Wstyd

Robert Małecki Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
2022-04-13
2022-04-13
kryminał literatura polska policjantka polski kryminał poszukiwanie prawdy szantaż śledztwo thriller zabójstwo

Wyróżniona opinia i

Wstyd

przeczytanych książek 1236 napisanych opinii 704

Książka nie jest typowym kryminałem mimo że na pierwszy rzut oka może za taki uchodzić. Mam wrażenie że książka jest bardziej powieścią o problemach samotnej matki niż faktycznie powieścią kryminalną. Nie jest to może zła książka ale dobra też nie. Od większej połowy czuć zdecydowany przerost formy nad treścią.

Bardzo przyzwoity kryminał . Główna bohaterka to postać dość tragiczna i smuta a i zakończenie też daje do myślenia . Nie jest to jakiś wybuchowy kryminał z szybką akcją . Jednak chciałem się dowiedzieć jak zakończy się ta książka . Według mnie warta przeczytania .

Świetnie poprowadzona fabuła! Wciągnęłam w jeden wieczór

Świetnie poprowadzona fabuła! Wciągnęłam w jeden wieczór

Bardzo wciągająca i poruszająca aktualne tematy. Trudno odłożyć i zasnąć.

Bardzo wciągająca i poruszająca aktualne tematy. Trudno odłożyć i zasnąć.

Fabuła bardzo wciąga, nie mogłam doczekać się rozwiązania. Polecam, dobra rozrywka

"Wstyd" Robert Małecki

Świetnie napisana książka-nie mogłam się oderwać!

Karla najpierw dowiaduje się, że zginął jej kolega z pracy, nauczyciel z tej samej szkoły, w której uczy też Karla. W krótkim odstępie czasu ginie również jeden z jej synów.
Kobieta próbuje dowiedzieć się, kto zabił jej syna. Wraca też niewyjaśniona sprawa śmierci jej męża.
Karla jest byłą policjantką...

Polecam bardzo!

"Wstyd" Robert Małecki

Świetnie napisana książka-nie mogłam się oderwać!

Karla jest byłą...

"Wstyd" Małeckiego - powieść dobra, wciągająca i zaskakująca. Kolejny raz możemy się dowiedzieć jak bardzo możemy nie znać ludzi, którzy nas otaczają.

Na początku trochę się ciągnęła i tak do końca nie wiedziałam o co chodzi ale z czasem tak się wyciągnęłam że nie mogłam jej odłożyć, tajemnice, śmierć, tabu, wstyd. Podobała mi sie.

Gdyby w rodzinie nie było tajemnic to książka byłaby o 3/4 krótsza, no nie byłoby też zagadki kryminalnej.
Akurat tutaj rozwiązanie było przeciągane do granic. I było to irytujące.

Akurat tutaj rozwiązanie było przeciągane do granic. I było to irytujące.

Jestem ogromną fanką twórczości Pana Roberta. Także tą książką się nie zawiodłam. Bardzo wciągająca fabuła, zaskakujące zakończenie, mroczny klimat. Jedyną moją uwagą były opisane działania policji a w zasadzie ich brak. Z fabuły książki wynika, że policja bardzo pobieżnie zajmowała się sprawami trzech morderstw podczas gdy kilkunastoletni chłopak poradził sobie z rozwiązaniem tajemnicy jednego z nich. Być może to zamierzone działanie autora, jednak rzuca się to w oczy.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022