Odkryj mnie

Okładka książki Odkryj mnie Tahereh Mafi
Okładka książki Odkryj mnie
Tahereh Mafi Wydawnictwo: We need YA Cykl: Dotknij Mnie (tom 2) fantasy, science fiction
Dotknij Mnie (tom 2)
Agnieszka Brodzik
Fantasy Przemoc Nadprzyrodzone umiejętności Romans Walka

Cudo

Cudo

Troszkę nudne jednak warto przeczytać by być na bieżąco z historią. Widać rozwój głównej bohaterki jednak niektóre fragmenty są irytujące w moim mniemaniu.

Zdecydowanie lepsza od części pierwszej. Bardzo dużo się tu dzieje, zwroty akcji, mega mega ciekawa. Naprawdę dobrze się to czytało.

Super książka. Polecam każdemu

Super książka. Polecam każdemu

Nooooo...
Zdecydowanie lepsza niż pierwszy tom, akcja dużo bardziej wciągająca. Przemiana Juliette jest jakaś taka naturalna, niewymuszona, podoba mi się, że większość jej decyzji jest uzasadniona tym co może czuć w danej chwili albo swoją przeszłością. A Warner <3
Bardzo lubię sposób pisania autorki, jej lekkość pióra przy jednoczesnym budowaniu tak pięknych zdań jest cudowny. Ciekawe są też rozważania na temat wojny, sprawiedliwości, ludzkiej natury i świata.

Nooooo...

10/10

10/10

Aaron Warner najsłodszy człowiek na ziemi.

Aaron Warner najsłodszy człowiek na ziemi.

„Odkryj mnie” to kontynuacja losów Juliette, Adama i Warnera. W tym tomie otrzymujemy kilka ciekawych informacji na temat bohaterów. Juliette coraz bardziej identyfikuje się ze swoimi mocami i pragnie chronić Adama. Jest też rozbita i zastanawia się, co czuje do Warnera. Przeżywa różnorodne emocje, a Warner okazuje się mieć w sobie iskierkę dobra.

Ten tom przypadł mi do gustu bardziej niż poprzedni, chociaż wciąż brakuje mi pełnego obrazu świata. Muszę się chyba przyzwyczaić do myśli, że jest to że.

Jeśli chodzi o nowelę zawartą w tym tomie, jest ona na podobnym poziomie co ta z pierwszego tomu. To fajne uzupełnienie, ale nie wnosi zbyt wiele do fabuły.

Ten tom przypadł mi do...

Romans wreszcie zaczyna działać, potwierdzając regułę, że złole są bardziej sexy niż good guye :D, ale poza tym - meh. Świat przedstawiony w dalszym ciągu nie istnieje, na minus też język - podejrzewam, że narracja z dużą ilością powtórzeń brzmi lepiej w oryginale.
Za to czyta się szybko, tom można wciągnąć w kilka godzin, tak że dokończę serię z ciekawości o co ten cały hype.

3.5/5

3.5/5