Życie codzienne i niecodzienne

Okładka książki Życie codzienne i niecodzienne Mirosław Maciorowski
Okładka książki Życie codzienne i niecodzienne
Mirosław Maciorowski Wydawnictwo: Agora Cykl: Wszystkie barwy PRLu (tom 1) historia
historia
Wszystkie barwy PRLu (tom 1)
Agora
2020-01-01
2020-01-01

Okładka książki Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana Beata Maciejewska, Mirosław Maciorowski
Władcy Polski.... Beata Maciejewska, ...

Czyta się z pewnym sentymentem do czasów młodości. Książeczka w przystępnym formacie pokazuje różne barwy PRL-u. W tym odcinku życie codzienne. Fajne biało czarne fotki dodają uśmiechu tym w sumie ciężkim czasom

Hej!
Książka o tematyce dla mnie interesującej, polecam jednak raczej osobom które nie wiedzą nic o tamtych czasach bo nie ma w niej nic poza powszechnie znanymi faktami/ludowymi przekonaniami. Miłe jest że nie jest jednoznaczna w ocenie, to zawsze na plus gdy autorzy opowiadają a nie oceniają. Na minus sprawy redakcyjne, powtórzenia w rozdziałach naprawdę nie powinny się zdarzać. Mimo wszystko zamierzam przeczytać kolejne z serii, ale bez dużych oczekiwań.

Hej!

11/180/2021
Miło poczytać. Trochę się człowiek dowie, trochę powspomina… W tej części serii, jak nazwa wskazuje, czytamy o życiu codziennym: bimbrze, piwie, winie, papierosach, mięsie, knajpach, wczasach, czarnym rynku, dolarach, przemycie, kartkach i dużych fiatach. Krótkie rozdziały, bardzo przystępnie napisane, ciekawe i wciągające. Zobaczymy, jakie będą kolejne.

11/180/2021

• 1. Ebook'i
  • 📚︎ Posiadam
  • 2024/04
  • Historyczne
  • Czerwiec7

Dodaj cytat z książki Życie codzienne i niecodzienne