Nie zadzieraj z nim

Okładka książki Nie zadzieraj z nim
K. Bromberg Wydawnictwo: Editio Cykl: Bezwzględna gra (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2020-06-30
Sylwia Chojnacka
romans współczesny sportowiec

Dekker Kincade musiała dorosnąć po nagłej śmierci matki. Wraz z siostrami, z którymi nie zawsze się dogaduje (jak to rodzeństwo) pracuje w rodzinnej firmie, którą założył ojciec oraz ich matka. Siostry dostają zadanie aby pozyskać nowych klientów do firmy, zwłaszcza, że jedna z konkurencyjnych firm zgarnia najlepszych sportowców.
Dekker dostała hokeistę Hunterta Maddoxa, którego zna wręcz bardzo dobrze, a zwłaszcza od strony łóżkowej. Jeszcze trzy lata temu nie mogli się od siebie oderwać, ale te spotkania miały zasady, do których ona już nie chciała się stosować.

Dziewczyna niechętnie podejmuje się zadania, ale nie chce zawieść ojca. Musi zapomnieć o tym co było i doprowadzić do podpisania kontraktu z najpopularniejszą gwiazdą hokeja, która od paru miesięcy sprawia problemy (bójki, wybryki na mieście), a koło tego prasa lub telewizja nie przechodzi obojętnie. Obecny agent Huntera nie ma zamiaru zagłębiać się w przyczynach dziwnego zachowania hokeisty, a to jest szansa dla Dekker.

Dekker jest nie zwykłą kobietą i doskonale wie, że mimo pożądania i chemii, która jest między nimi nie może dojść do żadnego romansu, a nawet seksu. Przecież profesjonalna agentka nie romansuje z klientem. Kobieta stara się pomóc byłemu kochankowi, a problem okazuje się poważny...Na samym postanawia, że…?

Czy Dekker podoła zadaniu? Posłucha serca czy rozumu? Z jakimi demonami walczy Hunter?

Zdecydowanie jest to poruszająca historia, która poruszy nie jedno serce. Dwa silne charaktery z przeszłością, która ma wpływ na teraźniejszość. Ból, rozstanie, rodzina, miłość, gniew, samotność, wyrzuty sumienia, chęć sprostania oczekiwaniom, walka samym z sobą- wszystkie te emocje znajdziecie w tej książce. Każdy wątek jest idealnie dopracowany. Kończąc czytać ostatnią kartkę nie zostajemy z nierozwiązanymi pytaniami.

Dekker dostała hokeistę Hunterta Maddoxa,...

Dekker Kincade to piękna i uzdolniona agentka sportowa. Niestety od pewnego czasu jej rodzinna firma ma kłopoty i jedynym ratunkiem dla niej jest zwerbowanie najlepszych sportowców. Priorytetem Dekker jest Hunter Maddox, bezkonkurencyjny hokeista, którego celem jest zdobycie Pucharu Stanleya. Dla znanej ze swojego profesjonalizmu Dekker nie jest to takie proste, ponieważ w przeszłości łączyło ją coś z Hunterem, więc czy uda jej się przekonać go do swojej agencji?

Mam duży problem z oceną tej książki, ponieważ przez ponad połowę nie potrafiłam poczuć jej klimatu. Kompletnie mnie nie przekonywała jej historia, ale też jej bohaterowie. Miałam wrażenie, że autorka co kilka stron pisze to samo, dlatego ciągłe powtarzanie Dekker, że to jeszcze nie pora by wyjawić swoje plany Hunterowi, czy też rozmyślenia Huntera na temat swojego barta i jego poczucia winy były po prostu męczące. Historia nabrała dla mnie rozpędu dopiero pod koniec i to wtedy poczuła więź miedzy głównymi bohaterami i jakąś tam chemię. Chyba właśnie dlatego książki nie skreślam, choć mnie ona nie powaliła.

„Nie zadzieraj z nim”
Wszystko zależy od wygranej. Agencja upadnie, jeśli Dekker Kincade zawiedzie. A rodzinna firma to jedyne, co ojciec może przekazać dziewczynie i jej trzem siostrom. Co prawda one wciąż się ze sobą kłócą, ale też bardzo się kochają i są gotowe wiele dla siebie poświęcić. Zwłaszcza że z ojcem wcale nie jest dobrze. Dekker musi więc zebrać się w sobie i wytężyć siły. Zagłuszyć dumę, zapomnieć o zranionym sercu i doprowadzić do podpisania kontraktu z najpopularniejszą gwiazdą hokeja. Tyle że kontrakt wszystkiego nie załatwi. Wygląda na to, że Hunter Maddox ma poważny problem.

K. Bromberg to mój pewniak zawsze gdy sięgnę po książkę tej autorki jestem usatysfakcjonowana. Bardzo lubię romanse sportowe i cieszę się, że sport rzeczywiście odgrywał w tej powieści najważniejszą rolę.
Autorka idealnie nakreśliła emocje targające bohaterami, ich osobiste tragedie jednak bez sportu nie byliby w pełni szczęśliwi. Deker jak i Hunter są pełni wad, zdarza się im popełniać błędy, nawet te w dobrej wierze jednak mimo uporu stawiają innych na pierwszym miejscu. Mocno odrzuciła mnie postawa sióstr Deker podobnie jak rodzice Huntera, która pokazała jak wyniszczające może być faworyzowanie jednego dziecka.
Autorka w tej książkę pokazała wiele niełatwych relacji jednak zrównoważyła je zabawnymi momentami i gorącymi scenami dając nam nawet momenty zadumy i refleksji. „Nie zadzieraj z nim” to książka przede wszystkim o pogodzeniu się z samym sobą, o wybaczeniu sobie. Jest to tez historia o niełatwej i zawiłej miłości.
Oceniam te książkę na moce 7,5/10

Ps. Wydawców bardzo bym prosiła o przemyślane dobieranie okładki nie koniecznie z prawie roznegliżowanym mężczyzna.

„Nie zadzieraj z nim”

Oo całkiem fajna. 7/10
Ta książkę łykłam w "drodze" jako audiobooka. Bardzo przyjemnie się słuchało. I lektor z ciepłym głosem. Polecam.

Oo całkiem fajna. 7/10

"... gapię się na niego zszokowana.
Ten szok zmienia się w zawstydzenie. Zawstydzenie wywołuje gniew. A ten gniew napędza nienawiść do samej siebie.
Zadał mi prawdziwy cios, który zabolał bardziej niż powinien"

"Nikt nie planuje tego, że się zakocha. Pewnego dnia po prostu się budzisz i widzisz wszystko w innych barwach. Docierają do ciebie niespodziewane motylki w brzuchu na jego widok, to frustrujące rozmyślanie po nocach o każdym spotkaniu, te odruchowe, szczere uśmiechy, gdy dostajesz od niego wiadomość... To wszystko się zbiera i w końcu zamienia się w miłość. Miłość składa się właśnie z takich drobiazgów. Z tych niewidzialnych rzeczy, które dotykają twojej duszy. Miłość jest niespodziewana"

By ocalić rodzinną agencję Dekker musi pozyskać nowego wpływowego klienta. Nikt nie wydaje się lepszy niż rozchwytywana gwiazda hokeja - Hunter Maddox. I to teraz zanim będzie z nim naprawdę źle, na co wskazują coraz częstsze bójki sportowca, wszczynane przez niego awantury, emanujący od niego gniew. Dekker będzie musiała nie tylko okiełznać się z jego buntowniczą postawą, ale także z własnym sercem, które trzy lata wcześniej złamał nie kto inny jak Hunter.

Bardzo lubię romanse sportowe i cieszę się, że sport rzeczywiście odgrywał w tej powieści najważniejszą rolę. Oczywiście autorka fenomenalnie nakreśliła emocje targające bohaterami, ich osobiste tragedie, niemniej dało się wyczuć, że bez miłości do sportu żadne z nich nie byłoby w pełni szczęśliwe. Sama ich kreacja bez wątpienia podnosi jakość tej książki. Zarówno Dekker jak i Hunter są pełni wad, zdarza im się popełniać błędy, nawet takie w dobrej wierze, podejmują błędne decyzje, jednak zachwycają tym, że nawet mimo swojego uporu stawiają na pierwszym miejscu innych. Przyznaję, że kilka momentów mi się dłużyło, a postawa sióstr Dekker i ich sposób okazywania sobie miłości, nie budziły mojego uwielbienia. Podobnie jak postawa rodziców Huntera, która pokazała jak wyniszczające może być faworyzowanie jednego dziecka. Ogólnie autorka pokazała w tej książce wiele niełatwych relacji. Na szczęście zrównoważyła je kilkoma momentami naprawdę zabawnymi, świetnie przedstawionymi opisami gorących, podnoszących temperaturę ciała zbliżeń głównych bohaterów, czy chwilami zadumy i refleksji. Myślę, że "Nie zadzieraj z nim" to książka o wybaczaniu samemu sobie, o bezustannym, wyniszczającym trwaniu w byciu przygnieconym przez poczucie winy, ambicje innych, niedopowiedzenia. To także historia niełatwej, zawiłej niepewnej siebie miłości, która ostatecznie potrafi urosnąć w siłę i pokonać wszelkie przeciwności. Bardzo Wam ją polecam

"... gapię się na niego zszokowana.
Zadał mi prawdziwy cios, który zabolał bardziej niż powinien"

„Nie zadzieraj z nim” to powieść rozpoczynająca szaloną serie #Bezwzględnagra. Miłosne rozgrywki ambitnych, zaborczych i odrobinę szalonych sióstr Kincade. 😈 Pisarka porywa w zwariowaną gonitwę ku samorealizacji, jak i wciąga w emocjonalną burzę bohaterów. Momentami rozgniewana i mroczna opowieść, w której bohaterowie pod maską pozorów ukrywają swoje demony… i wolą ucieczki niż pojedynek z uczuciami. Romantyczna opowieść, w której autorka podkreśla, jak ważne jest podjęcie ryzyka.🤭 Hunter to zawodowiec… gwiazda hokeju, który właśnie zalicza w sezonie swój gorszy moment. Wydawać by się mogło, że wszystko jest w stanie go rozgniewać, a jego gburowato bezpośredni charakter potrafi koncertowo odrzucić. 🙈 On ucieka przed światem… ona z życiową misją ponownie wkracza w jego życie.😁 Dekker to kobieta, która z siłą lwicy walczy o swoje. Pełna zadziorności i niesamowicie uparta dziewczyna, której determinacja imponuje nie jednemu wrogowi.😱 Perypetie tej pary nie raz przysporzą prawdziwych kłopotów, jak i roziskrzą się emocjonalnym blaskiem w nie jednych czytelniczych dłoniach… 💞

Autorka stworzyła zawzięte i przebiegłe postacie, które bywają zarówno zabawne jak i niesamowicie irytujące w swoim tchórzostwie.🤗 Powieść, w której łącząca zalotników przeszłość może zaważyć na ich przyszłości. Problemy rodzinne, niespełnione marzenia, poszukiwanie własnego „ja”… oraz rozszalała namiętność – szukająca zaspokojenia… 🔥

„Nie zadzieraj z nim” to mądra opowieść o miłości, która mogła nie mieć szczęśliwego zakończenia… „gdyby”… i właśnie to „gdyby” stanowi, że powieść autorki tak przyciąga. 😘 Polecam z całego serduszka! ❤

Chociaż Bromberg zawsze zaliczałam do autorów-pewniaków, których książki nigdy mnie nie zawodziły, tak przy tej miałam małe zawahanie. Szata graficzna okładek jest dla mnie ważna, ale nie najważniejsza, choć w pewnych przypadkach naprawdę ciężko mi sięgnąć po daną lekturę, gdy okładka jest fatalna. Tak jak w przypadku książki powyżej 🙈 Nie przepadam za okładkami ze skąpo ubranymi (albo nawet całkowicie obnażonymi) ludźmi i mam nadzieję, że coraz rzadziej będziemy spotykać takie na rynku, bo mnie, jako czytelnika, kompletnie odrzucają i przez to albo wcale nie decyduję się na czytanie, albo decyduję się na nie z dużym opóźnieniem 😅

Ale pozostawię temat okładki, bo nie o okładce chciałam Wam dziś opowiedzieć. Chciałam Wam dziś przedstawić książkę, która zaskoczyła mnie pod wieloma względami. Spodziewałam się typowego romansu, w którym facet jest zbyt pewny siebie, ma o sobie zbyt wysokie mniemanie i myśli tylko o jednym, a przy tym kobieta lubi się z nim o wszystko wykłócać, a jednocześnie po cichu będzie do niego wzdychać. Jakie było moje zdziwienie, gdy odkryłam rozdziały z perspektywy Huntera i nagle w moim brzuchu zawiązał się porządny supeł. To nie tak, że Hunter nie był taki, jak wyżej wspomniałam, bo był, ale jednocześnie niektóre z jego przemyśleń, zachowań czy słów niosło za sobą tak wiele emocji, że nie potrafię nawet tego opisać. Niejednokrotnie miałam łzy w oczach, gdy odkrywałam jak ten na pozór pewny siebie i arogancki facet, próbuje się nie rozsypać i dzień w dzień mierzy się ze straszliwym poczuciem winy. Hunter to bohater, który ujął mnie swoim poświęceniem, troską, dojrzałością i humorem. To bohater, który na dłuższy czas pozostanie w mojej pamięci, bo zawładnął moim sercem do tego stopnia, że w przerwach od czytania często wracałam myślami do problemów, z którymi się zmagał. Z wszystkich chłopców Bromberg, których dotychczas poznałam, plasuje się na pierwszym miejscu. W ogóle ta książka to u mnie zdecydowanie numer jeden wśród dzieł, które wyszły spod jej ręki i dane mi było je przeczytać ❤️

To nie jest lekka opowiastka o dwójce ludzi, którzy mają się ku sobie. To historia przesiąknięta bólem, mierząca nas z konsekwencjami przeszłych zachowań i traumatycznych zdarzeń w życiach bohaterów i ukazująca ich trudności z poradzeniem sobie z nimi. To również historia wypełniona energią, gigantyczną chemią między bohaterami, wybudzająca motyle w brzuchu i pochłaniająca w całości.

Jednak przede wszystkim jest to historia, którą warto poznać i mam nadzieję, że to zrobicie ❤️

Pozwólcie Hunterowi wkraść się i do Waszego serca! ❤️

Bardzo wzruszajaca jego historia. Wyraźnie ukazane, że człowiek potrzebuje akceptacji, a przede wszystkim miłości ze strony rodziców.
Było ciekawie, wzruszająco, pokrzepiająco. Tak jak lubię. Polecam.
Autorka- jedna z ulubionych.

Było ciekawie, wzruszająco, pokrzepiająco. Tak jak lubię. Polecam.
Autorka- jedna z ulubionych.

Głównych bohaterów - Dekker i Huntera łączył kiedyś bardzo dobry seks. Z czasem ona zaangażowała się w ich relację emocjonalnie i niestety skończyło się to złamanym sercem.
Po trzech latach, ONA I ON spotykają się ponownie. Aktualnie Dekker jest agentką sportową i na polecenie swojego ojca, ma odbić Huntera konkurencyjnej firmie.
Hunter gra w hokeja i jest świetny na lodowisku, ale poza nim sprawia ostatnio dużo problemów.
Dziewczyna myśli, że kiedy znowu go zobaczy to poczuje nienawiść, ale jak będzie naprawdę ?

Przyznam, że trochę zwlekałam z przeczytaniem powieści Bromberg, ale gdybym wiedziała, że tak dobrze i szybko będzie mi się ją czytało, to sięgnelabym po nią duuużo wcześniej.
Jest to lekki, wzruszający, chwytający za serce i dobrze napisany romans z motywem drugiej szansy.
Gołym okiem widać, że autorka ma talent do pisania. Potrafi grać na emocjach czytelnika i tworzyć chemię między bohaterami. Będę jednak szczera i powiem, że nie była to historia w stu procentach w moim guście.
Hunter okazał się być bardzo wrażliwym mężczyzną, a mi niekoniecznie się to podobało (nie zliczę ile razy miał łzy w oczach). To 32 latek, ale moim zdaniem, bardziej pasowałoby do jego postaci, gdyby miał dwadzieścia pare lat.

Podsumowując..

7,5/10

Hunter gra w hokeja i jest świetny na...

– Nie było cię stać na więcej? Poniżająco słaba gra.
– Wstyd. Doprawdy wstyd.
– Grałeś dziś wyjątkowo niedbale.

Po każdym rozegranym meczu czytał takie właśnie słowa “wsparcia” od swojego ojca. Mężczyzny, który przez kilka lat nie okazywał żadnych uczuć w stosunku do jednego z synów. Uważał, że niszcząc życie bratu, zniszczył również swoje, i nie było ważne, w jaki sposób próbował to naprawić. Nie liczył się fakt, że Hunter został najlepszym zawodnikiem hokejowym. Nie liczyły się wyniki, nie liczyło się nic, nie liczył się on. Liczył się tylko jeden mały błąd, który popełnił kilka lat wcześniej.

Błąd, przez który Hunter niszczył siebie od środka. Wytrwale trwał do samego końca, chcąc udowodnić, że jest kimś. Mężczyzna, a niegdyś chłopiec żyjący w cieniu swojego brata bliźniaka. To właśnie dla niego spełniał marzenia, marzenia, które jak sądził, należą do niego. – Bo jestem mu to winny.

Kiedy emocje zaczęły sięgać zenitu, a Hunter poczuł wypalenie, ponownie w jego życie wkracza Dekker. Kobieta, z którą miał łączyć go tylko i wyłącznie wygodny seks. Choć pewnego dnia Dekker postanowiła zakończyć ten układ. Jednak po trzech latach, tym razem w formie służbowej powraca. Hunter miał być dla niej tylko kolejnym zleceniem, ale dawne wspomnienia zwyciężają i kobieta, która miała być, jak Królowa Lodu, topnieje. Dekker zaczyna na nowo poznawać Huntera, który sam zaczyna rozumieć, co jest w jego życiu złe. Zaczyna żyć, dla siebie…

Nie miałam wcześniej okazji czytać książek autorki i patrząc na okładkę, myślałam, że trafiłam na romans, gdzie będzie dużo pikanterii. I wiecie co? Jestem bardzo zaskoczona. W tej książce jest wiele wątków: Tajemnica, która ciągnie za sobą wiele bólu. Miłość, która rodzi się na nowo. Więzy rodzinne te, które są bardziej zaciśnięte i te, które ledwo się trzymają. Krótko ujmując, jest to historia pełna emocji. Taka, co od pierwszych stron was porywa i kiedy nadchodzi koniec, ma się łzy w oczach. Jest to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam. Czy polecam? Tak!

– Nie było cię stać na więcej? Poniżająco słaba gra.
– Wstyd. Doprawdy wstyd.
– Grałeś dziś wyjątkowo niedbale.