Miasteczko morderców

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Dopiero po przeczytaniu uzmysłowiłam sobie, że była to kolejna część cyklu, ale nie ujęło to wartości książki. Całość podana z dość dużą dawką specyficznego humoru, Z początku obawiałam się, że będzie to bardzo przegadany kryminał, na szczęście z czasem rozkręcił się w dobrym kierunku. Lekka, dowcipna książka z wartką akcją. Ostatecznie dobrze się bawiłam, ale bez fajerwerków.

Osobiście uwielbiam serię o Róży, więc doskonale bawiłam się i na tej części. Jeśli ktoś szuka kryminału, który trzyma w napięciu a jednocześnie bawi - na pewno na tej pozycji będzie się dobrze bawił!

Świetna część serii o Róży Krull dziejąca się w rodzinnym miasteczku gosposi pisarki.

Zdecydowanie najlepsza w mojej opinii jak do tej pory część serii. Tom czwarty czyta się świetnie od samego początku do samego końca. A sam koniec już zapowiada kolejne emocje. Pewnie w tym roku już po Rogozińskiego nie sięgnę ale z pewnością będę chciał skończyć serię w roku przyszłym. Dla mnie pewna 7.

Świetny humor. Polecam

Świetny humor. Polecam

Polecam odwiedzic Kocierzyce i przeczytac co tym razem spotkalo poczytna pisarke kryminalow Roze Krull. Gwaratowany dobrze spedzony czas!

Lekka przyjemna wesoła. Spełnia wymagania

Lekka przyjemna wesoła. Spełnia wymagania

To moje pierwsze spotkanie z Różą Krull, jednak nie pierwsze z twórczością Rogozińskiego.
Pisarka wyjeżdża na Podlasie do rodzinnego miasta swojej gosposi. Dochodzi tam do morderstwa burmistrza w jego własnym gabinecie. Jego nie doszły zięć, zostaje złapany z zakrwawionym nożem w ręku... Z czasem okazuje się, że chłopak jest nie winny, bo morderca nadal zabija... Sama Róża zostaje wytypowana na ostatnią ofiarę...
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Sam wątek kryminalny ciekawy, wszystko łączy się w logiczną całość. Uwaga podczas czytania istnieje ryzyko wybuchu śmiechem na głos.

Uwielbiam twórczość Rogozińskiego, zwłaszcza przygody Róży Krull.

Uwielbiam twórczość Rogozińskiego, zwłaszcza przygody Róży Krull.

Kocierzyn to niewielkie miasteczko gdzieś na Podlasiu, w którym dość nieoczekiwanie ginie tamtejszy burmistrz. Chłop wprawdzie nie miał zbyt wielu wielbicieli, bo był dość antypatycznym typem, ale nie zmienia to faktu, że jego mordercę trzeba złapać i ukarać. Sprawa pozornie wydaje się bardzo prosta, bo potencjalny sprawca nie próbuje uciekać i przyznaje się do winy, a zaraz potem nabiera wody w usta i odmawia zeznań. Jednak ani lokalny komisarz policji, ani mieszkańcy miasteczka nie są do końca przekonani o winie rzekomego mordercy. A że wśród niedowiarków jest córka pani Cecylii, gospodyni Róży Krull, to nic dziwnego, że wkrótce słynna pisarka kryminałów usilnie stara się o zorganizowanie wieczorku z jej udziałem właśnie w Kocierzynie. Ma to być przykrywką do wetknięcia nosa w nie swoje sprawy, czyli do odkrycia prawdy i wyeliminowania mordercy. Pytanie tylko, czy najpierw morderca nie wyeliminuje Róży, której prawdziwy cel pobytu na Podlasiu zostaje natychmiast zdemaskowany i podany do wiadomości publicznej przez lokalny portal internetowy?....
Nie będę szczególnie oryginalna w ocenie książki, bo podobnie jak inne książki pana Rogozińskiego czyta się ją bardzo przyjemnie. Całość została fajnie wymyślona (wszystko trzyma się kupy, że tak się wyrażę) i jeszcze lepiej napisana (dowcipne dialogi, spora dawka humoru, wartka akcja). Do tego plus za lokalne wstawki kulinarne, które zachęcają do popróbowania podlaskich specjałów.
Super rozrywka.

• 2021