Piwnice

2023-03-08
2023-03-08

Okładka książki Pałka Agnieszka Kowalska-Bojar, Monika Liga
Pałka Agnieszka Kowalska-...

Karolina młoda dziewczyna, której problemy w domu przytłaczają, poszukuje miejsca w którym będzie mogła odetchnąć od ciągłych kłótnie rodziców. Dotychczasowe miejsca w tym dniu niestety nie wypaliły, i znaleziony klucz od piwnicy w bluzie odmienił jej dzień.
Piwnica okazała się być nie tylko dla niej miejscem do ucieczek, bo młody sąsiad Dawid też się tu znalazł.
Ich piwnice znajdowały się obok, a to co wydarzyło się się w każdej z nich i pomiędzy nimi to musicie już doczytać😁

Czy pomimo nie pokazywania twarzy odnajdą się w życiu realnym?
Czy to co połączyło ich w piwnicy uda się poza nią?

Mamy tutaj pikantną nowelke, którą czytało się bardzo szybko i która uprzyjemniła mi wieczór. Bardzo fajnie napisana i wciągająca, i co tu dużo mówić musicie ją przeczytać 😈

Ich...

Piwnice część z Was może znać z opublikowanego w 2020 roku audiobooka. Autorka podrasowała tekst i od dziś (w formie ebooka) jest dla Was dostępny na empiku i stronie autorskiej.

Pamiętam piwnice z bloku, w którym sama się wychowywałam. Z pewnością nie amory miałam w głowie schodząc tam. Ale faktem jest, że bez obaw mozna było schować się tam przed wszystkim i wszystkimi. Nikt bez przyczyny się nie zapędzał. I tę właśnie cechę piwnic wykorzystują Dawid i Karolina, szukając w odosobnionych wnętrzach ucieczki od codzienności. Choć pobudki mieli zgoła różne.

Piwnice, jak to zwykle u Moniki, zaskakują. Wiekiem bohaterów, okolicznościami, w jakich się poznają i tempem, w jakim ich znajomość się rozwija. Young adults to nie jest klimat do jakiego na przyzwyczaiła. Ale już śmiałość bohaterów i pobudzające wyobraźnię opisy "momentów" jak najbardziej tak.

Kilkadziesiąt stron, a wywołuje skrajne emocje u Czytelnika. Od niedowierzania w naiwność dziewczęcia, zaskoczenia nieoczekiwanym zwrotem akcji, po niecierpliwe rumieńce, kiedy napięcie i temperatura rosną.

Zmieścić to wszystko w niewielkiej nowelce, to naprawdę trzeba mieć talent. I wyobraźnię. A tych akurat Autorce odmówić nie można.

Sięgnijcie przy porannej kawie i przekonajcie się sami. Nie będziecie się nudzić.

Dzisiaj mam dla Was recenzję krótkiej, romantycznej nowelki "Piwnice" napisanej przez Monikę Liga, którą miałam okazję przeczytać w ramach współpracy recenzenckiej cyklu #niegrzecznenowele.
Autorka zabiera tym razem czytelników do piwnicy w śląskim blokowisku. Poznamy tutaj dwójkę młodych ludzi, którzy w swoich rodzinnych domach nie mogą odnaleźć własnego miejsca. Dziewczyna (Karolina) ma dosyć ciągłych kłótni rodziców. Ucieka tam, gdyż pewnego dnia pogoda nie dopisała i tak jak zawsze nie mogła wyjść na miasto. Chłopak (Dawid) chciałby się odprężyć i pobyć sam, gdyż ma liczne rodzeństwo. Odrobinę prywatności znajdują w piwnicy. Tych dwoje dzieli tylko jedna cienka ścianka, tajemnica, ciemność, podniecenie i wzajemna fascynacja. Już teraz mogę zdradzić Wam, że to dobry erotyk, który będziecie czytali z niemałymi wypiekami na policzkach. Między bohaterami będzie dało się wyczuć namiętność i zmysłowość. Ponadto dzięki wprowadzeniu odrobiny tajemniczości czytelnik jest ciekawy jak dalej rozwinie się relacja między dwójką bohaterów. Wszystko przez to, że na samym oczątku nie wiedzą oni o tym, kto znajduje się po drugiej stronie. Jednak, gdy w końcu odkryją prawdę, jak rozwinie się ich relacja?
"Piwnice" to krótka nowela, która pochłania czytelnika już od pierwszych stron. Nie mogłam się od niej oderwać. To idealna pozycja na popołudnie. Szczerze polecam!

Mieszkacie w domkach jednorodzinnych czy w mieszkanku w bloku?

Na wstępie chciałabym podziękować @monikaliga.pisarz za egzemplarz recenzencki.

Karolina ma dość wiecznych awantur w domu między rodzicami.
Większość jej znajomych jest w szczęśliwych związkach, co skutkuje sporą utratę kontaktów towarzyskich.
Dziewczyna potrzebuje znaleźć swój własny, cichy i bezpieczny azyl.
Niedopisująca pogoda komplikuje jeszcze bardziej plany, przez co Karolina trafia do blokowej piwnicy.
Dawid mieszkający z rodzicami, 4 braci oraz babcią ma dość tłumów.
Mieszkając w mieszkaniu z tyloma osobami, można poczuć się jak na rynku we Wrocławiu bądź każdej galerii handlowej w okresie świątecznym!
Nawet palca nie wciśniesz a o odrobinie prywatności? Zapomnij!
No, chyba że nie przeszkadza Ci oddech starszego Pana na karku.
Chłopak szuka miejsca, w którym miałby chociaż trochę spokoju, prywatności oraz intymności.
Podobnie jak Karolina, Dawid trafia do piwnicy, dokładniej do sąsiadującej komórki.

Czy piwnica połączy tę dwójkę?
Czy dzięki temu pomieszczeniu i chęci ucieczki przed resztą zbliżą się do siebie?

Jak już kiedyś wspominałam, erotyki nie są dla mnie, bardzo ciężko trafić w mój gust, bym czytała to z przyjemnością, a nie z obrzydzeniem i szczerze Wam powiem, że Pani Monice się to udało.
E-book jest króciutki i śmiało można przeczytać go w jeden wieczór po ciężkim dniu w pracy, bądź do porannej kawy.
Jednakże dla mnie ta lektura była zbyt krótka, udało mi się poznać bohaterów, ale nim zdążyłam ich pokochać, książka się zakończyła.
Historia jest ciekawie napisana, co sprawiło, że leciałam przez strony jak szalona, bo chciałam wiedzieć, co zaraz się wydarzy.
Sceny erotyczne według mnie są napisane ze smakiem, co nie zmienia faktu, że czytałam niektóre momenty z wypiekami na twarzy!
Jeśli jesteście wybredni, co do kwestii erotyków to wydaje mi się, że po tę książkę możecie śmiało sięgnąć!

Ocenka: 9/10

Mieszkacie w domkach jednorodzinnych czy w mieszkanku w bloku?

Na wstępie chciałabym podziękować @monikaliga.pisarz za egzemplarz recenzencki.

Karolina ma dość wiecznych awantur w domu między rodzicami.
Dziewczyna potrzebuje znaleźć swój własny, cichy i bezpieczny...

😈 Recenzja Patronacka❤️

Piwnice - Monika Liga - @monikaliga.pisarz - On nie ma swojego spokojnego miejsca w domu, szuka oazy i odrobiny intymności, ona zaś ucieka od rodzinnych problemów i kłótni. Zbieg okoliczności sprawia że ich drogi łączą się w dość niespotykanym miejscu i lekko w dziwnych okolicznościach. Co wyniknie z przypadkowego spotkania?

Tę książkę, a właściwie to nowelę z serii niegrzeczne nowele #niegrzecznenowele poznałam już dość dawno bo było to około roku temu i od razu się w niej zakochałam. Nie było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, gdyż po raz pierwszy przeczytałam a właściwie to przesłuchalam Przejście przez pasy które także jest cudne i serdecznie Wam je polecam ❤️
Z każdą kolejną przesłuchiwaną nowelką chciałam więcej, więcej emocji i więcej erotyki więc te krótkie ale jakże treściwe opowiadania są świetnym rozwiązaniem 😈

Same Piwnice mimo że dla niektórych mogą się wydać nieco kontrowersyjne przez kilka scen zawartych w tej nowelce, lecz ja jestem do tej pory oszołomiona zarówno pomysłem, wykonaniem i całokształtem tego opowiadania, więc kiedy tylko zobaczyłam że jest możliwość bycia patronką to byłam w niebo wzięta 😅
Tej historii nie da się krótko opisać... Ją po prostu przeba przeczytać lub przesłuchać, a gwarantuję wam że nie zabraknie wam ani pikanterii, ani wypieków na twarzy 🤭

Jak możecie wiedzieć ja ogółem nie jestem ogromną fanką audiobookow ale opowiadania od Pani Moniki mnie tak zachwyciły że chciałam więcej i więcej i więcej 😍🤭 więc dla osób które lubią audio polecam wejść na Spotify i poszukać audiobooków niektórych z nowel ❤️

Nowelka ta jest już dostępna na Legimi i Empik go także lećcie i czytajcie ❤️

😈 Recenzja Patronacka❤️

Tę książkę, a właściwie...

Głowni bohaterzy to Karolina i Dawid dwójka młodych ludzi, która wieczory spędza w piwnicy bloku w którym mieszkają. Dawid znalazł tam swój kącik do przyjemności jaką daje mubmasturbacja, bo w domu przy tak licznej liczbie osobników nie miał na to po prostu warunków, a tutaj znalazł swój azyl. Karolina z kolei znalazła ciszę i spokój w piwnicy, gdy w jej domu doszło do kolejnej awantury, postanowiła, że nie taki diabeł straszny jak mówią o piwnicach. Do momentu aż pewnego wieczoru ktoś wchodzi do pomieszczenia obok... Zakapturzona postać wie, że nie jest tam sama, że obok ktoś jest i go podgląda... 😈 Jak zareaguje Dawid gdy odkryje, że osobą która go podglądała jest dziewczyna, która mu się podobała?
Co zrobi Karolina gdy zorientuje się, że Dawid jest tym chłopakiem z piwnicy obok?
Czy mają szansę na coś trwalszego poza murami piwnicy?
Historia jest krótka, pikantna, mamy tam sporo gorących scen 🔥🥵 jest genialnie napisana, idealna na przerwy przy kawce czy herbatce.
Zachęcam was bardzo do przeczytania, bo naprawdę warto poznać tą historię 😈
Bardzo lubię gdy jest napisana perspektywa obojga bohaterów, wtedy wiadomo od razu co drugie myśli 😉

Przychodzę do Was z propozycją krótkiej nowelki, ale tak gorącej i pikantnej, że nigdy o niej nie zapomnicie!

Karolina ucieka do piwnicy , bo m już dosyć kłótni rodziców. Dawid chodzi do piwnicy, bo szuka miejsca gdzie będzie sam, a w domu jest przeludnienie. Pewnego dnia Karolina podgląda jak chłopak ogląda pornosa i masturbuje się. On orientuje się, że był podglądany, a jej spodobało się to co widziała.
Co wyniknie z ich codziennych spotkań w piwnicy?
Sprawdźcie sami czym może skończyć się zejście do piwnicy.

Piwnica zawsze kojarzyła mi się z ciemnością oraz ... szczurami 😱 Natomiast autorka Monika Liga pokazuje nam całkiem inne oblicze piwnicy. Kiedy zaczęłam czytać tego e-booka nie spodziewałam się, że dostanę taką gorącą historię. Krótkie opowiadanie bardzo mnie zaintrygowało i wciągnęło. Intymne spotkania bohaterów działają na wyobraźnię czytelnika więc szykujcie się na to, że będzie Wam gorąco. Pikantne sceny sprawią, że będziecie chcieli więcej. Ja nie mogłam oderwać się i byłam ciekawa jak potoczy się relacja Karoliny z piwniczym sąsiadem.
Ja już wiem teraz Wy przekonajcie się. Zapewniam Was, że warto przeczytać tę nowelkę.
Bawiłam się znakomicie.

Polecam!

Przychodze do was z recenzją kolejnej niegrzecznej noweli. Tym razem od Moniki Ligi Piwnice.

Karolina to młoda dziewczyna, która szuka schronienia i odrobiny spokoju, gdyż w jej domu rodzinnym są ciągłe awantury. Dawid z kolei ma kochającą rodzinę, ale dość liczą i brak mu prywatności, gdzie mógłby zaspokoić swoje potrzeby seksualne. I tak oboje trafiają do piwnic, gdzie znajdują ciszę i mogą pobyć sami. Dawid nie spodziewał się, że w piwnicy będzie miał widza swoich uniesień, a Karolina nie spodziewała się, że podglądanie chłopaka tak się jej spodoba. Co wyniknie z tej tajemniczej relacji? Jak na siebie zareagują młodzi kiedy spotykają się w codziennym życiu?

Powiem wam, że nikt tak nie potrafi zaintrygować w swoich książkach, czy krótkich opowiadaniach jak Monika. Jest ciekawie, tajemniczo i gorąco. Bo kiedy człowiek nie widzi drugiego, a jedynie odczuwa przyjemność wszystkie doznania są o wiele głębsze. Karolina i Dawid pragną prywatności, czasu dla siebie, a odnajdują coś więcej coś co ich przyciąga do sobie. Spotkanie w ciemnych, brudnych piwnicach jest dla nich czymś podniecającym, zakazanym bardzo intymnym i oboje nie chcą tego kończyć.
Monika stworzyła świetna historię i choć ta ma tylko 69 stron, to jest bardzo intensywna. Od teraz piwnice jakoś inaczej będą mi się kojarzyć. Bardzo polubiłam bohaterów tego opowiadania, czułam tą chemię między nimi. A jak potoczyły się dalej losy Karoliny i Dawida, to już musicie sami się przekonać sięgając po tą nowelkę, a polecam, bo warto. Znajdziecie ją na legimi oraz na stronie monikaliga.pl.

"PIWNICE"

AUTOR: MONIKA LIGA

Hej kochani dzisiaj przychodzę do Was z #niegrzecznenowele od Monik Ligi :)

Monika Liga tym razem zabiera nas na Śląsk, a dokładnie do piwnicy w blokowisku.

Nie przerażajcie się to nie będzie nic strasznego nie tym razem :)

Będzie za to erotycznie, zmysłowo i namiętnie. Z wypiekami na twarzy będziecie czytać, co tam się dzieje. Ani przez chwilę nie nudziłam się przy niej, wręcz autorka wprowadziła od początku nutkę tajemniczości, która przyciąga coraz bardziej, wręcz chcemy dowiedzieć się co się za chwilę wydarzy, a przede wszystkim jak się to wszystko rozwinie.

Piwnice — dwójka młodych osób szuka w niej odrobiny prywatności.

Ona po kolejnej kłótni rodziców.

On szukający prywatności w swojej kryjówce gdzie również lubi się odprężać.

Cienka ścianka, ciemność, tajemniczość, podniecenie, fascynacja.

Zastanawia ich tylko kim są, ale czy jest to ważne gdy nic nie stoi na przeszkodzie w ich grze.

Mnie zawsze piwnice przerażały, starałam się jak najszybciej z nich wychodzić. Monika Liga tak przedstawiła historię, która zaczyna się w piwnicy, że teraz chyba każdą piwnicę będę kojarzyła z nowelą :) Może nie będą już tak straszne.

Monika Liga zaskakuje nas za każdym razem i na pewno jeszcze nie raz to się stanie. Ale uwielbiam w niej to bo zawsze nie wiem, jak to się zakończy.

"PIWNICE" krótka nowela, która naprawdę zapada w pamięć. Świetny spędziłam z nią czas, ich historia jest tak przedstawiona, że wyobrażasz sobie to wszystko jakbyś z nimi tam była. Z bohaterami nie chciałam się rozstawać, za szybko się kończą. Po raz kolejny nie mogłam się od niej oderwać. Idealnie możemy przy niej się odprężyć i zdecydowanie na każdą porę dnia.

Zaprasza do przeczytania noweli pełnej pikanterii i gorących scen.

Przekonasz się jak zakończyła się ich zmysłowa gra?

Czy spotkają się poza piwnicą?

Gorąco polecam.

Dziękuję bardzo za możliwość współpracy.
Zapraszam do przeczytania e-book na #legimi #empi #motylewnosie i pozostałych księgarniach internetowych.

"PIWNICE"

AUTOR: MONIKA LIGA

Hej kochani dzisiaj przychodzę do Was z #niegrzecznenowele od Monik Ligi :)

Nie przerażajcie się to nie będzie nic strasznego nie tym razem :)

Piwnice w blokowisku, dla jednych są straszne, skrywają tajemnice, dla innych jest to po prostu dodatkowe pomieszczenie. Czasami skrywają tajemnice, a czasami po prostu są bo są. Jedni się ich boją, inni nie widzą tam nic niezwykłego.

Dla Karoliny piwnica stała się azylem, ucieczką od ciągłych kłótni rodziców. Trafiła tam tylko dlatego, że pogoda nie pozwoliła na posiedzenie w parku. To właśnie w piwnicy spotkało ją..... coś zaskakującego.
Dawid ze względu na brak prywatności w mieszkaniu, przez przypadek postanowił poszukać jej również w piwnicy. Tam miał trochę intymności i spokoju od przeludnionego mieszkania.
Dzeli ich tylko cienka ścianka z desek.
Co połączy tych dwoje młodych ludzi?
Czy odnajdą w końcu siebie?

Na te pytania odpowiedzcie sobie czytając to opowiadanie. A uwierzcie, czyta się je z wypiekami na twarzy! 😊

Nowela jest krótka, liczy 62 strony. Akurat do porannej czy też popołudniowej kawy 😊 ja po nią sięgnęłam w czasie przerwy w pracy, popijając właśnie kawę 😊 czy polecam? Jak najbardziej! W ogóle lubię pióro Moniki, więc po wszystko spod jej ręki sięgam w ciemno 😊

• Mój patronat.
  • 📖 Przeczytane w 2023r. 📖