Gorąca sesja

Okładka książki Gorąca sesja
Kristen Callihan Wydawnictwo: Muza Cykl: Game On (tom 4) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2017-04-18
Emilia Skowrońska

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Normalnie jak na takie czytadełko całkiem niezła.
Wciągnęłam szybko tak jak i ona mnie wciągnęła.
Bohaterowie naprawdę ok. Poza tym autorka trzyma poziom i lubię jej styl pisanie, więc sądzę, że to nie ostatnia nasza wspólna przygoda :D

Normalnie jak na takie czytadełko całkiem niezła.
Wciągnęłam szybko tak jak i ona mnie wciągnęła.

Na półkach: , , , , , , ,

Gorąca sesja - cały cykl „Game on” oficjalnie trafia na półkę moich ulubionych serii…w każdym z tomów dostaliśmy świetnych bohaterów…ciekawą fabułę, która wciągała nas od początku…płynęliśmy przez wydarzenia razem z bohaterami…każda historia porusza ważne, trudne tematy…w ostatnim tomie dostajemy historie Fina i Chess…ich relacja zaczyna się od sesji fotograficznej, której efekty maja iść na cele charytatywne…Chess to kobieta z krwi i kości, która wie czego chce…ma swoje obawy z którymi musi się borykać…Fin z pozoru taki lekkoduch, który nie szuka poważnego związku…jednak Chess zwala go z nóg…i musi wykazać się kreatywnością aby ją do siebie przekonać…jest to napewno piękna historia dwojga ludzi, którzy muszą zmagać się ze swoimi słabościami, trudnościami, przeszłością i sławą…historia jest pełna emocji, namiętności i pięknych chwil…

Po przeczytaniu wszystkich czterech tomów mogę powiedzieć, że ciekawie się czytało. Przejścia i wzmianki z poprzednich części dopełniały się i wydawałoby się jakby czytało się jedną obszerną książkę 🙂 lekkie i przyjemne romanse, ale też i śmieszne pod względem rozmów chłopaków 😋 uśmiałam się przy niektórych scenach jak ze sobą rozmawiali. Polecam gdy chce się poczytać coś lżejszego, a dla mnie najlepsza okazała się część trzecia 😉

“Niektórych uczuć nie da się zmienić, bez względu na to, jak bardzo chcesz je zignorować.”

Kolejny tom i kolejna para, która mnie kupiła. Tym razem są nimi Chess oraz Finn. Autorka ma naprawdę świetne pióro, dzięki któremu w jej opowieści wciągamy się momentalnie. Finn to kolejny futbolista, który bierze udział w sesji do kalendarza, ale nie takiego zwykłego. Jest to sesja rozbierana. A kto mu robi zdjęcia? Chess, która została wynajęta przez klub sportowy. Chemia bije od nich już od pierwszego spotkania, ale żadne z nich nie robi tego pierwszego kroku. Postanowili się zaprzyjaźnić. Pech chciał, że Chess traci mieszkanie, ale z pomocną dłonią przychodzi do niej Finn, który składa jej pewną propozycję. Zostają współlokatorami, ale czy przyjaźń i jeszcze mieszkanie pod jednych dachem pozwoli im zachować tę relację? A może zaczną pojawiać się głębsze uczucia?

Cóż, mogę napisać? Chyba tylko tyle, żebyście po prostu sięgali po tę opowieść i ją przeczytali. Po raz kolejny autorka mnie nie zawiodła i przedstawiła historię, którą pochłania się jak ciepłe bułeczki. Fajna fabuła, do tego ciekawi bohaterzy, którzy nie rzucają się na siebie już w pierwszym rozdziale. Wszystko było wyważone, było odrobinę humoru i mało scen erotycznych. Callihan bardziej skupiła się na relacji bohaterów, co było na plus.

Po raz kolejny mamy dwutorową narrację, dzięki czemu bliżej poznajemy bohaterów. Chess i Finn to postacie, które się lubi. Czuć od nich chemię i ja osobiście czułam do nich przyciąganie.

Jeżeli lubicie książki z romansem w tle, gdzie mamy zapewnioną rozrywkę, a nawet chwile wzruszeń, to sięgajcie po “Gorącą sesję” :)

Polecam!

Kasia

Autorka jest jedną z tych pisarek, która swoim piórem sprawia niezwykłą przyjemność czytelnikowi. W tym wypadku nie ma innej reguły. Historia bohaterów dotyczy ich samych i budowania ich wzajemnej relacji. Mamy więc do czynienia z uczuciami dwojga dorosłych ludzi, którzy działają na siebie i sami próbują połapać się, o co w tym wszystkim chodzi. Lubię to, że nie ma wątków pobocznych i czytelnik skupia się bezpośrednio na emocjach i uczuciach związanych z bohaterami. Wiadome jest, że nigdy nie jest w stu procentach cukierkowo, zawsze pojawiają się przeciwności lub problemy przez które mogłoby się wydawać, że postacie w książce nie mogą być razem, ale fantastyczne jest czytanie, gdy bohaterowie walczą o to na czym im zależy i pokonują wszelkie przeciwności nie poddając się już na starcie. Bo jak wiadomo wszystko na co trzeba pracować zawsze smakuje lepiej, a wkład włożony w zdobycie tego na czym nam zależy pokazuje jaką wartość stanowi to w naszym życiu.

Jedno spotkanie sprawiło, że jego świat stanął na głowie. Niepozorna Chess Copper jest niewyróżniającą
się w tłumie fotografką. Jest tez nad wyraz złośliwą kobietą twardo stąpającą po ziemi. Chess została zatrudniona przez zespół futbolistów by przygotować nagie zdjęcia chłopaków z drużyny do dobroczynnego kalendarza charytatywnego. Chociaż Finn złośliwościami próbuje ukryć swoj dyskomfort spowodowany niechęcią do emanowania nagością Chess się nie daje sprowokować. Co więcej dziewczyna zauważa panikę w zachowaniu Finna i za wszelką cenę chce mu pomóc.

Po sesji Chess ma nadzieje, że nie spotka więcej Finna. Niestety staje się to szybciej niż by tego chciała. Z każdym kolejnym spotkaniem ich niechęć do siebie zastępuje nutka przyjaźni.

Kiedy Chess traci dach nad głową to właśnie Finn proponuje jej, by z nim zamieszkała. Oboje ustalili, że są wyłącznie przyjaciółmi których nigdy nic nie połączy.

Tylko kto pierwszy złamie tą zasadę?

Dobrnęłam do finałowego tomu serii Game on. Niestety ta część najmniej mi się podobała i nie wiem czy było to spowodowane tym, że nie poczułam więzi pomiędzy bohaterami, czy może dlatego, że czytałam tę część w gorszym dla siebie czasie. Mimo wszystko w tej części również nie brakuje dużej dawki pożądania oraz pasji do sportu. Całość serii oceniam bardzo pozytywnie dlatego zachęcam Was do zapoznania się z losami bohaterów.

Muszę przyznać, że po pierwszym, który był średniaczkiem w mojej opinii, każdy kolejny mnie zachwycał. To kolejna lekka, pełna humoru historia z zabawnymi i charakternymi bohaterami. Chess Copper fotografka, której zadaniem było zrobienie zdjęć do kalendarza drużynie footballowej jest silną babką, twardo stąpającą po ziemi. Nie zakochuje się, a o związku nawet nie marzy. Finn to główny rozgrywający, od momentu gdy ich spojrzenia się skrzyżowały czuć między nimi chemię. Ten chłopak tak łatwo nie odpuszcza i mimo, że nigdy nie poświęcił kobiecie więcej uwagi niż jedna noc, teraz chce żeby było inaczej. Książkę tę czyta się jednym tchem. Fabuła jest wyważona, przemyślana i to że jest lekko przewidywalna w ogóle jej nie ujmuje. Całe budowanie relacji rozwija się stopniowo, w odpowiednim tempie, a całość dopełnia duża dawka humoru. Kristen ma talent do kreowania świata, który Cie wciągnie, zauroczy i nie bedziesz chciał go opuścić, tak właśnie miałam z Game on. Jeśli nie znacie jeszcze tej serii, a jesteście fanami romansów z wątkiem sportowym to koniecznie nadróbcie, na pewno się nie zawiedziecie. 😊

W czwartym tomie serii Game On mamy okazję poznać kolejną parę. Tym razem to Chess i Finn. Poznają się podczas sesji fotograficznej do kalendarza, ona jest fotografką, a on wraz z kolegami z drużyny pozuje. Może i ich pierwsze spotkanie nie należy do tych najbardziej udanych, lecz oboje zwracają na siebie uwagę. Dziewczyna od razu wpada w oko futboliście i wie, że to będzie wielkie wyzwanie by ją do siebie zbliżyć, bo ona na każdym kroku broni się przed jego zalotami.

Chess zna reputację Finna i wie, że on lubi się zabawić. Ona natomiast nie chce być pierwszą lepszą, która poleciała na znanego futbolistę. Jednak, gdy jej świat się wali, bo traci dach nad głową, poznaje chłopaka od innej strony. Odkrywa, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. To właśnie główny bohater proponuje jej by z nim zamieszkała.

Czy Finn i Chess będą parą? A może wspólne mieszkanie nie było dobrym pomysłem? Czy oboje chcą tego samego?

Książki z tej serii czyta się bardzo szybko, są lekkie i przyjemne. Autorka każdy tom poświęca innemu graczowi futbolu, jednak w każdej historii jest nawiązanie do poprzednich części.

Najbardziej podobała mi się postać Chess, to że wie, czego pragnie, że kieruje się własnym rozumem i nie słucha tego co mówią inni. Nie jest też jak wiele bohaterek z tego typu książek, na każde skinienie palca. Finn musi się trochę namęczyć by ją do siebie przekonać. Futbolista również przypadł mi do gustu. W trudnej sytuacji pokazał, że potrafi stanąć na wysokości zadania. Oferując dziewczynie wspólne mieszkanie, gdy tego potrzebowała udowodnił, że można na niego liczyć. To było dla niego trudne wyzwanie, bo wiedział, że ciężko będzie mu utrzymać ręce przy sobie, lecz najbardziej zależało mu na fotografce i starał się niczego nie zepsuć.

Co mogę wam polecić przy czytani tej serii, na pewno to, by nie czytać tych książek jedna po drugiej. W takiej sytuacji możecie stwierdzić, że historie są do siebie bardzo podobne i każdy tom jest prawie taki sam tylko zmieniają się bohaterowie. Owszem każda z książek to romans z nutką pikanterii, w jednej jest jej więcej a drugiej mniej. Jednak, gdy rozłożycie sobie tę serię w czasie, nie spowoduje u was nudy. Z przyjemnością będziecie wracać do chłopaków z drużyny futbolowej i każdego z nich będziecie chcieli poznać osobno.

Wszystkie tomy z cyklu Game On są mądre i zabawne nieraz uśmiałam się do łez. Może za dużo scen z seksem, ale da się przeżyć. Wkurzają mnie tylko te durne okładki z półnagimi facetami, na które jak się patrzy to ma się wrażenie, że to będzie płytki erotyk.
Polubiłam książki Kristen Callihan za dowcipne dialogi, świetnych bohaterów i ciekawą fabułę. Pierwszą książkę tej autorki dostałam w prezencie to miał być żart. Długo leżała na półce, ale jak zaczęłam ją czytać to się nie mogłam oderwać. Teraz sięgam po nie sama. Polecam.

Kolejna z serii Game On cukierkowa historia o sportowcach.

Czemu cukierkowa? A no bo lukier wypływa z każdej strony. W wykonaniu Kristen jednak nie mdli. No może pod koniec.

Mamy tu Finna, sportowca, który uchodzi za playboya, i Chester, która jest szarą myszką i fotografką, która ma zrobić nagie zdjęcia drużynie.
Oczywiście interesują się sobą od pierwszego spotkania. I to jest całkiem ładnie i zgrabnie opisane.
Są dwie rzeczy, które mocno mnie rozczarowały lub zdziwiły - albo jedno i drugie, za które obniżyłam ocenę.
Otóż. Finn okazuje się ciepłą kluchą, która płacze nad swoim losem zadziwiająco dużo i z nieadekwatnych powodów. Rozumiem, że facet powinien czasem popłakać, ale ona go musiała pocieszać nawet w trakcie/tuż po sensie. Chyba nie skumałam, co mu się tam wydarzyło. Może wtedy się nie popłakał rzewnie, ale sam powiedział, że się wzruszył.
Po drugie - ta dziwna kłótnia pod koniec, gdy ona postanawia jechać do Nowego Jorku do pracy. Zaczęło się od podsłuchanej rozmowy, on bronił swoich racji, ona swoich, aż wyszło na to, że oboje mają to samo zdanie i się obrazila i uciekła. Że co?

Samo zakończenie - lukrowe, ależ jak ja jestem wdzięczna za brak tej ciąży! Ileż było książek, gdzie laska mówi, że nie może mieć dzieci i nagle bach, cud nad Wisłą! (czy w tym wypadku Missisipi).

Nie czytałam całej serii. Druga książka z tej serii lepsza, ale ta wcale nie najgorsza.

Kolejna z serii Game On cukierkowa historia o sportowcach.

Oczywiście interesują się sobą od pierwszego spotkania. I...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to