Moonlight Road

Okładka książki Moonlight Road Robyn Carr
Okładka książki Moonlight Road
Robyn Carr Wydawnictwo: Mira Cykl: Virgin River (tom 10) literatura obyczajowa, romans
Virgin River (tom 10)
Moonlight Road
Mira
2010-03-02
2010-03-02

Ich pierwsze spotkanie, otwierające powieść, miało zabawny przebieg, a to zawsze wprawia mnie w dobry humor. Potem moje odczucia były już mocno zróżnicowane.

Aiden, położnik-ginekolog, od niedawna cywil, ma opinię najrozsądniejszego z Riordanów. Zawsze marzył o ukochanej kobiecie i udanej rodzinie, ale miał pecha. Erin, wzięta prawniczka, dotychczas szans na prywatne życie miała niewiele. Dopiero teraz, gdy po dwudziestu pięciu latach nie musi już opiekować się młodszym rodzeństwem, trafia się okazja, i to jaka! Jednak do czasu, gdy ich szczęśliwy związek usiłuje zakłócić ta trzecia, z którą Aiden rozstał się osiem lat wcześniej, po trzymiesięcznym nieudanym małżeństwie. Młodziutka i piękna, diaboliczna Annalee wkracza do gry w sposób, który ma zapewne podnosić czytelnikom adrenalinę, ale prawdę mówiąc jej charakterystyka i zachowania są tak przerysowane, źe stają się niezbyt wiarygodne.

Po raz pierwszy chyba rownież rozterki flagowej postaci Virgin River, Melindy, bardziej mnie irytowały niż przejęły. Także inny poboczny wątek, z podopiecznym brata Aidena z syndromem Downa, nie został, moim zdaniem, optymalnie przeprowadzony. Chociaż godzi się przyznać, źe obie te historie dotykają ważnych problemów, czyli intymnego życia osób niepełnosprawnych intelektualnie, surogacji i tzw. otwartej adopcji. Podobnie jak w paru innych tomach także tutaj mamy opis dramatycznego porodu, ale wobec specjalizacji lekarskiej Aidena coś takiego musiało się pewnie zdarzyć. Za to dość ciekawie i raczej nietypowo pokazała Robyn Carr proces seksualnego pobudzenia Erin, wcześniej sądzącej, źe tego rodzaju przeżycia nigdy nie będą jej dane. Szkoda tylko, że relację z jej trudnego, pełnego poświęceń życia, które ją ukształtowało, powtarza autorka kilka razy.

• Reszta
  • English