Dom łańcuchów

Okładka książki Dom łańcuchów
Steven Erikson Wydawnictwo: Mag Cykl: Malazańska Księga Poległych (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Malazańska Księga Poległych (tom 4)
House of Chains
Michał Jakuszewski
fantasy MKP

więcej Więcej

Świetna!

Czwarty tom opowieści z "Malazańskiej Księgi Poległych" potwierdza, że mamy do czynienia z dziełem monumentalnym i wybitnym, chociaż ta część jest chyba najsłabsza z czytanych do tej pory. Przede wszystkim "Dom Łańcuchów", przynajmniej dla mnie, dość wolno się rozkręca, początkowa opowieść o Teblorze Karso Olongu nie wzbudziła pierwotnie mojej ciekawości, ale im dalej w...

Ta tytułowa „Malazańska Księga poległych” jest pisana dalej, Imperium, żeby przetrwać wojny musi toczyć. Ta czwarta część cyklu ma tytuł „Dom łańcuchów” i ma to proweniencję mitologiczną, teologiczną, eschatologiczną, zwał jak zwał, bowiem Domem łańcuchów włada Okaleczony Bóg, zwany też Przykutym. Zapewne nie trzeba się tu rozpisywać co i z czym się to może kojarzyć....

Traci formę

Super, nadal się nie zawiodłam i myślę, że się nie zawiodę. Ostatnie 3 rozdziały bardzo ciekawe.

Pierwszy porządny przebłysk jakość w tej serii, (no dobra w drugim tomie też były niezłe momenty), miejscami naprawdę dobra i wciągająca część, trochę sypiąca się w końcówce, dając niestety anty-klimatyczne zakończenie.

Ale dla pewnego wielkoluda człowiek jest ciekawy co będzie dalej.

Nadal bogaty świat, odkrywa coraz więcej tajemnic, choć zaczynam się obawiać, czy autor nie zaczyna 'płynąć' wrzucając coraz bardziej skomplikowane i złożone wytwory fantazji.
Na razie jeszcze nadążam :)

Erickson nadal trzyma poziom

Najbardziej epicka i złożona fantastyka jaką w życiu przeczytałam. Wsiąka się w ten świat, bardzo spójny i idealnie wykreowany, jakby naprawdę istniał i pochłania się ponad 800 stronicową książkę z prędkością światła. Cała ta seria jest według mnie najbardziej porywającą serią fantastyki jaka powstała.

Książka super trzyma poziom wcześniejszych części Naprawdę warto przeczytać

1 751
    1 464