Opowiedzieć ciszę

Wydawnictwo Linia, Biała Plama
2022-09-15
2022-09-15
58 min.

Prościutka historyjka o dziewczynce, która nauczyła się języka migowego. Autorka próbowała ukryć mierność fabuły za kilkoma ciekawymi zabiegami formalnymi i poetyckością, dzięki czemu "Opowiedzieć ciszę" można porównać do pięknie ozdobionego pudełka, które jest puste w środku.

Książka niezwykła. Pięknie wydana, doskonale zilustrowana, genialny pomysł na oddanie na papierze znaków migowych. Przy okazji uczy, czym jest język migowy, i czym na przykład Polski Język Migowy różni się od miganego alfabetu. Dodam, że autorka nie miga. Bardzo, bardzo polecam.

7,5 wow to małe dzieło sztuki nie jest to zwykła książeczka która opowiada jakąś historię za pomocą słów i ilustracji a całą swoją konstrukcją próbuje otworzyć nam drzwi do ciszy nie z wyboru bardzo poetycka i "artystyczna" niby takie nic ale warto się zapoznać by otworzyć serce

Mam taki zwyczaj, że czasami polecam albo pożyczam książki znajomym, nie mówiąc o czym są. Jestem tylko przekonany, że właśnie im się dana rzecz powinna spodobać. Nie lubię opowiadać o czym jest, co tam można znaleźć. Zwykle mówię “po prostu zobacz”. Jako wydawca nie mogę tak zrobić. Muszę wymyślić jakiś tekst na okładkę, podać jakiś marketingowy “sos”, który znajdzie się w opisach. Czasem jest to dość trudne. Zwłaszcza tam, gdzie jest jakiś rodzaj zaskoczenia. Pisałem niedawno o książce graficznej Sniff – to właśnie taki rodzaj książki, gdzie każdy opis może ją zepsuć.

Jestem więc w nie lada kłopocie z naszą nową książką wydaną w serii Biała Plama – Opowiedzieć ciszę Karoliny Jeske. Chciałbym powiedzieć każdemu czytelnikowi/odbiorcy – po prostu zobacz.
[...]
całość:

• Komiks
  • Bohater niepełnosprawny lub poważnie chory
  • Chcę dać w prezencie
  • Nie posiadam
  • Biblioteka
  • Samodzielne
  • Do przeczytania: przekładana klasyka (14),głośne tytuły (17),reportaże/eseje (20)

Dodaj cytat z książki Opowiedzieć ciszę