Niedoskonały

Okładka książki Niedoskonały
Małgorzata FalkowskaEwelina Nawara Wydawnictwo: Akurat Cykl: Kingdom of Martagon (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kingdom of Martagon (tom 2)
Akurat
2021-08-04
2021-08-04
literatura polska

Okładka książki Zimowy pocałunek Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 0,0
Zimowy pocałunek Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Zagubieni Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 6,3
Zagubieni Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Nowy początek, nowa szansa Patrycja Cygan-Jeż, Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Melisa Łada, Ewelina Nawara, Wioletta Piasecka, Anita Rucińska, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek, Monika Winciorek
Ocena 8,0
Nowy początek,... Patrycja Cygan-Jeż,...
Okładka książki Dwie bajki Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 6,3
Dwie bajki Małgorzata Falkowsk...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

"Niedoskonały" to drugi tom serii Kingdom of Martagon, napisany przez świetny duet.
Pierwsza część mi się bardzo podobała, dlatego wiedziałam, że koniecznie muszę przeczytać całą serię. Niestety książka musiała długo odczekać swoje, ale w końcu przyszła na nią pora i jestem bardzo zadowolona z czasu, który z nią spędziłam.
Historia jest lekka i przyjemna, czyta się ją w zawrotnym tempie, ponieważ od samego początku wciąga dostarczając dużo humoru, emocji i nutki pikanterii.
Majke oraz Simona możemy poznać już w pierwszej części. On najlepszy przyjaciel księcia Williama, ona przyjaciółka Olimpii. Ta dwójka uwielbia słowne przepychanki. Czasami miałam wrażenie, że przekomarzają się ze sobą, ale i też opiekują jak stare dobre małżeństwo.
Od samego początku czuć, że między nimi iskrzy, ale żadne z nich nie chce się do tego przyznać. Robią podchody jak dzieci, ale i tak w końcu uczucie zwycięża.
Bardzo ich polubiłam. Dzięki nim ta historia była tak pełna humoru i pożądania.
Już się nie mogę doczekać trzeciej części. Mam zamiar się za nią zabrać jeszcze w tym miesiącu, ponieważ już za długo czeka na swoją kolej.

Historia jest lekka i przyjemna, czyta się ją w...

Lepsza od pierwszej części. Minus jak dla mnie jednak za krótkie rozdziały.

Lepsza od pierwszej części. Minus jak dla mnie jednak za krótkie rozdziały.

RECENZJA NUMER 12.
OPIS KSIĄŻKI : MOJE ODCZUCIA.
TYTUŁ : Niedoskonały.
AUTOR : Ewelina Nawara. Małgorzata Falkowska.
PRZECZYTANO STRON : 320.

Po wypadku Simon ma problemy: ze sobą, z ludźmi, z całym światem. Przyjaciele postanawiają mu pomóc. Lekiem na zło ma być Majka – pyskata, śmiała dziewczyna, która szybko stwierdza, że pod szorstką powłoką kryje się opiekuńczy, troskliwy mężczyzna. A także namiętny kochanek. Choć wmawiają sobie, że to tylko przyjacielski seks, to w głębi duszy wiedzą, że to coś więcej. O ile więcej, Simon przekonuje się w chwili, kiedy Majka znika. Bez wahania rusza jej śladem, gotów poświęcić wszystko, żeby odzyskać ukochaną.

Siemka. Książki obecnych autorek są mega super i warto je czytać. Historia bardzo ciekawa. Jest super.
Moja ocena to: 10 punktów.
Polecam i dziękuję za autograf.

Raz jeszcze was pozdrawiam i życzę miłego weekendu. 💗

RECENZJA NUMER 12.
OPIS KSIĄŻKI : MOJE ODCZUCIA.
TYTUŁ : Niedoskonały.
AUTOR : Ewelina Nawara. Małgorzata Falkowska.
PRZECZYTANO STRON : 320.

Niezawodny duet

Niezawodny duet

"Kiedyś to ja nie pozwoliłem jej się rozsypać, teraz to ona trzymała mnie, nie pozwalając zapaść się w ciemną otchłań"

Simon nie zdawał sobie sprawy, że uratowanie księżniczki Olimpii zmieni całe jego życie. Uciekając przed budzącą w nim wstręt litością najbliższych, zaszywa się w swojej samotności, którą przerywa mu pojawienie się najlepszej przyjaciółki księżniczki - Majki

Ten tom ujął mnie trochę bardziej niż poprzedni, choć niełatwo było mi polubić głównych bohaterow. Majka została wykreowana na postać impulsywną, kłótliwą i często skoncentrowaną tylko na sobie, co było irytujące, nawet mimo wielu jej cech pozytywnych, czy tragedii której doświadczyła. Dużo bardziej podobał mi się Simon, który był troskliwy, lojalny, czuły, czy cierpliwy, dzięki czemu uczucie między tym dwojgiem mogło zaistnieć. Najsłabszym elementem, który go dotyczył, była w mojej ocenie jego postawa wobec swojego wypadku, którym najpierw bardzo się nim przejmował, by później, dzięki zaledwie kilku zdaniom Majki, całkowicie o nim zapomnieć i nie wspominać o nim nigdy więcej. Autorki bardzo fajnie opisały jak bohaterowie krążyli wokół siebie, bojąc się podjąć ryzyko i szczerze wyznać swoje uczucia. Nie brakowało między nimi i słownych przepychanek i gorącej namiętności. Samo tło ich związku, wydarzenia rozgrywające się obok mnie zainteresowały, podobnie jak ponowne spotkanie postaci z poprzedniego tomu. I mimo, że książka ta jest mało realna i przewidywalna, czas który z nią spędziłam był udany, a jej lekkość i swobodny styl autorek pozwoliły mi na chwilę oderwać się od rzeczywistości, dlatego jeśli lubicie bajkowy klimat, to ze swojej strony Wam ją polecam

Tytuł: Niedoskonały
Autor: Małgorzata Falkowska @malgorzatafalkowska , Ewelina Nawara @ewelina.nawara
Wydawnictwo: Akurat @grzeszne_ksiazki @wydawnictwomuza
Premiera: 04.08.2021 r.

Powtórnie wracamy do królestwa Martagonu, gdzie tym razem w przygodzie z książką będzie nam towarzyszyć pyskata Majka, która uwielbia mieć zawsze ostatnie słowo oraz będzie z nami również Simon, który doskonale wie co to powściągliwość jako ochroniarz rodziny królewskiej do momentu nieszczęśliwego wypadku 😔

W tej części poznajemi bliżej Majkę, przyjaciółkę Olimpi. Zagrzała miejsce w Martagonie i ma zamiar kontynuować w tym miejscu swoje życie. Dostaje jednakże nie łatwe zadanie – ma przywrócić Simona do normalności, mężczyznę, który uratował Olimpię, bohaterkę poprzedniego tomu. Tytułowy niedoskonały chowa się w czterech ścianach swojego domu ukrywając przed najbliższymi. Majka zdoła dotrzeć do niego będąc tylko i wyłącznie sobą, no może troszkę musi się postarać być jeszcze dobitniej szczera i bezkompromisowa😁. W skrócie ? Musi rozwścieczyć i sprowokować Simona do wyjścia znów do ludzi😁 takie z nich charakterki, które wzajemnie się napędzają, sprawiając nam niezły ubaw 🙂 . Jak szybko i z jakim skutkiem Majka osiągnie swój sukces? Nie prędko, ale na swojej drodze napotka wiele przeciwności...

Para im dłużej ze sobą przebywała, tym bardziej podsycała płomień pożądania. Majka zastosowała taktykę marchewki na patyku, kusiła, prowokowała i pozostawiała w niedosycie a Simon idealnie wodzony za nos łapał przynętę dzięki czemu powoli zyskiwał ambicje na powrót do formy. Czekają was sceny przyjacielskiego seksu, gdzie granica, z czasem się zaciera a oboje z bohaterów nie potrafią się do tego przyznać. I chodź szczerze momentami doprowadzali nas do szewskiej pasji swoimi niedomówieniami, których nie raczyli sobie na bieżąco wyjaśniać, to i tak gorąco możemy polecić tą serię każdemu, kto chciałby się rozluźnić i spędzić miło czas przy "Niedoskonałym"

Książka jest drugim tomem serii i po raz kolejny autorki pokazały się z dobrej strony, pisząc powieść, w której znajdziecie namiastkę dobrego humoru, gorące sceny i ciekawą fabułę.
Tym razem każdy z rozdziałów jest kontynuacją, nie ma już miejsca na powtórzenia ponownie tych samych sytuacji widzianych oczami innego bohatera. Czytając tak najzwyczajniej w świecie, czuje się, że ten tytuł powstał we wspaniałej atmosferze i z czystej przyjemności 🥰 autorki przelały do niej całą swoją dobrą energię, którą zarażają czytelnika 😁 polecamy, i już nie możemy się doczekać aż sięgniemy po kolejny tom! 😍

Tytuł: Niedoskonały
Wydawnictwo: Akurat @grzeszne_ksiazki @wydawnictwomuza
Premiera: 04.08.2021 r.

Każdą książkę tegoż duetu czytam z przyjemnością. Polecam historię Simona i Majki 💕

"Niedoskonały" to tom 2 cyklu Kingdom of Martagon. Książki można czytać osobno lub jedna po drugiej. Niby każda to osobna historia , ale są elementy łączące je w całość. Dlatego polecam czytać jedna po drugiej.

Maj to młoda dziewczyna, która preprowadza się z Polski do królestwa Martagonu za swoja przyjaciółka Olimpią. Tu zamierza znaleźć mieszkanie, pracę i być blisko najlepszej przyjaciółki. Wraz z przyjaciółką martwi się o Simona, który w obronie Olimpii doznał ran. Simon odciął się od przyjaciół, ludzi. Majka chce mu pomoc. Nie spodziewa się, że odnajdzie coś więcej.

Simon to młody mężczyzna, który jest przyjacielem Willa, następcy trony. Jako strażnik królewski miał za zadanie chronić narzeczona księcia. Swój obowiązek wypełnił należycie, ale zapłacił za to utrata zdrowia. Stracił pewność siebie, czuł się odrzucony przez społeczeństwo. Zamknął się w domu i odcina od wszystkich przyjaciół. Gdy w jego domu pojawia się szturmem Majka powoli wychodzi do ludzi.

Muszę przyznać, że ten tom przypadł mi bardziej do gustu. Poprzedni był świetn ale w porównaniu z tym trochę za lukrowy. Majka i Simon to para , która dobrał się idealnie. Między nimi jest namiętność, chemia, oboje maja swoje problemu, z którymi się mierzą ale także oboje nie umieją rozmawiać ze sobą. Zanim się dogadają minie trochę czasu. Oboje także nie potrafią przyznać się do swoich uczuć.

Fabuła książki jest zupełnie inna. Pięknie opisuje emocjonalny aspekt przyjaźni, wsparcia najbliższych i tego, że czasem nic nie jest takie, jakim się nam wydaje. Historia Majki nie jest też taka kolorowa. Za ciętym językiem ukrywa się krucha i słaba dziewczyna, która marzy o miłości. Postacie nabrał charakteru, wyrazistości. Bohaterowie muszą zmierzyć se z wieloma problemami, nie tylko tymi przyjemnymi ale też smutnymi. Jest bardziej przyziemna niż poprzednia. Zwyczajna, mimo że po części dotyczy rodziny królewskiej, która tu nie jest na pierwszym planie. W książce pojawia się tez nowa Postać Jaśminy, która będzie główna bohaterka tomu trzeciego "Niepokorna księżniczka", który właśnie mam zamiar czytać. Oj czuje, że będzie się tam działo....

Zakończenie książki oczywiście z happy endem, choć nie jest do końca takie, jakiego się spodziewałam. Co prawda to zaskoczenie dotyczyło Olimpii i Willa ale nie spodziewałam się smutnego akcentu. Książka napisana z punktu widzenia Majki i Simona, pozwala nam poznać ich uczucie, myśli i sposób patrzenia na to samą sytuację. Jeśli lubicie lekkie i przyjemne książki, które umila wam wieczór to ten cykl jest dla was. Polecam z czystym sumieniem obie części i myślę, że trzeci tom także przypadnie mi do gustu.

„Splotłem jej palce z moimi, dziękując za pomoc, której teraz mi udzieliła. Kiedyś to ja nie pozwoliłem jej się rozsypać, teraz to ona trzymała mnie, nie pozwalając zapaść się w ciemną otchłań”. ❤️
Aktualnie przychodzę do Was z recenzją książki pod tytułem „Niedoskonały”, która powinna pojawić się już dawno, gdyż jak dobrze wiecie, już 2 lutego ukaże się 3 tom z serii „Kingdom of Martagon”. Czekam na dalszy ciąg z niecierpliwością. 😁

Myśle, iż duetu @malgorzatafalkowska @ewelina.nawara nie trzeba tutaj nikomu przedstawiać. To dwie świetne pisarki, które za każdym razem zachwycają mnie swoimi powieściami. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów zarówno w pierwszym, jak i drugim tomie. I chce więcej. 🥰 Nie wiem, jak one to robią, ale powieść „Niedoskonały” wciągnęła mnie od pierwszych stron. Co więcej, nie potrafiłam jej odłożyć. 🤭 Raz wkurzałam się na głównych bohaterów, którzy są uparci oraz pyskaci. A chwile później śmiałam się w głos, bo oboje tak zachodzili sobie za skore i wymyślali takie rzeczy, że po prostu nie mogłam wytrzymać. 😂 Dodatkowo postacie są tutaj niezwykle barwne.

Autorki, bardzo mądrze pokazały co dzieje się z człowiekiem, który przeżył niezbyt ciekawy wypadek i został społecznie odrzucony. A także jak wiele kosztowało go to, aby znów wyjść do ludzi, przekraczając swoją własną strefę komfortu. 🥺 Pięknie pokazane jak bardzo ważne w takiej chwili jest wsparcie naszych bliskich oraz przyjaciół, nie należy odrzucać ich pomocy, ale też nie wolno tracić nadziei. 🍀 Książka mimo poruszonych trudnych tematów jest lekka i przyjemna w odbiorze. Czyta się ją wręcz aż za szybko. 🤭 Jeśli chcecie zacząć przygodę z historiami z owej serii, to polecam zacząć od książki „Nieosiągalny”, ponieważ dużo elementów jest z nim powiązanych, poza tym są również przypomniane pewne wydarzenia, aby czytelnik mógł sobie poukładać niektóre kwestie, które mogły zostać zapomniane, zanim sięgnął po drugi tom. No i tutaj mamy do czynienia z bohaterami drugoplanowymi pierwszego tomu. Także zdecydowanie warto znać poprzednią część. 😘 Reasumując #calyswiatpoleca 🙌🏻

RECENZJA📚

📚Wydawnictwo Akurat
📚Kategoria literatura obyczajowa romans
📚Premiera 2021-08-04

#recenzja
Simon i Majka jak można nie kochać tych bohaterów ich przepychanki bliskość i wzajemną adoracje .......

Fakty z przeszłości nie dawały Simonowi spokoju zamknięty w sobie próbował się odnaleźć ,koszmary ,spadek emocjonalny sprawiał ,że musiał uporać się z odrzuceniem społecznym i na nowo żyć wychodzić między ludźmi .....Pomoc wsparcie otrzymał od charakternej Majki ,która postawiła sobie na cel uratować go metoda wstrząsowa i przywrócić mu wiarę w siebie .Wspólne zamieszkanie poznawanie siebie trwało w najlepsze Czy Majce i Simonowi się uda ?
.....
Koniecznie przeczytajcie 1 i 2 część .Powiązane elementy i dużo fragmentów przypominających wydarzenia wątki w pierwszej części ,czytelnik przypomina sobie płynie poprzednie zdarzenia i przechodzi w fabułę w książce drugiej. W drugiej części Głównym przewodnim wątkiem była Majka i Simon marzenia plany dalekosiężne ich przepychanki i bliscy znajomi ....
Choć ich więź można porównać do brata i siostry, lecz między nimi rozgrywała się prawdziwa walka o uczucia o to by się poznać i przetrwać ......
Przeczytałam ją płynie przechodząc przez wszystkie rozdziały ❤️ odczucia ,które podczas czytania targały mną to rozdrażnienie , niemoc ,szczęście i wzruszenie .
📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚
Czekam na część trzecia i już jestem ciekawa ,jacy tam będą bohaterowie , jakie inne wątki będą zawarte w nowej części......

❤️ Cieszę się ,że przeczytałam na Legimi choć nie ukrywam wersja papierową czyta się łatwiej 🙈

RECENZJA📚

📚Wydawnictwo Akurat
📚Kategoria literatura obyczajowa romans
📚Premiera 2021-08-04

#recenzja

Fakty z przeszłości nie dawały Simonowi spokoju...