Nic o tobie nie wiem

Okładka książki Nic o tobie nie wiem
Małgorzata Rogala Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Weronika Nowacka (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Weronika Nowacka (tom 2)
Skarpa Warszawska
2021-02-10
2021-02-10
literatura polska

Trochę się męczyłam, gorsza od poprzedniej.

Trochę się męczyłam, gorsza od poprzedniej.

Kompletnie nie pamiętam pierwszej części, ale nie przeszkadzało mi to w odbiorze drugiej. Tym razem autorka przedstawia rzeczywistość nastolatków i szkołę, a niektóre obrazki z życia rodzin ocierają się o farsę: matka daje burę córce za nieustanne ślęczenie nad telefonem, po czym obraca się do komputera i scrolluje Facebooka. Mimo niedostatków twórczości Rogali dobrze się bawiłam.

Temat ciekawy i na czasie, bo obecność w sieci i jej konsekwencje dotyczą coraz młodszych użytkowników narażonych na wszelkie niebezpieczeństwa. Fala hejtu, masa śmieciowej zawartości, która lasuje im mózgi czy też zatracenie w wirtualnej rzeczywistości to jak najbardziej realne problemy i dobrze, że trafiają i do literatury.

Mimo słusznej koncepcji wykonanie dość średnie. Strasznie nieprzekonująca bohaterka miotająca się ze swoimi problemami i rozważaniami co przekłada się na tak miałką narrację, która rozwleka całość bez potrzeby.
Bardziej rozważałbym to jako moralizatorską próbę ujęcia rzeczywistości niż coś przesadnie wartościowego pod względem literackim.

Mimo słusznej koncepcji wykonanie dość średnie....

Świetna pozycja dla każdego rodzica nastolatka/tki. Polecam!

Świetna pozycja dla każdego rodzica nastolatka/tki. Polecam!

Na M.Rogale można polegać, nie odrzucisz książki po 50 stronach. Polecam.

Na M.Rogale można polegać, nie odrzucisz książki po 50 stronach. Polecam.

rzeczywistośc szkolna która przeraża,brak dialogu w domu,szkole,w czasie wolnym,ciekawa pozycja ale smutna

Książkę przeczytałam zachęcona I tomem. Muszę przyznać że ta porusza ważny problem młodzieży z mediami. Ale jest małe "ale".
Za mało jak dla mnie kryminału.🤔
Jednak reasumując jestem na tak
Czyta się dobrze. 👍

Za mało jak dla mnie kryminału.🤔
Jednak reasumując jestem na tak
Czyta się dobrze. 👍

Kontynuacja losów Weroniki z pierwszej części „Kiedyś Cię odnajdę” ale też odrębna sprawa, zupełnie nie powiązana z I tomem, poza główną bohaterką i szkołą. Wydawałoby się, że historia jest lekka ale rzuca światło na zupełnie inny problem. Media społecznościowe, komunikatory i to w jakim świecie żyją nastolatkowie, nie należy do najprostszych. Tym razem, ginie jedna z uczennic. Brak dowodów, świadków i tajemnice uczniów sprawiają, że śledztwo stoi w miejscu. Rozwiązanie zagadki jest dość przewidywalne. Książka jednak ujęła mnie, tym, czym każdy rodzic powinien się zainteresować – problemami swoich dzieci. Brawo dla Pani Małgorzaty, że opisanie jednego z ważniejszych problemów nastolatków w formie powieści obyczajowej z elementami kryminalistyki. Jeśli jesteście rodzicami, obowiązkowo przeczytajcie. Nie będziecie żałować!

Druga część z Weroniką Nowacką, i mam nadzieje, że już ostatnia. Przeczytałam już chyba większość książek Pani Małgorzaty, w tym całą serię z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem, najlepszą w dorobku autorki. A seria z Weroniką oceniam jako najgorszą.
Nic o Tobie nie wiem jest powieścią moralizatorską, niesie pewnie przesłanie i porusza współcześnie ważny problem społeczny. Ale....sprawia przy tym wrażenie, jakby była pisana na czyjeś zlecenie. Książką nudna, ciągnąca się strona za stroną, brak w niej życia i tempa. Główna bohaterka jest mdła i zupełnie nieciekawa. Drażnił mnie również fakt, iż Weronika rzadko rozmawiała ze swoim partnerem życiowym o swojej pracy i przemyśleniach, odkryciach, co jest trochę nierealne (oczywiście moim skromnym zdaniem).
Co ciekawe, mogę już tworzyć porównania, wszystkie książki Pani Rogali są dosyć schematyczne (może mieć to swoje plusy, wiem czego mogę się spodziewać i czasami tego szukam) - główna bohaterka jest często samotna lub mieszka sama, ma swoje zainteresowania, swoje lęki i problemy i nie ma czasu na życie prywatne.

Bardzo przyjemny thriller z wątkami obyczajowymi. Zaskakujące zakończenie. Plus za ważne wątki poruszane w historii.

Małgorzata Rogala Nic o tobie nie wiem Zobacz więcej
Małgorzata Rogala Nic o tobie nie wiem Zobacz więcej