Hitler. Upadek zła 1939–1945

Okładka książki Hitler. Upadek zła 1939–1945
Volker Ullrich Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Oblicza zła biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik

Oficjalne recenzje i

Adolf Hitler – sześć ostatnich lat

Link do recenzji

Na półkach: , , , ,

Druga część praktycznie czyta się sama. Może to wynika z faktu, że po przeczytaniu wielu książek o tematyce II wojny światowej, człowiek już zna je na wylot. Też nie bardzo rozumiem te głosy osób kręcących nosem, bo czego się w sumie spodziewali, że Hitler w ciągu ostatnich 6 lat swojego życia kontaktował się z UFO?? ;) To ocenianie książek na podstawie ilości pikantnych...

Na półkach: , , , ,

„Najlepsza biografia Hitlera jaką czytałem”
Tom drugi opowiada historię od wybuchu drugiej wojny światowej do samobójstwa Hitlera w berlińskim bunkrze. Optyka skupiona jest na postaci wodza, a reszta służy tylko pokazaniu jego działań. Nie ślizgamy się tylko po powierzchni, ale wchodzimy w głąb psychiki dyktatora. Został on potraktowany jak człowiek. Takie ukazanie postaci...

Książka w sposób niemal podręcznikowy opisuje (zgodnie z tytułem) życie Hitlera począwszy od wybuchu II wojny światowej do jego samobójstwa.

Książkę czytało się bardzo przyjemnie - pochłonąłem w kilka deszczowych wieczorów.

Niestety w przeciwieństwie do I części, nie ma tutaj ani interesujących szczegółów, ani wniosków czy analiz.

Książka skupia się w zasadzie...

Pierwszy tom obfitował w mnóstwo nieznanych , lub mniej znanych dotąd faktów na temat życia i działalności Adolfa Hitlera. Drugi tom niestety czyta się jak podręcznik do historii,gdzie fakty opisane są ogólnikowo, bez żadnych tzw smaczków. A szkoda, bo to jedna z tych pozycji, na które czekałem bardziej niż na nowy tom Gry o Tron..Scheisse

Doskonała.

W przeciwieństwie do części pierwszej druga nie stawia świeżych tez, wydaje się raczej podsumowaniem dotychczasowego stanu wiedzy o Hitlerze. Nie jest zła, ale jeśli ktoś zna inne biografie dyktatora to nie znajdzie tu nic nowego, oprócz być może paru szczegółów.

• III Rzesza
  • Historia