Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie

Okładka książki Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie
Bradley HopeJustin Scheck Wydawnictwo: Sine Qua Non reportaż
2021-11-10
Data 1. wydania:
2020-09-01
Grzegorz Gajek

Okładka książki Billion Dollar Whale The Man Who Fooled Wall Street, Hollywood, and the World Bradley Hope, Tom Wright
Ocena 7,8
Billion Dollar... Bradley Hope, Tom W...

Tytaniczna praca autorów dała świetny efekt. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów arabistyki, polityki międzynarodowej i ... psychologii - tak, proces dojścia na szczyt Mohammeda Ibn Salmana to iście Machiavellistyczna klasyka.

Historia zdobycia i utrwalenia władzy w Arabii Saudyjskiej przez Muhammada ibn Salmana, młodego reformatora, który z drugiej strony jest krwawym satrapą nie cofającym się przed morderstwem politycznym, również jego polityka zagraniczna jest mocno kontrowersyjna; to bardzo ciekawa historia, ale trochę za dużo w niej szczegółów biznesowo-finansowych oraz postaci, często się...

• Do wypożyczenia\pożyczenia
  • 2021
  • Zakupy
  • Reportaże
  • Trzeba mieć w życiu priorytety
  • Przygarnę

Dodaj cytat z książki Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie