Miasteczko morderców

Okładka książki Miasteczko morderców
Alek Rogoziński Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Róża Krull na tropie (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Róża Krull na tropie (tom 4)
Skarpa Warszawska
2021-02-24
2021-02-24
literatura polska kryminał miasteczko morderstwo humor pisarka literatura xxi wieku tajemnica w stylu joanny chmielewskiej

Fajny humor, fabuła ciekawa chociaż zakończenie no nie usatysfakcjonowało mnie. Czasami było nudno jednak i tak sam pomysł na fabułę mi się podobał.

Jest to moja pierwsza styczność ż Różą Krull, myślałem że kryminał będzie nieco bardziej poważny ale generalnie źle nie było. Taki lekki kryminał podszywany humorem, nie są to moje klimaty ale nie mogę powiedzieć żeby mi się nie podobało

Jak zwykle zagadka kryminalna rozwiązana przez panią Różę , napisana lekko i z humorem.

Kolejna część przygód Róży, jak zwykle okraszona dużą dawką poczucia humoru i niefortunnych zdarzeń.

Polecam całą serię o Róży ;)

Polecam całą serię o Róży ;)

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Alka Rogozińskiego i z pewnością nie ostatnie.
Dziwnie tak zaczynać serię od tomu czwartego, ale przyznaje, że skusił mnie tytuł :)
Co prawda, po pół roku od skończenia tej książki, nie pamiętam za bardzo o czym była, lecz wrażenie miło spędzonego czasu i dobrego humoru pozostało.

Bardzo miły czas, spędzony z Różą Krull. Dawno nie czytało mi się tak szybko i tak przyjemnie. Świetny odpoczynek zapewniła wizyta w miasteczku, gdzie każdy wie wszystko o każdym. Choć ta wiedza może kosztować życie.

Pisarka znalazła się w rodzinnym misteczku swojej gosposi. Wiedziona ciekawością, chce pomóc w rozwiązaniu zagadki morderstwa burmistrza. A tam gdzie Róża, tam trup ściele się gęsto. Nikt nie wierzy w winę potencjalnego podejrzanego, a na światło dzienne wychodzą skrywane długo tajemnice, romanse i szantaże.

Alek Rogoziński wypracował sobie w sumie fajny styl komedii kryminalnej. W satyryczny sposób przedstawia swoją bohaterkę, autorkę kryminałów, miłośniczkę jedzenia przeczuloną na punkcie swojego wieku. Niejeden stróż prawa nie ma do czynienia z tyloma morderstwami co wspomniana kobieta, przyprawiająca swojego przyjaciela i znajomego komisarza o palpitacje serca. W sumie gdzie by się nie pojawiła, tam zawsze dochodzi do zbrodni. Na jej miejscu bałabym się ruszać z domu 😅

Alek Rogoziński wypracował sobie w sumie fajny styl komedii...

Zdecydowanie płyciutka historyjka.Zastanawiam się do czego przyrównać to niewymagające myślenia czytadło . Przelatujesz wzrokiem jak czytankę dla dzieci, odczuwasz poczucie krindżu podczas dialogów nijakich postaci. Jakaś zagadka chyba tam jest, ale po co nam to wiedzieć, w końcu to miasteczko morderców.

Alek Rogoziński Miasteczko morderców Zobacz więcej