Last Night

Okładka książki Last Night Daria Jędrzejek
Okładka książki Last Night
Daria Jędrzejek Wydawnictwo: Wydawnictwo Żywioł Cykl: Brylanty (tom 1) Seria: Brylanty literatura obyczajowa, romans
Brylanty (tom 1)
Brylanty
Wydawnictwo Żywioł
2024-01-24
2024-01-24

Elena po tragicznym wypadku, w którym traci brata, postanawia odciąć się od toksycznej matki.
Wyprowadza się na swoje bo chce znów stanąć na własne nogi.
Okazuje się, że Eleny mieszkanie znajduje się naprzeciwko mieszkania jej starej miłości Justina.
W nowym miejscu poznaje nowych przyjaciół oraz po dłuższym czasie odnajduje nową sympatię - Louisa.
Jej życie powoli zaczyna dążyć w dobrą stronę do momentu, gdy zaczyna dostawać dziwne przesyłki, początkowo są niegroźne, ale każda kolejna przesyłka przyprawia nas o coraz większą gęsią skórkę.
Dochodzą do niej słuchy, że jej sympatia jest zamieszana w szemrane interesy, a były chłopak stara się ją odzyskać.

Czy Elena da szansę nowej miłości czy powróci do znanego już uczucia?
Czy Elena pozna prawdziwą historię Louisa?

Po książki @daria.jedrzejek sięgam w ciemno!
Nie potrzebuje znać nawet opisu, by wiedzieć, że ta książka jest warta każdej minuty z mojego życia!
Historię Darii za każdym razem sprawiają, że wertuje kartki w zastraszającym tempie i nie mogę doczekać się zakończenia!
Last Night wydawała mi się lekką książką, ale znając autorkę wiedziałam, że mnie zaskoczy!
Książka jest przepełniona emocjami, intrygami i im dalej jesteśmy w tej historii tym więcej pojawia się znaków zapytania.
Od samego początku związałam się z pewnymi postaciami, a na inne wręcz nie mogłam patrzeć - świetne stworzone charaktery!
Niestety Daria ponownie robi to co kocha, czyli zostawia nas w takim momencie książki, że chce się krzyczeć „CO BYŁO DALEJ!?”.
Po tej historii na pewno długo będziecie dochodzić do siebie!!

Ocenka: 10/10

Wyprowadza się na swoje bo chce znów stanąć na własne nogi.
Jej życie powoli zaczyna...

ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ᴘᴀᴛʀᴏɴᴀᴄᴋᴀ
ʟᴀsᴛ ɴɪɢʜᴛ ᴅᴀʀɪᴀ ᴊᴇ̨ᴅʀᴢᴇᴊᴇᴋ
10/10 ★

ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ

☽ Jeżeli lubicie książki z silną postacią damską, to ta historia jest zdecydowanie dla was! Nutka mroku, zaciekawi was tak bardzo, że nie będziecie w stanie się oderwać od lektury.

☽ Nasza kochana Elena, dziewczyna która zmaga się ze swoimi demonami. Poznajemy ją w najgorszym jej okresie życia. Tragiczny wypadek, który odebrał jej sens życia, straciła najważniejszą osobę w życiu. Na szczęście na jej drodze pojawiają się ludzie, dzięki którym zaczyna walczyć o swoje marzenia, powoli dąży do celu. Staje się niezniszczalna.

☽ Daria idealnie wręcz opisała całą przemianę, pokazała że wcale nie trzeba wiele zmienić, żeby odbudować siebie. Wystarczy trochę wiary, a możemy osiągnąć sukces. Tak samo jak nasza główna bohaterka.

☽ W całym tym szaleństwie, znajduje przyjaciół, którzy są w stanie wiele dla niej poświęcić. Na jej drodze pojawia się również tajemniczy mężczyzna, dla którego traci głowę.

☽ Książka łączy w sobie wiele przesłań, ale nie zabraknie tutaj też dobrego humoru i wyczekującego mroku. Pełno tajemnic, które trzeba rozwiązać.

☽ Last Night to nie tylko romans, to opowieść o walce w pokonaniu choroby, z którą dużo osób się zmaga. Sama też to przechodziłam, dlatego doskonale wiem jak to wygląda.

☽ Zakończenie złamie wam serce i dodatkowo je zdepcze. Będziecie błagać o drugi tom! Przynajmniej ja na pewno będę to robić.

ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ᴘᴀᴛʀᴏɴᴀᴄᴋᴀ
ʟᴀsᴛ ɴɪɢʜᴛ ᴅᴀʀɪᴀ ᴊᴇ̨ᴅʀᴢᴇᴊᴇᴋ
10/10 ★

ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ

„Cieszyłam się jej bliskością i okruchem zrozumienia, którą właśnie mi dawała. Nigdy nie spodziewałabym się, że to właśnie widok moich blizn skruszy lód między nami”.

Elena zmaga się od dwóch lat z depresją i lękami. Śmierć bliźniaka była dla niej tragicznym wydarzeniem. Ciągłe obwinianie się o wypadek nie pomaga w poprawie sytuacji. Pewnego dnia pod wpływem nacisków matki pojawia się w siłowni niedaleko swojego mieszkania. Zwykłe wyjście zapoczątkuje lawinę zdarzeń, które będą miały duży wpływ na Elenę.

Jakie zmiany zajdą w życiu naszej bohaterki? I czy zdoła odbić się od dna?

Książki Darii znam, więc nie mogłam opuścić kolejnego jej dzieła. Poznanie losów Eleny utwierdziło mnie w przekonaniu, że pominięcie tej pięknej historii byłoby grzechem.

Autorka wykreowała bohaterów, których nie sposób nie lubić. Oprócz Eleny poznajemy wiele wspaniałych osób, które pojawią się w jej życiu. Nie będę Wam zdradzać ich imion i jaki wpływ będę mieć na Elenę, gdyż najlepiej jakbyście sami się przekonali. Mogę Wam tylko powiedzieć, że od razu skradli moje serce.

Zdradzę Wam tylko, że pojawią się dwaj tajemniczy mężczyźni. Sama do końca nie wiedziałam, kim są i jakie mają zamiary wobec Eleny. Więc odkrywanie tego dostarczało lekkiej adrenaliny.

„Podbiegłam do okna i spojrzałam w dół. Zaczęłam się na poważnie niepokoić, a lodowate ciarki przeszyły moje plecy”.

Z przyjemnością obserwowałam jakie zmiany zachodzą w naszej bohaterce. Nie wiem czemu, ale poczułam z nią dziwną więź i pragnęłam dla niej jak najlepiej.

Fabuła jest moim zdaniem mało przewidywalna, dlatego z zaciekawieniem czytałam przygody bohaterów. Tak jak zaczęłam, tak nie mogłam przestać, dopóki nie poznałam finału historii. Lekki i przyjemny styl autorki tylko potęgował pozytywne wrażenia.

Zakończenia jednak nie mogę podarować Darii, ja się pytam: Jak mogłaś to zakończyć w takim momencie ? I dlaczego ? Teraz będę z utęsknieniem czekać na kolejny tom. Nie wiem jak, wytrzymam.

Mam nadzieję, że już niedługo otrzymam kontynuację przygód bohaterów. A Wam bardzo polecam.

Elena @imelenalast podczas wypadku samochodowego traci ukochanego brata. Ta sytuacja powoduje u dziewczyny straszną traumę. Boryka się ona z wyrzutami sumienia podsyconymi depresją. Dopiero po dość długim czasie bohaterka wolnymi krokami próbuje pokonać swoje lęki. Na Jej drodze stają ciekawe osoby, odkrywa swoją pasję a Ona sama zmienia nawet swoje nazwisko.
Czy to początek nowej Eleny?
Kim jest tajemniczy "Thomas" ?
Czy dziewczyna wyjdzie z mroku czy jeszcze głębiej w niego wejdzie?

Daria jak zwykle w swoich książkach daje Nam rollecoster emocji (co jest chyba znakiem szczególnym tego wydawnictwa). Czasem potrzebujemy tony chusteczek bo płaczemy ze wzruszenia, następnie dostajemy sporą dawkę śmiechu.
Książka pokazująca że przyjaźń i samoakceptacja są bardzo ważne. Poruszony bardzo ważny temat - DEPRESJI - Daje do myślenia że "nie wszystko złote co się świeci" i że pod uśmiechem i dobrym humorem na zewnątrz w środku czaić się może ta podstępna choroba.

Czy to...

O tym, jak nieprzewidywalne i szalenie niesprawiedliwe jest życie, na własnej skórze przekonała się Elena Lamieux, bohaterka najnowszej powieści Darii Jędrzejek "Last night". Zafundowało jej ono bowiem prawdziwą traumę i zniszczyło marzenia..

Kiedy w wypadku samochodowym zginął brat bliźniak Eleny, dziewczynie na głowę runął cały świat, a poczucie winy od tego momentu towarzyszyło jej każdego dnia i przygniatało swoim ciężarem.

Wreszcie po ponad dwóch latach ciągłego zadręczania się, Elena podjęła decyzję o zmianie nazwiska i wyprowadzce od matki, z którą nijak nie mogła się porozumieć. Jednak to właśnie dzięki niej los nieoczekiwanie uśmiechnął się do dziewczyny, gdyż po wspólnym z rodzicielką wyjściu na zajęcia fitness, Elena wyszła ze swojej skorupy. To właśnie poprzez treningi poznała nowych ludzi, którzy znacząco pomogli jej w przełamaniu swoich lęków i dosyć szybko stali się niezastąpionymi przyjaciółmi. A że Elena to niezwykle piękna, urocza aczkolwiek bardzo charakterna kobieta, szybko wokół niej pojawili się mężczyźni...

Ale czy wszyscy mieli wobec niej dobre zamiary? Wszak niektórzy nowi znajomi mieli sporo tajemnic do ukrycia i kilka grzeszków za uszami..

Świetnie napisana, porywająca i zaskakująca historia, w której nic nie jest oczywiste. Mnóstwo emocji znajdziemy na kartach tejże powieści, bowiem autorka poruszyła trudne tematy i nie oszczędzała bohaterów, zwłaszcza Eleny. Trudna relacja z matką, tragiczna śmierć ukochanego brata, depresja, poczucie winy i próba wyjścia z otchłani rozpaczy..

Wszystkie postaci to silne osobowości, które albo się lubi, albo nie. Wierzcie mi, będziecie zachwyceni!

A zakończenie.. Cóż..szokujące, zupełnie nieprzewidywalne i pozostawiające w niepewności, a przede wszystkim z pękniętym sercem..

Z niecierpliwością wypatruję drugiego tomu, by wreszcie ukoić swój żal..💜

Wiecie czego brakuję mi w książkach? Informacji o potrzebie dużej ilości chusteczek i ostrzeżenie przed niekontrolowanymi atakami złości, bądź śmiechu…

Daria dała nam w tej powieści wspaniałą bohaterkę, która mimo przeciwności losu, wyrzutów sumienia, lęków i depresji stara się trwać. Obserwujemy jak powoli wstaje z kolan po ciosie, który zadało jej życie. Utrata bliskiej osoby jest trudna do zaakceptowania zwłaszcza, gdy winimy siebie za tą stratę. Na drodze Eleny zaczynają pojawiać się osoby, które nie chcą jej wykorzystać… Osoby bezinteresowne i wspaniałe, i gdy już zdaje się, że Elena ma szanse na dobrą przyszłość coś się zmienia… Co jeszcze los szykuje dla młodej kobiety? Czy to już wszystkie ciosy, które miał jej do zaoferowania, a może to dopiero początek?

Mam taką grupę swoich ulubionych autorek, które dobijają mnie jednym… Zakończeniami! Dlaczegoooo ahh dlaczegooo Dariu musisz do nich należeć? Moje serce zostało zmiażdżone, duszą zawładnęły demony a w umysł wkradły się czarne myśli. Z jakiego powodu, musicie sami się przekonać.

“Last night” to genialna powieść, która wciągnie was w odmęty intryg, tajemnic i bólu straty. Autorka przeprowadza nas przez proces akceptacji przeszłości, pokazuję jak trudnym jest zaakceptować siebie i swój los, gdy ziemia osuwa się spod nóg.
W Tej książce nie znajdziecie tylko romansu, ale też wiele psychologicznych nawiązań. Życie nie jest usłane różami, a nawet jeśli takie się zdaję, to nie zapominajmy, że ten kwiat ma wiele kolców, które potrafią zranić do krwi.

🎆 Pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę w tej książce, jest to fantastyczne zadbanie o wizualne szczegóły. Każdy rozdział ma śliczną początkową stronę, tak samo rysunki oddzielające tekst, gdy jest przerwa i następuje przeskok, czy treści wiadomości, wyróżniające się na stronach. Te drobne detale sprawiają, że o wiele przyjemniej się czytało.

🎆 Zdecydowaną zaletą były również długości rozdziałów, które dzięki temu, że nie były długie, czytało się bardzo szybko. Oczywiście znalazło się również kilka nieco dłuższych, ale na tle wszystkich ich ilość można by było zliczyć na palcach jednej ręki.

🎆 Autorka w bardzo precyzyjny sposób opisała zmagania bohaterki z problemami, które sprawiały jej trudność w codziennym funkcjonowaniu. Jest to opowieść o życiowych wyborach, stracie i walce o siebie. Daria porusza wiele uniwersalnych tematów, z którymi czytelnik może łatwo się utożsamić, powodując tym, że książka dotrze w indywidualny sposób do większości osób sięgających po ten tytuł.

🎆Nieszczególnie przydało mi do gustu tempo rozwoju przyjaźni głównej bohaterki z Caroline, którą jako postać drugoplanową polubiłam. Mimo mojej sympatii względem obu bohaterek to według mnie ich relacja była mało naturalna, a silna więź, jaka między nimi powstała, była zbyt gwałtownie.

🎆Książkę czytało mi się bardzo szybko, ale i spokojnie. Gdy byłam już na ostatnich stronach, odnosiłam wrażenie, że nie może wydarzyć się już nic, co by mnie zaskoczyło na tym momencie czytania. Wydaje mi się, że to przekonanie podwoiło moje zaskoczenie sytuacją, która miała miejsce. Z ręką na sercu mogę przyznać, że kończąc książkę i zastanawiając się, co napisze w tej recenzji, byłam przekonana, a wręcz pewna, że nie będę mogła napisać o tym, że książka bogata jest w zawrotne sceny akcji, jednak to, co wydarzyło się na końcu, zdecydowanie zmienia postać rzeczy.

🎆 Zdecydowaną zaletą były...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Mogę wam powiedzieć, że to udane spotkanie. Polecam Wam tą książkę, bardzo fajnie I lekko napisana. Przemyślalny pomysł na fabułę i dobrze napisany.

Elena rezygnuje z życia o którym marzy prawie każda młoda dziewczyna. Dlaczego ? Tragiczny wypadek zmienia wszystko w marny koszmar, w którym Elena nie chce brać udziału. I właśnie dlatego taka decyzja. Strata bliskiej osoby nie pozwala jej wrócić do normalności i zamienia jej duszę w mrok.
Czy Elena znajdzie gdzieś miłość I pokocha kogoś pomimo swojego bólu ? Czy będzie potrafiła spojrzeć na kogoś z miłością mimo iż gardzi sama sobą ?

Zachęciłam ?

" Last night" ~ D. Jędrzejek

Jakiś czas temu miałam początki depresji. Do tej pory pamiętam ten stan i każdego dnia dziękuję Bogu, że w porę przyszła pomoc.

[...] Wiele osób najbardziej lęka się śmierci. Ja uważałam, że jest coś znacznie gorszego.
Życie.
Życie z przytłaczającym poczuciem winy. Z demonami, które siedzą w twojej głowie. Potworami, idealnie skrytymi przed światem zewnętrznym, które wyniszczają cię dzień po dniu. W takiej sytuacji śmierć jest nieosiągalnym marzeniem – nieosiągalnym przez lęk, który niemal przez całą dobę paraliżuje cię od środka. Nie masz odwagi, by wykonać krok, który doprowadzi cię do upragnionego spokoju.

▫️▪️Recenzja ▪️▫️

Niektórzy mówią, że romanse to nie ambitne książki. Mówią, że jest to gatunek, który nie zasługuje na większą uwagę.
"Last night" udowadnia, że są to tylko puste spekulacje.

Daria Jędrzejek zabrała nas w bardzo smutną i piękną historie, której morał i przesłanie powinno dotrzeć do społeczeństwa. Wydarzenia zamieszczone w środku tej pięknie okładki pokazują jak bardzo ludzie potrafią być ślepi na cierpienie innych skupiając się narcystycznie na sobie.

Czytając tą książkę, chłonięłam każdy rozdział, zdanie czy słowo. E. Last to nie zwykła bohaterka. To dziewczyna pełna pasji, marzeń, którą nieszczęśliwy wypadek zniszczył. Która potrzebowała pomocy.
Autorka pokazuje jak nie wiele potrzeba w życiu aby odbudować siebie. A ludzie mimo to są ślepi na cierpienie innych.

W środku tej pięknie wykonanej książki znajdziecie tajemnice, burze emocji, niewinność, zdradę, kłamstwa i przyjaźń.
Nie spotkacie tu mnóstwa erotyki choć niekiedy rumieńce dawały o sobie znać.

Uważam, że jest ta książka zasługuję na podwójne gratulacje. Myślę, że nie będzie osoby, która swoją upinia ujmie tej premierze. Ta krótka książka sprawiła, że odcięłam się od rzeczywistości i popłynęła z ruchem wioseł.

[...] Dostrzegłam, że najlepszym lekarstwem nie są ramiona, w których można się wypłakać, ale uwaga, którą mogłam poświęcić samej sobie. Najbardziej satysfakcjonujący uśmiech pojawiał się na mojej twarzy wtedy, gdy robiłam coś dobrego dla siebie.

[...] Ludzie, którzy odwracają wzrok, podczas gdy innym dzieje się krzywda, niczym nie różnią się od przemocowców, którzy zadają komuś fizyczny ból.

" Last night" ~ D. Jędrzejek

Życie.

"Dostrzegłam, że najlepszym lekarstwem nie są ramiona, w których można się wypłakać, ale uwaga, którą mogłam poświęcić samej sobie. Najbardziej satysfakcjonujący uśmiech pojawiał się na mojej twarzy wtedy, gdy robiłam coś dobrego dla siebie."

Elena po traumatycznych przejściach zamyka się w sobie, a wszystko co do tej pory kochała, traci blask 😬 Strach przed opuszczeniem domu, depresja, miliard myśli i w tym wszystkim ona sama, zagubiona...początek książki jest bardzo ponury, dodatkowo mamy tutaj ogrom sytuacji które przyprawiają o ciarki 🙈 Z czasem jednak fabuła nabiera tempa, a nasza bohaterka...wigoru😍 Elena pokazuje, jak ważne jest pokochanie samej siebie❤️ Odnajduje spokój w pasji, dodatkowo w jej życiu pojawia się piękna przyjaźń, którą obserwuje się z uśmiechem na ustach 🤭 No i miłość...tylko czy ta może ją uleczyć jak to w bajkach bywa ? Porywająca historia pełna zakrętów, emocji i zdarzeń od których zakręci wam się w głowach 😉 Uwielbiam takie książki, które łączą ze sobą humor, mrok i parę lekcji które każdy z nas powinien zaliczyć, nic więc dziwnego że i tak pozycja mnie zachwyciła 🤭 Dodatkowo Daria zapewniła mi cały wachlarz przeżyć, by na koniec zostawić mnie z zawałem serca i wielkim znakiem zapytania w oczach 🤭 Jak mogłaś kobieto ?! 😱 MIAZGA 😭 Czekam na drugi tom i oby był tak do ty jak ten, bo daleko do ciebie nie mam😂

• 📖 Przeczytane w 2024r. 📖
  • Serie