Jego pokuta

"Życie jest krótkie i bardzo zaskakujące. Czy należy zignorować coś pozytywnego, przytrafiającego się w twoim życiu tylko dlatego, że tak wypada?"

Darek i Joanna wyjeżdżają z kraju.Mają swój mały raj na ziemi. Chcą żyć z daleka od mafii, brudnych interesów i całego zła.
Ale czy im się to uda? Czy ktoś taki jak Darek może rzucić wszystko i zniknąć?
Na to liczyli. Jednak ich spokój się kończy. Ktoś ich odnalazł. Teraz będą musieli walczyć nie tylko z wrogiem ale i o siebie nawzajem.
Jakby tego było mało, Joanna znowu coraz gorzej się czuje. Czy to nawrót choroby?

Pierwszą częścią byłam zachwycona! Jak dla mnie, w drugiej części, autorka utrzymała poziom. Były intrygi, tajemnice, niebezpieczeństwo a z drugiej strony dobroć i miłość Joanny.
Darek pragnie za wszelką cenę zemsty i choć Asia tego nie popiera to trwa u boku swojego męża. Jednak coraz częściej pokazuje, że ten brutalny świat jej przeszkadza. Poznała Darka z innej strony. Dla niej jest czuły i delikatny. I takiego chce go każdego dnia. I choć mężczyzna zrobi wszystko dla ukochanej, widać, że się zmienił, odzyskał sumienie i widzi swoje błędy. Jednak z drugiej strony brakuje mu tej adrenaliny i władzy jaką kiedyś miał. Choć przy Joannie jest dobrym człowiekiem to nie liczcie na to, że zmienił się w słodkiego misia! To facet z temperamentem i ciężko go zagłaskać. A jak to w życiu bywa za wyrządzone zło trzeba kiedyś zapłacić. Czy Darek jest gotowy na pokutę jaką dostanie od losu? Przeczytajcie koniecznie! I nie myślcie, że to kolejna beznadziejna książka o mafii! Wierzcie mi! Tych też mam już dość! Jednak w takim wydaniu jak "seria odkupienie" mogę czytać bez przerwy! Ach jak ja już chcę kolejną część!!

Ale czy im się to uda? Czy ktoś taki jak Darek może rzucić wszystko i zniknąć?
Na to liczyli. Jednak ich...

"(...) bar­dziej do­ce­nia się to, co przy­cho­dzi z tru­dem, a mimo to za­wsze szu­ka­my ła­twej drogi. (...) nie ma pro­stych od­po­wie­dzi, ani zło­tych rad. Jedno wiem na pewno, zmia­ny roz­po­cząć można je­dy­nie od sie­bie. Żadne za­kli­na­nie rze­czy­wi­sto­ści, wy­rów­ny­wa­nie ra­chun­ków, ani tym bar­dziej uda­wa­nie, że cze­goś nie ma, albo się nie wy­da­rzy­ło ni­cze­go nie zmie­ni w na­szym życiu. Zmie­nić mo­że­my sie­bie, a wtedy świat wokół nas być może po­dą­ży za nami."

Joanna i Darek zostawili przeszłość za sobą, pragną spokojnego wspólnego życia. Niestety ich radość z nowego początku nie trwa długo. Przestępczy świat nie zapomina i nie daje o sobie zapomnieć. Do tego złe samopoczucie Joanny...

Darek i Joanna są zmuszeni do powrotu do Polski. Nie przypuszczali, że będzie to dla nich takie trudne. Muszą walczyć o siebie nawzajem. Oboje przekonają się, jak trudno wyrwać się z objęć zła..

Czy Darek odpokutuje swoje czyny? Czy stanie się lepszym człowiekiem? Czy Joanna zaakceptuje jego wybory? Czy w tym brutalnym świecie odnajdą namiastkę normalności? I najważniejsze- kto za tym wszystkim stoi? Do czego się posunie? Kto wygra?

Jest to drugi tom serii Odkupienie. Po przeczytaniu pierwszej części (Jego olśnienie) nie mogłam doczekać się kontynuacji. Strasznie zżyłam sie z bohaterami. Ktoś może powiedzieć 'znowu mafia', ale ja jestem pewna, że ci bohatetowie oraz ich losy Was zaskoczą. To nie jest historia jakich jest wokół pełno! Jest znacznie lepsza!

Intrygi, sekrety rodzinne, kłamstwa, porachunki, zemsta, niebezpieczeństwo.. I miłość, dla której są w stanie zrobić dosłownie wszystko.. Przed Darkiem i Joanną trudne chwile, wiele spraw do wyjaśnienia oraz do rozwiązania. Czy wszystki potoczy się po ich myśli i będzie szczęśliwe zakończenie?

Bardzo zaintrygowała mnie postać Edwina, podobało mi się to, że każdy rozdział kończył się kilkoma zdaniami z jego perspektywy. Był tajemniczą postacią przez co podsycał tylko moją ciekawość i nie mogłam doczekać się, aż poznam wszystkie jego tajemnice. Autorka tak poprowadziła fabułę, że ja prawie do końca zastanawiałam się po czyjej stoi on stronie- po stronie Darka czy po stronie wroga. Biła od niego władza, siła i bezwzględność. Muszę przyznać, że bardzo mnie na koniec zaskoczył, a to jak się wszystko potoczyło rozczuliło mnie i chwyciło za serce.

Joanna naprawdę była silną kobietą i dzielnie to wszystko zniosiła. Nie była szarą myszką, jednak gdzieś tam w środku kryło się w niej pragnienie, by prowadzić spokojne życie. Myślę, że choroba Joanny zmieniła ich oboje. Darek miał swoje zasady, jednak przy Joannie przeważały w nim te dobre cechy. Pokazał swoją mroczną stronę, był taki moment, w którym nie tylko bałam się o Joannę, ale również sama odczuwałam strach! Emocji tutaj nie brakowało.

Zastanawiałam się,czym autorka mnie zaskoczy na zakończenie. I powiem tak: zaskoczyła i to bardzo! Co ten Darek zrobił? Proszę to szybko naprawić! Będę czekać z niecierpliwością na dalsze losy bohaterów!

"Jego pokuta" to drugi tom serii "Odkupienie". I nie ostatni. Będą kolejne i ta wiadomość bardzo cieszy, bo powieść ma w sobie ogromny potencjał i wątki w niej poruszone pozostały otwarte, a ciekawość mnie zżera jak się dalej potoczą. Autorka świetnie zagrała nam na emocjach, pokazując ich cały wachlarz. Podobnie jak w poprzedniej części, spotkamy się tu z małą mieszkanką dramatyzmu z kryminałem oraz romansem mafijnym. Darek, napędzany zemstą i gniewem, żyje przeszłością, a żal i wewnętrzne rozterki sprawiają że jego sprawy komplikują się coraz bardziej. Ale nie dziwię mu się. Za wszelką cenę pragnie ochronić swoją ukochaną, która sprawiała czasem wrażenie oderwanej od rzeczywistości, świadomie narażając siebie i innych na śmiertelne niebezpieczeństwo, czego Darek i ja nie rozumieliśmy. Joanna została pokazana tutaj troszkę jak terapeutka Darka, starając się go nakierować na właściwy tok myślenia. Jednak starania Joanny czasem nijak się miały do otaczającej ich rzeczywistości. Ilość problemów, które spadły na Darka jest przytaczająca, więc nic dziwnego, że mężczyzna czuję się sfrustrowany. Pani Adela zaserwowała nam po raz kolejny świetną książkę, w której wykreowana rzeczywistość budzi całą gamę uczuć i emocji. Akcja pędzi na złamanie karku, nie pozwalając się od siebie oderwać. Ta wielowątkowa fabuła totalnie mnie wciągnęła i zagwarantowała świetny czas, który z nią spędziłam.

Jest to bezpośrednia kontynuacja książki "Jego olśnienie".
Darek i Joanna odnaleźli spokój w Brazyli. Nie na długo jednak. Przeszłość mężczyzny dopada go w postaci uzbrojonych bandziorów. Ku rozpaczy Joanny muszą wrócić do Polski. A co za tym idzie - do szemranych interesów Dariusza. Czy ich związek to przetrwa? Czy Darek odkryje, kto mieszać jego biznesie? I jaką rolę odgrywa w tym wszystkim ojciec mężczyzny? Przekonajcie się sami...
Historię poznajemy z perspektywy Darka - a powiem Wam, że uwielbiam tego gościa. Wraz z powrotem fo kraju wraca bezwzględny gangster, który mimo próśb żony, nie potrafi okiełznać swojej natury. Darek kocha Asię, ale co rusz ponosi go temperament. A sytuacji generujących jego gniew jest coraz więcej. Zagrożenie ze strony tajemniczego wroga, niespodziewane wizyty ojca, sprawy z przeszłości... Autorka nie oszczędza Darka. Do tego dochodzi jeszcze sytuacja z Joanną. Przyznam, że ta postać bardzo mnie intryguje I nie do końca potrafię jej rozgryźć.
To naprawdę świetna książka - wciąga, trzyma w napięciu, zaskakuje. Do tego główny bohater - pełen sprzeczności, rozterek, wie , jak prowadzić twarde interesy, a nie potrafi poradzić sobie ze swoimi uczuciami i kobietą, która je wywołuje. Historia łączy w sobie romans mafijny, obyczajowy dramat i kawał dobrej sensacji. Polecam! I niecierpliwie czekam na trzecią część.

Jest to bezpośrednia kontynuacja książki "Jego olśnienie".

W wielotomówkach najgorsze jest to, że nie mogę doczekać się kolejnej części. 😭
#jegopokuta to drugi tom serii ODKUPIENIE, którą już uwielbiam i wyczekuję trzeciego tomu z niecierpliwością. 😍

Darek i Joanna decydują się uciec od swojego świata, by pożyć jak normalni ludzie, nie oglądając się za siebie. Jednak ich sielanka zostaje brutalnie przerwana i zmuszeni są wrócić do kraju. Nie spodziewają się, że będą walczyć o siebie nawzajem.
Przestępczego świata nie da się od tak zamknąć, a to coraz bardziej doskwiera Joannie. Wszędzie przemoc, intrygi, brutalność. Kobieta nie jest w stanie tego wytrzymać. Ale trwa u boku ukochanego, bo tylko razem są w stanie coś zdziałać.
W tym trudnym czasie oboje odkryją, że miłość jest najlepszą bronią. I nie jest to tylko ich miłość, ale również miłość odnalezionej po latach rodziny.

Tak, jak wczoraj otworzyłam "Jego pokutę", tak do wieczora jej nie zamknęłam. Czytałam z zapartym tchem od początku do końca. Dla przypomnienia sięgnęłam również po pierwszy tom, więc urządziłam sobie przyjemny maraton. Jestem pewna, że jak trzeci tom wpadnie w moje ręce, to nikt mnie nie oderwie od wszystkich części, dopóki nie skończę czytać. 💜

W wielotomówkach najgorsze jest to, że nie mogę doczekać się kolejnej części. 😭

• Empik Go
  • Kindla

Dodaj cytat z książki Jego pokuta