Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu

Okładka książki Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu Ewelina Maria Mantycka
Okładka książki Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu
Ewelina Maria Mantycka Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów Seria: K-POP romans literatura obyczajowa, romans
K-POP romans
Wydawnictwo Magia Słów
2022-07-07
2022-07-07

Nie zawsze warto sugerować się ocenami w internecie.
Ja przeczytałam te książkę i bardzo spodobała mi się ta historia...
Z-King to wielka gwiazda sceniczna zespołu FireBall i główny bohater książki "Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu" Eweliny Marii Mantyckiej.
Ma wszystko, czego dusza pragnie... Pieniądze, drogie samochody, wielki mieszkania, sławę, świetny głos oraz piękne kobiety, które są w stanie zrobić dla gwiazdy zespołu wszystko.
Jednak, trzeba mieć głowę na karku i być odpornym, aby to wszystko unieść. W tym przypadku to się nie udaje, Z-King ze szczytu spada na samo dno, uciekając ze swojego kraju a nawet kontynentu.
Na jego drodze pojawia się Lilly, piękna Polka, która uciekła ze swojego kraju od ojca i rodzeństwa w poszukiwaniu pracy i godnego życia.

Czy pokiereszowane życie Lilly i Z-Kinga zbliży ich do siebie?
Czy szczęście można budować na kłamstwie?
A może ktoś nie chciał usłyszeć prawdy...

Bardzo przyjemna książka, w którą "weszłam" od pierwszych stron. Okazuje się, że przy odpowiedniej osobie, człowiek potrafi się zmienić. Chociaż w książce znajdujemy dużo bólu, przykrości i smutku to również pojawia się dość zabawna ironia (która bardzo mi się podobała :D),stanowczość, namiętność i intymność.
Kiedyś czytałam podobną książkę tyle, że role były odwrócone, uwielbiam ją i często wracam do niej myślami.
Z tą będzie podobnie :)

Bardzo dziękuję wydawnictwu Magia Słów za egzemplarz do recenzji.

Nie zawsze warto sugerować się ocenami w internecie.
Ja przeczytałam te książkę i bardzo spodobała mi się ta historia...

Bajka o zniszczonym chłopcu
"Dobry  chłopiec.
Zła bajka.
Złe decyzje w dobrym życiu".

"On był popieprzony i miał swoje sposoby na radzenie sobie z bólem. Ja też byłam popieprzona i miałam swoje. Nie byliśmy czyści i piękni, nie mieliśmy idealnego życia, ale oboje w tej ciemności radziliśmy sobie, jak mogliśmy."

Z-King to główny bohater książki pt."Good boy" E. M. Mantyckiej. Ma wszystko o czym można marzyć. Jest królem estrady ale bez uprzedzenia z dnia na dzień odwołuje koncerty swojego zespołu, znika z mediów społecznościowych i ucieka z Seulu. Spada ze szczytu na samo dno otchłani, w której żyje przez dłuższy czas. Pewnego dnia los na jego drodze stawia Lilly, która ma sprzątać jego dom i robić zakupy. Dziewczyna to Polka, która też uciekła od swojego życia i na emigracji szuka swojego szczęścia. Z początku Lilly boi się jego image i ma go za potwora, ale z każdym dniem poznaje go coraz bardziej i.......
"Jego całe ciało bylo w tatuażach, nie kłamałam...nogi również były wytatuowane,  jednak tutaj skóra była mniej oszpecona."

Jak skończy się ta historia????
Tutaj wszystko ma swoje tępo. Historia toczy się tak jak powinna a fabuła jest ciekawa. Autorka świetnie wykreowała  bohaterów i nawet położenie Lilly w jakim się znalazła nie jest przekloryzowane. Od samego początku ją polubiłam i bardzo jej kibicowałam.
"Nakręciła mnie. Sprawiła, że chciałem śpiewać i tworzyć piosenki o miłości.  A gdy upadłem i ocknąłem się w szpitalu, była moim aniołem."
"Good boy " to historia, która wciągnie was i nie wypuści do ostatniej kropki a lekki styl autorki sprawia, że czyta się ją bardzo szybko.
Jeśli szukacie romantycznej historii na jeden wieczór to dobrze trafiliście. Ja gorąco polecam.

Bajka o zniszczonym chłopcu
"Dobry  chłopiec.
Zła bajka.
Złe decyzje w dobrym życiu".

Z-King to główny bohater książki pt."Good boy" E. M....

Przyznam się szczerze, że nie słucham k-popu, choć mam świadomość że istnieje, jak dla mnie to bardzo dużo. Lecz tutaj wątek muzyczny jest bardzo fajnym dodatkiem, ale najważniejszy według mnie jest Z-King, gwiazda muzyczna, która wydawać by się mogło że ma wszystko sławę, pieniądze i wiernych fanów. Niestety im wyżej się pniesz w szczeblach kariery tym boleśniejszy jest upadek. Muzyka jest w nim, gra w jego duszy, ale cierpienie i wyrzuty sumienia tworzą swoistą blokadę. Próbowanie zagłuszenia bólu powoduje coraz głębsze staczanie się na dno. Bo jak się okazuje nawet gwiazdy uznawane przez szaraków jak my za "bogów" czy " ósmy cud świata" są tacy sami jak my. Mają gorsze dni i swoje problemy. A tutaj widzimy próbę wyrwania się z szponów czarnej otchłani do rzeczywistości. Dla Z-Kinga światełkiem w tunelu jest Lilly. Choć trzeba przyznać się, że tworzą troszkę dziwaczną parę i choć brakowało ognistego wybuchu fajerwerków, ich powolne nawiązywanie więzi miało to swój urok. Tylko co będzie jak dziewczyna pozna prawdę na temat chłopaka.
Czy gwiazda Z-King i zwykła dziewczyna, Lilly są w stanie się zaprzyjaźnić?
Czy gwiazda muzyczna będzie w stanie uporać się z swoimi demonami?
Liczyłam, że przy zakończeniu będzie spektakularna awantura urządzona przez Lilly i "skamlącego" Z-Kinga, ale się przeliczyłam 🤣🤣 choć dziewczyna pokazuje, że z nią trzeba też się liczyć.

Ziyan ma straszne poczucie winy. Czerpał życie całymi garściami aż do pewnych przykrych wydarzeń. Był światową gwiazda muzyczną, do momentu aż postanowił zniknąć. Zamknął się w sobie i swoje smutki zaczął zapijać alkoholem. Lilly dobra duszyczka o dobrym sercu. Trafia do jego domu jako pomoc domowa, ale szybko pomimo niechęci nawiązuje kontakt z chłopakiem.

Książka ma pełno bólu, zranienia, poczucia winy, ma ten smutek w sobie. Szczególnie mają uwagę w książce, jak nigdy przyciągnęły tatuaże bohatera, ich pomysł mistrzostwo chciałabym ujrzeć taki sznur na szyi. Bohaterkę bardzo polubiłam sympatyczna osoba, która życie kopie po dupie.

Książka ma niecałe 400 str, ale płynie się przez tę historię i z wielkim zaciekawieniem się czyta.

Byłam bardzo ciekawa, jak łowy tych dwójki się potoczą oraz jak bardzo bohater się zmieni. Zdecydowanie potrzebowałam takiej książki przeczytać, gdzie jest pełno mafii i miłości. Zła bajka trafiła w moje ręce w odpowiednim momencie i cieszę się, że miałam okazję ją poznać.

Książka ma...

Czekałam, aż zacznie się coś dziać i gdy już myślałam, że nadszedł ten moment okazało się, że to koniec książki.
Dziwna fabuła i jeszcze dziwniejsi bohaterowie. Poza ciągłym użalaniem się nad sobą nic tam się nie działo.
Ekstremalna przemiana Zi (totalnie odrealniona) z bezdusznego, tkwiącego w mroku męczennika (alkoholika, "narkomana") do zakochanego szczeniaczka porzucającego nałogi.
Lilly zaś niby 31-letnia zaradna kobieta a w rzeczywistości bujająca w obłokach studentka. Jej tok myślenia i postępowanie kłóciły się z jej wiekiem. Jej relacja z Zi narodziła się nie wiadomo z czego, była płytka, zabrakło mi emocji i wzajemnej ekscytacji. Lilly traktowała Zi bardziej jak nagrodę pocieszenia po nieudanym związku niż szansę na miłość i szczęście.

Popularność, sława, pieniądze czy wierne grono fanów to wszystko o czym zwykły, przeciętny człowiek może pomarzyć. Dla Z- Kinga była to jednak codzienność. Nie może być jednak zbyt kolorowo. W życiu bohatera dochodzi do tragedii, która diametralnie zmienia jego życie a najbardziej jego samego. Targany wyrzutami sumienia odcina się od swojego dotychczasowego życia, przyjaciół czy rodziny. Los bywa jednak przewrotny i ma na Z-Kinga inne plany. Stawia na jego drodze niejaką Lilly. Piękna, młoda, zaradną pozytywnie nastawioną do życia kobietę. Czy nowa znajomość pomoże przewalczyć demony z przeszłości? Czy Z-King wpuści Lilly do swojego życia? Czy skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne? Czy tych dwoje ma szansę na szczęście?

Przyznam szczerze pierwszy raz czytałam książkę z wątkiem koreańskim i pozytywnie się zaskoczyłam. Było to dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie. Wczułam się bardzo w tą historię. Czułam, że towarzysze głównemu bohaterowi w powracaniu do rzeczywistości. Podobała mi się również kreacja bohaterki Lilly. Sprawiła na mnie wrażenie niezwykle naturalnej, szczerej, energicznej dziewczyny. Dodatkowo ta postać wnosiła wiele uśmiechu do tej historii.

Utwór jest spójny. Fabuła dobrze poprowadzona przez autorkę. Czytelnik nie ma kiedy się nudzić. Nie jest to typowa historia o miłości. Opowiada ona o ludziach zagubionych, zranionych i poszukujących samych siebie.

Książka porusza ważne tematy, nie zawsze łatwe. Styl pisania autorki sprawia, że czyta się ją jednak bardzo szybko i płynnie.

Jeżeli szukacie historii nieoczywistej, nieszablonowej, zapraszam Was serdecznie do lektury.

“Mówią, że gwiazdy nie płaczą – to kłamstwo. Płaczą, kiedy niebo nie jest już ich domem, bo zostali stamtąd wykopani”.

Lilly wyjeżdża z Polski do Londynu, gdzie zaczyna pracować i nawiązywać nowe znajomości. Pomimo dobrej pracy poszukuje kolejnego źródła finansowego. Bohaterka pragnie dalej się kształcić, więc musi podjąć dodatkową pracę, aby móc opłacić studia. Z pomocą przychodzi jej znajomy, ostrzegając że praca nie będzie należała do najłatwiejszych. Lilly przyjmuje propozycję, która ma odmienić całe jej życie.

“Nie byliśmy czyści i piękni, nie mieliśmy idealnego życia, ale oboje w tej ciemności radziliśmy sobie, jak mogliśmy”.

“Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu” jest książką, na której się zawiodłam. Pomimo tego, iż nie jestem fanką K-Popu, opis mnie zainteresował na tyle, że zdecydowałam się sięgnąć po tę pozycję.

Książkę czytało mi się strasznie wolno. Nie potrafiłam w ogóle wczuć się w historię. W pewnych miejscach było za dużo opisów, a w innych miałam wrażenie, że dialogi są pisane na siłę tylko po to, aby zapełnić lukę w tekście.

Bohaterowie na pewno dużo przeszli, jednak czytanie o ich szybkiej, zbyt szybkiej nawet przemianie było męczące. Za plus w przedstawieniu tej historii zdecydowanie można uznać przedstawienie perspektywy obu głównych bohaterów. Ich charaktery były w średni sposób przedstawione. Miałam do nich mieszane uczucia. Z jednej strony była ciekawa co się z nimi dalej stanie, a z drugiej irytowali mnie na tyle mocno, że zastanawiałam się, czy nie przerwać czytania w połowie książki. W Lilly najbardziej polubiłam jej otwartość, jednak momentami miałam wrażenie, że czytam o rozchwianej emocjonalnie nastolatce, która dopiero kształtuje swój światopogląd. Momentami nie wiedziałam, w jakim kierunku zmierza jej postać. Ziyan zaintrygował mnie już na samym początku. Jego otoczka tajemniczego chłopaka, który topił swoje leki w alkoholu i używkach, sprawiła że przeczytałam książkę do końca. Jednak nie byłabym sobą gdybym się nie przyczepiła do tego, że bohater moim zdaniem przeszedł za szybką przemianę. Z osoby, która nie potrafi przetrwać na trzeźwo, nagle przestał pić. Z dupka stał się kochanym chłopakiem. Szczerze mówiąc, nawet nie wiem, w którym momencie bohaterowie przeszli do bliższej relacji niż znajomi.

“Była piękna jak stokrotka w wielkim ogrodzie, dzika i tętniąca życiem. To ja ją zerwałem za wcześnie i zwiędła w moich palcach, stawiając pierwsze kroki w show-biznesie”.

Ja już wspominałam wcześniej, bardzo przypadł mi do gustu motyw tego, że główny bohater ukrywa swoją tożsamość. Byłam zainteresowana tym jak bohaterka na to zareaguje, a szczególnie czy on sam powie jej prawdę, czy dowie się o tym w inny sposób. Wątek, który mi się zdecydowanie nie podobał to relacja pomiędzy Lilly i jej pierwszym partnerem. Była dla mnie bardzo sztuczna i ciągnięta na siłę. Nie czułam między nimi żadnej chemii.

Mam wrażenie, że książce brakuje zakończenia. Urywa się w momencie, w którym niby wszystko jest wyjaśnione, ale nie do końca. Lilly dopiero co się dowiedziała prawdy, trochę się pokłócili, poznała jego rodzinę i co to tyle?

Podsumowując, książka nie jest zła, jednak nie należy również do tych, które bym poleciła. Pomimo kilku minusów, można z nią nawet miło spędzić czas.

Ewelina Maria Mantycka "Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu"
Ziyan to dziwak, odludek, nadużywający alkoholu i innych substancji, cały w tatuażach z czerwonymi włosami. Jest gburowaty, arogancki, a momentami agresywny dla otoczenia. Tak naprawdę skrywa w sobie ból i mrok, jest złamany tym, że jako król k-popu swoją nonszalancją i egoizmem doprowadził do samobójstwa dwie kobiety, które go kochały. A czy on je kochał? Sam tego nie wie, ale postanowił odejść z zespołu, porzucić życie w blasku fleszy i odciąć się od świata i ludzi. Zamieszkał w Londynie, gdzie konsekwentnie dąży do zniszczenia siebie. Pewnego dnia w jego domu pojawia się Lilly, dziewczyna pracująca na dwa etaty w Anglii, a pochodząca z Polski. Ma u niego sprzątać i gotować. Oczywiście on nie ułatwia jej tego zadania, ale ona nie poddaje się i konsekwentnie realizuje wyznaczone jej zadania. W trakcie ich znajomości Ziyan odkrywa, że nie tylko on cierpi. Lilli wcześnie straciła matkę i nie wybaczyła ojcu, że ponownie się ożenił. To ona zostawiła swoją rodzinę, a żal cały czas w niej narasta. Dwie skrzywdzone dusze, które się odnazły i wzajemnie poskładały na nowo. Jednak Ziyan nie powiedział jej, czym się zajmuje. Jak Lilly zareaguje na jego sławę? Czy ich uczucie przetrwa?
Książka to wspaniała opowieść o podnoszeniu się z trudnych doświadczeń, odbudowie siebie i daniu drugiej szansy samemu sobie. Miłość, zrozumienie, wybaczenie, akceptacja to jest motyw przewodni książki. Druga szansa jest dostępna dla każdego tylko pytanie czy się z niej skorzysta.

Ewelina Maria Mantycka "Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu"

Książka ta opowiada historię Lilly i Ziyana. Lilly pochodzi z Polski, ale mieszka i pracuje w Anglii. Pracuje w jednej z kawiarni i szuka dodatkowego zarobku. Wtedy jeden z jej znajomych załatwia jej sprzątanie jednego z mieszkań. Kiedy przychodzi sprzątać poznaje pewnego tajemniczego i mocno przerażającego chłopaka. Z czasem jednak zaczynają łapać nić porozumienia. W tym czasie Lilly zaczyna spotykać się z innym chłopakiem, który później łamie jej serce. Jej pocieszeniem jest właśnie Ziyan. Zaczyna łączyć ich nić sympatii, a z czasem przekształca się to w coś więcej. Ziyan ma przed Lilly wiele tajemnic, jednak powoli się przed nią otwiera.
Jak rozwinie się ich relacja i czy Ziyan otworzy się przed Lilly? Tego dowiecie się z lektury tej książki.
Pomimo tego że nie przepadam za motywami koreańskimi, to książkę czytało mi się przyjemnie. Tak więc moja ocena to 7/10.

Tytuł: GOOD BOY. Bajka o zniszczonym chłopcu
Autor: @ewelina_maria_mantycka
Wydawnictwo : @wydawnictwomagiaslow
Premiera: 7.07.2022r.

Ziyan to koreańska gwiazda k-popu. Z racji tego że jest popularny ma wszystko: drogie ciuchy, samochody oraz masę fanek. A także dziewczynę, która jest w nim szaleńczo zakochana. Jednak Ziyan jej nie kocha i gdy dziewczyna zaczyna Go osaczać zrywa z nią w wyniku czego ona popełnia samobójstwo.
Muzyk obwinia się o jej śmierć. Pogrąża się w rozpaczy i zaczyna staczać się na dno. Ucieka z dala od domu, od rodziny a także od przyjaciół. Zapomnienia szuka w ogromnych ilościach alkoholu. Nie dopuszcza do siebie nikogo, nie chce żadnej pomocy gdyż wychodzi z założenia że na taką pomoc nie zasługuje.
Lily to młoda dziewczyna, która przyleciała do Londynu aby znaleźć pracę i pomóc finansowo swojej rodzinie. Pracuje w barze jako kelnerka, jednak szuka drugiej dodatkowej pracy. Wtedy dostaje propozycję aby sprzątać u Ziyana.
Ziyan jednak nie życzy sobie obecności dziewczyny w jego domu i nie ma zamiaru ułatwiać jej pracy. Już pierwszego dnia pracy wygania ją. Lily jednak nie zamierza się poddawać i wykonuje swoje obowiązki. Sprząta, robi pranie a także gotuje.

Po pewnym czasie skorupa Ziyana zaczyna pękać i dopuszcza do Siebie Lily. Zaczynają się dogadywać.
Jednak czy Lily zdoła całkowicie wyciągnąć Ziyana z ciemności? Czy Lily podoła przeciwnościom i będzie mogła w dalszym ciągu mieszkać w Londynie ? Czy Ziyan wyjdzie jeszcze kiedyś na scenę?

Nigdy nie słuchałam k- popu i dlatego ta książka mnie zaciekawiła. Chciałam zagłębić się w świecie o którym nie miałam pojęcia. Historia Ziyana wciągnęła mnie od samego początku. W tej książce mamy przedstawione jak poczucie winy może doprowadzić do tego że człowiek, który znajduje się na samej górze momentalnie się stacza. Potem pojawia się Lily i wraz z nią ogromna nadzieja że może jednak nie wszystko jest stracone. Mamy też upór osób, którzy chcą naszego szczęścia i dążą do tego pomimo iż my sami ich odpychamy. Gorąco polecam przeczytać bo naprawdę warto 😉😊😊

Tytuł: GOOD BOY. Bajka o zniszczonym chłopcu
Autor: @ewelina_maria_mantycka