Zrozumieć uczucia i emocje Od utrapienia do ukojenia

Okładka książki Zrozumieć uczucia i emocje Od utrapienia do ukojenia Andrew Fuller, Sam Fuller
Okładka książki Zrozumieć uczucia i emocje Od utrapienia do ukojenia
Andrew FullerSam Fuller Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Zwierciadło
2022-01-01
2022-01-01

"ZROZUMIEĆ UCZUCIA I EMOCJE" ANDREW FULLER

Świetna lektura, która ma formę dobrze napisanego, przejrzystego poradnika.
Wiele tutaj ciekawostek, przykładów, wskazówek. Nie ma mądrowania i zbędnych słów.
Prosty język i styl powoduje, że czyta się ją dobrze i z wielkim zainteresowaniem.
To nie jest lektura na raz, do niej się wraca i czyta pomału. Myśli, zastanawia i obserwuje.
Lekka i ciekawa forma nie męczy, wręcz przeciwnie zachęca do poznania kolejnych emocji.

Autor słusznie zauważył, że w dzisiejszych czasach, gdy świat zewnętrzny nas niepokoi, potrzebujemy spokojnego świata wewnętrznego.
Całe nasze ciało obdarzone sześcioma zmysłami odbiera świat, a uczucia mogą zmieniać się z każdą chwilą.
Wszyscy posiadamy uczucia, inna sprawa jak na nie reagujemy i co z nimi robimy.
Dzięki tej książce możecie lepiej poznać innych, ale przede wszystkim samych siebie.
Zaczniecie zadawać sobie pytanie "Czego chce dla mnie to uczucie ? Czego się domaga ?".
Bo przecież np. Gniew daje nam jasną wskazówkę na czym nam zależy, Rozczarowanie pokazuje, że jeszcze wciąż nam zależy, Żałoba mówi nam o tym, że osoba która umarła wciąż żyje w naszym sercu, Wina pokazuje jak bardzo kierujesz się oczekiwaniami innych, Wstyd - powinieneś zacząć żyć w zgodzie z własnymi wartościami, a nie cudzymi oczekiwaniami.

Autor podzielił lekturę na rozdziały, każdy jest poświęcony innemu uczuciu.
Mamy więc po kolei : Akceptacja, Ambicja, Apatia i nuda, Ból i cierpienie, Chciwość i zachłanność, Ciekawość, Deja vu, Gniew, Litość, Miłość, Nienawiść, Niepewność, Obrzydzenie, Obsesja, Odrzucenie, Odwaga, Pewność siebie, Poczucie bezwartościowości i wstrętu do siebie, Podejrzenia, Podziw i zachwyt, Pogarda, Porażka, Pragnienie i pożądanie, Przebaczenie, Rozczarowanie, Rozgoryczenie, Samotność, Smutek, Spokój ducha, Strach, Szczęście, Tożsamość i przynależność, Trauma, Uraza, Uzależnienie, Uznanie, Wrażliwość, Wstyd, Zabieganie i pośpiech, Zamartwianie się i niepokój, Zapał, Zaskoczenie, Zaufanie, Zawiść, Zazdrość, Zażenowanie, Zdrada, Żal, Żałoba, Życzliwość.

Celowo podałam Wam cały wachlarz uczuć, aby Was zachęcić do przeczytania tej lektury. Absolutnie warto :)
Jestem pewna, że każdy z nas znajdzie tutaj coś swojego.

Dzięki temu poradnikowi poznacie dane uczucie lepiej :
dowiecie się jaki stan towarzyszy temu uczuciu,
co możemy zauważyć kiedy pojawia się to uczucie,
co się dzieje, kiedy pojawia się dane uczucie
i to co niewątpliwie ważne - co możesz zrobić, aby uczucie działało na Twoją korzyść, a nie szkodę.

Cytat " Pełniejsze zrozumienie uczuć i ludzkich relacji pozwala nam trafniej interpretować świat i bardziej efektownie na niego reagować".

Moje mocne 9/10 :)

"ZROZUMIEĆ UCZUCIA I EMOCJE" ANDREW FULLER

Świetna lektura, która ma formę dobrze napisanego, przejrzystego poradnika.

Czytałam lepsze książki o tej tematyce.

Czytałam lepsze książki o tej tematyce.

Chcielibyście zrozumieć uczucia I emocji? Umieć je rozumieć oraz odczytywać odczytywać u siebie i innych? Myślę, że tak. W końcu emocje to ogromna część nas, wpływają na to co robimy i hak postrzegamy świat, dobrze więc byłoby je zrozumieć.

Właśnie o tym dowiemy się czytając ten poradnik. Znajdziemy tu wiele ciekawych informacji choćby jak odróżniać osoby szczere od fałszywych, jak dostrzegać kto naprawdę jest nami zainteresowany, jak interpretować zachowanie innych, jak dostrzegać zmiany nastroju, jak reagować w bardziej pozytywy sposób oraz jak powtarzać chwilę pełne szczęścia.

Każdy z tych aspektów wydaje się być bardzo ważny, na co dzień użyteczny w naszym życiu. Właśnie dlatego warto przeczytać tą książkę. Nauka o sobie i rozwój siebie zawsze są dobra inwestycja czasu.

Treści przedstawione są w sposób ciekawy i niemęczacy, dają do myślenia i inspirujący do wprowadzania zmian. Polecam.

• Na czytniku
  • Legimi rozwój
  • Psychologiczne
  • ROZWÓJ

Dodaj cytat z książki Zrozumieć uczucia i emocje Od utrapienia do ukojenia