walczyć o swoje marzenia i o cały zespół nie tylko o siebie. Potrafili postawić na swoim i dążyć do wspólnego celu. Ta seria rozgrzała moje serducho. Czekałam już od dawna na ta historie.. Wcześniejsze tomy przeczytalam wcześniej a na tą część nie mogłam się doczekać.Autorka zrobiła kawał dobrej roboty. Przeczuwałam, że ta część zatrzęsie naszymi emocjami. Dla mnie ważnym punktem w tej książce była strata bliskiej osoby. Nie wyobrażam sobie żeby mnie to spotkało. Bardzo trudno jest po takiej tragedii jest się podnieść. Ale mimo to ważne jest mieć blisko przyjaciół. Przyjaciel jest lekiem na całe zło swiata. Mam taki mały minusik, ale szybko o nim zapomniałam i pochłonęłam sie w wir wydarzeń. Autorka ma tak lekkie pioro, że nawet nie zwróciłam uwagi a pochłonęłam w szybkim tempie tą powieść. Śmiało mogę wam z czystym sumieniem polecić ta piękna powieść. Porwie was tak jak mnie.

Miałam ten ogromny zaszczyt, objęcia patronatem trzeciej części serii Tancerze. Jeżeli uważnie śledzicie moje posty, na pewno poznaliście dwa wcześniejsze tomy i jesteście świadomi, iż jest to opowieść o młodych, ogarniętych wielką pasją ludzi, którzy wiele przechodzą w życiu, mają lepsze i gorsze chwile, jednak gdy zajdzie taka potrzeba, są w stanie dać z siebie maksimum.

Oddałam serce bohaterom, kibicowałam im od początku i z ogromną radością sięgnęłam po „Zespół”, by dokończyć tę niezwykle pasjonującą historię.

Nie zawiodłam się, a autorka stanęła na wysokości zadania i po mistrzowsku uraczyła mnie wulkanem emocji, które ogarnęły mnie od pierwszej stronicy i jeszcze długo trzymały po zakończeniu lektury. Finałowe karty doprowadziły mnie do łez. Co tu się działo ciężko wyrazić słowami.

Pani Zalewska zaserwowała nam wielką dawkę miłości i pasję do tańca, walkę o swoje marzenia, stratę bliskiej osoby, ten ból, rozpacz, niemoc, ale także poświęcenie oraz prawdziwą, bezinteresowną przyjaźń. Dzięki plastycznemu i lekkiemu stylowi, książkę czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie.
Ekipa Petera Duke’a musi zmierzyć się ze zniknięciem tego, którego nazywano ojcem zespołu. To spowodowało, że grupa tancerzy zaczęła powoli rozpadać się.

Kogo utracił Peter, co go spotkało i dlaczego? Co spowodowało, że stracił cały sens życia? Jak zareaguje grupa taneczna na tą nieciekawą sytuację? Czy zmiany mogą oznaczać drogę ku lepszej przyszłości?

Jestem zachwycona całą trylogią, ale muszę szczerze przyznać, że ta powieść zdecydowanie wybija się przed poprzedniczkami. Zachwyca nie tylko wspaniałą fabułą, genialną kreacją postaci, ale także ukazuje dojrzewanie bohaterów, ich wspaniałe wnętrze i dorosłe podejście do ważnych zagadnień.

Wielkie brawa dla autorki, której dziękuję za jej trud i ogrom serca jaki włożyła w tworzeniu tej ciekawej historii, za zaufanie, którym mnie obdarzyła.

Zachęcam was do sięgnięcia po „Zespół”. Możecie czytać książkę bez znajomości wcześniejszych części, jednak polecam poznać całą serię, by uzyskać pełniejszy obraz sytuacji. Zapewniam, że naprawdę warto, gdyż jest to wartościowa lektura.

Macie w planach je przeczytać?

Witajcie kochani. Dziś przychodzę do Was z recenzją książki ,,Zespół” autorstwa Adeli D. Zalewskiej, którą miałam zaszczyt objąć patronatem medialnym. Jest to trzecia część cyklu ,,Tancerze”.

W tej części śledzimy dalsze losy bohaterów znanych z poprzednich części. Peter Duke niestety traci najbliższą sobie osobę. Życie niestety nie oszczędza tancerzy. Są sobie jak rodzina. Jednak przez nieszczęśliwy bieg wydarzeń przechodzą kryzys. Czy uda im się uratować zespół, aby dalej realizować marzenia? Przekonajcie się sami sięgając po ,,Zespół”!

Bardzo emocjonująca powieść. Autorka miała znakomity pomysł na fabułę. Przez cały cykl zdążyłam się zżyć z głównymi bohaterami. Byli bardzo dojrzali. Bardzo ich polubiłam. W trakcie lektury doświadczyłam wielu emocji. ,,Zespół” to cudowna powieść, która pokazuje ogromną siłę przyjaźni, wsparcia innych, niekiedy podejmowanie trudnych decyzji oraz walkę o swoje marzenia. Skłania do wielu refleksji nad życiem. Czytając tą książkę, przeżywałam stratę Petera wraz z nim. Doskonale rozumiałam przeżywane przez niego emocje. Ta sytuacja pokazała, jak życie okrutnie potrafi podcinać skrzydła. Każda kolejna przeczytana strona tej książki powodowała, że chciałam poznać ciąg dalszy. Nie potrafiłam jej odłożyć. Książkę czytałam z zapartym tchem. A wszystko przez fakt, że autorka ma lekkie pióro. Zakończenie doprowadziło mnie do łez. Z całego serca polecam! Książkę można czytać bez znajomości poprzednich części. Jednak uważam, że warto sięgnąć po poprzednie tomy, aby lepiej poznać bohaterów oraz zrozumieć przedstawione wątki. Dziękuję autorce za zaufanie oraz możliwość objęcia patronatem medialnym powieści ,,Zespół”.

,,Zespół" to książka, która zabiera nas na scenę życia, które nie zawsze jest barwne, a przyjaźń w tym spektaklu jest bezcenna!

Książka opowiada historię znanych nam już postaci z poprzednich tomów, każda z tych par przeszła już swoje upadki w życiu, lecz los postanawia wystawić ich na próbę, czy uda im się przetrwać?

Szczerze muszę przyznać, że ta seria rozgrzała mnie , zabrała tanecznym krokiem na widownię, bym mogła z bliska przyjrzeć się historii tancerzy. Na tom trzeci czekałam już od dawna, bo wiedziałam, że autorka stawia na emocje i się nie zawiodłam! Przyjaźń jest bezcenna i autorka właśnie w książce ,,Zespół" to udowadnia! Pokazuje piękno przyjaźni połączonej z pasją!

Ważnym punktem w książce jest strata bliskiej osoby i jak ważni są w tym momencie przyjaciele! Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że otaczamy się osobami, którzy razem z nami przeżywają każdy upadek! Podnieść się po tragedii, jaką los nam zaserwowała, jest ciężko, autorka pokazuje smutek i żal, rozpacz i rozgoryczenie, dokładnie odzwierciedla te emocje, które towarzyszą w tym strasznym czasie, jest to niesamowite, bo czytając, miałam wrażenie, że siedzę z Peterem w jego mieszkaniu i bacznie obserwuje to wszytko.

Styl autorki bezapelacyjnie jest świetny, książkę mimo małego druku czyta się bardzo szybko, a to za sprawą emocji, które można znaleźć na każdej stronie książki! Czy polecam? Tak zdecydowanie, można czytać książkę, nie znając wcześniejszych tomów, jednak ja sugeruję zacząć od pierwszego, by poznać losy wszystkich bohaterów i zrozumieć ich historie.

Szczerze muszę przyznać, że ta seria rozgrzała mnie ,...

• Empik Go
  • Patronat