Taras z widokiem na przyszłość

Okładka książki Taras z widokiem na przyszłość Daria Jędrzejek
Okładka książki Taras z widokiem na przyszłość
Daria Jędrzejek Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatka literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literatka
2022-12-06
2022-12-06
romans święta BożeNarodzenie Przyjaźń Komedia

🌹 TARAS z WIDOKIEM na PRZYSZŁOŚĆ 🌹
🌹 Daria Jędrzejek @daria.jedrzejek 🥀
🥀 @wydawnictwo.zywiol 🥀

Q: Co myślicie o wątku świat w książce ?
♫︎Da Ya Think I’m Sexy- Rod Stewart♫︎
💚 ,, Czy już wspominałam, że nienawidzę świąt? Dla jednych jest to czas cudów, dla mnie to okres
przepełniony bólem, stratą i łzami.,, 💚
⭐⭐⭐⭐/5

Dedykacja: Ukochanej Babci. Na zawsze pozostaniesz w moim sercu.

××××××××××××××××××××××××××××××××××
Książka miała premierę zeszłym roku.
Akcja dzieję się w Polsce w Trójmieście ( z całego serca polecam, nie zawiedziecie się)
Książka jest ładnie ozdobiona.
Kim okaże się Hubert? Czy ich przyjaźń przetrwa wszystko? Co wydarzyło się 10 lat temu? Kim okaże się Hades? Czy przyjaźń damsko-męska istnieję?
Maria jest bohaterką którą polubicie.
Wyjazd w góry gdzie święta czuć bardziej.

Czy magia świąt odczaruje Marię?
Zwroty akcji występujące w książce są bardzo dobrze napisane.
Po raz pierwszy spotykam się z twórczością Darii Jędrzejek, napewno przeczytam inne książki tej autorki.

🌹 TARAS z WIDOKIEM na PRZYSZŁOŚĆ 🌹
🌹 Daria Jędrzejek @daria.jedrzejek 🥀
🥀 @wydawnictwo.zywiol 🥀

Q: Co myślicie o wątku świat w książce ?
♫︎Da Ya Think I’m Sexy- Rod Stewart♫︎
przepełniony bólem, stratą i łzami.,, 💚
⭐⭐⭐⭐/5

Dedykacja: Ukochanej Babci. Na zawsze pozostaniesz w...

Ostatnio miałam okazję przeczytać w ramach #booktour organizowanym przez @czytanie_moja_pasja1987 książkę Naszej cudownej @daria.jedrzejek pt. „Taras z widokiem na przyszłość”

Autorka przedstawia Nam Marię oraz jej przyjaciela Huberta. Maria jest po ciężkich przeżyciach- zbliżają się jej znienawidzone święta! To właśnie w wigilię straciła tyle bliskich osób!!! Do tego pojawia się tajemniczy nieznajomy Dorian- czy zawróci dziewczynie w głowie? Czy będzie dla niej ważniejszy niż wieloletni przyjaciel? Czy Maria otworzy się na miłość?

Książka jest pełna humoru- naprawdę śmiałam się (nareszcie!) podczas czytania! Cięty język Marii uwielbiam❤️ i to jak uszczypliwie się przekomarza tak naprawdę cała trójka🤣🤣
Moim zdaniem książka opowiada przede wszystkim o pięknej przyjaźni, między dwojgiem ludzi❤️ o pięknych relacjach, o cudownych przygodach i każdemu życzę takich przyjaciół jakim są dla siebie Maria i Hubert. I czytając tą książkę doszłam do wniosku- bez względu na to czy Maria i Hubert otworzą się na miłość (ze sobą czy oddzielną) ale najpiękniejsze są te relacje, która są zbudowane na prawdziwej szczerej przyjaźni! Również a może i nawet przede wszystkim te romantyczne! I dziękuję Ci @daria.jedrzejek za tą książkę!

Kocham Daria jak budujesz postacie i to napięcie. Czekam na kolejne książki 💜💜

Ogólna ocena: 10/10

Czy wierzycie w ślepy los, przypadek, niespodziewany incydent, który może odmienić wasze życie? Jedno zdarzenie, które potrafi nieść za sobą konsekwencje? Maria Strzelecka doświadczyła aż trzech takich zdarzeń. Najpierw niespodziewana śmierć ukochanej babci, potem stłuczka samochodowa, w której uczestniczyła, w końcu śmiertelny wypadek rodziców. Najbliższych straciła w święta Bożego Narodzenia i od tego czasu ten okres budzi w dziewczynie silne, negatywne uczucia. Trauma związana ze śmiercią ukochanych dopada Marię każdego grudnia, gdy tylko zaczynają się przygotowania do świąt.

Na szczęście Maria ma wspaniałego przyjaciela, Huberta, którego poznała właśnie w trakcie stłuczki, w której oboje uczestniczyli. Niemiłe doświadczenie przekształciło się w trwający wiele lat przyjacielski związek. Rozumieją się w lot, a sympatię okazują sobie licznymi słownymi docinkami. Widać, że w swoim towarzystwie czują się doskonale. W trakcie jednej z takich potyczek słownych Maria, która właśnie straciła pracę, wrzuca na profil swojego przyjaciela, znanego dziennikarza, krótką prześmiewczą rolkę. Wkrótce okazuje się, że Hubert zyskuje na popularności, a wszyscy obserwatorzy ciekawi są dziewczyny, która wystąpiła w krótkim filmiku. Przez to wydarzenie zmienia się układ panujący między nimi, a przynajmniej szefowa Huberta oczekuje, że na pokaz młodzi będą nieco udawać. W taki oto sposób trafiają na koncert Hadesa. Niby nie da się udawać czegoś, co teoretycznie nie istnieje. Ale znany muzyk spowoduje, że każde z tej trójki inaczej spojrzy na swoje życie.

"Taras z widokiem na przyszłość" to świetna pozycja. Trochę obyczajówka, trochę romans, a trochę komedia romantyczna. Znakomite poczucie humoru autorki powodowało, że czytałam tę książkę z wielką przyjemnością. Nie znaczy to, że nie były poruszane i trudne tematy, z którymi przyszło mierzyć się bohaterom. Wszystko jednak było dobrze wyważone. Choć bohaterowie mieli swoje za uszami, dało się z nimi sympatyzować.

Ciepla, zabawna historia:)
Idealna na relaksujacy wieczor pod kocykiem.

Ciepla, zabawna historia:)
Idealna na relaksujacy wieczor pod kocykiem.

🌟 książka Darii to majstersztyk! To pozycja przy której uśmiech nie schodził mi z twarzy. Niejednokrotnie śmiałam się w głos, zaciekawiając tym członków rodziny 🤭😂 lecz gdybym miała cytować każdą zabawną sytuację i tekst, musiałabym im przeczytać całą książkę!

🌟 historia, mimo niektórych trudniejszych tematów takich jak strata bliskich i poszukiwanie własnych korzeni, jest historią lekką jak piórko. "Taras z widokiem na przyszłość" przeczytałam w jeden dzień i od razu pisałam do Darii kiedy wydaje kolejną książkę, bo ja chce ją już przeczytać! 😅📚

🌟 "Taras..." sprawi, że poczujecie magię (nie tylko świąt, choć opis zaśnieżonych gór... aż chciałoby się tam być!!),ale także zrelaksujecie się, uśmiechniecie i przede wszystkim odpoczniecie od codziennych trosk 🎄

🌟 książkę poleciłam już wielokrotnie i będę polecać nadal. Zdecydowanie jest to pozycja do której będę chciała wracać... ❄️

🌟współpraca recenzencka @wydawnictwo.zywiol

Zaczynając tą książkę nie miałam w głowie jakiś konkretnych myśli i oczekiwań. Po prostu chciałam przeczytać jakąś świąteczna książkę. Jednak na pewno nie spodziewałam się, że aż tak mnie ona wciągnie.

Czyta się ją niezwykle szybko i przyjemnie, a różne ozdobne strony i rysunki tylko umilają to czytanie. Dawno nie pochłonęłam całej książki w ciągu jednego dnia, a w jej przypadku właśnie tak się stało, bo nie mogłam się od niej oderwać.

Jest naprawdę wciągająca i ciekawa, bo z niecierpliwością czekałam na to jak to wszystko się rozwinie i o co tak naprawdę chodzi.

Szczerze mówiąc trochę niespodziewałam się tego, że w tą stronę potoczy się ta historia, ale w ostateczności zakończenie niesamowicie mi się podobało i cieszę się, że tak to się skończyło.

Nie raz miałam uśmiech na twarzy, choć były momenty w których z niepewnością wyczekiwałam dalszych losów bohaterów.

Historia Marii, Huberta i Doriana jest zabawna, troche wzruszająca i momentami zaskakująca i nieprzewidywalna. Niezwykle dobrze się przy niej bawiłam, miała niesamowity klimat i z przyjemnością będę do niej wracała co roku w świątecznym okresie.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem 💕

Książka opowiada o Marii Strzeleckiej, która nienawidzi świąt Bożego Narodzenia z powodu tragicznych wydarzeń, które spotkały dziewczynę właśnie w tym okresie. Jednak jej życie zmienia się, gdy Maria dowiaduje się, że w górach może mieszkać rodzina jej ojca. Razem z przyjacielem Hubertem postanawia odszukać swoich krewnych. Jak dobrze wiemy magia świąt może wiele i sprawi, że święta staną się czasem prawdziwych cudów.

To była naprawdę urocza i przezabawna książka z bardzo pozytywnymi bohaterami.
Bardzo polubiłam Marię i Huberta. Miło się czytało o przyjaciołach, którzy znają się od lat i mają niesamowicie dobre relacje. Ich rozmowy i wygłupy niejednokrotnie wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Byłam zauroczona tym, jak traktują siebie nawzajem oraz tym ile każda z nich jest w stanie zrobić dla drugiej osoby.

Doriana, trzeciego głównego bohatera też bardzo polubiłam, chociaż nie tak od razu. Początkowo sprawiał wrażenie chamskiej i niemiłej osoby, ale jak się później okazało za sprawą pewnych wydarzeń odkrył swoje prawdziwe oblicze i pokazał dobre serce.
Maria, Hubert i Dorian to trio, z którym świetnie spędziłam przedświąteczny czas.

Była to znakomita lektura, a warto zaznaczyć, że jest to solowy debiutem autorki. Książka nie tylko doskonale łączy humor z głębokimi emocjami, ale także zachwycająco wprowadza czytelnika w świąteczną atmosferę. Przesycone humorem dialogi sprawiają, że powieść była niezwykle przyjemna, a dodatkową atrakcję stanowiły piękne ilustracje umieszczone wewnątrz książki. Zdecydowanie polecam na zimowe wieczory, zwłaszcza w okresie świąt.

✩ Lubicie gdy akcja książki dzieje się w Polsce i pojawiają się w niej polskie imiona? Szczerze mówiąc już trochę się od
tego odzwyczaiłam, ale przy czytaniu „Taras z widokiem na przyszłość” nie przeszkadzały mi te drobne szczegóły. Historia Marysi to must have na święta, które będą już za 9 dni!!! 🎄

Styl pisania autorki jest tak przyjemny, że nawet nie zwróciłam uwagi kiedy przebrnęłam od początku do końca. Tempo akcji jest wyważone i tak naprawdę nie było chwili, w której bym się nudziła<3

Bohaterzy zostali fajnie wykreowani - każda postać miała swoje minusy i plusy, jednak główną bohaterkę polubiłam najbardziej! Bardzo podobał mi się motyw przemiany Doriana i tego jak z czasem się otworzył na innych. Co do Huberta mam mieszane uczucia i chyba jako jedyny nie przypadł mi do gustu 😐 Kogo wybrała główna bohaterka? O tym musicie przekonać się sami 😋 Nie jest to historia, w której wszystko się układa i bohaterzy żyją bez jakichkolwiek problemów, a wręcz przeciwnie - mierzą się oni z wielkim bólem.

Podczas czytania, szczególnie w okresie zimowym można poczuć cudowny świąteczny klimat i razem z bohaterką cieszyć się na padający śnieg ❄️ Koniecznie zaplanujcie czytanie tego tytułu na świąteczny poranek!

⭐️⭐️⭐️⭐️/5

Dziękuję za egzemplarz recenzencki<3 [współpraca reklamowa]

Styl pisania autorki jest tak przyjemny, że nawet nie zwróciłam uwagi...

Maria Strzelecka jest dość specyficzną osobą. Dziewczyna nie potrafi odnaleźć się z pracy i co chwila zmienia ją na nową. Hubert przyjaciel Marii na każdym kroku jej dokucza, bo przecież taki mały skrzacik z niej. Dziewczyna postanawia się odegrać i wrzuca na Instagram live'a, w którym pokazuje "prawdę" na temat przyjaciela. Niestety rolę się odwracają i to Mari zostaje celem Huberta. Nazajutrz okazuje się, że dziewczyna jest sławna, a szefowa Huberta ma dla niej propozycję... Maria wybiera się z Hubertem do klubu, gdzie będzie występował Hades. Oczywiście Maria i jej niewyparzony język sprowadzają na nią kłopoty. Jak się później okazuje zadarła z samym Hadesem...

O woow! Jak ja żałuję, że dopiero teraz sięgnęłam po tę historię. To co się tam działo było niesamowite 🤭 Te dialogi były po prostu idealne. Takiej książki mi było trzeba, aby "wrócić do żywych" 😁 Chociaż książka jest z tamtego roku to naprawdę Wam polecam, przecież książki nie mają terminu ważności i zawsze warto po nie sięgnąć,nie ważne czy została wydana w tym roku czy pięć lat temu...
Wracając do bohaterów "Tarasu..." byli oni wprost niesamowici, a Marię naprawdę polubiłam, chociażby za jej "nieogarnięcie" i dobre serducho. Oczywiście chłopaków Huberta i Doriana również polubiłam, ale którego bardziej to Wam nie zdradzę 🤭

Jeśli więc szukacie książki/e-booka, który sprawi, że na Wasze usta wkradnie się uśmiech to polecam "Taras z Widokiem na Przyszłość" 💙

Maria to młoda zagubiona kobieta, ma trudności w utrzymaniu stałej pracy, nie lubi świąt i widoku szczęśliwych zakochanych par. W tej całej niedoli raduje ją jedynie relacja z jej przyjacielem Hubertem. Świetnie się dogadują jednak ich przyjaźń zostaje poddana próbie gdy zostają zmuszeni do udawania pary aby ich program radiowy był chętniej słuchany. Do tego Maria zostaje wkręcona w randkę z wokalistą zespołu rockowego, co skutkuje powstaniem trójkąta miłosnego. Pytanie brzmi: jak to wszystko się zakończy? Z ręką na sercu mogę stwierdzić, że jest to pierwsza książka przy której płakałam ze śmiechu. Ilość żartów, śmiesznych podtekstów etc. jest po prostu nie do zliczenia. Czytanie jej dało mi tyle ciepła na serduchu. Jestem pod dużym wrażeniem, ponieważ fabuła jest w teorii totalnie oklepana, ale wciąż ma w sobie to coś. Autorka wzięła wątki bardzo dobrze nam znane i wykorzystała je w taki sposób, że dostaliśmy coś całkiem nowego i niesamowicie wciągającego, coś przy czym nie da się nudzić. Z całą pewnością wrócę do niej jeszcze nie raz. Serdecznie ją polecam, czytanie jej to świetna zabawa.

• Współpraca recenzencka
  • Przeczytane w 2023