Światła, kamera, skandal!

Okładka książki Światła, kamera, skandal! Daria Jędrzejek
Okładka książki Światła, kamera, skandal!
Daria Jędrzejek Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatka, Wydawnictwo Żywioł literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literatka, Wydawnictwo Żywioł
2023-09-09
2023-09-09
romans szczęście hollywood

Pióro autorki miałam okazję niedawno poznać. Odrazu spodobało mi się styl pisania, wiec byłam ciekawa co tym razem przygotowała autorka. Muszę przyznać, że się nie zawiodłam 🔥

Matteo jest gwiazdą Hollywood, który po pewnym wydarzeniu na jednej z imprez postanawia wyjechać. Wybiera ciche miasteczko, aby odpocząć i przemyśleć ostatnie wydarzenia w jego życiu. Nina jest pisarka, której kariera zaczyna nabierać tempa. Jednak nie wszystko idzie po jej myśli, gdyż wydawca wymaga od niej napisania bardziej pikantniejsze książki. Kobieta nie jest zbyt doświadczona w temacie, zatem postanawia rozpocząć bardzo dokładny i dogłębny research do nowej historii… 🤭

Muszę przyznać, że dawno się tak dobrze nie bawiłam z książką. Powiedziałabym nawet, ze jest to bardziej komedia romantyczna. Nina i Matteo od samego początku nie pałają do siebie pozytywnymi uczuciami co sprawia, że napotykamy motyw hate-Love. Ich dialogi, dogryzanie sobie i sarkastyczne wypowiedzi zdecydowanie zyskały moja sympatię. Fabuła idzie w idealnym tempie co mnie zdziwiło zwłaszcza przez jedyne około 160 stron tej historii. Jednak uważam, ze autorka swietnie rozegrała wszystkie wątki jak i samą historie Niny i Matteo. Przez książkę się płynie i ciężko się oderwać.

Książkę polecam osobom, szukającym humoru oraz oderwania się od życia codziennego. Charakterni bohaterowie oraz przyjemne pióro zdecydowanie rozweseli gorszy dzień 🤪✨

Matteo Anderson to znany reżyser słynący z hulaszczego trybu życia. Przy pewnym biznesowym spotkaniu toczącym się w rozwiązłej scenerii, staje w obliczu co najmniej niesmacznych scen. Kręcą go kobiety, uwielbia być przez nie zdobywany, nie ma nic przeciwko przygodnym romansom. Mimo to pozostały w nim resztki człowieczeństwa nie pozwalające traktować kobiety przedmiotowo. Dzięki temu być może unika afery. Aby w spokoju przemyśleć niektóre sprawy postanawia zaszyć się tam, gdzie nikt go nie znajdzie.

Nina Moore po perypetiach życiowych wraca w rodzinne strony. Postanawia poświęcić się temu, do czego zawsze ją ciągnęło - pisaniu. Wkrótce okazuje się, że jej debiut literacki był tak udany, iż wydawca czeka z niecierpliwością na kolejne książki spod jej pióra. Tyle że widziałby nieco śmielsze sceny romantyczne między bohaterami. Podobno czytelnicy też liczą na bardziej pikantne szczegóły. Problem w tym, że Nina jest singielką i kobietą ogólnie niezbyt doświadczoną pod względem miłości i relacji damsko-męskich. Niemniej jako autorka, osoba która powinna dokonywać research'u nim o czymś napisze, bierze się do zgłębiania tematu na poważnie.

Pewna paczka sprawi, że Nina pozna bardzo przystojnego, choć niezwykle irytującego, a zarazem tajemniczego mężczyznę. Małe miasteczko, w którym wszyscy się znają, powoduje, że dziwnym zbiegiem okoliczności te przeciwstawne charaktery wciąż na siebie wpadają.

"Światła, kamera, skandal!" to niewielka książeczka, wręcz nowelka. Mimo to w zupełnie satysfakcjonujący sposób przedstawia wydarzenia i relacje między bohaterami. Pióro autorki, jej poczucie humoru, przekomarzanki między Niną i Matteo sprawiły, że pochłonęłam lekturę błyskawicznie i z wielką przyjemnością.. Książkę przeczytałam dzięki Book Tour. Ilość znaczników wprowadzona przez moje poprzedniczki świadczy o tym, ze im również historia przypadła do gustu. Mam zamiar sięgnąć po inne utwory autorki, by sprawdzić czy i one też mi się spodobają.

Dobra książka dla zabicia czasu, lekka, łatwa i przyjemna. Ze względu na długość to bardziej rozbudowane opowiadanie. Szybko się czyta i pewnie tak samo szybko zapomnę o czym była.

Nina Moore po trudnym małżeństwie i dość upokarzającym rozwodzie wraca w rodzinne strony aby przywrócić sens swemu życiu. Między układaniem swojego życia na nowo, odnawianiem przyjaźni i kupnem nowego domu odkryła swoją drogę - pisanie. Dzięki temu stała się popularną autorka a jej książki były bestsellerami.

Matteo Anderson jest odnoszącym sukcesy reżyserem. Przy produkcji jego nowego filmu dochodzi do sytuacji, w której nie chce brać udziału i jest sprzeczna tak naprawdę z czym kolwiek. W związku z tym postanawia zaszyć się w Payson i przeczekać burze, która z tego wynikła. Oczekuje ciszy i spokoju a już po kilku dniach wpada na czerwonowłose tornado, które zrównuje go z ziemią.
Książka Darii Jędrzejek mignęła mi kilka razy na TikToku i postanowiłam sprawdzić fenomen tej książki. Nie jest ona długa, ale wciąga od pierwszych stron i wypuści was dopiero na końcu.

Autorka stworzyła dwie postaci, dwoje bohaterów, którzy osiągnęli sławę, jednak w życiu osobistym nie mieli tyle szczęścia. Matteo w młodym wieku doświadczył straty a Nina, która oddała i poświęciła wszystko mężowi, została że złamanym sercem i brakiem zaufania do płci przeciwnej.

Historia z wielkim poczuciem humoru, przyjaźnią na śmierć i życie, słodkim zakochaniem i wielkim rozczarowaniem i bólem. Daria pokazuję, że czasami trzeba zwolnić a nawet się cofnąć aby zmierzyć się z uczuciami i znaleźć się w odpowiednim miejscu. Miłość nie zawsze wystarcza, czasami trzeba wybrać siebie. A miłość jeśli jest prawdziwa, poczeka.

Gratuluję autorce udanego debiutu🙌

Matteo Anderson jest odnoszącym sukcesy reżyserem. Przy...

Odpadłam po kilku pierwszych rozdziałach, niestety

Odpadłam po kilku pierwszych rozdziałach, niestety

W dniu 9.09.2023r odbyła się premiera! Ale jaka premiera! „Światła, Kamera, Skandal” @daria.jedrzejek 🧡🧡
Tym bardziej jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy wśród tak fantastycznego #teampatron 🧡🧡

Książka opowiada o losach Niny oraz Matteo. Zderzenie dwóch zupełnie różnych osobowości. Tajemniczość Matteo oraz cięty język Niny to coś co naprawdę pokochaliśmy w tej książce. Fantastyczny humor, ciekawe postaci oraz miłość dwojga ludzi, którzy bronią się przed miłością ale jednocześnie zachowują się jak zakochani nastolatkowie. Postać Matteo udowadnia, że niejednego twardziela serce potrafi rozmiękczyć odpowiednia kobieta❤️
Ta historia ma w sobie prawdziwość, zaskoczenie ale i również coś co ujmie każdego czytelnika za serce! Jesteśmy tego pewni!

„Światła, Kamera, Skandal” potocznie zwana przez Nas ŚKS. Ten skrót można by rozwinąć jako Świetna Książka Serio!

@wydawnictwo.zywiol gratulujemy debiutu!! Mamy nadzieję ujrzeć u Was same takie perełki 💜💚

Ogólna ocena: 9,5/10
[współpraca barterowa]

" Światła, kamera skandal!" D. Jędrzejek

Q: Co sądzicie o porażkach w życiu? Są nam potrzebne czy to powód do wstydu?

[...] Natychmiast złapałem za dół koszulki i przeciągnąłem ją przez głowę. Chciałem jej dotknąć, poczuć pod palcami fakturę jej skóry i zaciągnąć się jej uwodzącym zapachem. Czułem pustkę, gdy zabrała ode mnie swoje dłonie.

Matteo Anderson jest gwiazdą Hollywood. Nina Moore to dobrze zapowiadająca się pisarka.
On bryluje na salonach i korzysta z uroków sławy, ona odzyskuje siły i poszukuje stabilizacji w malutkim
miasteczku. Dzielą ich tysiące mil, podejście do świata i doświadczenia. Nie łączy ich zupełnie nic.
Do czasu. Niebawem oboje przekonają się, że życie pisze zaskakujące scenariusze.

„Światła, kamera, skandal!” to rozszerzona wersja opowiadania „W pogoni za emocjami” z antologii „W pogoni za...”.

[...] Nie oponowała. Nie miała na to siły. Przymknęła powieki i chyba nigdy w życiu nie widziałam jej tak kruchej i bezbronnej.

▪️▫️Recenzja ▫️▪️
Daria to młoda, utalentowana polska pisarka, która zdecydowała się na wydanie książki " Światła kamera, skandal!" która połączona jest z antologii wydaną w tamtym roku.

Przyznaje, że miałam wątpliwości początkowo co do Niny. Wydawała się bardzo mądrą , ale zarazem smutną konietą, a takie nie zbyt do mnie przemawiają. Jednak autorka po raz kolejny udowodnila, że wodzenie czytelnika za nos to jest jej mocna strona. A przynajmniej mnie 😂.

Nina i Matt to dwie wybitne osobowości, które zmierzą się ze sobą. Jednak będą rywalizować z czymś jeszcze. Z własnymi emocjami. Oboje zagubieni uciekają gdzieś gdzie powinni mieć spokój. Jednak to tylko mylne nadzieje. Ich spotkanie nie będzie łatwe, a rozstanie jeszcze trudniejsze.

Książka nie tylko ukazuje słodko pikantną relacje hate love, ale także wartość jaką jest przyjaciel.

Daria stworzyła kuszacą, realistyczną, ale zarazem i pouczajaca historie. Sprawiła, że każdy z bohaterów musi zwolnić by zmierzyć się ze swoimi emocjami i przeszłością.

Wykonanie zachwyca. Jestem oczarowana tą okładką, detalami. To naprawdę świetnie prezentująca się książka, która byłaby udanym prezentem chociażby urodzinowym czy świątecznym. Dialogi jak i słownictwo proste choć urozmaicone. Poczucie humoru autorki zaraza, ale stworzony przez nią smutek dużo bardziej oddziałowuje paralizując. Książka choć krótka to na pewno warta spędzenia z nią wieczoru.

Gratuluję autorce wspaniale napisanej opowieści i czekam może tym razem na jakąś mocno niegrzeczną historie 😈

" Światła, kamera skandal!" D. Jędrzejek

Q: Co sądzicie o porażkach w życiu? Są nam potrzebne czy to powód do wstydu?

Matteo Anderson jest gwiazdą...

Czy złe pierwsze wrażenie może się przekształcić w coś dobrego?

Matteo i Nina są z różnych światów.
On to światowej sławy reżyser, za którym szaleją kobiety.
Ona jest pisarką i stara się ustabilizować swoje życie.
Z pozoru nie łączy ich zupełnie nic.
Jednak przeznaczenie sądzi co innego.

Jakaż ta książka jest cudowna 😍
A wszystko zaczęło się od opowiadania "W pogoni za emocjami", które Daria Jędrzejek postanowiła rozbudować i stworzyć ŚWIATŁA KAMERA SKANDAL!
Zdecydowanie jej się to udało, ponieważ historia nie tylko zdobyła dodatkowe sceny, ale i wzbogaciła się o mnóstwo emocji, które stanowczo wzmocniły odbiór treści.

Główna bohaterka Nina Moore zaczyna nowy etap w swoim życiu. Rozstała się z mężem i ogarnięta nieprzyjemnymi uczuciami postanowiła na chwilę wrócić do swojej mamy.
Matteo Anderson odniósł ogromny sukces jako reżyser i zaczął przebywać wśród coraz to większych sław. Jednak nie wszystko co zobaczył "na salonach" przypadło mu do gustu. Uciekł więc, aby zaszyć się gdzieś w małym miasteczku.
I tak oto ta dwójka spotkała się i momentalnie przeskoczyły między nimi iskry. Jednak nie od razu te pozytywne.
W końcu ponoć od nienawiści do miłości jest tylko jeden krok 😌

Ta historia to nie typowe enemies to lovers, to raczej słodka odmiana relacji hate-love, która przyprawi Was o rumieńce na twarzy i sprawi, że zapragniecie więcej.

Autorka bardzo zgrabnie wykreowała całość i nadała jej polotu, dzięki któremu przez książkę po prostu się płynie. Nina i Matteo nie mają przed sobą łatwej drogi, ale zdecydowanie warto przekonać się jak zakończy się ich relacja.
ŚWIATŁA KAMERA SKANDAL! podbiły moje czytelnicze serce, dlatego też polecam Wam ten tytuł z całego serducha.

Czy złe pierwsze wrażenie może się przekształcić w coś dobrego?

Matteo i Nina są z różnych światów.
On to światowej sławy reżyser, za którym szaleją kobiety.
Ona jest pisarką i stara się ustabilizować swoje życie.
Z pozoru nie łączy ich zupełnie nic.
Jednak przeznaczenie sądzi co innego.

Jakaż ta książka jest cudowna 😍
A wszystko zaczęło się od opowiadania "W pogoni za...

Do dziś pamiętam jaki niedosyt zostawiła we mnie ta historia, więc gdy tylko dostałam propozycje objęcia jej patronatem, od razu złapałam się do czytania.

Nina, to początkująca ale dobrze zapowiadająca się pisarka. Po nieudanym małżeństwie wraca w swoje rodzinne strony. Ma zamiar zacząć wszystko od nowa i spełniać się pisarsko.

Matteo to reżyser, który zaczyna brylować na salonach show biznesu po sukcesie swojego filmu. Jego urodzinowa impreza skończyła się kiepsko, więc ucieczka zdala od tyksycznego środowiska wydała mu się doskonałym planem.

Jaki scenariusz napisze im życie po spotkaniu? Czy dwa kompletnie różne światy mają szansę na szczęście?

Przeczytajcie tą pełna humoru historię. Humor autorki jest nie do przebicia, więc momentami będziecie płakać ze śmiechu. Moje serce od początku skradla Nina i jej cięty język, zadziorność. Jedyne do czego się czepiam to za krótko 😅,ale po cichu liczę, że autorka jeszcze może bardziej rozbuduje tą historie.
Jesli szukacie historii dosłownie na wieczór to śmiało polecam Wam "Światła, kamera, skandal

Matteo to reżyser, który zaczyna brylować na...

Świetne poczucie humoru! Przez książkę się płynie. Zaczęłam przypadkiem w środku nocy i cóż... To była jedna z tych najlepiej czytelniczo spożytkowany nocy!!!
Polecam ♥️

Polecam ♥️

• Romans

Dodaj cytat z książki Światła, kamera, skandal!