Iga i zaczarowany miś

Okładka książki Iga i zaczarowany miś Anna Podsiadło
Okładka książki Iga i zaczarowany miś
Anna Podsiadło Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wilga
2022-09-28
2022-09-28

Okładka książki Tygrys Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Tygrys Cezary Harasimowicz...
Okładka książki Intruzi Susanna Isern, Sonja Wimmer
Intruzi Susanna Isern, Sonj...
Okładka książki W Noc Wigilijną Clement Clarke Moore, Stacey Thomas
W Noc Wigilijną Clement Clarke Moor...

Książeczka większego formatu. Twarda oprawa. Duża czcionka.
Dosyć ładne kolorowe ilustracje wykonane przez Annę Magierę. Jest to pierwszy tom z serii o Idze
i zaczarowanym misiu.

Treść poświęcona jest małej dziewczynce Idze, która jest przedszkolakiem.
Tak się złożyło , że nadszedł dzień urodzin Igi . Zerwała się ze swojego łóżeczka już o szóstej rano i obudziła rodziców, którzy w dzień wolny od pracy nie byli tym zachwyceni.
Dało się ją jednak ugłaskać prezentem , o którym marzyła czyli domku dla lalek. Musiała tylko poczekać, aż przyjdzie dziadek i pomoże go jej złożyć.
Dziadek oczywiście zjawił się o stosownej porze i również miał prezent dla wnusi, pięknego misiaczka w czerwonej kraciastej sukience czyli panią misiową z nadanym imieniem Nastka na sklepowej metce.
To był wspaniały uroczysty i wesoły dzień, szczególnie ,że goście równi jej wiekowo z przedszkola mieli dopiero nadejść z prezentami.
Przyszło dużo, dużo dzieci i każdy trzymał w rączce prezent.
Od kolegi Jasia też dostała podarunek, choć ten przepraszał, że podarek jest skromny i całą uroczystość był bardzo smutny tak jak i jego mama.
Misia Nastka też okazała współczującą zgryzotę , choć była tylko zabawką. Dla Igi stała się kimś znacznie ważniejszym niż zwykłym pluszakiem. Zaczarowany miś zwrócił uwagę Igi ,że u Jasia coś źle się dzieje.

Co takiego stało się u Jasia w domu, że oboje z mamą byli smutni?
Czy można było temu zaradzić ?
Jak pomogła empatyczna Iga swojemu koledze?

Tego wszystkiego dowiecie się z tej ciekawej historii pierwszego tomu. Morał jest taki dla rodziców, że trzeba dzieciom pomagać urzeczywistnić wprowadzenie w czyn tego, gdy mają dobre i szlachetne pomysły i pobudki do działania.

Pooglądajcie z dziećmi ilustracje, poczytajcie. Piękna ciepła, empatyczna książka.
Polecam!

Książeczka większego formatu. Twarda oprawa. Duża czcionka.
i zaczarowanym misiu.

Treść poświęcona jest małej dziewczynce Idze, która jest przedszkolakiem.

Iga to sympatyczna dziewczynka, która właśnie świętuje swoje urodziny. Dziadek obdarowuje ją wyjątkowym prezentem, a ona jeszcze nie wie, że pluszowy miś odmieni jej życie. Ponadto okazuje się, że niezwykła maskotka posiada już imię – Nastka i to właśnie ona staje się przyczynkiem pięknych rzeczy, wydarzających się w życiu dziewczynki.
Ile razy tak się dzieje, że w życiu staje na naszej drodze człowiek, popychający nas w stronę czynienia dobra i otwierający oczy na istotne sprawy, które do tej pory omijaliśmy szerokim łukiem. I ta refleksja przede wszystkim wypływa z tej serii dla dzieci, angażując już małego czytelnika w problemy z najbliższego otoczenia, uczy empatii, współczucia i wyciągania pomocnej dłoni w stronę potrzebującego.
„Iga i zaczarowany Miś” to seria, zwracająca uwagę na piękne wartości, małe rzeczy, potrafiące zmienić świat. Ukazująca rolę współdziałania, niesienia pomocy i radości bliźnim. Twarda oprawa, kolorowe, przyjemne ilustracje, tylko dopełniają całości i zapraszają do świata bohaterów!

Ile razy tak się dzieje, że w życiu...

oznajcie solenizantkę Igę. W swoje urodziny dostaje mnóstwo prezentów. Dwa z nich okazują się szczególne ważne - mały miś w czerwonej sukience, którego dostała od dziadka oraz ludziki wykonane z kasztanów, które podarował jej przyjaciel z przedszkola Jaś.

Gdy poznajmy pluszaka Nastkę jest uśmiechnięta, a jej oczy błyszczą jak czarne węgielki. W czasie przyjęcia Iga zauważa, że Miś jest smutny jak również jej kolega Jaś. Solenizantka odkrywa, że Nastka ma specjalną moc, a mianowicie reaguje na emocje innych.
Iga wraz z mamą dowiadują się z jakimi problemami mierzy się rodzina Jasia i organizują dla nich pomoc.

"Iga i zaczarowany Miś urodzinowy kłopot" to piękna książka o empatii i przyjaźni. Pokazuje dzieciom, że warto pomagać innym. Moim zdaniem to bardzo wartościowa książka i cieszę się, że mam przyjemność ją zrecenzować 🙂

Iga to sympatyczna dziewczynka, która w dniu urodzin dostaje od dziadka wyjątkowy prezent - wspaniałą przytulankę w postaci misia. Szybko okazuje się, że nie to nie jest zwykły miś, ale prawdziwy przyjaciel, który pomaga dziewczynce zmierzyć się z różnymi problemami. Jakie problemy może mieć kilkuletnie dziecko? Z życia wzięte. Podczas urodzinowego przyjęcia jeden z kolegów Igi, Jaś, wydaje się smutny. Okazuje się, że chłopiec ma poważny problem. Mieszka tylko z mamą, która właśnie straciła pracę, więc sytuacja jego rodziny jest bardzo trudna. Iga bardzo chce pomóc koledze, ale czy to możliwe? Książka autorstwa Anny Podsiadło to książka poruszająca temat przyjaźni i empatii. Może być doskonałym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o emocjach i nauczyć je wczuć się w sytuacje innych, a także pomóc zrozumieć trudne przeżycia. https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/12/iga-i-zaczarowany-mis-urodzinowy-kopot.html

Jak nauczyć pociechy empatii, zrozumienia i współczucia? Można zaprosić je do wspólnej, magicznej lektury, która wszystkie te cechy pobudza niczym prawdziwa lekcja życia.

Iga w dniu urodzin dostaje od dziadka wyjątkowy prezent. To wspaniała przytulanka – miś Nastka. Szybko się okazuje, że nie jest to zwykły pluszak. Od tej pory będzie on pomagał dziewczynce mierzyć się z małymi i dużymi problemami. Podczas urodzinowego przyjęcia jeden z kolegów Igi, Jaś, wydaje się bardzo smutny. Okazuje się, że chłopiec boryka się z pewnym problemem. Iga bardzo chce mu pomóc. Ale czy jej się uda?

To bardzo wartościowa opowieść, która w swojej prostocie niesie mnóstwo wartości. Uwrażliwia nasze pociechy na prawdziwe problemy, które wywołują określone uczucia. Szereg ważnych tematów porusza Autorka na zaledwie kilkunastu stronach, między innymi bezinteresowną pomoc, dostrzeganie potrzeb innych, utrate pracy i pogorszenie sytuacji finansowej rodziny i pomysł jak w tej sytuacji wykonać samodzielnie prezent kiedy jest się zaproszonym na urodziny.

Przepiękne ilustracje grają tutaj też ważna rolę bo skupiają wzrok małego czytelnika. Wartościowa treść, piękne ilustracje i morał wynikający z histirii to wszystkie cechy jakie powinna posiadać książka dla dziecka. A uroczy dodatek w postaci misia, któremu synek nadał imię Futrzuś jest świetnym towarzyszem podczas czytania.

Z całego serca polecam Wam tą wyjątkową lekturę dzięki której mali czytelnicy zrozumieją jak pomagać innym, a także dowiedzą się, czym jest empatia oraz jak być dobrym przyjacielem.

Czasami proste historie mają wielką moc, a gdyby tak dodać do nich garść magii i szczyptę emocji, wówczas powstaje opowieść, która niesie ze sobą nie tylko ważne wartości, ale i pozwala poczuć, że wyjątkowa moc jest w każdym z nas.

Ten dzień był dla Igi wyjątkowy, w końcu to jej urodziny. Szczęście rozpierało ją na myśl o czekających ją przyjemnościach i niespodziankach. Ogromną radość przyniósł jej prezent od dziadka, przepiękny, uśmiechnięty miś. W taki dzień wszyscy powinni się dobrze bawić, jednak jeden z gości wydaje się dziewczynce bardzo przygnębiony. Próby rozbawienia Jasia nie przynoszą rezultatu.

Magiczny czas kończy się, gdy dziewczynka zauważa, że jej do tej pory uśmiechnięty miś zrobił się smutny. Smutek na misiowej buzi, przypomina Idze o koledze, którego gościła na urodzinach. Iga zaczyna dociekać, z czego wynika przygnębienie u chłopca i w ten sposób dowiaduje się o problemach w jego rodzinie.

To, co wydarzy się później napawa nadzieją, rozświetla dzień i przegania smutki. Empatia i serdeczność to cechy, które warto pielęgnować, uczyć dzieci życzliwości i zrozumienia. Ta ciepła opowieść udowadnia, że dzieci potrafią mieć wyczucie, a my niczym przewodnicy możemy ich wspierać na tej drodze.

Kiedyś usłyszałam piękne słowa...
''Szczęście jest jedyną rzeczą, która się mnoży, gdy się nią dzielisz''. Teraz, podczas lektury "Iga i zaczarowany miś. Urodzinowy kłopot" od @wydawnictwo_wilga ta sentencja wróciła do mnie ze zdwojoną siłą.

Książka dedykowana dla małych dzieci, a wydaje mi się że jest bardzo potrzebna również i dla dorosłych.. Jej lektura przypomina o kluczowych wartościach w naszym życiu, podkreśla co jest w życiu tak naprawdę ważne.

Iga dostaje bardzo dużo pięknych prezentów na urodziny. Wśród nich jest przepiękny, uśmiechnięty miś o imieniu Nastka.. Iga zakochuje się w nim od pierwszej chwili i odkrywa coś tajemniczego... Pewnego dnia oczka misia jakby gasną a uśmiech również znika z jego pyszczka! Jak to możliwe skoro Nastka to zwykły pluszak..? A może jednak nie taki zwykły?

Nastka jest smutna, gdy smutny jest pewien chłopczyk.. Gdy Iga ze swoją mamą dowiadują się co smuci chłopca postanawiają od razu wziąć spawy w swoje ręcę i razem z pomoca pani nauczycielki organizują... pomoc dla chłopca.

Piękna książka z jeszcze piękniejszym przesłaniem i ślicznymi ilustracjami. Polecam bardzo serdecznie zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Wydawca: @wydawnictwo_wilga
Data premiery: 28.09.2022
Wiek: 3-5

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #pierwszaksiążka #rozdanie #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie #wilga #igaizaczarowanymis

Kiedyś usłyszałam piękne słowa...

Iga świętuje swoje urodziny. Świetnie się bawi, wraz z ukochanymi gośćmi. Dodatkowo otrzymuje od dziadka wyjątkowy prezent ..
Okazuje się, że u jednego z jej kolegów nie jest zbyt wesoło. Jego mama straciła pracę i z tego też powodu, mają ciężką sytuację finansową. Jaś jest bardzo smutny.
Iga postanawia mu pomóc!
_______
Książka opowiada o przyjaźni, wzajemnym szacunku i mocy zrozumienia...
Warto jest pomagać!
Bogata w cudowne wartości książka, którą warto podarować dziecku. Pomoże otworzyć oczy na cudze problemu. Nawet jeśli u nas jest dobrze, to i tak powinniśmy otworzyć oczy na najbliższe otoczenie. Wśród bliskich może pojawić się osoba, która potrzebuje naszej pomocy.
Sympatyczna i bardzo rezolutna główna bohaterka pokaże Wam, że warto jest pomagać i wierzyć w marzenia.
Mądra książka, która przekazuje cudowne wartości!
Uroczy miś, który przybył do nas razem z książką wybrał się już nawet z Oliwką do przedszkola!
Zabrała go na dzień zabawek🤗.

Iga postanawia mu pomóc!
_______
Książka opowiada o przyjaźni, wzajemnym szacunku i...

Przed małą Igą wspaniały dzień. Dziewczynka ma urodziny i z tej okazji dostaje prezenty, a także czeka ją przyjęcie z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z prezentów jest niezwykły miś, którego od razu pokochała. Od kiedy tylko podarował jej go dziadek, nie rozstaje się z nim.
Podczas przyjęcia zarówno Iga, jak i jej goście doskonale się bawią. Jest dużo śmiechu, radości, ciekawych zabaw. Jednak jeden z jej kolegów jest smutny. Jaś wychowywany jest tylko przez mamę, która na dodatek straciła pracę. Nie było go stać na kupno prezentu i choć w jego zrobienie włożył całe serducho, nie jest z niego zadowolony. Boi się, że koleżance się nie spodoba, przecież dostała tyle wspaniałych upominków. Czy ma rację? Jak zachowa się dziewczynka, kiedy dowie się o problemach kolegi? Dlaczego miś okazał się taki niezwykły?

„Iga i zaczarowany miś. Urodzinowy kłopot” to jedna z tych pozycji, która jest bardzo wartościowa. To nie tylko ciekawa historia, ale również poruszenie ważnych, a przy tym niełatwych tematów. To wszystko sprawia, że będzie doskonałym początkiem rozmowy o samotnym rodzicielstwie, biedzie, utracie pracy, pomocy innym itp.

Wizualnie książka jest śliczna. Znajdziemy w niej duże, przyciągające wzrok ilustracje, które zachęcają do sięgania po nią.

„Iga i zaczarowany miś. Urodzinowy kłopot” to zdecydowanie wartościowa pozycja dla dzieci, którą według mnie warto dołączyć do domowej biblioteczki. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/11/igaizaczarowanymisurodzinowyklopotwydawnictwowilga.html

Mała Iga podczas przyjęcia urodzinowego otrzymuje niezwykłego misia od swojego dziadka. Jak głosi nazwa, nie metce miś ma na imię Nastka. Dziewczynka od samego początku czuję silna więź z misiem. Nie chcę go zostawiać choćby na chwilę. Podczas urodzin Iga zauważa, że jej kolega z przedszkola Jaś jest smutny. Jednak to nie jest jedyny problem. Uśmiech misia znikł, teraz miś jest smutny. Jak to się stało ? Dlaczego Jaś był smutny ?

Książka przedstawia piękną postawę małej Igi. Pokazuje, że dzieci od małego musimy uczyć empatii i pomocy innych. Dziewczyna na otwarte i dobre serduszko. Jest jej smutno, bo innym jest źle. Autorka w piękne i proste słowa przedstawiła nam sytuację, w której każdy może się znaleźć ważne, żeby dzieci uczulić na problemy i smutki innych. Książka dodatkowo posiada piękne ilustracje, tekstu nie mamy za wiele, więc już najmłodsi czytelnicy zrozumieją przekaz. Jestem zachwycona i będę polecać każdemu.

• Czytam sobie 2022
  • Bajka
  • Przeczytane 2022
  • Dla Anieli
  • Dziecięce
  • Papier
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Iga i zaczarowany miś