Kubuś i Anioł Snu

Okładka książki Kubuś i Anioł Snu Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker
Okładka książki Kubuś i Anioł Snu
Jane RayLucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Aniołowie Stróże (tom 1) literatura dziecięca
56 str. 56 min.
2022-06-01
2022-06-01
56 min.
Izabela Matuszewska

Okładka książki 101 Latarni Dzmitryj Bandarenka, Oksana Draczkowska, Oksana Łuszczewska
101 Latarni Dzmitryj Bandarenka...
Okładka książki Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy Polly Faber, Harriet Hobday
Gdy zapadnie n... Polly Faber, Harrie...
Okładka książki Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą Susanne Orosz, Meike Töpperwien
Woda. Chlupiąc... Susanne Orosz, Meik...

Kubuś i Anioł Snu stworzony przez duet, Lucinde Riley i jej syna Harrego Whittakera przy pięknym wsparciu ilustracyjnym Jane Ray , to książka z serii Aniołki. Piękne wydanie, przyciąga czytelnika już różnorodnością barw. Warto czytać ją dzieciakom już tym najmłodszym. Dzieci maja bardzo bogatą wyobraźnię, przeżywają różnego rodzaju lęki, zwłaszcza kiedy wokół zapada zmrok. Autorzy w sposób bardzo subtelny przywracają dzieciakom spokój. Budząc w nich głębokie przekonanie, że czuwają nad nimi anioły, które zawsze otaczają swoją opieką. Książka zapewnia poczucie bezpieczeństwa, tak niezbędne w życiu każdej młodej istotki. Książka działa kojąco i potrafi stłumić lęk przed nieznanym. to pozycja warta polecenia, nie zastanawiaj się, podaruj swojemu dziecku harmonię i spokój.

„Kubuś i Anioł Snu” to pięknie wydana książeczka dla dzieci, twarda oprawa, przyjemne dla oczu ilustracje i ukryte w tekście rady i życiowe mądrości sprawiają, że warto sięgnąć po tę pozycję. Nie od dziś wiadomo, że dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, przez co często podsuwa ona obrazy wywołujące lęk w dziecku, wielokrotnie nieadekwatny do rzeczywistości. Myślę, że każdy z nas wie o co chodzi i niejednokrotnie chował się pod kołdrą przed nocnymi potworami 😉. Autorka za pomocą historii o chłopcu o imieniu Kuba, który przeprowadził się wraz z rodziną do nowego domu i boryka się z tęsknotą za starym domem i koszmarami atakujacymi go w nocy, stara się wyjaśnić, że nie wszystko jest tak straszne jak podpowiada nam umysł. Często nasze lęki są wyolbrzymione i po ich spokojniejszej analizie okazują się błahostką lub całkiem czymś innym. Czy nie jest też tak w dorosłym życiu? Strach ma wielkie oczy, a w przypadku Kubusia te wielkie oczy okazały się całkiem urocze. 😊Lucinda Riley wraz z synem nawiązują także do sfery duchowej naszego istnienia. Zwracają uwagę dzieci na istnienie specjalnych, niewidzialnych opiekunów-aniołów (np. Anioła Snu czy Anioła Stróża),które czuwają nad bezpieczeństwem i spokojem człowieka. „Kubuś i Anioł Snu” jest książeczką uczącą dzieci jak pokonywać własne lęki i słabości i nie oceniać pochopnie sytuacji. Moje dziecko jeszcze nie potrafi czytać, ale bardzo chętnie słucha czytanych przeze mnie książeczek, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę przemycić podczas czytania pewne życiowe mądrości. Czcionka książeczki jest duża, tekst nie jest długi więc doskonale sprawdzi się ona także do samodzielnego czytania przez starsze dzieci. Ilustracje występujące w książce są bardzo ciekawe i ładnie wydane, co dodatkowo przyciąga uwagę dziecka.

Przeczytałam tę książkę, usiadłam i zaczęłam myśleć..
Czasem strach nas tak bardzo ogranicza.. Czasem strach ma tak wielkie oczy.. A gdyby tak zmierzyć się z własnymi lękami. Przezwyciężyć je, albo chociaż stawić im czoła. Czy nie byłoby nam łatwiej i lżej? A może okazałoby się, że ten strach wcale nie był taki straszny. Za to był bardzo wyolbrzymiony.
„Kubuś i Anioł stróż” to książeczka dla dzieci, które zmierzają się ze strachem przebywania w ciemności. Gdzie słychać różne dźwięki i nasza wyobraźnia plata nam figle.
Historia w cudny i prosty sposób pokazuje, jak strach Kubusia, ma tylko wielkie oczy (w przenośni i naprawdę). Pokazuje, że warto mówić o własnych uczuciach, szukać pomocy i stawiać problemom czoła, a nie chować głowę w piasek. Pokaże pociechom jak zrozumieć swoje emocje i myśli.
Historia w twardej oprawie z religijnym wydźwiękiem. Anioły Stróże, które czuwają nad dziećmi, aby pomóc rozwiązać problemy w kryzysowych sytuacjach. Myślę, że to będzie piękna seria, która pomoże zrozumieć dzieciom własne uczucia. Pomoże radzić i przezwyciężać emocje, które paraliżują. A rodzicom, zaoferuje różne sposoby rozwiązania problemów, które się rodzą.

Przeczytałam tę książkę, usiadłam i zaczęłam myśleć..
„Kubuś i Anioł...

Dziecięce lęki bywają różne. Mogą dotyczyć kwestii związanej ze zniknięciem rodzica z pola widzenia, ze zagubieniem ulubionej zabawki bądź z potworami, które mieszkają za oknem.

Kubuś przeprowadza się do nowego domu i czuje strach. Chłopiec chciałby wrócić do dobrze znanego mu miejsca i wcale nie cieszy się z tego, że ma teraz do dyspozycji duży pokój, a na dworze podwórko do zabaw. Obawia się dźwięków, które słyszy. Z pomocą przychodzi mu jednak Anioł Stróż...

Książka ukazuje zmartwienia z jakami mierzą się dzieci. Uwidacznia kwestie, które niekiedy są skrywane, ale jednocześnie są ciężkim kamieniem na sercu. Jeżeli wyobraźnia Waszych dzieci sprzyja temu, że w ich otoczeniu pojawiają się postacie, których obawiają się - może warto sięgnąć po tę książkę? Pokrzepi, doda otuchy i wyjaśni, że nie wszystko jest takie straszne, jak kreślą to nasze myśli.

Wydawnictwo Albatros ma ciekawą propozycję dla swoich najmłodszych czytelników "Kubuś i Anioł Snów". Tę książkę stworzyła już niestety nieżyjąca Lucinda Riley i jej syn Harry Whittaker. Przepiękne ilustracje zawdzięczamy Jane Ray, koniecznie musicie je zobaczyć. Podoba mi się twarda oprawa i przepiękna okładka. Na początku przeczytacie kilka słów o autorach i ilustratorce, potem dowiecie się kilka słów o Aniołach. Poznacie Anioła Stróża o imieniu Przeznaczenie oraz chłopca — Kubusia. Nasz mały bohater razem ze swoimi rodzicami przeprowadził się z małego mieszkania do domku na wsi. Czy chłopiec jest z tego powodu szczęśliwy? Czy macie swojego ulubionego misia? Kuba też takiego posiada. Jak go nazwał, przekonacie się czytając. Czy jego pluszowy przyjaciel ułatwi mu przespanie nocy? Co w nocy robi Anioł Stróż? Czy będąc dziećmi, również baliście się zasnąć i tak jak nasz bohater wszędzie widzieliście potwory? Czy nocne potwory istnieją naprawdę? Kim tak naprawdę okazał się nocny potwór widziany przez Kubusia? Tę zagadkę rozwiążecie po przeczytaniu.
Książka "Kubuś i Anioł Stróż" podobała się mojemu synkowi. Proponuję przeczytać tę historię dzieciom przed spaniem. Po niej wasze pociechy nie powinny bać się zasnąć.
Z całego serca polecamy - mommy_and_books i syn.
Ps.
Książka idealnie nadaje się na prezent. Zachęcam do przeczytania. Czytajcie razem z dziećmi, to rozwija ich wyobraźnię.

"Kiedy jesteśmy senni, nasze myśli wpadają na siebie niczym rzeki uchodzące do morza, na którym zaczynamy się unosić."

Ciekawa propozycja czytelnicza, do wspólnego poznawania z dzieckiem, tak aby w spokojnych rytmach prowadzić przez nią młodego odbiorcę, uczulać na pewne aspekty, dopowiadać coś od siebie. Lubię książki, przy których swobodnie rozmawiamy, zachęcamy do zadawania pytań, skłaniamy do zastanowienia się, wyjaśniamy zagadnienia wcale niełatwe z perspektywy najmłodszych. A „Kubuś i Anioł Snu” taka właśnie jest. Podejmuje trudny temat oswajania strachu, podsycanego przez młodą wyobraźnię, ujarzmiania czających się w mroku wyimaginowanych potworów, podejmowania nowych wyzwań podczas zmiany otoczenia. Kuba wraz z rodzicami przeprowadza się z miasta na wieś. Musi nauczyć się funkcjonować w nowym środowisku, zrozumieć je i zaakceptować. Nie jest to coś, co od razu się w sobie ma, trzeba wyrobić w sobie, popracować nad tym, nauczyć się śmiałości i odwagi, chęci dociekania i sprawdzania, ufności we własne siły i możliwości. A przecież niemożliwe jest słowem chętnie używanym, kiedy się czegoś nie rozumie, z korzyścią jest nadać mu odwrotne znaczenie.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/07/kubus-i-anio-snu.html

Czy ja muszę komuś przestawiać Lucindę? Według mnie jest to jedyna z lepszych autorek powieści obyczajowych, która niestety nie wygrała ciężkiej walki z rakiem i zmarła roku temu. Jeszcze za życia wraz z synem stworzyła serię książek dla dzieci o aniołkach, które pomagają zmierzyć się z lękami. Świetna sprawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych, którzy nadal chcą mieć autorkę w pamięci.

Kuba wraz z rodzicami przeprowadził się do nowego domu. Ma swój pokój, ale też ogród, w krótkim może się bawić. Jednak to co go teraz niepokoi, to są dziwne dźwięki, które słyszy w nocy. Jednak jest ktoś kto nad nim czuwa i jest to Anioł Snu i pomoże mu zmierzyć się ze strachem.

Jako już dorosły czytelnik uwielbiam czasem zatracić się również z literaturze dziecięcej, czego oczywiście nie umiem zdefiniować. Uwielbiam ilustracje w książkach, a niestety tylko książki dla dzieci je posiadają, więc tym bardziej lubię sięgać po takie książki. Tutaj autorem ilustracji jest Jane Ray i absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń do nich.

Książka wydana pośmiertnie ma w sobie tak ogromny sentyment do autorki, że aż łzy cisną się do oczu. Uważam, że Lucinda jest Aniołem swoich dzieł i wciąż czuwa nad tym, żebyśmy mieli co czytać.

Piękna książka, którą zachwycą się dzieci i świetnie też nadaje się jako prezent. W dalszych planach są kolejne tomy o aniołkach, które bez obaw będę również czytać.

Lucindę Riley znamy z niesamowitych powieści obyczajowych, czy bestsellerowej sagi Siedmiu Sióstr. Książka dla dzieci, to nowa grupa czytelników, do której jeszcze za życia, napisała z synem opowieść dającą ukojenie. Kubuś i Anioł Snu, otworzył serię Aniołki, gdzie każda część opowiadać będzie o innym aniele, czuwającym nad przypisanym dzieckiem. Obok jasnego przekazu w treści, opowieść dopełniona zostaje pięknymi ilustracjami, autorstwa Jane Ray.
Kuba – najmłodszy z bohaterów tej historii przeprowadza się z rodzicami do nowego domu, lecz czuje się niepewnie i boi się mieszkania na wsi. Kiedy nadchodzi noc – nie może spać, bo za zasłoną czai się potwór. Oczywiście to tylko wytwór jego dziecięcej wyobraźni, a najlepszym co może zrobić, by pozbyć się uczucia strachu jest przekonanie się, że dziwne odgłosy, skrzypienia i trzaski wcale nie należą do rzekomego potwora. Zawsze może liczyć na pomoc Anioła Snu i tym razem jego wsparcie jest nieocenione. Opowieść niesie dla najmłodszych bardzo ważne przesłanie: jeśli się czegoś boimy, najlepszym sposobem na pokonanie strachu, jest zmierzenie się z nim. Nasze lęki i obawy przed tym czego nie znamy, zwykle są wyolbrzymione, a kiedy postaramy się je zrozumieć i poznać, mogą nie okazać się wcale takie straszne.
Książka skierowana jest do dzieci, które rozpoczęły swoją literacką przygodę z czytaniem, jak i tych młodszych – chętnie słuchających czytanych książek i bojących się ciemności. Opowieść zamknięta w twardej oprawie, będzie trafionym pomysłem na prezent.

Właśnie z takim potworem, który zamieszkał za oknem jego pokoju, zmaga się Kubuś. Ostatnio jego życie jest jedną wielką zmianą, bowiem rodzice postanowili przeprowadzić się z miasta do domu na wsi. Dom ten był kiedyś oborą dla zwierząt, mieszkały to głównie świnie, co niezmiernie martwi Kubę, jednak mama uspokaja go, że zwierzęta dawno zostały przeniesione. Wyremontowany dom i otaczający go ogród mogą stać się wspaniałym miejscem do życia, wystarczy się tu tylko nieco zadomowić i wyciągnąć swoje zabawki.
Kuba doskonale wie na przykład, gdzie spakowana jest jego kolejka, mógłby bawić się nią cały dzień, bo zawsze wzbudza to wielkie emocje. Jednak nie aż tak wielkie, by nie dostrzec potwora czającego się za oknem – zjawy o ogromnych świecących oczach. Ten widok tak wystraszył chłopca, że szybko pobiegł on do łóżka, marząc w duchu o tym, by rodzina znów przeprowadziła się do miasta. Po takich wydarzeniach również sen jest niespokojny, a wkrótce zamienia się w koszmar, w którym nawet uchwyty do szafek przypominają oczy sowy.
Początkowo chłopiec nie chciał martwić mamy opowieściami o potworze, ale ta szybko orientowała się, że Kubie coś dolega. Kiedy w końcu wyjawił jej tajemnicę potwora zza okna, mama postanowiła pomóc Kubie nieco oswoić pomieszczenie, by poczuł się bezpieczniej. Rozpakowali wspólnie z tatą wszystkie zabawki, powiesili nawet wielką mapę na ścianie i rzeczywiście zrobiło się przytulnie. Jednak to nie pomogło w przegonieniu potwora, który znów zjawił się za oknem, a na dodatek … zapukał w szybę.
Całe szczęście, że Anioł Przeznaczenia usłyszał cichutki głosik chłopca, błagający o zabranie potwora. Przeznaczenie wie, że potwory istnieją wyłącznie w wyobraźni, ale trzeba pomóc Kubie zrozumieć z czym naprawdę ma do czynienia. Jednak do tego anioł potrzebuje wsparcia gospodarza, pana Adama, który mieszka niedaleko Kuby i jego rodziny. To on właśnie demaskuje nawiedzającego pokój chłopca stwora….
Domyślacie się, co to był za potwór? Jak zakończy się ta historia? Wiecie, że anioły mogą pomóc zasnąć i wam? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w niezwykle wciągającej książce dla dzieci pt. „Kubuś i anioł snu”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros pozycja, autorstwa Lucindy Riley i Harry`ego Whittakera, z pięknymi ilustracjami Jane Ray, to niezwykła przygoda, a przy tym źródło inspiracji, pomagające w pracy z dzieckiem mającym problemy z zasypianiem.
Opowieść daje nadzieję, że anioł pomoże każdemu, kto tej pomocy potrzebuje (i to niezależnie od wieku). A przy tym wzbudza zachwyt, umożliwia dziecku oswojenie się ze zmianą, a także budzi świadomość tego, że warto stawić czoła swoim strachom – szczególnie, jeśli jest się w towarzystwie ludzi, którym ufamy (no i anioła)!

Każdy z nas miewa od casu do czasu koszmary, a niektóre z nich potrafią być naprawdę straszne. Bywa tak, że nawet dorośli nie potrafią dać sobie ze złymi snami rady, a co dopiero zrobić mają dzieci? Te są może nieświadome prawdziwych niebezpieczeństw, za to wszystko co ma nietypowy kształt, co wiąże się z nieszablonowym zachowaniem może przybierać dla nich postać … potwora....

#972 - Kubuś i Anioł Snu - Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker - Wydawnictwo Albatros
#122/52/2022

Książka ma 56 stron. Swoją premierę miała dnia 01.06.2022 roku. Jest to pierwszy tom nowego cyklu - Aniołowie Stróże.

Ta pięknie wydana książka w twardej okładce i z cudownymi ilustracjami, to prawdziwa uczta czytelnicza dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Kubuś po przeprowadzce do nowego domu na wsi, nie może spać, bo boi się potworów.

Ta książka pomaga dzieciom mierzyć się z ich lękami.

Bardzo polecam Wam tą bajkę i serdecznie dziękuję Wydawnictwo Albatros za ten egzemplarz do recenzji. <3 <3 <3

#122/52/2022

Kubuś po...