Księgarnia pod ratuszem

Okładka książki Księgarnia pod ratuszem Ewa Bassa - Rudnicka
Okładka książki Księgarnia pod ratuszem
Ewa Bassa - Rudnicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2022-09-06
2022-09-06

„Księgarnia pod ratuszem” to moje pierwsze spotkanie z książką Ewy Bassy – Rudnickiej, która jest również debiutem literackim autorki. Dodam od razu na wstępie, że dla mnie bardzo udanym debiutem!

Nina to młoda kobieta, która nie miała lekkiego dzieciństwa, była wychowywana przez dziadków. Niemniej jednak stała się silną, niezależną kobietą, która kocha książki. Postanowiła połączyć swoją pasję z pracą, dlatego też zdecydowała się na zakup księgarni w centrum Zamościa. Zawsze może liczyć na wsparcie wspaniałych przyjaciół – Ani i Wiktora, z którymi łączy ją wyjątkowa, silna relacja. Do pełni szczęścia brakuje jej jeszcze miłości, o której tak bardzo marzy. Informacja o konieczności opuszczenia księgarni spada na kobietę jak grom z jasnego nieba! I również wtedy w jej życiu pojawia się nie jeden, ale aż trzech mężczyzn.

Książka to niezwykle przyjemna historia, którą dosłownie pochłonęłam w jeden dzień. Jest lekka i przyjemna, ale wzbudza również wiele emocji. Wywołała na mojej twarzy uśmiech, ale pojawiły się również łzy. Wielkim plusem jest zamiłowanie i zawzięcie głównej bohaterki w walce o swoje marzenie, jakim była prowadzona przez nią księgarnia.

Historia otula serce, ciekawi i bawi. Bardzo przypadł mi do gustu styl pisarski autorki, po który z pewnością zamierzam jeszcze sięgnąć.

Nikola jako mniejsza dziewczynka marzyla o swoim biznesie I przede wszystkim miejscu. Chciala aby jej pasja przerodzila sie w prace, dzieki ktorej moze sie spelniac. W koncu pewnego dnia, starsza kobieta zaszczepila w jej sercu milosc do ksiazek. Jednakze z czasem okazuje sie, ze ksiegarnia pod ratuszem jest na sprzedaz. Nikola majac szanse od losu nie zastanawiajac sie dlugo, koniecznie chce ja kupic. Jej marzenie z listu zaczyna sie spelniac, jak rowniez sytuacja milosna. Nagle, niespodziewanie pojawia sie w jej zyciu dwoch mezczyzn. Kazdy z nich skrywa jakis sekret, przez co mieszaja kobiecie w glowie. Pewnego dnia Nikola dostaje pismo z urzedu, ze ma opuscic ksiegarnie pod ratuszem. Dziewczyna walczy za wszelka cene o swoja przyszlosc jednak nie spodziewa sie, ze winowajcami calego zdarzenia, sa po prostu najblizsze osoby...

Swietna historia! Fabula przemyslana pod kazdym katem, nic nie dzieje sie bez przyczyny. Podobaly mi sie wzroty akcji I to jak po kolei wychodzily wszystkie watki. Bardzo dobrze bawilam sie z bohaterami, ktorzy sa barwni I charakterni. Czasem denerwowalo mnie, jak glowna bohaterka jest zwodzona ale finalnie juz wiem dlaczego. Relacja Nikoli z przyjaciolmi bardzo mi sie podobala, chyba nawet sama chcialabym miec takie towarzystwo :D Super ze watek relacji rodzinnych zostal wyjasniony w ksiazce, przez co historia jest zdecydowanie pelna I nic mi w niej nie brakuje.

Jesli lubisz luzniejsze ksiazki z tajemnica I prawie trojkatem milosnym to naprawde polecam!

Ewa Bassa-Rudnicka "Księgarnia pod Ratuszem"
Seria Przyciągani Wyd.Magiasłów

Nikola jest właścicielką klimatycznej Księgarni w jej życiu nigdy nie uczestniczyła matka.Kiedy była mała jej matka zostawiła ją u swoich rodziców i to Oni ją wychowali.Nikola bardzo często bywała u ciotki w Zamościu i dzięki temu poznała właścicielkę księgarni i następnie odkupiła ją.
Pokochała Zamość,zmieszkała i prowadzi swój własny biznes.Ma dwójkę przyjaciół i zawsze może na nich liczyć bez względu na porę dnia czy nocy.Pewnego dnia postanawiają wyjechać na wspólny weekend na roztocze.Podczas wyjazdu główna bohaterka poznaje Antonia.
Nikola myślała że ich drogi po miłym spotkaniu już się nie połączą lecz los lubi zaskakiwać i trochę mieszać i tak jest tym razem.
Kim jest Marcel?
Czy Nikola się zakocha?
Moja ocena 5/5

Kiedy czytałam książkę już wiedziałam gdzie znajduje się Nikola bo jestem z Zamościa.Autorka opisała wszystko tak że czytelnik chce być w Zamościu zobaczyć te miejsca ale również zawitać na piękne Roztocze.
Książka opowiada o kobiecie która nie miała wsparcia rodziców a mimo to jest silna,odważna i potrafi zawalczyć o siebie i swoje potrzeby.
Wiele osób mimo,że nie mają wsparcia radzi sobie w dzisiejszych czasach i właśnie o to chodzi aby nigdy się nie poddawać.
Autorka w książce zawarła to co uwielbiam klimat starszych księgarni,czytając można wyobrazić sobie ich zapach i poczuć jak bohaterka kocha książki.
Książkę czyta się przyjemnie i szybko,są momenty kiedy łezka się zakręci ale i takie kiedy jest śmiech.
Dodam że to jest książka debiutancka autorki a nadal wywołuje tyle emocji i jest polecana.
Brawo dla Ewa Bassa Rudnicka oraz wyd.magiasłów za tak świetną książkę.

Ewa Bassa-Rudnicka "Księgarnia pod Ratuszem"
Seria Przyciągani Wyd.Magiasłów

...

💙"Księgarnia pod ratuszem" Ewa Bassa-Rudnicka; Wydawnictwo Magia Słów 💙

Co to była za książka...główna bohaterka, Nikola, dała nam taką rozrywkę, że szok 😂 jej życie wydaje się być poukładane...a nagle pojawia się trzech mężczyzn, którzy nieźle mieszają jej w głowie 🤭 jeśli macie ochotę na emocjonalny rollercoaster oraz potrzebę drugiego tomu na już- trafiliście bardzo dobrze 😁

Wcześniej już wspomniana Nikola to 30 letnia kobieta, posiadająca swoją własną księgarnię w samym sercu Zamościa. Jest ona szaloną i energiczną kobietą, z wieloma pomysłami, jest również ambitna i przyjazna. Dochodzi ona do momentu, w którym chce, żeby w jej życiu pojawił się jakiś mężczyzna. Rozpoczyna różne relacje, o których czytamy na kartach książki. Niektóre są baaardzo ciekawe 🙈
Nikola to również bardzo silna kobieta- jej księgarni grozi zamknięcie. Mimo to ona się nie poddaje, jest silna i stawia czoła wyzwaniom, które się z tym wiążą.

Mężczyzn w książce przewija się kilka: Marcel, Antonio i tajemniczy mężczyzna...brzmi ciekawie, prawda? 😄 każdego polubiłam, ale chyba najbardziej Marcela i Antonio...oboje byli zupełnie inni, wiec to sprawiało, ze ciekawie czyta się o relacjach takich bohaterów 💙

Bardzo podobało mi się to, że książka jest pisana w Polskim mieście, Zamościu. Nigdy tam nie byłam, a autorka pozwoliła mi troszkę poczuć klimat tego miasta 💙

Doceniam pięknie wykreowaną przyjaźń między Nikolą, a Anią i Wiktorem. Uwielbiam takie szczere i serdeczne przyjaźnie, które są zawsze przy nas 🤍 cieszę się, że Nikola ma przy sobie takie osoby ☺️

Cała książka jest otoczona intrygami, tajemnicami i tak naprawdę do samego końca nie mamy pojęcia co autorka knuje 😂 kto będzie miał jakie intencje? Kto będzie tym dobrym, a kto tym złym? Zakończenie jest równie ciekawe i sprawia, że chce drugi tom! Na już! 🤣

Jedynym malutkim minusem wg mnie jest to, że Nikola czasem podejmowała delikatnie naiwne decyzje. Czasem byłam w szoku jej kroków. Całe szczęście, że bardzo szybko uczyła się na swoich błędach i to sprawiło, że kolejne kroki stawiała roztropniej 💙

Książka idealna na jeden jesienny wieczór 💙 króciutka, a tak emocjonująca i ciekawa. Zdecydowanie potrzebuje kontynuacje i możliwość poznania dalszy losów Nikoli i jej lubych 😁

Polecam! 🤍

⭐️4,5/5
💙9/10
🌶️2/5
🤍16+

📖stron: 207
💙seria: Przyciągani
🔡literki: średniej wielkości, przyjemne do czytania
📍gatunek: romans/obyczaj

💙"Księgarnia pod ratuszem" Ewa Bassa-Rudnicka; Wydawnictwo Magia Słów 💙

Jakiś czas temu czytałam drugą część, więc trochę o Nikoli wiedziałam, zanim przeczytałam tę książkę. Gdzieś przeczytałam, że zachowanie Nikoli jest denerwujące. Zgadzam się z tym, jednak mnie denerwowało jej zachowanie w odniesieniu do facetów, bo wydawała się przy nich jakaś taka niestabilna. Od jednego biegła do drugiego i odwrotnie. Przynajmniej w którymś momencie się opamiętała, no bo ileż można :P Natomiast jej bronienie księgarni bardzo mi się podobało ;) Ktoś inny szybko by się złamał i poddał, ale nie Nikola, na szczęście ;)

Książka przeczytana w ramach booktouru.

Szukacie idealnej książki na lato? Jeśli tak, polecam wam tą historię.
Już sam tytuł sprawił, że byłam ogromnie ciekawa, co na mnie czeka w tej książce.
Nikola jest dumną właścicielką "Księgarni Pod Ratuszem" w Zamościu. Kobieta kocha to co robi. Jedyne czego jej brakuje do szczęścia, to mężczyzna, z którym będzie mogła dzielić smutki i radości, z którym będzie mogła spędzić swoje życie.
Czyż nie wszyscy o tym marzymy? O swojej drugiej połówce?
Nie zawsze się to udaje, warto jednak próbować, bo szczęście potrafi przyjść w zupełnie nieoczekiwanym momencie.
Tak więc i w życiu naszej bohaterki pojawia się niespodziewanie mężczyzna. I to nie jeden, a trzech w tym samym czasie.
Jesteście ciekawi, co z tego wyniknie?
Powiem wam, że będzie się działo.
Księgarnia Pod Ratuszem to historia niesamowitej przyjaźni pomiędzy Nikolą, Anią i Wiktorem.
Jednocześnie jest to słodko - gorzka opowieść o potrzebie miłości rodzicielskiej i akceptacji.
Życie różnie się nam układa, nie zawsze szczęśliwie. I niestety nie zawsze mamy na to wpływ.
Życie nie oszczędzało również głównej bohaterki tej powieści.
Ukochana księgarnia stała się dla niej jej miejscem na ziemi. Swoim własnym, wymarzonym, ukochanym.
To nie tylko praca. Dla Nikoli księgarnia stanowiła sens jej życia.
Gdy więc pewnego dnia otrzymuje pismo z urzędu miasta, które zagraża jej ukochanej księgarni kobieta postanawia nie poddawać się i walczyć ze wszystkich sił o swoje.
Nie wie jeszcze, że los szykuje dla niej szereg niespodzianek.
Czy dziewczyna zdecyduje się na bliższą znajomość z którymś z poznanych mężczyzn?
Jaki będzie finał walki z burmistrzem? Czy księgarnia przetrwa?
Jedno jest pewne - zaskakujące intrygi i tajemnice narobią niezłego zamieszania w życiu Nikoli.
Nie będziecie mogli oderwać się od tej historii.
Jestem ogromnie ciekawa, co będzie dalej dlatego mam już na Legimi tom drugi tej historii - Zabliźnione serca. Będzie więc okazja, by dowiedzieć się, jak zakończy się historia Nikoli, Marcela i Antonia.
Gorąco polecam.

Szukacie idealnej książki na lato? Jeśli tak, polecam wam tą historię.

Nikola to młoda kobieta bardzo doświadczona przez życie. Jej rodzice niedojrzali do pełnienia swojej funkcji. Ojca Nikola nie zna wcale, a matka była krótkim epizodem w jej życiu, pojawiła się kilka razy i ślad po jej zaginął. Całe życie wychowywali ja dziadkowie, a rolę mentorki, przyjaciółki pełniła ciotka dziewczyny. Jednak życie postanowiło odkryć przed dziewczyną kolejne karty niestety bardzo przykre. Śmierć ciotki, która Nikola bardzo kochała i toż po osiągnięciu pełnoletność wypadek samochodowy dziadków niestety śmiertelny. Nikola jednak mimo tych wszystkich przykrych przeżyć brnie do przodu, mając przy boku przyjaciół, Anie i Wiktora, i goni za marzeniami. Dziewczyna nosi żałobę w sercu, jednak robi to, co kocha naj bardziej, prowadzi księgarnie pod ratuszem w Zamościu. Praca pochłania jaj każdą chwilę jednak jest coś, czego dziewczynka pragnie równie mocno, partnera, przyjaciela, mężczyzny z krwi i kości, a przede wszystkim miłości. Czy to jest w ogóle realne?

Dziewczyna pisze na czacie z niejakim Puchatkiem. Mężczyzna przywraca jej wiarę w ludzi, ale czy będzie im dane poznać się w realnym świecie? I czy będzie ona tak samo udany jak ten wirtualny? Na horyzoncie pojawia się także dwóch innych mężczyzn przystojny nieco tajemniczy Marcel, a także Antonio Włoch, którego dziewczyna poznaje podczas urlopu z przyjaciółmi. Jaką rolę odegrają ci dwaj mężczyźni w życiu Nikoli? Czy kobieta znajdzie swoją miłość?
Nad księgarnia zbierają się gradowe chmury, które nie wróżą nic dobrego. Jak z tymi kłopotami poradzi sobie dziewczyna czy księgarnia będzie jeszcze istnieć? Na te i na inne pytania odpowiedź znajdziecie w lekturze. A wierzcie mi, czytając będzie ich dużo, dużo więcej. 😉

Doskonała, delikatna historia pokazująca jak ważne jest byśmy mieli swój cel, marzenia a jeszcze ważniejsze byśmy gonili ich spełnienia i nie poddawali się mimo wielu przeciwności losu. Książka pokazuję także, iż nieważne w jakiem punkcie życia jesteśmy pragnienie miłości, bycia kochanym i tym jedynym jest takie samo. Doskonale dobrane charaktery, świetna fabuła bardzo nieprzewidywalna pełna akcji pokazująca jak nieprzewidywalne potrafi być życie. Duża gamą emocji towarzysząca przy czytaniu, i to zaskakujące zakończenie. Historia podszyta delikatnym romansem, ale jakże pięknym. Mam malutki niedosyt i czekam na kontynuację tej znakomitej historii. Wam także polecam. Kochani jak zwykle zapraszam do lektury. 😁
Miłego dnia ❤️.

Witam serdecznie. Jestem pod wielkim wrażeniem tej historii. Dlaczego? Zapraszam na krótkie wrażenia z mojej strony.

Autorka: Ewa Bassa Rudnicka.
Tytuł: Księgarnia Pod Ratuszem.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Nikola jest trzydziestoletnią kobietą, która przejęła Księgarnię Pod Ratuszem i zaczęła sprzedawać książki. Niestety. Nad Księgarnią wiszą czarne chmury. Z urzędu miasta dostaje wypowiedzenie umowy i będzie musiała opuścić lokal. Czy Nikola się podda? Na domiar dobrego w sumie zakochuje się w dwóch tajemniczych mężczyznach. W Antoniu, oraz w Marcelu. W tej historii wiele się dzieje. Jest ciekawa i daję wysoką ocenę. Polecam w stu procentach.

Moja ocena to: 1000 /1000

Do zobaczenia w następnej recenzji. Miłego weekendu życzę. Czytajcie książki, które polecam. Są świetne. 😯

Autorka: Ewa Bassa Rudnicka.
Tytuł: Księgarnia Pod Ratuszem.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Tytuł: "Księgarnia pod ratuszem"
Autorka: Ewa Bassa Rudnicka
Wydawnictwo: Magia Słów

Nikola to właścicielka księgarni pod ratuszem.
Kobieta poświęca swoje pracy całe serce. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko miłość.
We wszystkim wspierają ja jej przyjaciele.

Gdy zaczynają się problemy z jej interesem, na jej drodze staje dwóch, a nawet trzech adoratorów.
Jeden z nich to przystojny Włoch Antonio, drugi to zawsze pomocny Marcel oraz tajemniczy znajomy z internetu Puchatek.

Czy kobieta odnajdzie miłość?
Czy tajemnice staną na drodze miłości?

Książka pochłania się bardzo szybko i przyjemnie. Opisana historia skrywa wiele tajemnic i zwrotów aukcji. Nie jest to romans, w którym od początku wiemy co i jak. Bo autorka nie daje nam się nudzić, ciągle coś nowego się dzieje. Już nie mogę się doczekać drugiego tomu, by dowiedzieć się w jakim kierunku potoczą się losy bohaterki. Gorąco polecam książkę, na pewno nie będziesz się nudzić.

Tytuł: "Księgarnia pod ratuszem"
Autorka: Ewa Bassa Rudnicka
Wydawnictwo: Magia Słów

Nikola to właścicielka księgarni pod ratuszem.
We wszystkim wspierają ja jej przyjaciele.

Jeden z nich to...

To pierwsza część serii “Przyciągani”, której kontynuacja pojawi się już w czerwcu.

Historia kobiety, samodzielnej, dzielnej, odważnej i niezależnej, która mimo wspaniałych przyjaciół czuje się trochę samotna. Dlaczego? Nie ma swojej drugiej połówki, księgarnia której jest właścicielką pochłania cały wolny czas.

Pewnego dnia w księgarni pojawia się, przystojny i tajemniczy Włoch, zaczyna zabiegać o względy kobiety, po kilku dniach zaprasza ją na weekend do Rzymu, co się stanie w tym magicznym mieście…
Czy Nikola i Antonio mają szansę zbudować trwałą relację? A może tajemniczy, Marcel, który staje na jej drodze przez “przypadek” zamieszka w sercu i myślach kobiety?
Rozchwytywana ta nasza Nikola, jak na tak spokojną i cichą kobietę.

Naprawde świetna, bardzo romantyczna a momentami niesamowicie seksowna historia. Pani Ewa zbudowała wokół mężczyzn pojawiających się w powieści bardzo gęstą atmosferę tajemniczości.

Podobała mi się ta historia i z przyjemnością sięgnę po kolejną część.

Piękny Zamość, romantyczny Rzym, ahh jak ja kocham podróże książkowe.

Pewnego dnia w księgarni pojawia się, przystojny i...

• Od znajomych
  • Do zdobycia