Dotknij mnie

Okładka książki Dotknij mnie Tahereh Mafi
Okładka książki Dotknij mnie
Tahereh Mafi Wydawnictwo: We need YA Cykl: Dotknij Mnie (tom 1) fantasy, science fiction
Dotknij Mnie (tom 1)
Agnieszka Brodzik
Przemoc #uczucia #miłość

KOCHAM

KOCHAM

Na początku bardzo ciężko było mi się wkręcić w historię. Książka jest pisana zupełnie innym językiem niż pozycję do tej pory przeze mnie czytane. Ale jest to coś nowego, świeżego, ciekawego. Bardzo dużo tajemnic, ciekawej akcji, tak naprawdę nadal nie wiem kto jest dobry a kto zły. Naprawdę czuję, że polubię tę historię i jestem bardzo ciekawa kolejnych części.

Postaci zapałały do siebie namiętnym afektem zupełnie od czapy. I są bardzo jednowymiarowe, w związku z czym, póki co, kompletnie brakuje chemii w wątku romantycznym. Oraz to chyba pierwszy raz, kiedy miałam facepalma nie ze względu na to, co czytam ale język, jakim to zostało napisane :D Jest kinda poetycki, napakowany metaforami i powtórzeniami, polecam sprawdzić fragment przed ewentualnym zakupem.
Mimo wszystko dam szansę kolejnym tomom, bo ponoć reszta serii jest już dużo lepsza.

Trochę infantylnie napisana jednak nie odejmuje to interesującej fabule. Prawdę mówiąc nie polubiłam głównej bohaterki jednak mam nadzieję, że rozwinie się w następnych częściach. Bardzo ciekawi mnie wątek głównego ,,antagonisty,, stąd ta ocena.

na pewno musze zaznaczyć że ta książka była najmniej ciekawa od reszty książek z tej serii lecz dalej była bardzo intrygująca

"Dotknij mnie" Tahereh Mafi

100/5! ⭐️

"Mam ochotę przebić pięścią szybę.
Żeby coś poczuć.
Żeby poczuć się człowiekiem."

Lubicie książki, w których pokazany jest dystopijny świat?

Dlaczego ja przeczytałam tę książkę tak późno!? Dlaczego tak bardzo wzbraniałam się przed poznaniem tej serii!?

Macie tak, że czytacie pierwszy tom jakiejś serii i już wiecie, że to będzie seria waszego życia?
Ja tak mam w tym momencie.
Jestem absolutnie i bezapelacyjnie zakochana w tym, co stworzyła autorka. Postacie, dar, który posiada główna bohaterka, cała ta postapokaliptyczna otoczka.. MAJSTERSZTYK!

Juliette jest zamknięta od 264 dni. Sama, głodująca, brudna.. znienawidzona przez świat.
Aż do jej celi trafia Adam - chłopak, którego Juliette pamięta ze szkoły.
I w sumie tyle chyba mogę wam zdradzić na temat fabuły, bo co bym więcej nie napisała, będzie to gigantyczny spoiler! Tak wiele dzieje się w tej książce, że właściwie nie miałam czasu, żeby złapać oddech!

Dlatego najlepiej będzie, jeśli skupię się stricte na swoich odczuciach względem tej lektury.

Trochę czułam tutaj klimat "Igrzysk śmierci", "Więźnia labiryntu" i "Niezgodnej".. jakby autorka zaczerpnęła coś z tego wszystkiego, jednocześnie tworząc coś swojego, tak bardzo innego.

"Jego uśmiech jest podszyty dynamitem.
- Idź spać.
- Idź do diabła.
Zgrzyta zębami. Podchodzi do drzwi.
- Pracuję nad tym."

Do samego końca byłam bezapelacyjnie zakochana w Adamie, nie rozumiałam, jak ktokolwiek może lubić Aarona - a kochacie go wszystkie, zrozumiałam wasze pełne złości wiadomości na priv 😂💙
I wtedy dotarłam do nowelki, która znajduje się na samym końcu. Przeczytałam ją. I wiecie co?

Nadal kocham Adama.. Ale poczułam też motylki z brzuchu na myśl o Aaronie. Nie podoba mi się to ani trochę, bo jestem niemalże pewna w którą stronę pójdzie moje serce podczas czytania kolejnych części 😂

Polubiłam się z Juliette, a najwięcej mojej sympatii zyskiwała, kiedy autorka odkrywała kolejne karty z jej przeszłości, kiedy dowiadywałam się, jak bardzo ta dziewczyna była krzywdzona, nawet przez najbliższe jej osoby. Najchętniej bym ją przytuliła, ale mogłoby się to dla mnie skończyć cmentarzem, więc.. może lepiej nie 😅

Kenji również znalazł sobie własne miejsce w moim serduszku. Jego humor, sposób bycia i robienia na złość Adamowi sprawiły, że śmiałam się jak głupia. Bardzo pozytywna postać i liczę na to, że w kolejnych tomach będzie go jeszcze więcej.

Jestem tak bardzo zakochana w tej książce, tak bardzo mi się ona podobała, że autentycznie brak mi słów, żeby to wyrazić. Napiszę coś i za moment to usuwam czując, że moje słowa nie oddają tego, jak niesamowita jest ta historia.
@ksiazkowertyczna - już rozumiem twój zachwyt, naprawdę. Tak bardzo Ci dziękuję, że praktycznie zmusiłaś mnie do przeczytania tej książki, muszę częściej słuchać, kiedy mi coś polecasz 💙

"Nachodzą zmiany, lecz tym razem się ich nie boję. Tym razem wiem, kim jestem. Tym razem dokonałam właściwego wyboru i walczę po właściwej stronie. Czuję się bezpieczne. Pewna siebie."

"Dotknij mnie" Tahereh Mafi

100/5! ⭐️

"Mam ochotę przebić pięścią szybę.
Żeby coś poczuć.
Żeby poczuć się człowiekiem."

Lubicie książki, w których pokazany jest dystopijny świat?

Macie tak, że czytacie pierwszy tom jakiejś serii i już wiecie, że to będzie...

Baaaardzo zwlekałam z przeczytaniem tej książki. A to wszystko przez to, że mój tiktok przez długi czas krzyczał AARON 🫶🛐 Dlatego stwierdziłam, że poczekam aż ten szum się uspokoi, ale nie trwało to długo, ponieważ pojawiło się nowe wydanie.

Historia sama w sobie jest niczego sobie. Spotykamy się tutaj z nietypowym, dystopijnym światem i jeszcze bardziej nietypową Julia. Dziewczyną, której nikt nie może dotknąć, ponieważ jej dotyk może zabić. Przez to przebywa na oddziale zamkniętym w odosobnienia, aż do czasu, kiedy pojawia się w jej pokoju Adam.

Później wychodzą z tego szpitala psychiatrycznego¿ i powoli akcja zaczyna się rozkręcać. Jednak i tak musiałam przebrnąć przez 80% tej książki, aby wkręcić się w tę historię. Tak to ją odkładałam, później wracałam na chwilę i tak w kółko. Jakoś nie poczułam tego klimatu i jedynie irytowało mnie ciągle przekreślenia, powtarzanie się i sceny zazdrości Aarona. Na początku był dla mnie creepem, ale po przeczytaniu nowelek troszkę lepiej go zrozumiałam, ale i tak cringe mnie łapał przez niego.

Oby kolejne części będą dużo lepsze od pierwszej, bo tak to wychodzę z założenia, że pomysł na tę książkę był dobry, ale wykonanie kijowe.

To była moja pierwsza styczność z dystopia, która myślę że pokochałam. Jest to gatunek dla mnie.

Uwielbiam tę książkę. Znalazłam w niej coś więcej niż tylko ciekawą i zabawna historię. Odnalazlam w niej siebie. Czytanie jej było tak bardzo komfortowe że nie jestem w stanie tego nawet wyrazic.

Poruszyła mnie niesamowicie. Każda strona była czymś nowym i interesującym. Od samego początku mnie wciągnęła. Główna bohaterka jest naprawdę cudowna osobą.

Jest strasznie waleczna i odważna co uważam za naprawdę ogromny plus.

Jeśli chodzi o bohatera jakim jest Adam Kent coś mi w nim mocno nie pasuje i mogę stwierdzić iż go nie lubię.

Postać Warnera natomiast uwielbiam. Rozśmieszał mnie i dziwił na przemian. Mam wrażenie że był dosłownie wszędzie ale to na plus. Nie mogę pominąć oczywiście postaci Kenjiego który w najbardziej brutalnych momentach rozśmieszał mnie kompletnie.

Zestawienie tych wszystkich postaci i historii o problemach w dorastaniu oraz miłości stworzyło książkę idealną.

Powieść ta faktycznie jest nie do zapomnienia.

Można się z niej naprawdę wiele nauczyć za co ją kocham💜 Zdecydowanie jest to pozycja warta przeczytania.

Ciekawa koncepcja świata, pierwszy tom zachęca do sięgnięcia po następne.
Chociaż główni bohaterowie LECIUTKO irytujący. Trochę zbyt typowi jak dla tego gatunku.

Ciekawa koncepcja świata, pierwszy tom zachęca do sięgnięcia po następne.

Książka, do której podeszłam bez żadnych oczekiwań a mimo to zawiodła. Zdecydowanie najgorsza pozycja, po którą sięgnęłam w ciągu swojego czytelniczego życia. Po przeczytaniu jej, nadal mam problem z określeniem czego dotyczyła. Brak charakterystycznych opisów bohaterów, poza tym każdy z nich bardzo nijaki i nie wprowadzający niczego sensownego do fabuły książki. Brak scharakteryzowania świata i otoczenia, w których rozgrywała się akcja. W mojej opinii to co się działo, działo się by się po prostu dziać, bez żadnego większego sensu. Pomimo tego,że książka ma 444 stron, akcja rozgrywała się bardzo szybko, przesycona była wieloma dialogami nie wprowadzającymi niczego nowego oraz opisami, które były co rusz powtarzane i przytaczane ponownie. Za dużo dialogów, za mało konkretnej treści, zbyt krótkie rozdziały. Jestem na nie, nie zamierzam sięgać po kolejne części.