Perfumeria na rozstaju dróg

Okładka książki Perfumeria na rozstaju dróg Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Perfumeria na rozstaju dróg
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo FLOW Cykl: Mała Przytulna (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Mała Przytulna (tom 1)
Wydawnictwo FLOW
2023-03-22
2023-03-22
9788367402088

Laura wraz z córką wprowadza się do domu na rozstaju dróg w Małej Przytulnej. Trochę w swoim życiu przeszła, ma nadzieję że uda jej się odnaleźć stabilizację i szczęśliwą przyszłość. I spełnić marzenie o własnej perfumerii. Czy Mała Przytulna będzie właśnie TYM miejscem na ziemi? Przekonajcie się sami...
Jak mi się przyjemnie czytało tę książkę w otoczeniu zapachu bzu. Otuliła mnie ciepłem, wciągnęła w świat Laury i mieszkańców Małej Przytulnej. Jest to historia o kobiecie, która boi się zaufać i uwierzyć w szczęśliwą przyszłość - bo do tej pory wszyscy od niej odchodzili. Śledzimy jej losy - w pięknym Paryżu, Warszawie, aż po Małą Przytulną. Jak zawsze u Pani Magdy jest ciepło, przyjemnie i zabawnie, a także nieco... magicznie. Poznajemy całą gamę sympatycznych i nieco ekscentrycznych postaci, które pojawiają się w życiu Laury - na czele z Gabrysią. To ona skradł moje serce i jest ulubioną bohaterką książki .
Jeśli jeszcze nie czytaliście - gorąco Wam polecam "Perfumerię na rozstaju dróg". Cudownie ukoi, poprawi humor, wniesie odrobinę radości i szczyptę zapachu do życia ...

Jak mi się przyjemnie czytało tę książkę w otoczeniu zapachu bzu....

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Idealna na poprawę humoru, pełna pogody ducha i dobrych emocji. To jest ten typ książki, przy której siadasz na chwilę, a nim się obejrzysz, już docierasz do ostatniej strony, a świat jest jakby piękniejszy, a problemy nie takie straszne.

Motywem przewodnim są oczywiście zapachy, co już samo w sobie jest dla mnie bardzo intrygujące. Autorka „przemyca” parę ciekawostek na temat perfum, co uważam za duży plus. Fabuła jest w pewnych momentach troszkę do przewidzenia, ale to nie umniejszało przyjemności z czytania. Znajdziemy tu wiele prostych życiowych mądrości, dużo pięknych emocji, trochę smutku i wiele wzruszeń. Ja znalazłam w tej lekturze motywy, które szczególnie trafiły w moje serce i przyniosły mi otuchę, której akurat potrzebowałam.

„Perfumeria na rozstaju dróg” to piękna historia o życiowych zmianach, miłości i poszukiwaniu szczęścia. Polecam.

Całkiem przyjemna pozycja, choć ilość zbiegów okoliczności jest trudna do uwierzenia, ale może taka uroda gatunku.

Kocham Panią Magdalenę Witkiewicz💛 właśnie tego potrzebowałam! Jak dobrze odpocząć od świata tonąc w świecie gdzie czeka na nas dobre zakończenie ☺ cudowna pozycja na prezent, na odpoczynek, na oddech... Niech Pani tworzy więcej 🥰🌷🌷🌷 Dziękuję za tą książkę 💛

Po książkę sięgnęłam, gdyż zaciekawił mnie wątek aromaterapii w tak zwanej lekkiej literaturze. I o ile aromaterapeutycznie jest w porządku, o tyle sama treść jest bardzo lekka, choć lekka to nie jest dobre określenie, książka jest po prostu infantylna. Historia jest naiwna i dodatkowo autorka "powciskała" w nią stertę pseudopsychologicznych teorii.

Gadu gadu gadu nocą,
Gadu gadu gadu
Gadu gadu gadu w dzień....

Te słowa popularnej piosenki Maryli Rodowicz zapisały się w mojej pamięci i będą myślą przewodnią całej tej pięknej pachnącej historii.

Choć nie byłam jeszcze w Paryżu, to niewątpliwie ta książka spowodowała, że koniecznie chcę się tam wybrać. Mam nadzieję, że trafię na taką perfumerię, która również skradnie moje serce:)
Zapach w moim życiu odgrywa specjalną rolę, jest drogowskazem, znakiem, dobrym wspomnieniem, radością, uśmiechem. Poczynając od zapachu fiołków, przez rosnące przed domem wysepki lawendowe po olejki eteryczne, jakich mam mnóstwo i upachniam sobie nimi swoje życie.
Dla Laury, głównej bohaterki zapach był najcenniejszym skarbem, który prowadził ją przez życie.
Rozpłynęłam się w tej opowieśći. Mała Przytulna rozkochała mnie w sobie. Miałam wrażenie, jakbym była częścią tejże przygody.
Wspaniali bohaterowie i ich życiowe rozterki pozwalały na zadumę, na zrozumienie przemijalności czasu.
Ale najważniejsze, co wyniosłam z tej książki to zdanie sobie sprawy, jak ważne jest komunikowanie się między sobą, rozmowa, szczerość. Ile problemów można by było uniknąć, gdybyśmy nauczyli się szczerze rozmawiać o swoich uczuciach i nie dopowiadać sobie historii, które szufladkujemy w głowie. Chowamy te myśli głęboko w sercu i nie wypowiadamy. Nie traćmy czasu na bylejakość. Miłość to życie, rozmowa to zaufanie. Z tego rodzi się samo dobro i piękno.
Bardzo polecam!

Gadu gadu gadu nocą,
Gadu gadu gadu
Gadu gadu gadu w dzień....

Czytając początek, nie przypadła mi do gustu.
Ale patrząc na całość, przesłanie jest bardzo ważne.

Czytając początek, nie przypadła mi do gustu.
Ale patrząc na całość, przesłanie jest bardzo ważne.

Warta przeczytania jak każda M.Witkiewicz

Warta przeczytania jak każda M.Witkiewicz

Przyjemna książka, przesiąknięta zapachami. Przymykam oko na niezliczone zbiegi okoliczności i ciut "magii" odczytywania ludzi i dobierania od razu idealnego zapachu (nawet Harry próbował kilku różdżek u Ollivandera :P). Czasem potrzeba książki o dobrych ludziach, przytulnym miasteczku i dobrych zakończeniach.

Bardzo infantylna, tak lekka że aż za bardzo.

Bardzo infantylna, tak lekka że aż za bardzo.

• Przeczytane 2023
  • Audiobooki