Ostateczna diagnoza. Drugiej szansy nie będzie

Okładka książki Ostateczna diagnoza. Drugiej szansy nie będzie Jason T. Madicus
Okładka książki Ostateczna diagnoza. Drugiej szansy nie będzie
Jason T. Madicus Wydawnictwo: Sitepress kryminał, sensacja, thriller
Final Diagnosis. No Second Chances
Sitepress
2021-01-01
2021-01-01
Żaneta Juszkiewicz
Tseng ostateczna diagnoza thriller medycyna

Doktor Tseng dostaje zadanie. Ze swoim zespołem stworzonym przez swoich "zwierzchników" musi badać pacjentów i stawiać diagnozy. Tseng nie jest dobrym kompanem niedoli. Czy jego diagnozy zmienią to co nieuniknione?
Publikację podzielono na rozdziały. Każdy z nich poprzedzają niesamowite ilustracje autorstwa Gabriela Rodaka. Utrzymane są w czerni i bieli, ale posiadają niesamowitą głębię. Wszystko jest tak realne, namacalne i przejrzyste, po prostu całość kompozycyjna tworzy magiczne wrażenie. Wracając do fabuły, na zasadzie retrospekcji przytacza się historię ważnych postaci, które mają mniejszy lub większy wpływ na zdarzenia. Od pierwszych stron polubiłam Doktora. Przyznam, jest dosyć specyficznym medykiem. Narkoman, alkoholik, arogancki dupek, który posiada niesamowity dar. Potrafi przejrzeć człowieka na wylot. Ta dychotomia uwidoczniona w jego charakterze dodaje mu klasy jak i wyjątkowości. Mam wrażenie, że całość została przedstawiona fragmentarycznie. Skupiamy się na konkretnych przypadkach, nagle wyskakują wątki poboczne, które jednak są bardzo związane z obecnym stanem rzeczy. Miałam wrażenie, że coś mi jednak umykało, coś zostało przemilczane. Dalszy ciąg nastąpi... może wtedy wyjaśnią się moje wątpliwości, otrzymam odpowiedzi na domniemane pytania? Kto wie? Doktor Tseng działa na zasadzie obserwacji, jest skrupulatny, nie umyka mu żaden szczegół. Ciekawym wydaje się być wątek jego urojeń. Czasami trudno to trochę rozróżnić. Wchodzimy w skórę samego doktora. W dużej części to on jest narratorem historii, więc można przyjąć, że jego pojęcie o całokształcie jest stosunkowo okrojone. Całość mnie pochłonęła i zafascynowała. Przepadałam całkowicie. Z zapartym tchem czekałam na dalszy rozwój wypadków. Medycyna przemieszana ze spiskiem i intrygą, niesamowite połączenie. Powieść stanowi podstawę fabuły filmu, który jest obecnie nagrywany w naszym kraju. Mowa o " No Second Chances". Premierę zaplanowano już na ten rok, dlatego zachęcam by sięgnąć po tą książkę. Naprawdę warto. Sama jestem ciekawa jak ekstrawagancki Doktor Tseng zostanie przedstawiony w filmie.

Na wstępie chcę podziękować wydawnictwu PWN za możliwość przeczytania i zrecenzowana tej książki "Ostateczna diagnoza Część l: Drugiej szansy nie będzie" autorstwaJ. T. Medicus formie e-booka. Ta książka wchodzi na rynek Polski w Języku polskim, która też stała się scenariuszem do filmu bądź serialu.
Sama książka "Ostateczna diagnoza części l: Drugiej szansy nie będzie" opowiada historię grupy lekarzy uwikłanych w tajemniczą sprawę. Mający swoje problemy, swoje kompleksy. Muszą umieć sobie poradzić z przeszłością i ze swoimi błędami. I taką skomplikowaną osobowością jest główny bohater Dr. Tseng.
Bohaterowie pomimo dzielących ich ogromnych różnic, muszą znaleźć sposób na współpracę. Ponieważ są to ludzie całkowicie odmiennymi charakterami. Każda z postaci ma ciekawą historię do opowiedzenia.
W tym e-booku pojawia się też motyw kryminalny i szpiegowski, co dodaje dodatkowego charakteru książkowej akcji. Na uwagę zasługują również ilustracje autorstwa polskiego malarza -rysownika Gabriela Rodaka.
Czy książkę polecam?
Tak jak najbardziej!
Akcja tej książki "Ostateczna diagnoza Część l: Drugiej szansy nie będzie" jest oszczędna ale intrygująca, to książka, którą czyta się szybko a na koniec....Chce się jeszcze.
Intryga nie jest niczym odkrywczym, ale szybko można się w niej zanurzyć i czytać z nadzieją na finał, który rozstrzygnie.
Jestem ciekawa jak będą wyglądały kolejne części książki....A Wy?
Polecam.....zapowiada się ciekawie....
Jest to Thriller Medyczno-Szpiegowski, kryminał po, który warto sięgnąć.

Tytuł serialu Medyczno-Szpiegowski to
"No Second Chances"
Podrzucam też linka do serwisu serialu aby zobaczyć oto on:https://no2ndchances.com/

Sama książka "Ostateczna diagnoza części l: Drugiej szansy nie...

Dostałam do ręki tekst, który jest podstawą filmu pod tytułem „Final Diagnosis” – Ostateczna diagnoza. Film kręcony jest w Polsce, a premiera, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie miała miejsce w drugiej połowie tego roku.
https://no2ndchances.com/ tu możecie podejrzeć, o co chodzi.

Co do tekstu, nie jest to książka jako taka, ale będąc o tym fakcie uprzedzona, wiedziałam mniej więcej czego się spodziewać. To skrypt filmu i muszę powiedzieć, że po zapoznaniu się z nim, nie mogę doczekać się ekranizacji. Wydaje mi się, że będzie to rzecz, która przypadnie mi do gustu, szczególnie że główny bohater to osoba bardzo przypominająca mi mojego ulubieńca, doktora Housa.
Podobnie jak House, doktor Tseng jest osobą wybitną, jak nikt inny potrafi postawić diagnozę na podstawie tylko i wyłącznie obserwacji. A wnioski mogą być zaskakujące nawet dla badanego. Ale Tseng jest też alkoholikiem, narkomanem i zadufanym w sobie dupkiem. Czyż to nie urocze połączenie? Któż z nas nie lubi zimnych drani, którzy w dodatku są piekielnie inteligentni?
Problem w tym, że Tseng narobił sobie wrogów, bezwzględnych drani, czyhających na jego życie. Ma to związek z przeszłością doktora, o której niestety zbyt wiele się z tej części nie dowiemy, a szkoda. Bardzo chciałabym poznać szczegóły z jego życia, aby połączyć je w logiczną całość z tym, co ma miejsce w teraźniejszości.

Tseng wraz ze swoimi asystentami rozwiązują przypadki medyczne, których nikt przed nimi rozwiązać nie był w stanie. Jego asystenci to również całkiem barwne postaci. Dr Simon, Dr Liz, Dr Greg, Dr Chris; każde z nich ma przeszłość, o której pewnie woleliby głośno nie mówić. Praca z Tsengiem to ich przepustka do praktykowania zawodu lekarza, wymazania przeszłości i rozpoczęcia nowego etapu życia. Muszą tylko przeżyć.

To pierwsza książka z serii Ostateczna diagnoza – Drugiej szansy nie będzie. Być może w kolejnych uda nam się poznać bliżej doktora Tsenga i zrozumieć, co takiego wydarzyło się w jego przeszłości, że stał się człowiekiem, jakim jest teraz.
Jedno wiem na pewno, czekam na ekranizację, zwłaszcza że pojawią się tam nasi rodzimi aktorzy.

https://www.facebook.com/OstatecznaDiagnoza/ tu możecie śledzić na bieżąco wydarzenia z planu filmowego.

https://no2ndchances.com/ tu możecie podejrzeć, o co chodzi.

• Madicus Jason T.
  • Egzemplarz recenzencki