Małgosia contra Małgosia

Okładka książki Małgosia contra Małgosia
Ewa Nowacka Wydawnictwo: Hamal Books Seria: Seria z Serduszkiem literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Seria z Serduszkiem
Hamal Books
1994-01-01
1994-01-01
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Motyw podróży w czasie jest niezwykle często wykorzystywany w książkach wszelkiej maści. Zazwyczaj jednak podróż jest świadoma, a sami bohaterowie po pewnym czasie wracają do swojego życia jakby wszystko było snem.

Nieco inaczej wygląda to w książce "Małgosia contra Małgosia" autorstwa Ewy Nowackiej, która to przeznaczona jest do młodzieży.

Główną bohaterką powieści jest...

Niech będzie, że zdziecinniałam, ale jak miło jest zdziecinnieć od czasu do czasu! ;)
Czytałam tę książkę we wczesnej młodości, oglądałam Teatr Telewizji - byłam wówczas zachwycona. Po wielu latach postanowiłam sprawdzić, czy książka nadal wywołuje na mnie miłe wrażenie. Z radością stwierdzam, że tak.
Przy okazji odświeżyłam wiedzę odnośnie życia na dworach szlacheckich w...

Świetna rozrywka i edukacja w jednym. I zero namolnego moralizowania.

O jak bardzo mi się spodobała ta książka. Czytałam ją 1000 lat temu

Książka ta stoi u mnie już od dawien dawna. Po dostaniu jej miałam swoje pierwsze podejście i mnie zraziła do siebie. Wtedy wkurzało mnie niezmiernie, że ta Małgosia nie może się uspokoić i wiecznie z niej tą krew spuszczają.
Podejście drugie zaczęło się w grudniu zeszłego roku. Przetrwałam przez początek, Małgosia się uspokoiła, wydawało się być wszystko na dobrej drodze....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oglądałam w dzieciństwie chyba teatr telewizji na podstawie tej książki. Znalazłam i przeczytałam ją dopiero teraz, po 30 latach. Miałam przeczytać tylko kilka stron przed snem, a siedziałam do późna, dopóki nie skończyłam. Bardzo wciągająca i dosyć nietypowa pozycja w polskiej literaturze młodzieżowej.

Doskonała rozrywka, chociaż czasem ciężko było ze staropolskim językiem .
Ale mojej dziesięcioletniej córce się podobało :-)
(Mama czyta dziecku przed snem)

Bardzo przyjemna lektura. Czasami Małgosia okropnie mnie irytowała, ale na końcu nawet ją polubiłam.
Gdy sięgnęłam po ,,Małgosię contra Małgosię" okazało się, że moja mama czytała ją gdy miała dokładnie tyle lat, co ja :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Małgosia żyje w świecie takim jak nasz ,chodzi do szkoły , ma swoje zainteresowania i chłopaka . Lecz pewnego dnia za sprawą czarodziejskich mocy zamienia się z zupełnie inną Małgosią . Znajduje się w odległych czasach króla Sobieskiego ...

Czytanie książki „Małgosia contra Małgosia” dla dzisiejszych ponad 45 latków może być sentymentalną podróżą do czasów dzieciństwa, kiedy w 1980 roku powieść Ewy Nowackiej była wyświetlana w trzech odcinkach teatru telewizji z Ewą Wencel w głównej roli.

Książka ta jest niesamowitą opowieścią o krnąbrnej nastolatce, która przenosi się 300 lat wstecz i musi odnaleźć się w...

2 048
  • Dzieciństwo