Laura i Świąteczny Anioł

Okładka książki Laura i Świąteczny Anioł Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker
Okładka książki Laura i Świąteczny Anioł
Jane RayLucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Aniołowie Stróże (tom 2) literatura dziecięca
56 str. 56 min.
2022-11-09
2022-11-09
56 min.
Izabela Matuszewska

„Laura i Świąteczny Anioł” autorstwa Lucindy Riley i jej syna Harry’ego Whittakera to kolejna książeczka dla dzieci z serii „Aniołki”. Pięknie zilustrowana, dzięki twórczości Jane Ray i przykuwająca wzrok zarówno pięknymi ilustracjami, jak i treścią, która w bardzo fajny sposób dociera do najmłodszych. Podobnie jak w poprzednich książeczkach autorzy poruszają tutaj temat dziecięcych lęków i sposobów ich przezwyciężania. Tym razem główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Laura, która ma zaśpiewać kolędy na jasełkach i pragnie by usłyszał ją jej ojciec, który jest rybakiem i wypływa na dalekie połowy. Dziewczynka bardzo stresuje się występem przed publicznością, a myśl o tym, że tata nie zdąży dotrzeć na jasełka wcale jej nie pomaga. Niestety na morzu rozpętuje się sztorm, który utrudnia statkom pływanie. Zawiedziona Laura wraca do domu pełna obaw, że tata nie spędzi z nimi świąt Bożego Narodzenia. Na szczęście nad dziewczynką czuwa Świąteczny Anioł. Czy jej tata powróci bez przeszkód do domu na święta? Gorąco Was zachęcam do przeczytania książki „Laura i Świąteczny Anioł”.

To już jutro! Magia jest wśród nas. Wystarczy zatrzymać się i spojrzeć. Rozejrzeć wokół.
Dziś mała polecajka dla tych młodszych i ciut starszych. Dla tych, którym brakuje nadzieji na lepsze jutro. Dla tych, którzy uważają, że nic im nie wychodzi. Dla tych, którzy chcą dostać promyk ciepła i uwierzyć, że cuda się zdarzają.
Laura szykuje się na swój ważny występ. Liczy, że tata zdąży wrócić z morza i będzie ją wspierać. Będzie jej kibicować i doda otuchy. Niestety morze ma całkiem inne plany.
Historię Laury poznałyśmy razem z Zosią., podczas jednego z tych liczniejszych wieczorów. Marcel już spał, Nelka usypiała przy piersi, a my sięgnęłyśmy po książeczkę dla starszaków. (Tak, zrobili podział. Książeczki dla dzidziusiów, maluchów i starszaków). Podczas czytania udzielał nam się nastrój Laury. Smutek, tęsknota i rozczarowanie, ale i niezwykle szczęście. Historia pokazuje, że nie zawsze wszystko jest takie, jakbyśmy chcieli. Że czasem życie potrafi przygnieść do ziemi, ale również, że zawsze warto żyć nadzieją na lepsze jutro. Starać się myśleć pozytywnie i walczyć o swoje marzenia.
Historia piękna, wyciszająca, a zarazem wzruszająca. Z przekazem. Pewnie sięgniemy po nią jeszcze niejednokrotnie.

Laura szykuje się na swój ważny występ. Liczy,...

Dziecięca wiara i anielska pomoc.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wiary, cudów i nadziei, która ma tak wielką moc, jak w żadnym innym czasie w roku. O potędze owej mocy przekona się mała Laura, która z całego serca pragnie, aby jej tata powrócił bezpiecznie do domu na Święta. Czy jest to jednak możliwe? No cóż... Z anielską pomocą jak najbardziej! "Laura i Świąteczny Anioł" to bożonarodzeniowa książeczka z serii „Aniołki”, stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach przez Lucindę Riley - uwielbianą autorkę bestsellerowej serii obyczajowej „Siedem Sióstr” - i jej syna Harry’ego Whittakera, we współpracy z ilustratorką Jane Ray.

Nadeszła Wigilia. To wielki dzień dla Laury. Pod udekorowanym drzewkiem leżą już prezenty, opakowane w błyszczący, kolorowy papier. Dziewczynka zaśpiewa dziś w jasełkach, a jej tata, który jest rybakiem, obiecał, że skończy połów wcześniej, żeby jej posłuchać. Na morzu panuje jednak sztorm, więc kiedy Laura wchodzi na scenę, bardzo się martwi, że wciąż nie ma go na widowni.

Na szczęście Laura nie jest sama, ktoś nad nią czuwa i słyszy nawet najcichsze życzenia… Czy Nadzieja, Świąteczny Anioł, pomoże ojcu Laury bezpiecznie dotrzeć do domu i spotkać się z córką, gdy dziewczynka obudzi się w bożonarodzeniowy poranek?

Książeczka to wspaniała, budująca i tchnąca ciepłem opowieść o świątecznej nadziei na to, że w Święta wszystko jest możliwe i że jeśli bardzo mocno tego zapragniemy, to nawet najtrudniejsze do zrealizowana marzenie ma szansę się urzeczywistnić. Na co dzień bardzo często brak nam tej wiary - pozycje takie, jak ta, mogą pomóc nam na nowo w nią uwierzyć - tyle korzyści książka może przynieść nam, dorosłym.

Co do dzieci - im bowiem lektura dedykowana jest w pierwszej kolejności - to o książce można powiedzieć same pozytywne słowa, na czele z tym, że opowiedziana na kolejnych stronach historia to znakomity pretekst do rozmów z dzieckiem oraz do zaszczepienia mu takich wartości jak wiara, nadzieja i odwaga do tego, aby marzyć. Przekazanie własnemu dziecku tych wartości jest niezwykle ważne, warto zatem skorzystać z okazji i, po pierwsze, wykorzystać w tym celu magię towarzyszącego nam, świątecznego okresu, a także - po drugie - wspomóc się takimi lekturami, jak niniejsza. Naprawdę warto!

Nie zapominajmy w tym miejscu o wspaniałej pracy wykonanej przez ilustratorkę, Jane Ray. Dzięki ilustracjom jej autorstwa książka - i to dosłownie! - nabiera barw, ożywa na naszych oczach i staje się dużo cenniejsza jako okazja do rozmowy o ważnych tematach i o pięknych sprawach.

Albatros - dziękuję.

#lauraiświątecznyanioł #magiaświąt #lucindariley #harrywittaker #janeray #albatros #wydawnictwoalbatros #cosnapolce #dobraksiazka #czytamksiazki #recommendedbooks #bookstagram #bookstagrampolska

Dziecięca wiara i anielska pomoc.

Niesamowita, magiczna historia, która pokazuje że wiara i nadzieja, może zdziałać cuda. Nawet jeśli swoje pragnienie wypowiadamy bardzo cichutko to jest ktoś, kto je usłyszy i będzie chciał nam pomóc.

Główną bohaterką jest mała dziewczynka Laura, która tal bardzo pragnie spędzić święta w gronie całej rodziny, że zwraca się do Anioła Bożego Narodzenia.

Nie zdradzę co z tego wynikło ale zaproszę Was do lektury. Zwłaszcza jeśli macie dzieci.

Ta książka jest przepełniona świąteczną magią ale i wzruszeń tu nie zabraknie.

Bo w Święta Ci którzy się kochają, powinni być razem. I wszystkie anioły na niebie i ziemi zrobią wszystko by tak było.

Książka otula jak kołderka i sprawia, że niw tylko dzieci wierzą .. ja czułam się zaczarowana.

Także polecam bardzo.

Nie zdradzę co z...

Tak oto na nasz polski rynek wydawniczy wyszła kolejna książka z gatunku literatury dziecięcej od Luciny Riley i jej syna Harry'ego. Seria o Aniołkach jest naprawdę świetna,
a ta dodatkowo otula zimowo-świąteczną aurą.

Poznajemy aniołka Nadzieję, który spełnia to w co bardzo mocno wierzymy. Mała Laura mieszka z rodziną nad zatoką, a jej tata jest rybakiem. Gdy zbliża się wigilia wszyscy czekają na swoich ojców i partnerów, natomiast na morzu jest sztorm. Po raz kolejny możemy przekonać się, że w święta dzieje się magia i same cuda.

Książka świetnie nada się na czytanie dzieciom, ale będzie świetnym wstępem do czytania dla dzieci, które się dopiero co tego uczą. Po raz kolejny wspomnę, że literatura dziecięca jest nie tylko dla dzieci, ponieważ równie dobrze powinni ją czytać dorośli, szczególnie Ci którzy zapominają, że istnieje coś takiego jak nadzieja.

Piękne przesłanie otoczone równie przepięknymi ilustracjami, więc ja jestem zadowolona i bardzo polecam oraz wypatruje już kolejnego Aniołka.

a ta dodatkowo otula zimowo-świąteczną aurą.

"Laura i Świąteczny Anioł" to niezwykła opowieść z serii "Aniołki". Stworzyli ją Lucinda Riley i jej syn Harry Whittaker.
Czy wiedzieliście, że Anioły nas słyszą? Czy czasami prosicie je o pomoc?
Bohaterka książki "Laura i Świąteczny Anioł" prosiła swojego Anioła Stróża o pomoc. Jesteście ciekawi czy ją usłyszał, wysłuchał i spełnił jej prośbę? W jakiej sprawie do niego się modliła?
Zachęcam do przeczytania tej magicznej opowieści. Starsze dzieci mogą ją przeczytać same, a młodsze mogą słuchać, jak czytają im ich rodzice lub starsze rodzeństwo.
Czy nadzieja umiera ostatnia? Czy magia świąt zawsze działa, a świąteczne życzenia zawsze się spełniają? Czy można przełamać swoje lęki?
"Laura i Świąteczny Anioł" to idealna książka nie tylko na świąteczny prezent. Okładka jest cudowna i przyciąga wzrok. Twarda oprawa sprawia, że idealnie prezentuje się w biblioteczce. W książce znajdziecie cudowne ilustracje, które stworzyła Jane Ray.
Mój synek był bardzo zainteresowany tą historią. Z uwagą słuchał, jak czytałam. Martwił się tak samo, jak główna bohaterka Laura. Po przeczytaniu idealnie odpowiadał na pytania, które mu zadawałam.
Książka bawi i uczy. Pokazuje, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.
Z całego serca polecamy, mommy_and_books i syn.

Czy wiedzieliście, że Anioły nas słyszą? Czy czasami prosicie je o pomoc?

Po niektóre książki dla dzieci, mogłyby sięgać również osoby dorosłe. Bez wątpienia książką niosącą proste, a zarazem głębokie przesłanie dla wszystkich jest „Laura i Świąteczny Anioł”. Dzieciom i dorosłym uświadamia, że cuda się zdarzają jeśli w nie wierzymy.

Tytuł ukazał się jako drugi w cyklu Aniołki, by pokazać nie tylko najmłodszym, że działania aniołów są obecne w naszym życiu, choć nie zawsze dostrzegamy moc ich pomocy. Kiedy się boimy, czy nie potrafimy poradzić sobie z trudną sytuacją, oprócz wsparcia bliskich osób potrzebujemy nadziei, która pozwoli nam przejść przez trudny etap. A wypowiadane życzenia, nawet te najcichsze, trafiają wprost do czuwającego nad nami anioła.

„Laura i Świąteczny Anioł” to magiczna świąteczna opowieść, niosąca nadzieję, potrzebną nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Przepiękne ilustracje zamknięte w twardej oprawie, dopełniają opowieść i pobudzają wyobraźnię do wyobrażenia o nadprzyrodzonej mocy aniołów. Ta historia, podarowana w prezencie z pewnością zachwyci obdarowaną osobę i pozostanie w sercu na zawsze.

Pierwsza bajka, którą spisał syn Lucindy Riley rozpoczynała serię o aniołkach. Przyszła więc kolej na kolejną część. Tym razem mowa tu nadziei, która potrafi zdziałać cuda.

Ta przepięknie zilustrowana książeczka opowiada historię pewnej rodziny, której tata jest nadmorskim rybakiem i ze względu na złe warunki pogodowe nie udaje mu się wrócić do domu na święta. Dzieci wierzą jednak w jego powrót i dzięki temu dzieją się cuda.

To bardzo mądra i przyjemna opowieść o potrzebie bliskości i przynależności do rodziny. To przykład na to, że wszystko się może w życiu zdarzyć, a nadzieja jest częścią naszego życia.

Forma, w jakiej podano informacje jest lekka, przyjemna i zrozumiała, dzięki czemu pociecha szybko przyswaja wiedzę i oswaja swoje lęki. Należy też dodać, że nie ma tu żadnych odnośników religijnych, a jedynie personifikacja pewnych stanów rzeczy.

Do tego cudowne wydanie, twarda, trwała okładka i cudowne ilustracje, które w odpowiednim momencie pobudzają dziecięcą wyobraźnię, lub wręcz przeciwnie – wyciszają i uspokajają.

Czytanie, to cudowna forma spędzenia czasu z dzieckiem, a jeśli lektura niesie ze sobą morał lub jakąś uniwersalną naukę, to już wartość dodana. Polecam gorąco. To będzie wyjątkowo wartościowa seria.

„Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów by cię wysłuchać…”

„Laura i świąteczny Anioł” to druga propozycja dla dzieci z serii Aniołowie Stróże, którą Lucinda Riley stworzyła wraz ze synem Harrrym.
Jak wskazuje sam tytuł bohaterką opowieści jest Laura, kilkuletnia dziewczynka, która chce, aby jej tatuś pracujący na morzu bezpiecznie wrócił do domu. A jeżeli ma się Anioła Stróża o imieniu Nadzieja to przecież wszystko jest możliwe.
Muszę przyznać, że jestem naprawdę zauroczona historią, która niesie za sobą wiele ciepła i nadziei. Jest to świetny przykład tego, że dzieci także mają wiele lęków, o których my dorośli czasami nie wiemy. To właśnie takie książki pomagają dzieciakom się z nimi zmagać i jestem wdzięczna, że na naszym rynku wydawniczym pojawia się ich coraz więcej.
Dopełnieniem pięknej całości są barwne ilustracje wykonane przez Jane Ray, które dodają książeczce jeszcze większego uroku i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę morskiego miasteczka.

„Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów by cię wysłuchać…”

Pierwszy tom duetu autorskiego Riley i Whittaker przeczytałam już dawno (i szybko) i z niecierpliwością czekałam na kolejne historyki. Drugi tom okazał się również strzałem w dziesiątkę. Idealnie wpasował się w nadchodzące święta.
🐑 Święta zbliżają się bowiem wielkimi krokami. Laura i jej brat nie mogą się ich doczekać. Nie tylko ze względu na prezenty. Ich tata, który jest rybakiem obiecał wrócić wcześniej do domu. Laura cieszy się tym bardziej, że bierze udział w jasełkach, gdzie między innymi ma zaśpiewać kolędę i jej tato będzie na tym przedstawieniu. Pogoda niestety się zmienia i na morzu panuje sztorm. Laura widzi puste miejsce na widowni i czuje wielki smutek. W nocy nie może zasnąć. Prosi Anioła o jedną osobistą rzecz. Anioły słyszą nawet te najcichsze życzenia. Tylko czy Świąteczny Anioł będzie miał tyle mocy i odwagi by pomóc dziewczynce?
🐑 Każda książeczka z serii dotyczy problemów, trosk i zmartwień jakie towarzyszą dzieciom. Nam, dorosłym wydają się one błahe i czasami śmieszne, jednak milusińskich potrafią przerosnąć i osaczać na długi czas. Nie wszyscy i nie zawsze potrafimy taki problem rozwiązać i pomóc komuś. Tym bardziej cieszy fakt powstania takich książek- pomocników.
Tym razem stykamy się z problemem tęsknoty za bliskim, brakiem kontaktu, wyczekiwaniem, ale i nadzieją, która zawsze jest w małym kochającym serduszku.
🐑 Z każdej strony książeczki emanuje ciepło i wiara. Pozycja nadaje się do samodzielnego czytania przez starsze dzieci i do wspólnego czytania. To genialny punkt wyjściowy do dopowiedzeń, wytłumaczenia czegoś i pozbycia się lęku tęsknoty u dziecka. Niesie bowiem w sobie nadzieję i inne pozytywne uczucia.
Wiara czyni cuda. I tak jest tym razem. I niech to trwa jak najdłużej.
🐑 Przepiękne dzieło stworzone zostało przez Lucindę Riley i Harrego Whittakera, a niesamowite ilustracje powstały z ręki Jane Ray.
Dziecko może poznać uczucia, nauczy się je nazywać i nie wstydzić ich okazywania. Książka i znajdująca się w niej opowieść służy swobodnej rozmowie, niesie wiele wartości i podnosi na duchu. A tego wszystkim trzeba.
Polecam z całego serca i tę książkę, i poprzednią również.

• Współpraca
  • Dzieci