Cytonic

Okładka książki Cytonic
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Victor Gollancz Cykl: Skyward (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2021-11-23
angielski

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Po przeczytaniu „Cytonic” biję się w pierś, że narzekałam na „Starsight”. Książka, której chyba jedynym celem, poza wyjaśnieniem kilku kwestii, które można streścić w dwóch rozdziałach, jest sztuczne wydłużenie tej serii. Nie zliczę ile razy przewróciłam oczami na łzawe dramaty i dylematy Spensy. Jasne, mamy tu YA, ale litości - to był kompletny bełkot, a do tego powtarzalny i zwyczajnie… nudny. Niestety, miałam nadzieję, że w trzeciej części wrócimy do formatu space opery, ale poszło to w bardzo dziwną stronę.

Najlslabsza ze wszystkich czesci. O ile poczatek byl ciekawy i wnosil nowe fragmenty do calej historii, tak pozniej calosc rozwlekana jest w nieskonczonosc, jednoczesnie przepletana bezsensownymi wynurzeniami Spensy na temat jej osobowosci, przyjaciol. Dochodzi do wyjasnienia kilku kwestii, ale w dosc poplatany sposob, co mozna zrobic lepiej i krocej. W pewnym momencie dzieja sie takie cuda, ze ze space opery ksiazka zmienia sie w grafomanski belkot. Wymeczylem, ze wzgledu na bogate slownictwo i chec nauki nowych slowek z angielskiego. Polskiego wydania bym nie dokonczyl.

Niestety klimat zmienia się z YA space opera na YA książka przygodowa z elementami magii. Niby nie jest źle ale brakuje czegoś w klimacie w porównaniu do części 1 szczególnie. Robi się bardziej lekko i zabawnie, nie ma już tego klimatu potencjalnej apokalipsy, która może nadejść każdego dnia.

Nie mogę się już doczekać

Nie mogę się już doczekać