Tajemnica lekarki

MANDO
2024-04-10
2024-04-10
Ewa Ratajczyk

"Tajemnica lekarki" Leslie Wolfe to niezwykle porywająca powieść, która zaplątała mnie w sieć emocji i tajemnic. Anne Wiley, utalentowana lekarka, staje w obliczu nieoczekiwanej tragedii, która wstrząśnie nie tylko jej życiem zawodowym, ale i osobistym. Książka przenika duszne klimaty thrillera, jednocześnie dotykając głęboko ludzkich emocji i moralnych dylematów. Idealne połączenie!

Anne Wiley, główna bohaterka, ma wszystko - cudownego męża, piękny dom i wymarzoną pracę, w której się spełnia. Jednak gdy na jej stole umiera pacjent, a odkrywa jego prawdziwą tożsamość, wszystko się zmienia, a wewnętrzne demony znowu przejmują władzę nad jej duszą.
Fabuła powieści, choć nieśpieszna, jest niezwykle zawiła i wielowarstwowa. Tonęłam w domysłach, gubiłam się w wątkach, by w końcu wyrobić sobie teorię, która częściowo pokryła się z zamysłem autorki.

Wydarzenia z sali operacyjnej budzą w Anne wątpliwości co do własnych umiejętności. Kiedy na scenie pojawia się pani prokurator, a perspektywa procesu sądowego staje się coraz bardziej realna, główna bohaterka rozpoczyna prawdziwą gonitwę myśli, domysłów i docieka, kto stoi za oskarżeniem. Autorka nie tylko zapewniła mi wgląd w świat medycyny, ale również w mechanizmy funkcjonowania szpitala i systemu prawnego, które mogą mieć ogromny wpływ na losy bohaterów. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w tle rozgrywa się wyścig o fotel burmistrza, w którym bierze udział mąż Anne...

"Tajemnica lekarki" to powieść, przy której poddałam w wątpliwości własną moralność. Autorka przy pomocy Anne przedstawia historię, w której nie ma dobrego rozwiązania, a każda podjęta decyzja będzie rzutować na przyszłości, włożyła kij w mentalne mrowisko. Czy postąpiła słusznie? Czy ja jej miejscu zrobiłabym to samo? Czy naprawdę jest odpowiedzialna za śmierć pacjenta? Na to pytanie już nie odpowiem, musicie przeczytać tę powieść! Jedyne, co mogę podpowiedzieć: spodziewajcie się niespodziewanego!

"Tajemnica lekarki" to powieść z pogranicza thrillera i dramatu obyczajowego, której największym atutem jest duszna atmosfera, paranoidalna pętla oskarżeń oraz głęboko skrywane sekrety, których odkrycie odmieni życie bohaterów o 180 stopni. "Tajemnica lekarki" to więcej niż tylko thriller medyczny - to głęboka podróż przez ludzką psychikę, mroczne tajemnice i nieoczekiwane zwroty akcji Zachęcam do przeczytania!

Te jedno zdanie, okładkowe hasło “Tajemnicy lekarki” Leslie Wolfe naprawdę dobrze podsumowuje to, co książka prezentuje!

Jest to historia dwóch kobiet. Anne Wiley to szanowana kardiochirurżka z kilkunastoletnim stażem, które do tej pory nigdy pacjent nie umarł na stole operacyjnym. No właśnie - do tej pory. Tym razem serce pacjenta po zabiegu nie ruszyło, a ona dosyć szybko zaprzestaje reanimacji, prób poruszenia serca… Dlaczego? Bo spojrzała za parawan, zobaczyła kim był jej pacjent. Zatem czy to faktycznie ona jest winna śmierci mężczyzny czy był to po prostu zbieg okoliczności?
Drugą postacią jest Paula, prokuratorka, która szybko pnie się po szczeblach kariery, nie ustaje jednak w marzeniach o szczycie. Paula zagorzale walczy o sprawiedliwość dla tych poszkodowanych społecznie, których nie stać, by samodzielnie ją sobie wywalczyć. Gdzie jednak jej miejsce w historii Anne?

Od samego początku ta historia trzyma nas w niewiedzy, by raz po raz odsłaniać kolejne karty, raz po raz zaskakiwać, choć przecież sama akcja toczy się tempem raczej umiarkowanym. To na wnętrzu postaci się skupiamy, ich emocjach i myślach. Anne przedstawia na się w narracji pierwszoosobowej, tak że czytelnik może doświadczać jej niepewności, wyrzutów sumienia i strachu o to, do czego śmierć pacjenta ją doprowadzi. Paula przedstawiona jest w narracji trzecioosobowej i jest dla nas długo zagadką. Historia prowadzona jest z rozmysłem, do tego porusza ciekawe tematy do refleksji, jak np. gdzie sięga granica sprawiedliwości, a gdzie zaczyna się zemsta? To dobry thriller, pisany lekkim stylem, dzięki czemu czytelnik nie czuje się przytłoczony emocjami postaci. Oceniam 7,5/10, więcej napisałam tu: https://www.kryminalnatalerzu.pl/2024/04/tajemnica-lekarki-leslie-wolfe.html

Jedna nieudana operacja wkrótce zniszczy życie wspaniałej, nieomylnej lekarki. Pacjentem okazuje się mężczyzna, którego znała z okropnej opowieści swojej siostry. Kobieta zastanawia się czy pacjent zmarł przed tym jak go rozpoznała czy po tym - to może zmienić cały bieg jej kariery.
Doskonała zemstę można planować chwilę lub całe życie poświęcić na plan doskonały.

Rewelacyjna książka. Zaczyna się od tego, że lekarka traci pacjenta podczas operacji. Tylko czy to faktycznie był wypadek, czy zemsta po latach? Stopniowo na jaw wychodzą jeszcze inne skomplikowane tajemnice i splatające się wątki. Muszę przyznać, że autorka potrafi świetnie zaskakiwać, zwłaszcza na końcu. Zemsta ma różne oblicza, często planowana jest latami, a zdarza się, że zostaje podejmowana pod wpływem chwili, która akurat się nadarzyła, by ją zrealizować. Na pewno towarzyszą jej ogromne dylematy, zwłaszcza te moralne, ale czy są takie powody, które całkowicie ją tłumaczą i usprawiedliwiają? Próba odpowiedzi na to pytanie znajduje się w tej książce. Ja nie mam żadnych wątpliwości.

"Tajemnica lekarki" autorstwa Leslie Wolfe osiągnęła pierwsze miejsce na platformie Amazon, robiąc ogromną konkurencję pozostałym dreszczowcom, których akcja rozgrywa się w środowisku medycznym.

W tym przypadku mamy do czynienia z główną bohaterką, szalenie utalentowaną kardiochirurg. Dr Anne Wiley została wykreowana, jako silna postać kobieca, rozwijająca swoje skrzydła na arenie zawodowej. Choć jest dość młodą kobieta, dorobiła się już uznania wśród współpracowników, jest poważana w środowisku medycznym i uznawana za nieomylną, niezawodną w swej dziedzinie. Wykonuje swoje obowiązki z największą dbałością o detale, jest profesjonalistką w swoim fachu.

Aż do czasu, gdy popełnia pierwszy błąd...

Na jej stół operacyjny trafia mężczyzna, którego życzyłaby sobie nie poznać. Gdy zagląda za kotarę od razu rozpoznaje tego parszywca. Nienawidzi go. Życzy mu śmi3rci od kiedy go poznała. Teraz wszystkie oczy zwrócone są w jej stronę. Współpracownicy liczą na nią. Życie pacjenta leży w jej rękach. Ale czy ona ma ochotę utrzymać go na tym świecie? Chyba lepiej będzie zesłać go do samego Dia.bła...

Ten moment zawahania i decyzja podjęta przez Anne zapoczątkują lawinę wydarzeń, od których nie będzie odwrotu. Być może została ona zapoczątkowana już w momencie poznania tajemniczego mężczyzny. Być może nie było szans na ich uniknięcie.

"Tajemnica lekarki", to dramat kobiety walczącej nie tylko o swoją przyszłość, ale i o sprawiedliwość. Starającej się zrozumieć gradobicie krzywd, które spadło na bliską jej osobę. Będzie próbowała odzyskać dobre imię, oczyścić się z wszelkich oskarżeń. Jednak na jej drodze stanie pewna, zadziorna persona. Książka ta, jako thriller rozwija się bardzo powoli, sporo tu obyczajowości, dogłębnego szperania w przeszłości głównej bohaterki, eksploracji jej sfery emocjonalnej. Autorka uwikła nas w trójkąt miłosny, przedstawi zaburzone relacje, oraz skrzywione traumami dusze.

Zakończenie tej książki autentycznie sprawia piorunujący efekt "WTF". Musielibyście widzieć moją minę podczas odkurzania i słuchania audiobooka. TAKIEGO OBROTU SPRAW, TO JA SIĘ NIE SPODZIEWAŁAM👀🤯. Końcówka książki z efektowną pompą. Dosłownie masz poczucie, że znikąd nadchodzą ciężkie, burzowe chmury i sru - nagle obrywasz⚡

IG: suspense_books

Lubicie thrillery medyczne?
Ja bardzo, dlatego z przyjemnością przeczytałam książkę „Tajemnice lekarki” Lesie Wolfie.

Główna bohaterka, to ceniony chirurg, z ogromnym doświadczeniem i dobrą opinią. Lecz gdy pewnego dnia na jej stół trafia osoba której nie znosi, coś w niej pęka. Czy będzie wstanie załatwić swoje sprawy mając władzę jaką jest skalpel czy może jednak będzie ponad to i zastosuje się do przysięgi Hipokratesa.

Ta historia i jej fabuła wciąga od pierwszej strony, dostarczając ogromu emocji i trudnych decyzji, których pewnie w zawodzie chirurga nie brakuje. Uważam, że autorka świetnie oddała klimat szpitala i specyfikę tej pracy.
Bardzo polecam ten thriller każdemu miłośnikowi tego gatunku😉

Lubicie thrillery medyczne?

Taka jakaś bezpłciowa w sumie;-)

Taka jakaś bezpłciowa w sumie;-)

Jak się czujecie w środowisku medycznym? Czy to w przypadku thrillerów, reportaży czy seriali?
Ja lubię! Nawet bardzo. To doskonałe tło dla rozmaitych książek. I tak jak skomplikowane potrafi być ludzkie ciało, tak samo zawiłe mogą to być historie. Wchodzicie w to?
"Tajemnica lekarki", to thriller, którego akcja rozgrywa się... na stole chirurgicznym. Oczywiście nie cała, a tylko jej ułamek, jednak to właśnie ten fragment stanowi filar całej fabuły.
Wystarczy jedno spojrzenie poza kotarę oddzielającą twarz pacjenta, by Anne zamarła. Chwila zawahania i wszystko się zmienia. Czy ta historia mogłaby potoczyć się inaczej?
Leslie Wolfe nakreśliła bardzo bogate portrety psychologiczne bohaterów.
Pozwoliła nam wniknąć w ich umysły, patrzeć ich oczami na świat i przeżywać wraz z nimi to, co dzieje się dookoła. Oraz to, co wydarzyło się kiedyś.
Zastanawiacie się czasem, co byście zrobili na miejscu bohaterów? Ja tak i tym razem też tak było. Temat szalenie trudny, dlatego tym bardziej doceniam tę książkę. Doceniam za aspekty psychologiczne, pomysł na zagadkę, zbrodnię, bohaterów, klimat... za wszystko 🔥.
"Tajemnica lekarki", to wielowarstwowa książka. Znakomity thriller psychologiczny, który wprawia w osłupienie. Czyta się błyskawicznie, bo choć akcja nie jest pędzącą rakietą kosmiczną, to emocji dostarcza nie mniej, niż wydarzenie związane ze startem takowej. Trzyma mocno w napięciu przez cały czas, żeby na samym końcu dać szalony pokaz. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, dlatego samo zakończenie mnie zaskoczyło i jeszcze wyżej podniosło wartość tego tytułu. Bardzo mi się podobało!

( #współpracareklamowa @wydawnictwomando ) #tajemnicalekarki #lesliewolfe #wydawnictwomando #czytanieuzależnia #książka #terazczytam #mólksiążkowy   #kochamksiążki

• recenzja • współpraca • książka • thriller • medyczny • chirurgia

Dobra ale spodziewałam się czegoś więcej.

Dobra ale spodziewałam się czegoś więcej.

To był jej pierwszy raz.
Pierwsza zakończona niepowodzeniem operacja.
Pierwszy pacjent, który zmarł na jej stole.
Tyle że... ona go znała. I nienawidziła go każdą cząsteczką swojego ciała. W końcu zasłużył na śmierć, czyż nie?

Mam wrażenie, że po pewnym boomie na thrillery medyczne, jaki miał miejsce kilka dobrych lat temu, ostatnio ciężko było o coś naprawdę godnego uwagi. Tymczasem cała na biało (niczym główna bohaterka w szpitalnym kitlu) wchodzi Leslie Wolfe. I serwuje nam historię, którą nie tylko czyta się jednym tchem, ale która również ten dech zapiera!

Już dawno nie spotkałam się z tak nieszablonowo poprowadzoną fabułą. Teoretycznie autorka niemal od razu odkrywa wszystkie karty, dość szybko wyciągając na wierzch brudy poszczególnych bohaterów oraz ujawniając ich wzajemne powiązania. Ale nic bardziej mylnego. Wszystko to jest dopiero początkiem zawiłej plątaniny utkanej z żądzy zemsty, fatalnych w skutkach kłamstw i licznych grzeszków, dodatkowo skutecznie przypudrowanej zgrabną manipulacją.

Końcowe plot twisty, które atakują niczym lawina i mnożą się z każdą kolejną stroną, wprawiły mnie w osłupienie. Ta historia nie tylko wgryza się w nasze sumienie, ale w fascynujący sposób ukazuje, że tak naprawdę sami do końca nie wiemy, do czego jesteśmy się w stanie posunąć. I jak wiele własnych granic przekroczyć w imię szeroko pojętej sprawiedliwości. No właśnie - sprawiedliwości czy ludzkiej chęci zemsty?

A Wy? Jakbyście postąpili na miejscu Anne? Zagłębcie się w tej historii i spójrzcie przez chwilę na wszystko z jej perspektywy - nie pożałujecie!

To był jej pierwszy raz.
Pierwsza zakończona niepowodzeniem operacja.
Pierwszy pacjent, który zmarł na jej stole.

• Audiobooki
  • Kryminały/Thrillery

Dodaj cytat z książki Tajemnica lekarki