Biała tom 1

2020-10-07
romans Monika_Liga erotyk

Okładka książki Pałka Agnieszka Kowalska-Bojar, Monika Liga
Pałka Agnieszka Kowalska-...

Pewien naukowiec wpada na pomysł wypuszczenia trucizny.
Co za tym idzie większość ludzi wymiera.
Zostają tylko nieliczni m.in. ludzie chorzy na białaczkę, w tym Ewa.
Kobieta od dawna pogodziła się z tym, że to tylko kwestia czasu aż umrze.
O dziwo wcale tak nie jest , a dziewczyna czuje się coraz lepiej.
Pewnego dnia trafia do mieszkania, gdzie poznaje kobietę, która umiera.
Pod wpływem emocji składa jej obietnicą, że zajmie się jej synem - Adamem.
I tak zostaje opiekunką mężczyzny, z którym nie ma jakiegokolwiek kontaktu.
Mimo wszystko wyrusza w dalszą wędrówkę razem z chłopakiem.

Czy Ewa sprosta temu zadaniu?

Czy Adamowi uda się wrócić do "żywych"?

Czy tylko oni zostali ocaleni?

Pierwszy raz miałam okazję czytać tak nietuzinkową książkę. 🤩
Nie codziennie sięgam po tego typu powieści a ta zdecydowanie trafiła w twój gust. 😍
Jak zwykle autorka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.
Nie potrafiłam się od tej historii oderwać, cos niebanalnego i oryginalnego moim zdaniem. 😍
Bohaterowie rewelacyjnie wykreowani.
A sam opis apokalipsy świata i tego co się dalej działo był po prostu rewelacyjnie wymyslony i dopracowany . ❤️‍🔥
A gdy pojawili się kolejnj bohaterowie, historia coraz bardziej mnie wciągnęła.
Jestem po prostu pod ogromnym wrażeniem.🫶😍
Jeśli Wy także lubicie tego typu książki z dodatkiem gorących scen erotycznych polecam Wam gorąco. 🥵

Pewien naukowiec wpada na pomysł wypuszczenia trucizny.
Co za tym idzie większość ludzi wymiera.
Zostają tylko nieliczni m.in. ludzie chorzy na białaczkę, w tym Ewa.
Kobieta od dawna pogodziła się z tym, że to tylko kwestia czasu aż umrze.
O dziwo wcale tak nie jest , a dziewczyna czuje się coraz lepiej.
Pewnego dnia trafia do mieszkania, gdzie poznaje kobietę, która...

"Swoją drogą cie­ka­we, ilu ta­kich, jak ja jest jesz­cze na świe­cie. Ży­ją­cy, z od­ro­czo­nym wy­ro­kiem śmier­ci. Piekło za życia, a może czy­ściec za grze­chy z ze­szłe­go wcie­le­nia?"

Rozgoryczony pracownik po zwolnieniu z pracy wrzuca do wodociągów trującą ciecz. Ludzie zaczynają umierać, nieliczni przetrwają. Wśród nich jest Ewa chora na białaczkę, kiedy została skazana na śmierć, przeżyła, a choroba tak naprawdę uratowała jej życie. Samotna i pełna obaw szuka sposobu na przetrwanie. Nie traci nadziei i w trakcie poszukiwań brata, trafia na osoby, które zmienią jej aktualne życie. Czy jest możliwość przeżycia w nowym świecie i stworzenia nowego świata?

"Po co tyle na­dziei w czło­wie­ku? Nie mo­gła­bym po pro­stu za­ak­cep­to­wać faktu, że muszę za­cząć życie od po­cząt­ku? W nowym świe­cie, z no­wy­mi ludź­mi? Taka biała karta życia. Biała, jak moja bie­le­ją­ca krew."

Monika Liga nadal potrafi mnie zaskoczyć i muszę przyznać, że żadnego tematu się nie boi. Połączenie apokalipsy i erotyki jest dla mnie zaskoczeniem, ale koniecznie chciałam poznać historię zawartą w książce. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, a jeszcze bardziej możemy odczuć klimat, jaki został przedstawiony nam w książce. Śmierć, wizja końca świata, ale najbardziej samotność oraz brak rozmowy z drugą osobą. I wtedy dochodzi do nas co by było gdybyśmy zostalibyśmy sami ta pustka, obawa przed jutrem i brak kontaktu z kimkolwiek. Monika Liga zmusza nas do refleksji i zastanowienia się nawet teraz w obecnych czasach jak możemy mieć obok siebie kogoś z kim możemy porozmawiać, spędzić czas, pośmiać się czy pomilczeć.

"Biała" wciągnęła mnie od pierwszej strony, chociaż nieraz bohaterka mnie irytowała to muszę przyznać, że świetnie bawiłam się z bohaterami. Autorka zafundowała nam gorący romans, erotykę, która rozpali każdego, pożądanie z każdą stroną jest coraz więcej.

Dzieje się !!!

Bardzo lubię styl pisania oraz pióro autorki, jej historie czyta się błyskawicznie. Na pewno nie można nudzić się przy nich, wręcz chcemy więcej. Jeżeli jeszcze nie czytaliście, a macie ochotę przeczytać coś innego, niespotykanego i erotycznego, to książka "Biała" jest dla was idealna. Zapraszam :)

🔥🔥🔥 RECENZJA 🔥🔥🔥

W wyniku wypuszenia trucizny przez pewnego rozgoryczonego naukowca większość ludzkości wymiera. Zostają tylko nieliczni między innymi chorzy na białaczkę w tym Ewa, która już w wieku kilkunastu lat pogodziła się ze śmiercią. Samotnie przemierza ulice Katowic, które gęsto ścielą się zwłokami. Kobieta trafia do hotelu, który jest spełnieniem jej marzeń o luksusie. Tam dociera do niej dźwięk, którego początkowo nie jest w stanie określić. Okazuje się że to kobieta wyzywająca pomocy. Ewa po odnalezieniu kobiety składa jej obietnice że po jej śmierci zaopiekuje się jej synem myśląc o małym dziecku. Jakie jest jej zdziwienie gdy okazuje się że Adam to dorosły mężczyzna. Wspólnie z Adamem wyrusza na przechadzkę po wymarłym mieście w celu odnalezienie czegoś do jedzenia.

Czy Ewa z Adamem to jedyni ocaleni? Jaki los ich czeka w tym wymarłym świecie?

@monikaliga.pisarz znowu zaserwowała nam książkę, która jest nietuzinkowa. Naprawdę nie wiem skąd Kochana czerpiesz te pomysły na kolejne świetne książki ale mam nadzieję że wena nigdy Cię nie opuści😉😊Historia Ewy wciąga od pierwszych stron. Oczywiście znając autorkę wiecie że nie może zabraknąć pikantynych oraz gorących scen 🥵🥵🥵 tak też było i tym razem. Tego co działo się w tej książce nie da się opisać krótko oraz żeby nie zdradzić Wam wszystkiego, więc zdecydowanie polecam Wam sięgnąć po ,,Białą" a zobaczycie że nie pożałujecie

🔥🔥🔥 RECENZJA 🔥🔥🔥

Świat pogrążył się w chaosie. W wyniku zamachu pewnego naukowca ludzkość zdziesiątkowała nieznana trucizna. Przeżyli nieliczni - chorzy na białaczkę. W tym Ewa, młoda dziewczyna, która samotnie błąka się po Katowicach. Pewnego dnia trafia do mieszkania, gdzie spotyka umierającą kobietę. Składa jej pewną obietnicę i tak oto zostaje opiekunką przystojnego mężczyzny, z którym w ogóle nie ma kontaktu. Wspólnie ruszają w dalszą wędrówkę. Czy uda im się odnaleźć innych ocalałych? Jak poradzą sobie w świecie "po apokalipsie"? Przekonajcie się sami...
Powiem Wam szczerze, że wyobraźnia Autorki wciąż mnie zaskakuje i z ciekawością sięgam po kolejne książki, by przekonać się, co Monika wymyśliła tym razem. Tu mamy świat po katastrofie i młodą dziewczynę, która stara się poradzić w trudnej sytuacji, samotna, otoczona trupami. Polubiłam główną bohaterkę, jej wewnętrzne monologi, rozterki. Do tej pory Ewa żyła z wyrokiem, wciąż w szpitalu, na leczeniu. Teraz sytuacja się zmieniła, tylko, że okoliczności nieco mało sprzyjają życiu w pełni :) Książkę czytałam z wielką ciekawością. To, jak się rozwinęła akcja-, kompletnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się tego. Jest tu też dużo gorących scen, w końcu to "niegrzeczna" historia.
Bardzo lubię styl Autorki I tę książkę również przeczytałam z przyjemnością. I mam tylko jedno pytanie - gdzie jest drugi tom?

Dzisiaj pragnę wam przedstawić recenzję kolejnej książki Moniki Ligii.

Jan zostaje zwolniony z pracy. Gdy pewien młody naukowiec proponuje mu wypuszczenie pewnego specyfiku do rozdzielni wodociągów ten się zgadza. Ciecz okazuje się trująca i zbiera swoje żniwo na całym świecie. Jedni umierają, jedni posilają się tylko krwią, a chorzy na białaczkę nagle się uleczają. Do ostatniej grupy należy Ewa, która myśli, że została sama. Jednak, gdy w pewnym mieszkaniu słyszy stukot w grzejnik dochodzi do niej, że jest ktoś jeszcze. Jak to się wszystko potoczy?

Autorka miała świetny pomysł i książka stałaby się jedną z moich ulubionych, gdyby nie główna bohaterka. Zdecydowanie jej nie polubiłam. Denerwowały mnie jej odzywki, myśli, niektóre zachowania. Nie chciałabym mieć takiej osoby w swoim otoczeniu. W sumie to żadnego bohatera nie polubiłam.

Dużą robotę zrobił sam klimat apokalipsy. Nigdy chyba o czymś takim nie czytałam, więc tutaj jest za to gigantyczny plus. Na początku ściany tekstu trochę mnie przerażały, ale potem było lepiej. Fajnie, że w miarę rozwoju akcji pojawiały się kolejne osoby. Książkę czyta się błyskawicznie, więc jeśli ktoś lubi takie tematy to polecam!

Dzisiaj pragnę wam przedstawić recenzję kolejnej książki Moniki Ligii.

Recenzja Biała
Witajcie kochani i mamy wrzesień jak ten czas szybko zleciał😅
Zapraszam was na recenzję książki którą mam przyjemność przeczytać w serii #niegrzecznenowele , to ta akurat co prawda nowelką nie jest , ale mamy do przeczytania około 300 stron , bardzo ciekawej, interesującej, bardzo gorącej historii jak to u Moniki nie ma nudy , cały czas coś się dzieje.
Białaczka oznaczała wyrok dla Ewy , ile pożyje tego nikt nie mógł wiedzieć, ale stało się inaczej  przez jednego szaleńca który wpuścił trujący specyfik do rozdzielni wodociągowej i to co było dla niej wyrokiem okazało się ratunkiem. Niestety ludzkość nie miała tyle szczęścia część nich wyglądała i rozkładała się jak zombiaki, następni przypominali wampirów, ponieważ ich jedynym pożywieniem była krew. Ocaleli tylko chorzy na białaczkę dlaczego? Nikt tego nie wiedział. Pieniądze przestały mieć jakąkolwiek wartość ponieważ wszystko można było sobie przygarnąć,sklepy, mieszkania stały otworem można było zamieszkać gdzie się miało ochotę. Ewa myślała, że została całkiem sama w Katowicach , ponieważ nie spotkała nikogo podobnego do niej , czyli żywego człowieka,same tylko rozkładające się zombiaki i  wampirzątka .
"Odwróciłam się gwałtownie i napotkałam najładniejsze oczy męskie, umiejscowione na najbrzydszej twarzy, jakiej mogłam się spodziewać".
Czy wyobrażacie sobie, że coś takiego mogłoby się wydarzyć?  Ja nie bardzo, chociaż patrząc na to ilu wariatów jest na świecie, to strach pomyśleć że któryś mógłby wpaść na taki szalony  pomysł 🫣
Książka wciąga praktycznie od pierwszych stron , jest tak nieszablonowa , że z zapartym tchem przewracamy strony , żeby zobaczyć co się wydarzy dalej , a dzieje się sporo. Ci którzy przeżyli, chcą ten stan utrzymać jak najdłużej , w takich skrajnych sytuacjach w człowieku budzi się chęć przetrwania ale także niepohamowane pożądanie, któremu się oddają nader często😈 no cóż nie wiedzą jak długo jeszcze pożyją więc mhm ekh 🫢

" – Czy ty jesteś seksoholikiem? – Zaśmiałam się, pozwalając przyciągnąć do siebie."

- Ewciu – mruknął mi we włosy. – Przy tobie nie można nie być nałogowcem. Jesteś jak narkotyk.

"Świat drgnął, a może to tylko ja? Nie powstrzymasz życia".

Czy ludzkość ma szansę na przetrwanie?
Autorka bardzo mnie zaskoczyła tą historią, historia naprawdę jest świetna i czekam z niecierpliwością na kontynuację losów naszych bohaterów . A was kochani zachęcam do przeczytania jej .
Książkę możecie przeczytać na Legimi

Recenzja Biała
Witajcie kochani i mamy wrzesień jak ten czas szybko zleciał😅

Pewien naukowiec za pomocą człowieka, który chciał się zmieścić za zwolnienie z pracy wpuszcza pewien trujący specyfik do wodociągów. Trucizna okazuje się na tyle silna, że ludzie zaczynają umierać. Chociaż nie wszyscy, tworzą się trzy grupy, pierwsza która gnije i umiera, druga to tzw. wampiry, odżywiają się tylko krwią i trzecia to ocaleni, którzy chorzy na białaczkę mieli umrzeć, a teraz zdrowieją. W tej trzeciej grupie jest wlansie główna bohaterka Ewa. Dziewczyna przemierza ulice Katowic, rozmyślając o swoim życiu. Trafia tak do pewnego mieszkania gdzie umierająca kobieta, prosi ją o opiekę nad synem, Ewa zgadza się. I tak z chłopakiem u boku, Ewa chce odnaleźć brata. Czy jej się to uda?

Zaczynając czytać tą książkę, kompletnie nie spodziewałam się takiej historii, bo to naprawdę dziwna, a momentami nawet pokręcona opowieść, która wciągnęła mnie od pierwszej strony. Nie mogłam odłożyć jej nawet na chwilę, byłam bardzo ciekawa jak Monika poprowadzi fabułę. Czego możecie się spodziewać postapokaliptycznego miasta, krwiopijców i garstki ocalalych walczących o przetrwanie. Szczerze nie chciałabym się nigdy znaleźć w takiej sytuacji jak Ewa i pozostali. Ciągle towarzyszył im niepokój, strach przed kolejnym dniem, strach przed głodem, a przedewszystkim strach przed śmiercią. Brakowało im też bliskości drugiego człowieka, dlatego kiedy już pojawiły się inne osoby na horyzoncie namiętność wybuchła jak wulkan. Uważam, że autorka świetnie sobie poradziła z tematem, to była naprawdę ciekawa książka, fajnie jest przeczytać coś naprawdę innego. Monika jak zwykle mnie nie zawiodła i dostarczyła mi dużo emocji. Jestem bardzo ciekawa kontynuacji. Czy świat się odrodzi? Jak poradzą sobie bohaterowie w tym przerażającym świecie? Jesteście ciekawi, to koniecznie sięgnijcie po "Białą".

Monika Liga "Biała"
Roz.2
Szłam środkiem ulicy Kościuszki,wspominając smak przeszłości,który wypiłam wraz z pysznym,pomarańczowym drinkiem.Musujący,zamrożony,delikatny w smaku.Prawie poczułam jego cierpkość na języku i bąbelki łaskoczące podniebienie.
Że też umysł potrafi płatać takie figle.
...
Książka "Biała"jest historią ocalałej Ewy i ma swój początek w Katowicach.Pewnego dnia mieszkańcy zaczynają umierać po styczności z wodą z miejskich wodociągów.Rodzice oraz siostra Ewy umierają lecz nie wiadmo gdzie jest jej brat Tomek.Ewa postanawia korzystać z życia,gdyż nie wie ile jej zostało.Kiedy trafia do eleganckiego mieszkania zostaje tam,aż słyszy pukanie w kaloryfer od teraz jej losy zmieniają się całkowicie.
Osobami ocalałymi są krwiopijcy oraz osoby które chorowały na białaczkę,lecz jest jeszcze jedna grupa która ocalała ale nie wie dlaczego.Tego dowiecie się z książki.
Czy myśleliście jak to będzie kiedy nastąpi dzień zagłady?
Czy ktoś przeżyje?
Jak wtedy sobie poradzić?
Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.Książka jest pełna emocji od smutku do radości,znajdziemy w niej wiele erotyzmu.Nie sądziłam że,aż tak może mi się spodobać.
Moja opinia 4/5

Monika Liga "Biała"
Roz.2
Że też umysł potrafi płatać takie figle.
...
Książka "Biała"jest historią ocalałej Ewy i ma swój początek w...

♠️♠️♠️♠️♠️♠️ Recenzja ♠️♠️♠️♠️♠️♠️

Monika Liga " Biała "
@monikaliga.pisarz

#niegrzecznenowele

♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️

" Po co tyle nadziei w człowieku? Nie mogłabym po prostu zaakceptować faktu, że muszę zacząć życie od początku?
W nowym świecie, z nowymi ludźmi? Taka biała karta życia.
Biała, jak moja bielejąca krew..."

" Biała" to połączenie apokalipsy i erotyki, które tworzy fascynującą mieszankę zagrożenia i namiętności..

Autorka ma niezwykły styl pisania, który wciąga czytelnika od pierwszych stron.. Jej opisy są obrazowe i pełne emocji, co sprawia, że można się łatwo wczuć w historię.. Bohaterowie są dobrze wykreowani i mają swoje unikalne cechy, które sprawiają, że są interesujący i realistyczni.. Fabuła jest dynamiczna i pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji, co utrzymuje czytelnika w napięciu.. Autorka świetnie balansuje pomiędzy emocjonalnymi momentami a akcją, co sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej porywająca..

Emocje w tej powieści są bardzo intensywne.. Czytając ją, czuję się podekscytowana, zaniepokojona i pełna napięcia.. Opisy postapokaliptycznego świata, strach przed nieznanym, ale także nadzieja i determinacja bohaterów - to wszystko sprawia, że emocje są bardzo silne i trzymają czytelnika w napięciu..

W tej historii istnieje kilka szczególnych wątków, które są fascynujące.. Jednym z nich jest walka o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie, gdzie ludzie muszą stawić czoła zagrożeniom i znaleźć siłę w sobie.. Drugim ważnym wątkiem jest relacja między Ewą a chłopcem, którego obiecuje chronić.. To poruszający wątek opieki, zaufania i miłości w trudnych czasach..

Bohaterowie są dobrze wykreowani, barwni I interesujący..
Ewa, główna bohaterka, musi stawić czoła trudnościom i znaleźć siłę, aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie. Jej obietnica opieki nad synem umierającej kobiety pokazuje jej odwagę i empatię..

W tej historii , poza walką o przetrwanie i relacjami międzyludzkimi, możemy również dostrzec silne emocje i namiętność, która może zawładnąć Ewą i innymi postaciami.. Przeżywają oni intensywne chwile, które wpływają na ich życie i decyzje.. To dodaje dodatkowego napięcia i głębi historii.

" Dawniej zazdrościłam wszystkim beztroskiej przyszłości.
Czym bowiem mogły być problemy finansowe czy osobiste rozterki w porównaniu z faktem, że wiesz, iż umierasz. Tak, oczywiście – wszyscy umieramy, lecz fakt kilkunastu tylko miesięcy do wykorzystania na tym łez padole, obniża trochę poziom dobrego samopoczucia.
Teraz to ja żyłam, oni wszyscy już nie.
Czy polepszyło mi to humor? Na pewno nie śmierć in-nych, lecz to, że mnie zostało jeszcze trochę życia. Tylko co zrobić z tym bonusowym czasem?.. "

Akcja toczy się w Katowicach, gdzie młody naukowiec wprowadza toksyczną substancję do wodociągów, powodując globalną katastrofę.. Ludzie zaczynają umierać, niektórzy zamieniają się w zombie, inni zaś zyskują poprawione zdrowie.. Główna bohaterka, Ewa, przeżywa i stara się odnaleźć się w nowej rzeczywistości.. Spotyka umierającą kobietę i obiecuje zająć się jej synem..
Ewa wkracza w nieznany świat, pełen niebezpieczeństw i wyzwań.. Będzie musiała zmierzyć się z zombie, przetrwać w świecie, w którym ludzie umierają, i jednocześnie spełnić obietnicę opieki nad synem umierającej kobiety.. To będzie emocjonująca podróż, która pozwoli Ewie odkryć jej siłę i determinację.
Dziewczyna będzie musiała stawić czoła różnym wyzwaniom, które napotka w tym postapokaliptycznym świecie..
Ewa będzie spotyka innych ocalałych, którzy będą stanowić zarówno wsparcie, jak i zagrożenie.. Będzie musiała podejmować trudne decyzje, które będą miały wpływ na jej los i losy innych bohaterów..
Będzie musiała znaleźć sposób na przetrwanie, pomóc innym ocalałym i odkryć swoje własne granice..

♠️♠️♠️♠️♠️♠️ Recenzja ♠️♠️♠️♠️♠️♠️

Monika Liga " Biała "
@monikaliga.pisarz

#niegrzecznenowele

♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️

W nowym świecie, z nowymi ludźmi? Taka biała karta życia.
Biała, jak moja bielejąca krew..."

" Biała" to połączenie apokalipsy...

Zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdyby ludzkość wyginęła z dnia na dzień, a wy bylibyście jednymi z niewielu ocalałych?
Szczerze powiedziawszy byłam ogromnie ciekawa, jak autorka odnajdzie się w powieści z wizją zagłady świata.
Książka jest połączeniem kilku gatunków literackich - literatury obyczajowej, postapo i erotyki, co dało całkiem interesujący efekt. Przeznaczona jest dla osób powyżej osiemnastego roku życia.
Cóż mogę stwierdzić po przeczytaniu Białej? Żadna tematyka nie jest autorce straszna. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem pomysłowości.
Młody naukowiec za pośrednictwem osoby pracującej w wodociągach wpuszcza do wody trującą ciecz. Zadziałała ona błyskawicznie i zmieniła oblicze całego świata. Ludzie zaczęli masowo umierać. Część z nich stała się podobna do zombie, część zaczęła żywić się krwią.
Tych, których wcześniej białaczka skazała na śmierć - teraz paradoksalnie cieszyli się dobrym zdrowiem.
Akcja powieści rozgrywa się w Katowicach - mieście, które jako pierwsze dosięgły skutki trucizny.
Ewa po dniu Zero zostaje sama i stara się jakoś odzaleźć w nowej rzeczywistości. Z czasem okazuje się, że nie tylko ona przeżyła, choć tych, którym się udało jest naprawdę niewielu. Podczas jednej z wędrówek po opustoszałych mieszkaniach trafia na umierającą kobietę, której obiecuje, że zajmie się jej synem.
Przedstawiona historia pokazuje nam, jak ważna jest dla nas bliskość drugiego człowieka. Gdy wszystko wali się nam na głowę, szukamy tego, co zapewni nam bezpieczeństwo i będzie najważniejsze by przeżyć - pokarmu, miejsca do spania i bliskości innej żywej istoty. Życie nie lubi próżni i stara się wypełnić pustkę. Nasza zdolność do prokreacji zadziała nawet w obliczu katastrofy.
Oj będzie się działo.
Warto dać tej historii szansę. Im dalej, tym bardziej interesująco zaczyna się wszystko rozwijać.
Jestem ogromnie ciekawa, co będzie się działo w drugim tomie. Polecam.
Współpraca barterowa z autorką
monikaliga.pisarz