Grzeszne tajemnice Klodi

2022-07-07
2022-07-07
9788382199819

Okładka książki Rycerz na motorze Katarzyna Krakowiak, M. Martinez
Rycerz na motorze Katarzyna Krakowiak...
Okładka książki Rozmowa niekontrolowana Katarzyna Krakowiak, M. Martinez
Rozmowa niekon... Katarzyna Krakowiak...

🔥 Recenzja 🔥
Autorka @katarzyna_krakowiak_pisarka
Wydawnictwo @wydawnictwo_novaeres

Złota zasada - wszystko ma swoje konsekwencje, więc traktuj ludzi z wzajemnością ✅🥂🤫🫡

Lekki styl pisania, szczegółowe nakreślenie sylwetek bohaterów, opis ich wewnętrznych przemyśleń pięknie przełożyło się na bardzo wiarygodną historię. Cięte riposty bohaterek są tu pokazane od pierwszych stron.

"Inteligencji nawąchać się nie można, tę trzeba mieć wrodzoną. "

Dwie przyjaciółki Klodi i Klaudia. Nigdy nie były grzeczne, życie dało im mocno w kość i mimo czterdziestki czerpią z życia pełnymi garściami. W każde urodziny Klaudia przylatuje z Polski na Ibizę do Klodi, by razem mogły obchodzić swoje urodziny, tyle że to spotkanie okaże się zupełnie inne niż wszystkie poprzednie.

Klodi w młodym wieku przeżyła dużą traumę, uciekła z domu rodzinnego by żyć według swoich zasad. W książce mamy przedstawione dwa światy Klodi, teraźniejszość i przeszłość, która daje czytelnikowi podgląd na sytuację z przeszłości.
Tu przede wszystkim główna rolę odgrywa samo życie. Fabuła to passa i tych dobrych życiowych sytuacji, ale także tych skrajnie najgorszych, dołujących, które prowadzą nas nad przepaść, gdzie nie ma już czasami odwrotu. Dzięki tym wszystkim sytuacjom Klodi nauczyła się walczyć o siebie, nie pozwala nikomu sobą sterować, nie zgadza się na to, aby ktoś mówił jej co ma robić. Poznajemy ją w chwili, kiedy robi to na co w danej chwili ma ochotę, chce spełniać swoje fantazje z nowo poznanym Sławkiem. Dla jednych jej postępowanie może być karygodne, ale ona w takim sposobie bycia odnalazła wewnętrzny balance. Im głębiej w las tym nasza równowaga wcale nie jest taka stabilna jak nam się tylko wydaje i jaka my kreujemy przed innymi. Klodi się o tym mocno przekona.
Szalona historia, szalona na bohaterka, ale czy taka jest zawsze ? Co sprawia, że wspomnienia wracają jak bumerang i nie dają o sobie zapomnieć ? Czy Klodi odkryje dlaczego jej przyjaciółka nie zawsze mówi jej prawdę ? Czy da się wybaczyć samemu sobie ?

Bardzo dużo emocji jest w tej historii, ale jest również bardzo motywująca do walki o swoje marzenia, by uczyć się siebie. Na miejscu Klodi mogła być każda z nas.

🔥 Recenzja 🔥
Autorka @katarzyna_krakowiak_pisarka
Wydawnictwo @wydawnictwo_novaeres

Mało kiedy otrzymujemy dojrzałe bohaterki. Takie, które swoje już przeszły, takie, które nie patrzą na to "czy mi to przystoi?" Otwartość i bezpośredniość Klodi, powodowała nie raz na twarzy mężczyzn szok. A gdyby się tak zastanowić, to dlaczego? Dlaczego mężczyźni mogą mówić otwarcie o swoich fantazjach, a kobiety nie?
Jest też dobry humor, cięty język i szalone pomysły bohaterek. Siła marzeń.
W tej książce otrzymacie również przyjaźń. Prawdziwą przyjaźń. Na dobre i złe. Momentami wkurzałam się na Klaudię, a po chwili, sama siebie ganiłam. Bo w dzisiejszym świecie chyba zapominamy na czym to polega...

Miałam myśli, a może ona taka jest, bo ktoś ją zranił? Boi się zaufać, dać się pokochać.
Czy się myliłam?
Oceńcie sami.

Ja wiem, że po ostatnim zdaniu, przewróciłam kartkę i byłam zaskoczona ;)
Poznacie wszystkie tajemnice Klodi ;)

Jest też dobry humor, cięty język i szalone pomysły...

Zabawna, poruszająca i pełna emocji historia dwóch przyjaciółek spędzających urlop na Ibizie. Klodi jest piękną i odważną czterdziestolatką, która wraz ze swoją przyjaciółką potrafi korzystać z życia. Poznają dwóch przystojnych mężczyzn, z którymi spędzają czas. Od uczuć aż kipi pomiędzy bohaterami. Autorka przeplata teraźniejszość z wspomnieniami z przeszłości. Kobieta całe życie musi walczyć o siebie, początkowo kierowała się ucieczkami, liczne przygody z mężczyznami wspomina z sentymentem. Klodi jest całkowitym moim przeciwieństwem, ale za tę odwagę, cięte riposty i podejście do wielu spraw bardzo ją polubiłam. Autorka pokazuje jak silna i ważna jest przyjaźń, dzięki niej człowiek nie raz wychodzi z ogromnego życiowego bagna. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, akcja toczy się szybko, styl pisarski bardzo lekki i przystępny. Polecam

Czasami lubię sięgnąć po lekką lekturę z odrobiną tajemnicy, i tak było z książką "Grzeszne tajemnice Klodi". Nie zawiodłam się, bardzo mi się podobała. Podróżując razem z główną bohaterką, śmiałam się, złościłam, a w chwilach jej rozpaczy także odczuwałam smutek i żal. To właśnie się dzieje, kiedy trafi się na dobrą książkę ;-) Autorka prowadzi nas w podróż razem z główną bohaterką, przenosząc nas między teraźniejszością a przeszłością, dając możliwość poznania młodej i szalonej Klodi oraz dojrzałej czterdziestolatki. Klodi czerpie z życia pełnymi garściami, sama sobie sterem i okrętem. Powieść opowiada także o silnej przyjaźni dwóch kobiet, które przypadły sobie do gustu już od dziecka.
Rozumieją się prawie bez słów, wskoczą za sobą w ogień.
To rodzaj przyjaźni, który uskrzydla, potrafi krzyczeć i milczeć w odpowiednich momentach, a także jest niejednokrotnie wystawi się na próbę.
"Grzeszne tajemnice Klodi" porusza także temat samotnego macierzyństwa, którego Klodi zdecydowała się doświadczyć będąc jeszcze młodą kobietą. Ten wybór niesie konsekwencje dla trzech osób. Czy był dobry? Nie chcę oceniać takiego wyboru. Takie decyzje zawsze są trudne dla kobiet.
W powieści pojawia się również płomienny romans, który miał być jedynie letnią przygodą, ale okazał się czymś znacznie większym. Z niewinnego flirtu obie panie przechodzą do uwodzenia, trzymając panów w napięciu, dając i biorąc to, czego pragną. Pokazuje to, że nie tylko mężczyzna potrafi uwodzić i flirtować.
Mogę śmiało powiedzieć, że ta książka była dla mnie wspaniałą wycieczką na Ibizę w towarzystwie Klodi i jej przyjaciółki. Czasami wszyscy potrzebujemy resetu, szalonej przygody, zabawy i chwili radości. "Grzeszne tajemnice Klodi" oferują nam właśnie to. Serdecznie polecam tę książkę!
Dodatkowo, chciałabym podzielić się trzema cytatami, które mnie rozbawiły, ale aby poznać więcej, musicie sięgnąć sami do lektury:
"Dziękuję, ale w szafce nocnej mam coś do pozytywnych wibracji, bez uczuć i komplikacji."
"- Chyba cię czterdziesty rok życia posunął, ale nie tak jak chciałaś, i teraz masz fochy, co?"
"Nie kombinuj jak Biedronka z cenami na półkach przy promocjach. Weź się w garść, baw się dobrze i korzystaj z życia."
Dzięki nim, książka zyskuje dodatkowy urok i wspaniale oddaje charakter głównej bohaterki i jej przyjaciółki.

" Grzeszne tajemnice Klodi " jest to debiutancka książka Katarzyny Krakowiak.,którą do czytania " wcisnęła " mi moja przyjaciółka , ze słowami " masz czytaj ,bo będziesz zachwycona " 🤭❤️ I powiem Wam ,że się nie myliła 🥰
Historia Klodi poruszyła każdą cząstkę mojego ciała. Razem z nią uciekałam, zakochiwałam się, rozpaczałam i śmiałam się w głos.
Los, który przewiduje dla nas życie jest jedną wielką zagadką. To my dzięki swoim decyzjom, raz złym, a raz dobrym, nim kierujemy. Wydarzenia z przeszłości odciskają piętno i kształtują nas jako osoby. Pod przykrywką uśmiechu i dobrej zabawy chowamy głęboko zakorzeniony w nas ból. Dlatego dobrze jest mieć przy sobie osoby ,które podadzą Ci rękę w tedy, gdy będziesz tego najbardziej potrzebować.
Jest to jedna z tych książek, gdzie czytelnik zostaje kupiony już po pierwszym rozdziale.
Kasia ma tak cudowne i lekkie pióro ,że bardzo ciężko jest się oderwać od czytania i gdy kończyłam swoją przygodę z Klodi wcale tego nie chciałam. Chciałam ,żeby ta książka nie miała końca 🙈🥰
Polecam ❤️

Ps. I pamiętajcie, że wiek to tylko liczba🥰😉

Los, który przewiduje...

Klodi to historia o dwóch tzw ‘’ryczących czterdziestkach’’. Prowadzi poukładane życie- otworzyła mała kawiarnie i wychowuje syna. W tym roku przyjeżdża do niej na urlop jej przyjaciółka jeszcze z dzieciństwa, wspólnie się bawią, imprezują, odpoczywają…W książce jest wpleciona historia sprzed lat; Klodi opowiada o swojej podróży i o tym, co spotkało ją po ucieczce z domu. Klodi wraz z przyjaciółką już na lotnisku poznają dwóch atrakcyjnych mężczyzn, których spotykają ponownie już pierwszego wieczoru. Jej życie niczym nie różni się od przeciętnego człowieka w tym wieku, prowadzi swój biznes, spłaca kredyt na dom, różnica jest jednak taka, że ona żyje na pięknej Ibizie, gdzie my normalnie wybieramy się na wakacje- kto powiedział że życie gdzieś indziej jest lepsze? To tylko inna sceneria, chociaż optyka często potrafi w życiu wiele zmienić. Książka mi się podobała, chociaż przyznam się szczerze, że spodziewałam się czegoś lepszego, jakiegoś BUM które wbiłoby mnie w fotel podczas czytania. Mimo wszystko z całego serca mogę ją polecić

Czterdziestoletnia Klodi mieszka od wielu lat na Ibizie, gdzie pomału zbudowała swoje życie. W odwiedziny do niej przyjeżdża równie szalona jak ona przyjaciółka, Klaudia. Dziewczyny łączy wieloletnia przyjaźń. Spotkanie obydwóch kobiet uruchamia lawinę wspomnień, ale również stwarza możliwość poznania nowych ludzi.

Autorka przedstawia nam Klodi w teraźniejszości i przeszłości, co daje nam możliwość poznania jej dokładnie oraz obrazuje nam silną kobieca przyjaźń, która trwa wiele lat. A nie oszukujemy się przyjaźń, która trwa tak długo była wielokrotnie wystawiana na próbę. Choć muszę się przyznać, że po niektórych "akcjach" Klaudii ja bym podziękowała za taką przyjaźń, ale dziewczyny nadają na tych samych falach, a to tylko umacnia ich więź. A decyzję, które Klodi podejmuje w przeszłości mają wpływ na ukształtowanie jej, ale również ukazują nam jak silną jest kobietą, która nie waha się ich podjąć by być szczęśliwą.

Gorąca Ibiza. Zwariowana zabawa. Alkohol lejący się strumieniami do kieliszków.
A w tym wszystkim dwie zwariowane kobiety, które udowadniają nam, że życie rozpoczyna się dopiero po czterdziestce. Klodi i Klaudia nie boją się co pomyślą o nich inni, bo życie nauczyło je by czerpać z niego garściami. Choć trzeba przyznać, że momentami zachowywały się jak nastolatki, które uciekły spod kontroli rodziców i zaczynały smakować życie. A gdy dołączy do nich dwóch panów zrobi się naprawdę gorąco.

Bardzo się cieszę, że dałam się porwać na szaloną imprezę z Klodi, która sprawiała że na mojej twarzy pojawiał się uśmiech, nie tylko z powodu zabawnych dialogów i sytuacji, ale z udowodnienia że niezależnie od wieku powinnyśmy dbać by być szczęśliwe i realizować marzenia, by później nie żałować.

A ty dasz się porwać Klodi?

Autorka przedstawia nam Klodi w teraźniejszości i...

Tytuł: " Grzeszne tajemnice Klodi"
Autorka: Katarzyna Krakowiak
Wydawnictwo: Novea Res

Na dwa tygodnie do Klaudii na Ibizę przylatuje jej przyjaciółka Klaudia, by świętować czterdzieste urodziny. Mają być to nie zapomniane dwa tygodnie, pełne imprezowania i zapomnienia. Kobiety poznają Sławka i Adama, którzy są oczarowani dziewczynami.

Wraz przyjazdem przyjaciółki do Klodi zaczynają, powracać wspomniana z przeszłości. W czasie czytania książki przenosimy się do Irlandii oraz Polski, gdzie poznajemy Dominika i Siergieja. Każde wspomnienie bohaterki wprowadza ją w nostalgię.

Książka pokazuje nam też, jakie pokręcone życie miała Klodii. Wielokrotnie uciekała, by być szczęśliwą. W końcu swoje szczęście odnajduje na Ibizie, gdzie spełnia swojej marzenia.

Książka mi się bardzo podobała, pokazuje ona moc przyjaźni i wybaczania. Ukazuje nam, też jak silna potrafi być kobieta i jaką potrafi stoczyć walkę, by być szczęśliwą. Autorka bardzo pięknie opisuje relację Klaudii i Klodii.
Nie zapominajmy, że nigdy nie jest za późno by spełniać marzenia.

Tytuł: " Grzeszne tajemnice Klodi"
Autorka: Katarzyna Krakowiak
Wydawnictwo: Novea Res

Wraz przyjazdem przyjaciółki do...

Jeśli szukacie historii zabawnej, z charakternymi i zadziornymi bohaterkami, która jest przepełniona erotyzmem to idealnie trafiłyście. Gwarantuję, że dostaniecie tutaj wyzwolone kobiety na pograniczu 40- stki, które doświadczyły w życiu wiele, ale i też wiele z tego życia wyniosły! Dwie przyjaciółki od dziecięcych lat o takim samym imieniu Klaudia, wprowadzą Was w swój zwariowany świat, który jest pełen zawirowań i uniesień. Będziecie razem z nimi na Ibizie przeżywać wzloty i upadki, lecz przede wszystkim dobrze się bawić i odkrywać tajemnice przeszłości jednej z nich… tytułowej Klodi. Okaże się, że ta wygadania cwaniara, potrafiąca zagiąć swoimi tekstami niejednego faceta kobieta, skrywa wiele… a te wakacje spowodują, że wspomnienia powrócą, jednak czy tym razem uda się jej wyzwolić od przeszłości? Na drodze dwóch pokręconych przyjaciółek stanie Sławek i Adam. Czy tych dwóch facetów podoła dwóm tak szalonym kobietom? Żadne z tej czwórki nie przewidzi zakończenia tej historii…

Blonderka.pl

Często się słyszy, że życie zaczyna się po czterdziestce, też tak myślicie? Mam tutaj osoby w takim wieku? Napiszcie proszę, czy to prawda, bo jeśli chodzi o główną bohaterkę tej książki wszystko wskazuje na to, że to jednak prawda.

Klaudia ma przyjaciółkę Klaudię… mają tyle samo lat, urodziły się tego samego dnia i, mimo że ich kontakt nie jest wiecznie idealny, to nadal są dla siebie bliskie. Mieszka na Ibizie i jej przyjaciółka przyjeżdża do niej z okazji ich 40 urodzin. Obie szalone, obie spragnione przygody. Jak zakończą się odwiedziny przyjaciółki?
Bardzo podobała mi się ta książka, nawet zazdrościłam bohaterkom tym, jak żyją, że tak potrafią i przede wszystkim, że mogą sobie na to pozwolić. Świetnie autorka opisała teraźniejszość i wspomnienia sprzed lat, książka tym sposobem stała się ciekawsza i jeszcze szybciej chciało się czytać, by natychmiast wiedzieć co dalej. Ibiza ma swoje uroki, co powodowało, że ani chwili nie zastanawiały się, by tego nie wykorzystać.
To debiut, który uważam za udany. Przepiękna okładka wiele zyskuje, bo dzięki niej sięgnęłam po nią i nie żałuję. W całości podczas czytania byłam skupiona na treści co spowodowało, że czułam się gdybym była tam razem z nimi.

• Samodzielne
  • MAC