To, co najcenniejsze

Okładka książki To, co najcenniejsze Samantha Young Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki To, co najcenniejsze
Samantha Young Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Cykl: Hart's Boardwalk (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Hart's Boardwalk (tom 4)
The Truest Thing
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-09-15
2021-09-15
2020-08-18
Agnieszka Myśliwy

Wyróżniona opinia i

To, co najcenniejsze

przeczytanych książek 911 napisanych opinii 616

Niesamowicie mocna i wciągająca książka. Nie spodziewałam się tego co tutaj przeczytałam. A epilog... Mocne zakończenie tej serii.

Jest to moja ulubiona książka z serii. Nie mogłam oderwać się od lektury. Czekałam na poznanie losów bohaterów właściwie od momentu przeczytania pierwszej książki. Polecam

Przyjemny romans od Samanthy Young. Kontynuacja losów mieszkanek Hartweell.
Lubię wracać do tej urokliwej miejscowości.
Polecam!

Przyjemny romans od Samanthy Young. Kontynuacja losów mieszkanek Hartweell.
Lubię wracać do tej urokliwej miejscowości.
Polecam!

Historia znajomości Emery i Jacka nie należy do najprzyjemniejszych. W sumie nawet, jak układało im się dobrze, to gdzieś czaiło się to zło, które w końcu niszczyło ich relacje i potem znowu wszystko musieli zaczynać od początku. Emery nawet próbowała odseparować się od Jacka, ale nie udało jej się. Z jednej strony dobrze, z drugiej strony źle. Ale przynajmniej można tutaj zauważyć, że Emery nie jest taką kruchą osobą, na jaką wyglądała i jak większość osób ją postrzegała.
Bardzo mi się ta książka podobała, wciągnęła mnie od samego początku, podobnie jak poprzednie części z tej serii ;) Polecam ;)

Na razie to ostatnia część cyklu Hartwell. Uważam ją za najgorszą. Autorka bardzo dużo czasu poświęciła opisom wyglądu i urody poszczególnych bohaterów – niepotrzebnie, bo wyszło tak, że Hartwell to miasteczko samych idealnych facetów i pięknych kobiet. Poza tym nie lubię niespójności w kreacji charakterów bohaterów. Emery w poprzednich częściach była opisywana jako osoba nieśmiała, podobnie jak i w tym tomie. Wręcz chorobliwie nieśmiała, taka, co lubi ukrywać się w cieniu, jest nieufna i słabo radzi sobie z relacjami. Nagle autorka wpadła na pomysł, żeby pokazać Emery jako seksualnego vampa, który lubi kontrolować sytuację. Jakim cudem osoba tak patologicznie nieśmiała jest w stanie cokolwiek kontrolować? Nie kupuję tego i to jest mój główny zarzut do tego tomu. Fabuła i poprowadzona akcja są ok, wszystko psuje postać Emery.

7/10 💫 w sali książek tego gatunku :)

7/10 💫 w sali książek tego gatunku :)

Jest to część, której najbardziej wyczekiwałam. Związek między Emery a Jackiem w poprzednich częściach serii stanowił ogromny znak zapytania, tak samo jak nasza tajemnicza i zamknięta w sobie główna bohaterka. Czy dostałam to czego oczekiwałam? Chyba nie bardzo, ale wciąż Samantha nie zawiodła. Historia naszej tajemniczej pary mnie wciągnęła, zarówno jej początki, jak i czasy obecne. Ucieszył mnie fakt niewielu wątków kryminalnych, bo autorka ma to do siebie, że lubi trochę przeciągnąć strunę w złą stronę. Opinię wystawiam po drugiej lekturze tej książki, gdy nie towarzyszą mi już tak gorące emocje, jak wtedy gdy czytałam ją po raz pierwszy. Wciąż jest to dobra książka z dozą pikanterii, może nawet zbyt dużą jak na mój gust.

Zdecydowanie najlepsza cześć ;)

Zdecydowanie najlepsza cześć ;)

To była część, na którą czekałam najbardziej. Owianym tajemnicą przez wszystkie poprzednie części bohaterom, została przypisana historia, która mnie, o dziwo, nie rozczarowała. To bardzo ciekawa opowieść, która zmienia nam negatywną postać znaną z poprzednich części w bardziej ludzką, którą nagle zaczynamy rozumieć, a nawet lubić!
Oczywistym jest, że traficie tutaj na męczące już po czasie fragmenty opisu seksu, które są jak kopiuj-wklej wszystkich takich scen z poprzednich książek Young z małą zmianą szczegółów i imion... Niemniej jednak, była to dla mnie bardzo przyjemna wakacyjna lektura.

Oczywistym jest, że traficie tutaj na...

Przeskoki w czasie powodowały, że nie mogłam się wciągnąć w historie Emery i Jacka. Gdy doczekałam teraźniejszości zobaczyłam ułamek znanego mi pióra autorki. Niestety krótki.
PS Niestety postać kobieca z okładki zupełnie nie odzwierciedla głównej bohaterki mężczyzna zresztą też to nastolatkowie a bohaterzy swoje lata mają.