Więcej niż przyjaciel

Okładka książki Więcej niż przyjaciel
Kristen Callihan Wydawnictwo: Muza Cykl: Game On (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2015-05-05
Sylwia Chojnacka

Więcej niż przyjaciel - Kristen Callihan

Tę ocenę muszę podzielić na dwie części. Dwa aspekty właściwie.

1. Styl i bohaterowie. Bardzo dobrze mi się to czytało. Fajni, nietuzinkowi bohaterowie, całkiem zgrabne opisy. Styl autorki bardzo mi podpasował.

2. Logika. To coś, co mnie po prostu rozłożyło. A czemu? A no mamy bohatera, który ma traumę, bo jego matka zmarła na raka piersi. Co robi typ, który odkrywa, że jego ukochana ma guzka? Robi awanturę i... Ucieka. Nie no. Super. Bardzo męsko i odpowiedzialnie. A co robi ona? Ryczy kilka dni i... Szuka go.
No nie wiem. Na logikę - co tu się w ogóle wydarzyło?! No po prostu myślałam, że trzasnę się w twarz.

Nie będę się tu rozpisywać o tragedii, jaka ich ostatecznie spotkała, choć uważam, że została potraktowana po macoszemu.

Ogólnie miło się czytało, szybko i całkiem przyjemnie, ale ten drugi aspekt mocno obniżył moją ocenę. A szkoda.

Więcej niż przyjaciel - Kristen Callihan

Tę ocenę muszę podzielić na dwie części. Dwa aspekty właściwie.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Drugi tom serii Game ON, "Więcej niż przyjaciel" był tak samo przyjemny do czytania jak jego poprzednia część.

Czy różowy, mały samochodzik może być elementem łączącym? Zaczynającym coś, co miałoby szansę się rozwinąć? Coś zacząć może na pewno, ale reszty już musicie dowiedzieć się sami. Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania i umiejętność zaintrygowania czytelnika. Każdą kolejną stronę powieści przesuwa się bezwiednie wręcz i nim się obejrzymy już jest ostatnia kropka. ;)

Kristen wprowadza nas do świata sportowego po raz kolejny i znowu pokazuje, że przyjaźń wśród tych chłopaków to przeogromna i niezniszczalna wartość! Coś czego każdemu życzę, to właśnie mieć takiego przyjaciela, który wskoczy za Tobą w ogień. Bardzo fajny pomysł na fabułę i świetne wykonanie. Mi się podobało!

Polecam ogromnie.

Bohaterowie mają po 22 lata i to jest zdecydowania książka dla czytelniczek w tym wieku. Jest boski futbolista i wysoka dziewczyna. Rodzenie się miłości, dobry seks i wspaniały związek. Dobrze się czyta ale zdecydowanie dla określonego czytelnika. Nie moja bajka.

Ta część była ciekawsza od poprzedniej, bardziej przypadła mi do gustu. Polecam👍

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Więcej niż przyjaciel - powiem szczerze, że strasznie bałam się podejść do tego cyklu…pierwszy tom podobał mnie się niezmiernie, ale w między czasie przeczytałam cykl Vip, który jest niestety, w moi mniemaniu nudny…zwlekałam, aż w końcu złapałam przysłowiowego „ byka za rogi”… i jakie było moje zaskoczenie…gdyż dalsze tomy cyklu Game on są rewelacyjne…z pozory wydawać by się mogło, że historia jakich wiele…ale swietnie zapisana, ze świetnie wykreowanymi bohaterami, z dużą dawka humoru…książka zaczyna się od przyjaźni między Ivy a Greyem…przyjaźni, która ewoluuje z każdym rozdziałem…dając nam wiele ciekawych, z poczuciem humoru i smaku zdarzeń…piękne uczucia, strach przed nimi…walka o siebie i marzenia…całość czyta się dobrze, fabuła jest spójna, niewymuszona…bohaterowie sympatyczni…tacy zwykli, ludzcy…ze swoimi wadami i obawami…na plus książki uważam, że autorka pięknie ukazała siłę przyjaźni męsko - męskiej…także tenteges miło spędziłam czas…

Dobrze się czyta . Dobra na relaks.

Dobrze się czyta . Dobra na relaks.

Zacznę od tego, że pierwsza część troszkę mi się dłużyła przez ilość opisów, tutaj tego nie znajdziemy. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Gdy do niej usiadłam wciągnęła mnie od pierwszej strony i odłożyłam ją dopiero po zakończeniu. Uwielbiam głównych bohaterów jak i całą tą futbolową rodzinę, którą tworzą. Fabuła jest lekka, nie wymuszona, cała relacja biegnie swoim tempem. To książka, która idealnie sprawdzi się na poprawę humoru w te jesienne wieczory.

Ta część opowiada o Grey'u Greysonie, który przez pewne wydarzenia z pierwszej części potrzebował pożyczyć samochód. Pomocną dłoń wyciągnął do niego jego agent. Użyczył chłopakowi różowego Fiata 500 swojej córki 😂 Ivy w obawie o swoje auto skontaktowała się z Greyem żeby go ostrzec, że ma o nie dbać i nie robić w nim "tenteges" z dziewczynami. Od słowa do słowa tak zaczęła się ich znajomość, wkrótce stali się najlepszymi przyjaciółmi. Jednak czy przyjaźń między mężczyzną, a kobietą może się udać? Czy pożądanie, które do siebie czują nie zmieni ich relacji?

Fantastyczny humor, świetnie przedstawiona relacja bohaterów bazująca na przyjaźni, życiowe sytuacje, lęki, rozterki i zabawne dialogi. To wszystko znajdziecie w tej książce. Ja świetnie się przy niej bawiłam, a jeśli nie znacie jeszcze tej książki koniecznie sięgnijcie, polecam jednak zacząć od pierwszego tomu "Na jedną noc".

Bardzo dobra historia, która przepuszcza przez siebie wiele emocji. Uwielbiam książki, które autor przedstawia w taki sposób, że możemy wraz z bohaterami przeżywać ich losy, angażując się w nie, a także mieć poczucie, że jesteśmy ich częścią. Dodatkowo mamy pokazanie historii, gdzie uczucie między bohaterami zaczyna się od wspaniałej przyjaźni. Dobry kontakt między bohaterami i ich wzajemne wsparcie tworzy naprawdę pozytywny odbiór ich relacji. Historia często także wywołuje szczery śmiech na twarzy - w szczególności jak główna bohaterka zaczyna tańczyć, ale potrafi także wycisnąć z nas kilka łez. Fantastyczne oderwanie się od rzeczywistości i duża dawka endorfin.

„- Nie mamy kontroli nad złymi wydarzeniami, Ivy. Ale możemy się wspierać, jeśli już do nich dojdzie. A wszelkie dobre rzeczy są na wagę złota i chcę je z tobą dzielić”.

Książka przedstawia historię Ivy Mackenzie i Greya Greysona. Ona jest córką znanego agenta sportowego. Kobieta obecnie studiuje w Londynie i pomaga mamie w prowadzeniu piekarni. Jej ojciec, korzystając z nieobecności córki, pożycza swojemu potencjalnemu klientowi jej samochód. Oczywiście Ivy nie jest zadowolona i przestrzega Greya przez smsy o konsekwencjach, jakie poniesie, gdy uszkodzi jej różowego fiacika. W finalnym rozrachunku korespondowanie przez smsy doprowadza do zaprzyjaźnienia się tej dwójki. Czy wirtualna relacja przetrwa, kiedy Ivy wróci do Polski i nadejdzie spotkanie face to face?

Kima zatem jest Gray Grayson? Wysoki, przystojny i do tego nieźle umięśniony futbolista który, dopóki nie zaczął korespondować z Ivy – żył dnia dzień. Jego osoba w opinii publicznej miała nieco nadszarpnięta reputację, jednak Ivy celowo go nie wyguglowala. Gdy kobieta wraca do Polski, Grey na prośbę ojca odbiera ja z lotniska. Ich relacja rozwija się dość szybko, a bohaterowie łakną swojego towarzystwa. Czy gwieździe futbolu uda się oprzeć urokowi Ivy? Czy dotrzymają składanych zapewnień i będą dla siebie tylko przyjaciółmi?

Przyznam szczerze, że książki o futbolistach nie są moimi ulubionymi. Jednak nie chciałam jej skreślić na starcie i z tego powodu się cieszę. W ogólnym rozrachunku dobrze bawiłam się z tą książką. Sporo humoru, można było się pośmiać z licznych dialogów, a nawet licznych sucharów. Jednak były też momenty chwytające za serce, nieco bardziej wzruszające. Nie była to zbyt wymagająca książka, ale też nie jedna z tych, która zapadnie mi głęboko w pamięci.

Genialne romansidełko-czytadełko. Na tylko fajne, że nie byłam w stanie się od niego oderwać długo w nocy :)
Polecam!!

Polecam!!