Gacie na łopacie

Okładka książki Gacie na łopacie Kasia Keller
Okładka książki Gacie na łopacie
Kasia Keller Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Tomasz Niefart (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Tomasz Niefart (tom 2)
Zielona Sowa
2021-10-27
2021-10-27

Gratka dla fanów Dziennika cwaniaczka ;)

Gratka dla fanów Dziennika cwaniaczka ;)

Na ciężkie dni - na uśmiech.

Na ciężkie dni - na uśmiech.

Lekkie, proste i przyjemne, aż przypominają się najlepsze książki Niziurskiego. Zabawne historie, szkolny slang i przygody. Postać Tomasza Niefarta to tylko wisienka na torcie. Dla dzieci i młodszych nastolatków zdaje się idealne.

Świetna książka równie dobra co poprzednia

Świetna książka równie dobra co poprzednia

Zabawne perypetie Tomasza Niefarta, który co krok słyszy od losu i samego siebie "to masz niefart".
Ja książkę przesłuchalam z córką, w trakcie podróży, która dzięki lektorowi spowodowała, że co zakręt wybuchałyśmy śmiechem. Lektor Pan Boberek - mistrzostwo.

Nie jest już tak dobra jak pierwszy część, ale dalej warta polecenia. Przyjemna i szybko się czyta. Mam zamiar kupić 3 część.

W tej książeczce Kasia Keller pokazuje kilka bardzo wesołych historyjek z Tomaszem Niefartem w roli głównej. Już samo imię i nazwisko może być powodem do kłopotów chłopca! Naprawdę! A do tego on sam nie wierzy, że jego los mógłby się odmienić. Zwala ciągle winę na rodziców, że tak śmiesznie i niefartownie go nazwali. No a wszystkie wpadki, przygody i wtopy zwala właśnie na swoje imię i nazwisko. Można tutaj się pośmiać, przypomnieć trochę swoje własne dzieciństwo, zastanowić nad problemami i bolączkami dzieci w wieku szkolnym. Naprawdę książeczka godna uwagi i przeczytania jej. Choć na książeczce jest znak 9+, to zdradzę Wam, że mój prawie 7 letni synek słuchał tych historyjek z wielkim zainteresowaniem. Bardzo podobały mi się ilustracje, które pokazywał swojej młodszej siostrze 😉 Tak więc my rodzinnie czytaliśmy i mieliśmy niezły ubaw. Takie książeczki to ja mogę polecać z całego ♥️ Co niniejszym czynię. Dziękuję za ten BT i świetną zabawę.

Dzień dobry!
Słoneczna pogoda znakomicie poprawia nam dzisiaj humor. Aż chce się żyć!
Ja dodatkowo poprawiłam sobie humor książką "Tomasz Niefart. Gacie na łopacie" Kasia Keller, która bierze udział w book tour zorganizowanym przez autorkę i Agnieszka Zofia Szmigielska.
Chociaż książka skierowana jest do dzieci z podstawówki, to dorośli też będą dobrze się bawić podczas czytania.
Oprócz licznych scen wywołujących salwy śmiechu, przypomnicie sobie jak to było w czasach szkolnych. Z jakimi problemami mierzą się dzieci i jak często jest to przyczyną ich gorszego samopoczucia. A przecież każdy z nas wie jak jest to niekomfortowa sytuacja, gdy zostajemy ośmieszeni przed innymi osobami. Nikt tego nie lubi, bez względu na ilość lat, które posiada.

A wy czytacie literaturę dziecięcą? Które książki dla dzieci w wieku szkolnym czytają wasze dzieci?

Życzę wam miłego dnia 😍

#booktour #tomaszniefartgacienałopacie #czytamdlaprzyjemności #literaturadziecięca #uczniowie #szkoła #humorsytuacyjny

Dzień dobry!
Słoneczna pogoda znakomicie poprawia nam dzisiaj humor. Aż chce się żyć!

Tym razem przeczytałem książkę przeznaczoną dla młodszych czytelników. Podzielona jest ona na kilka krótkich historii z życie nastoletniego pechowca. Już samo imię i nazwisko chłopca (Tomasz Niefart) daje dużo do myślenie. Raczej nie urodził się pod szczęśliwą gwiazdą i w każdej chwili może go spotkać pech. To zgubi część garderoby podczas zawodów pływackich, innym razem obrzuci nauczycielkę balonem z wodą albo podczas meczu piłki nożnej trafi na "pole minowe" zwierzęcych odchodów. To tylko część niebywałych wpadek. Większość tych sytuacji dzieje się w szkole. Na dodatek uczą go specyficzni nauczyciele, których nazwiska zostały idealnie dopasowane na nauczanych przedmiotów. Sięgnijcie po tę książkę, a będziecie się przy niej dobrze bawić. Gwarantowana dużą dawką humoru! Moja przygoda z Tomaszem nie zakończy się na tej jednej pozycji! Czekam na kolejne książki z tej serii!

www.feminadomi.pl
Pomysł na bohatera - typowego nastolatka, dla którego każda sytuacja może stać się prawdziwą życiową tragedią, okazał się strzałem w 10. Aby jednak tak się stało potrzebne było poczucie humoru oraz znajomość 'funkcjonowania' nastolatków. Kasia Keller posiada jedno i drugie, dlatego kolejną część perypetii Tomasza czyta się z równym zainteresowanie, jak pierwszą.

Książka zawiera dziewięć historii - dziewięć różnych opowieści o naszym niefartownym chłopcu. Wydarzenia, w obliczu, których autorka stawia chłopca, są zabawne oraz zaskakujące. W tytułowej historii, "Gacie na łopacie", nasz Tomek zostaje zaproszony na zawody w pływaniu rangi międzyszkolnej. Niespodziewanie na basenie znika mu worek z ręcznikiem i ubraniami... co było dalej? Przeczytajcie sami, to tylko jedna z wielu opowieści, które Was i Wasze dzieci rozbawią.

Pechowe przygody Tomka widzimy w zabawnej dla czytelnika otoczce, która pozwali spojrzeć dość wrażliwym na swoim punkcie nastolatkom, z dystansem i przymrużeniem oka na siebie i różne, spotykające ich sytuacje. Cieszę się, że powstał bohater, który bez zadęcia i moralizatorstwa odbija na kartach książki ich zachowanie. Mam nadzieję, że takie książki nie tylko zachęcą do czytania, ale przy okazji do krytycznego spojrzenia na samych siebie. Nawet jeżeli opowieści o Tomaszu Niefarcie nie skłonią nastolatków do refleksji to z pewnością wywołają u nich uśmiech.

www.feminadomi.pl

• Book tour
  • Alibro
  • Przeczytane przez Polę
  • Przeczytane w 2023
  • ❇️ Legimi

Dodaj cytat z książki Gacie na łopacie