Szkoła Szpiegów na wakacjach

Okładka książki Szkoła Szpiegów na wakacjach Stuart Gibbs Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Szkoła Szpiegów na wakacjach
Stuart Gibbs Wydawnictwo: Agora Cykl: Szkoła szpiegów (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
szpieg zagadka

Wyróżniona opinia i

Szkoła Szpiegów na wakacjach

przeczytanych książek 1584 napisanych opinii 953

Choć książki Szkoły Szpiegów miały być docelowo dla syna, to powiem Wam w sekrecie, że pierwsza się do nich dorwałam i nie oddałam dopóki nie przeczytałam 😂

Szkoła Szpiegów, na wakacjach to drugi tom przygód sympatycznego Bena, który przypadkiem znalazł się w Akademii Szpiegów.
Czy Szpiedzy mają wakacje? Takie prawdziwe? Mają... Jeden dzień, by odwiedzić rodziców 🤣 a potem mają swoje szpiegowskie wakacje na tajnym obozie pilnie strzeżonym... 😁 Ale czy na pewno tak pilnie?
Oczywiście i tym razem świetnie się bawiłam podczas czytania, ponieważ książka napisana jest z humorystycznym akcentem. Znajdziemy tu dalsze przygody Bena i jego szkolnych kolegów, które rozgrywają się na zamkniętym tajnym obozie dla szpiegów. Na czele każdej akcji stoi oczywiście Erica, która jest tutaj kluczowym bohaterem, bo bez niej żadna akcja nie odbyłaby się z powodzeniem. Pomagając z ukrycia Benowi, próbuje dowiedzieć się za wszelką cenę, czego od niego chce tajemniczy Pająk i jego agenci. Momentami robi się naprawdę groźnie i niebezpiecznie. Oczywiście nie zabraknie też agenta Hala, narcystycznego ojca Erici. Czeka go jednak prawdziwa lekcja życia i pokory 💪
Szkoła Szpiegów to doskonała lektura dla młodzieży, doskonała na pobudzenie wyobraźni młodych czytelników, ale również tych starszych 🙂 Zagłębiając się w przygody młodego agenta możemy przenieść się choć na chwilę do świata, w którym dominują tajemnice, szyfry, tajne misje i niezapomniane przygody. Książka jest napisana w lekkim i przyjemnym stylu, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko. Autor doskonale wykreował bohaterów, przez co łatwo nam ich sobie wyobrazić i uczestniczyć z nimi podczas misji stojąc z boku i obserwując akcję. Zdecydowanie uważam, że jest to doskonała pozycja dla młodego pokolenia, warta uwagi ! ❤️ Ja z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy !
Za egzemplarz książki bardzo dziękuję wydawnictwu @agoradladzieci ❤️

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

"Szkołę szpiegów" przesłuchałam w audiobooku i zaczęłam od tomu 2, bo 1 był niedostępny, a w mojej bibliotece też tej książki nie ma. Nie przeszkadzało mi to jednak świetnie się bawić i polubić bohaterów. Bardzo fajna seria dla młodzieży, w której mamy i akcję i humor. Jeżeli ktoś czytał i lubi serię "Alcatraz" Sandersona to musi sięgnąć i po to. Świetne.

Feminatywy powinny mieć swoje granice. Użycie słowa "szpieżka" to już lekka przesada...

Bardzo fajna książka polecam ją ponieważ bardzo wciąga i jest bardzo ciekawa.

Bardzo fajna książka polecam ją ponieważ bardzo wciąga i jest bardzo ciekawa.

Czy szpiedzy mają wakacje? Któż to wie. To z pewnością ściśle tajna informacja. Ale w zaufaniu powiem wam, że na pewno wakacje mają uczniowie szkoły szpiegów. No... Może nie takie, jak ja czy wy, ale przynajmniej opuszczają mury tej tajnej uczelni. A co przyszli szpiedzy robią na tych wakacjach? Możecie przekonać się w czasie lektury "Szkoły szpiegów na wakacjach" Stuarta Gibbsa.

Książka jest udaną kontynuacją świetnej książki szpiegowskiej skierowanej do młodszej młodzieży. Mamy tu powrót do lubianego, sympatycznego bohatera, który do szkoły trafił nieco przypadkowo, ale robi wszystko, by się w niej odnaleźć. Jego perypetie, choć związane z szyframi, tajnymi agentami i spiskami, mają wiele wspólnego ze szkolnymi przypadkami, których doświadczają w swoich placówkach czytelnicy książki. Szkoła Bena jest może nieco bardziej niezwykła, ale wciąż są tu dzieciaki, które mają wybitne zdolności, są szkolne paczki, jest poszukiwanie swojego miejsca w społeczności szkoły, niepewność, ambicja, lęk... Tylko wszystko jakby podrasowane przez detektywistyczne smaczki i motywy niczym z filmów o Jamesie Bondzie.

Atutem powieści są niewątpliwie bohaterowie, z Benem, którego po prostu nie da się nie lubić, na czele. Ale pola nie ustępuje mu ambitna, wybitnie zdolna, oszałamiająca Erica. Ten duet jest zdecydowanie motorem napędowym akcji. Do tego dochodzą ciekawe postaci drugoplanowe i odgrywający swoją komiczną rolę agent Hale, prywatnie ojciec Eriki.

A skoro jesteśmy przy aspekcie komediowym... Wartka akcja pełna tajemnic i zwrotów jest tu - podobnie jak w części pierwszej - okraszona sporą dawką humoru, w którego centrum stoi oczywiście agent Hale, ale nie tylko. Jest to humor czytelny i doskonale rozluźniający napięcie, przez co lektura książki jest czystą przyjemnością.

Jednak sama intryga zbudowana wokół niejasnych motywów działania Pająka i prób rozwikłania tej zagadki przez bohaterów jest naprawdę przednia i nieustannie pobudza umysł do szukania rozwiązań. Dopełnieniem całości jest natomiast zaskakujące zakończenie.

Powieść czyta się świetnie, choć odrobinę z przymrużeniem oka. To świetna lektura dla dzieciaków w wieku zbliżonym do bohatera, które lubią zagadki i sensacyjno-szpiegowskie tematy. Wartka akcja z licznymi twistami, lekkość narracji, sympatyczny bohater nie do końca odnajdujący się w świecie, do którego go wtłoczono, oraz spora dawka niewymuszonego humoru to przepis na sukces, który sprawdził się w części pierwszej i jest udanie rozwijany w kolejnej. A ponieważ autor z brawurą obmyśla kolejne fabuły, myślę, że w Szkole szpiegów tkwi potencjał na jeszcze więcej.

"Szkoła szpiegów" zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Dlatego, tak bardzo czekałam na kolejną część przygód niesamowitych dzieciaków z Akademii Szpiegowstwa CIA. I powiem wam, że nie zawiodłam się! Jest ciekawie, wciągająco i tajemniczo 😁 Jest bardzo dobrze!

Czego możecie oczekiwać po tej książce? Już Wam mówię 🙂Genialnych nastolatków, nieco błaznujących dorosłych, intryg, kłamstw, tajemnic, niezwykłych rozwiązań, wspaniałych szpiegowskich umiejętności, mnóstwa dobrego humoru oraz ogromnego dreszczyku emocji podczas czytania. To książka z gatunku tych, których nie można tak po prostu odłożyć i dokończyć później. Tutaj trzeba wiedzieć natychmiast, co wydarzy się dalej 😉 Sięgając po nią lepiej więc miejcie w zapasie kilka godzin na czytanie!

Benjamin Ripley właśnie skończył pierwszy rok w elitarnej Akademii Szpiegowstwa CIA. Sam do końca nawet nie wie, jak udało mu się przeżyć, zdobyć przyjaciół i stać się całkiem popularnym. Marzy teraz o wakacjach z rodzicami i przyjaciółmi ze starej szkoły. Niestety! Okazuje się, że razem z resztą uczniów musi jechać na letni obóz, gdzie będą trenować nowe techniki przetrwania. Gdyby tego było mało, wychodzi na jaw, że Pająk (bardzo groźna organizacja terrorystyczna) nadal działa i ponownie próbuje wciągnąć Benjamina w swoje szeregi. Z każdą chwilą robi się coraz groźniej.
Benjamin wraz z paczką przyjaciół znów musi stanąć do walki (jako, że dorośli ponownie błyskawicznie zawiedli).

Nie zdradzę Wam więcej! Tę książkę po prostu trzeba przeczytać 😁 Trzyma w napięciu do ostatnich stron i ciągle zaskakują nas kolejne zwroty akcji.
Bardzo polecam! Co więcej, kolejna część jest już w przygotowaniu! 😁

Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

Benjamin Ripley to trzynastoletni chłopiec, który w pierwszej części "Szkoły szpiegów" zostaje sprawdzony i przyjęty do Akademii Szpiegostwa. Przechodzi również szkolenie i liczne nauki. W drugiej części pierwszy rok jest za nim, a lada moment zaczyna wreszcie upragnione wakacji. Niestety nie cieszy się długo, ponieważ ostatniego dnia szkoły zostaje wezwany do dyrektora. Okazuje się, że wakacje, to jedynie wakacje od teorii. Teraz czas na letni kurs, czyli obóz przetrwania i praktyki. W pokoju Bena pojawia się również drugi list. Tym razem od wrogiej organizacji Pająk. I chłopak już sam nie wiedział, czy jest się z czego cieszyć, czy raczej czekają go ciężkie wakacje. Razem z Ericą, w kostnicy, dokładnie przyglądają się liścików w poszukiwaniu wskazówek. Niestety znajdują jedynie malutki okruszek ziemi. Dodatkowo nowym opiekunem roku i obozowym instruktorem zostaje Hank Schacter.
Jak Ben poradzi sobie z wroga bandą i czy uda mu się pokrzyżować ich plany, nie wpadając przy tym w większe tarapaty?
Druga część jeśli również świetna jak pierwsza. Już nie mogę się doczekać trzeciej części. Świetna kontynuacją przygód z pierwszej części serii. Książka napisana bardzo przyjemnie. Akcje są przemyślane, dziecko czytając może latwo łączyć fakty. Szpiegowskie historie są wplecione w zwykłe życie i historie nastolatków podczas wakacji. Ja jest bardzo zadowolona z treści książki. Czytamy na bieżącą z synem i jest ciekawy co się dalej wydarzy. Myślę, że za kilka lat jak sam nauczy się czytać będzie to seria, do której chętnie wróci sam. Mam nadzieję, że ta seria nie zakończy się na trzech częściach😍

• Dla dzieci
  • Storytel