Psychol. Pokuta

Okładka książki Psychol. Pokuta Monika Liga
Okładka książki Psychol. Pokuta
Monika Liga Wydawnictwo: Monika Liga Cykl: Psychol (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Psychol (tom 4)
Monika Liga
2023-12-06
2023-12-06
kryminał erotyk romans dreszczowiec

Okładka książki Pałka Agnieszka Kowalska-Bojar, Monika Liga
Pałka Agnieszka Kowalska-...

„Psychol. Pokuta” jest czwartym tomem najnowszej serii beletrystyki od Ligii. Pomimo tyłu części wciąż czytelnik nie wie, kim jest tytułowy Psychol.

Autorka wprowadza czytelników tym razem do miejsca, jakiego żaden z nas nie mógł się spodziewać.

Długo zastanawiałam się, w jakim kierunku pójdzie tym razem i wiecie, co Wam powiem?
Po raz kolejny udało jej się wyjść poza bezpieczny krąg znanych tematów.

Jak dla mnie, był to strzał w 10!

Jesteście ciekawi, co znajdziecie w „Pokucie”?
Poznacie nastoletnią Zuzę, której życie dało w kość już na starcie. Kiedy ostatnia nitka nadziei pęka, dziewczyna chce targać się na swoje życie.
Spokojnie, nie zrobi tego – ocali ją Olaf, jej prywatny anioł stróż z linii zaufania. Ale czy wszystko jest takie, jakim może się wydawać?

Wrócimy także do bohaterów z poprzednich tomów. Zobaczymy, jak radzą sobie Natasza z Marcelem oraz ktoś jeszcze...

Więcej nic nie powiem 🤐
No, zdradzę jeszcze tylko, że będziecie zaskoczeni nie mniej niż ja!

Jeśli nie boicie się tematów tabu i macie dystans do tego, co czytacie, to „Psychol. Pokuta” jest idealną lekturą dla Was!

Po raz kolejny udało jej się wyjść poza...

Po trzech częściach Psychola, spodziewałam się mega petardy. Czy ją dostałam?
Na pewno dostałam kolejne ludzkie okrucieństwo.

Wracamy do naszych bohaterów z poprzedniej części, mianowicie Nataszy i Marcela.
Marcel zostaje wysłany na przymusowy urlop i postanawia ten czas spożytkować z Nataszą i jej oraz swoją córką. Po wydarzeniach w poprzedniej części dziewczynki się bardzo ze sobą zżyły. Wyjazd ten ma pomóc wszystkich w wypoczynku, zregenerowaniu sił i popatrzenia na przyszłość mniej krytycznym okiem. Natasza broni się przed fascynacją Marcelem, w końcu jej kontakty z mężczyznami nie należą do przyjemnych, wręcz odwrotnie. Marcel natomiast seks traktuje jak odskocznie i pozbycie się nagromadzonych emocji.
Czy mają szanse na stworzenie czegokolwiek?
Czy Marcela serce potrafi coś czuć?
Czy Natasza będzie potrafiła się otworzyć przed bliskością?

Drugim wątkiem w tej historii to Zuza. Nastolatka pochodząca z patologicznej rodziny, której najlepsza przyjaciółka gdzieś przepadła. Zuza tez ma ochotę zniknąć. Z pomocą przychodzi niejaki Olaf z telefonu zaufania.
Czy jest szansa, że ten obcy mężczyzna uratuje dziewczynę przez targnięciem się na własne życie?
A może zgotuje jej kolejne piekło...

Monika Liga po raz kolejny przenosi czytelnika w świat okrucieństwa, który zgotować może tylko człowiek człowiekowi. Ile grzechów, brudów, kłamstw i okrucieństwa są warte pieniądze? Są istoty, które swoje życie widzą tylko w pieniądzach, szkoda mi ich. Mam nadzieję, że kiedyś również otrzymają to, co dają innym ludziom.
Niestety, historia jest niedokończona a ja jestem bardzo ciekawa jej zakończenia. Jak widać Monika, lubi trzymać czytelników w napięciu.
Z niecierpliwością czekam na kontynuację ;)

To nie jest książka dla ludzi o słabych nerwach. Przewidziana tylko dla osób pełnoletnich.
Zawiera brutalne sceny.
Znajomość poprzednich tomów jest mile widziana, ale nie jest konieczna.

Dziękuję Monice Lidze za egzemplarz do recenzji.
Współpraca z Autorką nie ma wpływu na recenzję.

Po trzech częściach Psychola, spodziewałam się mega petardy. Czy ją dostałam?
Na pewno dostałam kolejne ludzkie okrucieństwo.

‼️Znajomość poprzednich tomów mile widziana,by zrozumieć całość fabuły dziejącej się w tej książce

🔥 Po trzech poprzednich tomach z oczekiwaniem czekałam na kolejny tom.I ponownie otrzymałam rewelacyjną historię,która zdecydowanie jest przeznaczona dla osób 18+

☺️Poznajemy dalsze losy Nataszy i Marcela,którzy żyją jeszcze trochę przeszłością.Widzimy ich obawę,strach,lęk ale również ochotę na zmianę,by poczuć coś prawdziwego na swoich zasadach.Wraz z nimi możemy poczuć się na chwilę sielankowo i beztrosko.Po przeżyciach,które zaznali wreszcie im się to należało!!!Bardzo na to czekałam,by mogli poczuć namiastkę prawdziwych uczuć!
😱Mamy też nową bohaterkę z wieloma problemami i konsekwencjami zaufania nieodpowiedniej osobie!Sytuacje w których uczestniczy i miejscu w którym się znalazła powodowały,że włosy stawały dęba‼️Okrucieństwo,bezlitosność-dla własnych korzyści jest nie do przyjęcia!To co się dzieje na „farmie” nic nie przypomina człowieczeństwo a tylko biznes!

‼️Historia nie tylko daje nadzieję na lepszą przyszłość po trudnej przeszłości,ale także ostrzega przed szybkim zaufaniu nieznajomej osobie.
Pojawienie się Piotra i Marty bardzo mnie zaintrygowało.To spowodowało,że zrobiło się jeszcze ciekawiej i niebezpieczniej!

➡️Czy polecam?Oczywiście!Jeśli kochasz historię,które szokują i zaskakują to musisz poznać książkę jak i serię,jeśli jej nie znasz
A ja już czekam na kontynuację

Świetna książka jeśli ktoś poszukuje akcji z Psycholem w tle. A tutaj mamy ich nawet kilku. Wątek handlu ludźmi potrafi być szokujący a w dodatku oprócz nowych bohaterów którzy z miejsca sprawią że zaciekawisz się ich losem mamy tutaj kontynuację losów tych już poznanych. Polecam.

"Psychol. Pokuta" to tutaj poznajemy dalsze losy Marcela i jego córki oraz Nataszy i jej córki. W poprzednim tomie los połączył w tragicznych okolicznościach Nataszę i Marcela. Porwanie ich córek było taką wisienką, ale nie na torcie, tylko bólu, strachu i niepewności. Na szczęście dziewczynki udało się uratować. Jak na nie wpłynęło porwanie? Moim zdaniem zaskakująco dobrze sobie radzą w tomie 4. Za to więcej przeżywają rodzice dziewczynek. I to właśnie spowodowało, że Marcel wymyślił ich wspólny wyjazd na wakacje. Jadą sobie wspólnie odpocząć, a przy okazji Marcel chce sprawić przyjemność swojej córce oraz Nataszy i jej córce. Podczas wyjazdu dwójka dorosłych bacznie obserwuje zarówno zachowania swoich dzieci, jak i swoje, i zaczynają odczuwać nowe dla nich emocje i odczucia. Nagłe motylki w brzuchu się budzą, podniecenie osiąga całkiem inne oblicze u Marcela, a Natasza dopiero odkrywa co to w ogóle podniecenie i jak odczuwa się pociąg do drugiej osoby. Tylko czy Natasza pokona swoje lęki z przeszłości? W końcu ona nie zna miłości i podniecenia, bo do tej pory przeżyła tylko same gwałty. A Marcel - czy uda mu się pohamować swoją rządzę i chuć do seksu? Przecież on do tej pory używał kobiet do zaspokajania swoich seksualnych potrzeb, ale nie wie jak kochać się normalnie z kobietą. Noooo... Trudne zadania przed nimi dwojgiem.

Jest tutaj i drugi wątek, który przeplata się z wyjazdem Nataszy i Marcela. W tym drugim wątku poznajemy Zuzkę, która ma dość wszystkiego, dość swojego życia i najchętniej skończyłaby ze sobą. Jednak nieoczekiwanie pojawia się w jej życiu Olaf, który ją ratuje. No właśnie - czy tak na prawdę jest? Czy on ją ratuje? W końcu przewozi ją na farmę, gdzie równie młode dziewczyny, złamane życiem jak ona, cieszą się z każdego dnia, uśmiechają się i nawet słowem nie wspominają o rodzinie, o przeszłości. Żyją na farmie, mają na pierwszy rzut oka istną sielankę tam. Tylko dlaczego Zuza w tym miejscu czuje ciągły niepokój? Dlaczego Olaf czuje wyrzuty sumienia, że przywiózł w to miejsce tę młodą dziewczynę, która to z kolei wyzwoliła w nim uczucia tęsknoty za rodzonym bratem, którego nie widział od wielu lat? Co tak na prawdę dzieje się na owej farmie? Z czym przyjdzie się zmierzyć Olafowi i Zuzce? No i czy grzebanie w przeszłości doprowadzi Olafa do jego brata? Czym jeszcze tutaj zaskoczą bohaterowie?

Powiem tak. Są tutaj mocniejsze sceny, które mogą się co niektórym nie spodobać, lub które mogą wbić się w głowę. Dlatego jest tu ostrzeżenie 18+!!! Szczególnie wszystko co jest związane z dziećmi, to mi zawsze zostaje dłużej w głowie i chcąc nie chcąc trawię to po swojemu. Podoba mi się, że tutaj Monika Liga świetnie zbalansowała zło z dobrem. Takie są moje odczucia - Wy nie musicie się zgadzać z moim zdaniem. Przeczytajcie książkę i wyróbcie sobie własne zdanie. Dla mnie tutaj mocny jest ten balans pomiędzy tym co dzieje się z Marcelem i Nataszą, no i tym, co dzieje się pomiędzy Zuzą i Olafem, plus to, co dotyczy tej ostatniej dwójki. Jak dobrze spojrzeć, to każdy z bohaterów tej części "Psychola" ma trudną przeszłość lub nawet okropną przeszłość. Bohaterowie dźwigają wielki bagaż doświadczeń i dla jednych teraz jest moment, w którym mogą odmienić swoje życie i mogą pokierować je jak chcą. A drudzy też mogą odmienić swoje życie - tylko czy aby na lepsze? Chwytając po tę książkę uprzedzam, iż należy czytać "Psycholi" po kolei, zaczynając od tomu 1. Ta część jest nie skończona. Jest to jakby tom 4 A, brakuje tomu 4 B. I choć autorka zostawia nas chwilowo z nieskończoną historią i w takim momencie, że robi się burza w głowie, bo chcielibyśmy od razu poznać dalsze losy tych bohaterów, to musimy uzbroić się w cierpliwość. Zatem ja czekam, Wy czekacie, MY czekamy na kolejny tom "Psychola", Monika niech pisze, co będziemy mogli poznać zakończenie tej historii. A jestem tego zakończenia mega ciekawa. Czekam na rozwój wydarzeń, na psycholi, którzy tutaj występują, na rozwiązanie kolejnych tajemnic, których tutaj nie brakuje i na bohaterów, którzy zaskakują i wręcz wołają - poczekaj na kolejny tom, tam dowiesz się wszystkiego!

Najlepsza ze wszystkich...pozwala na refleksję i uświadamia nam ile zła jest wokół nas ubranego w białe szaty ...

"Ból na wewnętrznej stronie rąk na razie wystarczał, by zagłuszyć codzienne cierpienie. Cięcie, chwila bólu, a w końcu kropelki krwi pokrywające skórę (...) To było wspaniałe przeżycie, bo tylko wtedy czuła, że ma nad czymś kontrolę."
Lubicie książki, które zapewnią wam mocne przeżycia? W których prawda, niczym obuch uderza was w głowę?
Taka właśnie jest seria Psychol Moniki Ligi. Trudna, bolesna, a jednocześnie niezmiernie wciągająca.
Pokazująca szerokie spektrum ludzkich dewiacji, o których nawet nie mieliśmy pojęcia. A jednak wystarczy dobrze wysłuchać wiadomości lub przejrzeć artykuły w internecie, a sami zobaczcie, że takie sytuacje mają miejsce w rzeczywistości. I to jest najbardziej wstrząsające.
Psychol Pokuta jest czwartym tomem serii. Kontynuacją losów bohaterów, których już dobrze znamy. Jednocześnie autorka wprowadza nowe postacie, których doświadczenia są jak krzyk cierpienia, jak wołanie o pomoc przelane na papier.
Książka jest podzielona na dwie części, które rozgrywają się w tym samym czasie. Dwa wydarzenia stojące w kontraście do siebie, by bardziej uwypuklić rodzące się zło.
Z jednej strony poznajemy dalsze losy Marcela i Nataszy, którzy po traumatycznych przeżyciach opisanych w trzecim tomie, postanawiają dać sobie szansę i wyjeżdżają na urlop do Chorwacji.
Nową bohaterką jest Zuza, która pochodzi z patologicznej rodziny. Próbuje utrzymać się na powierzchni życia, jednak brak wsparcia ze strony rodziny oraz zniknięcie jej najbliższej przyjaciółki sprawiają, że dziewczyna znajduje się na krawędzi. Życie ratuje jej Olaf z telefonu zaufania.
Od tej chwili Zuza uważa go za swojego anioła stróża. Jednak dziewczyna nie ma pojęcia, że wpakowała się w jeszcze gorsze tarapaty.
I znów największe zło przykrywa piękna otoczka.
Autorka po raz kolejny udowadnia, że nie boi się kontrowersyjnych i bolesnych tematów.
Ta książka jest jak chodzące ostrzeżenie dla rodziców nastolatków, by zwracać większą uwagę na nich i ich zachowanie.
Wcale się nie dziwię, że Monika podzieliła ten tom na dwie części. Po prostu temat poruszany w niej jest tak trudny i zakrojony na szeroką skalę, że 300 stron to za mało, by o nim napisać.
Kolejny brutalny proceder ujrzy światło dzienne, a sama historia zmusi nas do wielu przemyśleń.
Nie zdradzę wam szczegółów tej historii, jednak ogromnie zachęcam do sięgnięcia po całą serię.
Zaznaczę tylko, że okładka do tej części jest bardzo dobrze przemyślana i może stanowić pewną wskazówkę.
Choć tak naprawdę myślę, że teraz możecie uświadomić sobie jedynie zarys problemu. Gdy zaczniecie już czytać, element zaskoczenia również się znajdzie i zdacie sobie sprawę, że obrót, jaki przybiorą sprawy jest nieco inny niż początkowo myśleliście. A przynajmniej tak było ze mną.
Jestem ogromnie ciekawa dalszych losów Zuzy i Olafa. I już wiem, po końcówce tej części, że w kolejnym tomie znowu będzie się dużo działo.
Czekam na niego z ogromną niecierpliwością.
monikaliga.pisarz gratuluję odwagi pisania o trudnych tematach. Tematach, które pisze samo życie.
Gorąco polecam.
Przypominam, że książka jest przeznaczona dla osób powyżej osiemnastego roku życia 🔞
Współpraca barterowa z autorką
Monika Liga

Taka właśnie jest seria Psychol...

Na kolejny tom “Psychola”, autorka Monika Liga kazała nam czekać dość długo, bo ponad rok. Seria, która znalazła wielu swoich fanów, również u mnie znajduje się na czele listy must have i z niecierpliwością czekałam na kontynuację. Do jakiego świata, tym razem zaprosiła nas autorka?

Marcel, wraz z trzema najważniejszymi dla niego kobietami, próbuje wrócić do normalności. Mają Im pomóc wakacje w Chorwacji, które będą równocześnie oddechem i pierwszym krokiem do odcięcia się od tragicznej przeszłości, jaka ich spotkała. Równolegle poznajemy Zuzkę, młodą dziewczynę z patologicznej rodziny, która boryka się z własnymi problemami. Zniknięcie jej jedynej przyjaciółki, poczucie bezradności i myśli o własnym końcu, skłaniają ją do kontaktu z telefonem Zaufania. Niestety, nie zdawała sobie sprawy jakie cienie przyniesie ze sobą światełko w tunelu…

Mogę tę książkę określić jednym słowem WOW. Ale na wstępie zaznaczę, że nie jest to pozycja dla wszystkich. Autorka połączyła ze sobą dwa wątki- historię Marcela i Nataszy oraz Zuzki, które nieświadomie wkracza do mrocznego świata. Akcja rozwijała się stopniowo, wciągała mnie coraz mocniej strona po stronie... Początkowo miałam niemal poczucie sielanki, jednak gdzieś pod skórą czułam wręcz nadchodzące na stronach książki zagrożenie. Czytając poprzednie tomy wiedziałam, że mogę spodziewać się wszystkiego. Nie zawiodłam się, bo dostałam dokładnie to czego oczekiwałam. Wykreowana przez Monikę rzeczywistość jest … aż brakuje słów, ponieważ niesamowita czy fenomenalna nasuwa jedynie przyjemne obrazy. W tym przypadku, tuż obok czają się potwory- bezwzględność, władza nad ludzkim życiem oraz cel, który szokuje i pozostawia poczucie niesmaku a wręcz obrzydzenia.

Miejsce, do którego trafiła Zuzka wydawało się niebem. Zwłaszcza, gdy ona sama porównywała go do własnego domu, gdzie brakowało nie tylko miłości czy uwagi. Tu dostała zainteresowanie, ciepło, czuła się ważna i potrzebna jednak pod skórą czułam, że to wszystko może być tylko ułuda. Cudowna maska dająca wrażenie boskości, skrywała jedynie mrok i zło, a to składało się na centrum samego piekła. Przeszłość Olafa spowodowała, że nie mogłam się do niego jednoznacznie ustosunkować. Nie potrafiłam go nienawidzić, ale też przez to czym się zajmował nie potrafiłam go tak bezgranicznie polubić. Ten mętlik spowodował, że tym bardziej mi się ta historia podobała.

To genialna książka dla tych którzy nie boją się brutalności i przemocy kryjących się na stronach i demonów które atakują niespodziewanie. Już nie mogę się doczekać kolejnego, piątego już tomu i i tego co przyszłość przyniesie bohaterom. Gorąco polecam całą serię.

„Ptaki nadal śpiewały, wiatr wiał, letni dzień się budził. Nikt nie zauważył dziewczyny, której ścieżka życia skręciła właśnie wprost do piekła.”

Życie Zuzy, to jeden wielki smutek, któremu próbuje uciec oddając się okaleczaniu się. Pewnego dnia postanawia, opowiedzieć wszystko, co ją dołuje pracownikowi lini zaufania i wtedy, to jej życie zmienia się diametralnie.
Olaf piękny młody mężczyzna, który wraz z dwoma równie urodziwymi mężczyznami, prowadzi bardzo intratny biznes, pomagając jednym spełnić, niespełnione marzenie, a innym zmieniając życie w piekło, które początkowo, mogło się wydawać najczystszym niebem. Gdy pewnego dnia, jedna zbłąkana duszyczka trafia w jego anielsko/piekielne sidła, postanawia on także, zmienić swoje życie diametralnie.
Co łączy tych dwoje? Jak może wpłynąć ich spotkanie na siebie i do czego doprowadzić, to wszystko może i po trosze wyjaśni nam fabuła „Psychola. Pokuta”, ale moim zdaniem w ich przypadku stworzy więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. A w przypadku Olafa będzie to jeden z bohaterów poprzednich tomów…

„W jego spojrzeniu zobaczyła wszystko. Obietnicę i szaleństwo mieszające się z zaskoczeniem i złością. To ostatnie o dziwo ją rozśmieszyło. Czuła, że igrała z ogniem, ale ten sam ogień zaczynał płonąc i w jej wnętrzu.”

Marcel, obcując z Nataszą uświadamia sobie, że poznanie jej było najlepszym i najgorszym, co mogło mu się przytrafić w jego porąbanym i rozwiązłym życiu, bowiem sam fakt bycia obok niej, jest dla niego torturą, gdyż niesamowity pociąg i pożądanie, jakie wzbudza w nim, nieświadoma niczego kobieta, jest swojego rodzaju pokutą, za wszystkie kochanki, przeleciane kobiety oraz wyuzdane i perwersyjne przygody, które stanowiły jego główny cel w życiu. Czy spędzone z nią i ich córeczkami wakacje w pięknym miejscu, mogą polepszyć czy popsuć ich niezwykłą i wyjątkową relację? Czy Marcel, może chcieć i dostać od kobiety coś więcej niż seks? Jedno jest pewne ich, tak bardzo powoli rozwijająca się relacja, może być także furtką, do czegoś czego w tym momencie, Marcel, nie jest w stanie sobie uświadomić, a może tylko dopuścić tej myśli do siebie…

Czterech bohaterów i dwie równolegle dziejące się historię.

Świetnie opisane i zaskakujące przebiegiem wydarzeń. Autorka bezapelacyjnie potrafi tworzyć niesamowite historie, kreować niepowtarzalnych bohaterów i szokować pomysłowością psycholi, którzy przecież są głównymi postaciami w tej serii. Skrzywdzeni przez życie, obarczeni traumami z dzieciństwa i choć początkowa nas przerażają, to mam wrażenie, że po zagłębieniu się w ich historii, próbujemy ich zrozumieć, współczuć, a nawet tłumaczyć ich nierzadko bestialskie i przerażające zachowanie. Tacy właśnie są bohaterowie Moniki. To co bardzo mi się podoba, to łączenie historii bohaterów całej serii i przeszłości, która ich łączy, ale też dzieli…Czytamy i tylko czekamy, na to co wydarzy się na kolejnych stronach książki.
Reasumując.
Monika Liga potrafi przerazić, wstrząsnąć, zaskoczyć i sprawić, że długo nie możemy zapomnieć o każdej z pisanej przez nią historii i jej bohaterach.
I tym razem też tak jest, tym bardziej, że „Psychol. Pokuta”, część pierwsza, to tylko preludium do wyjaśnia całości, więc pozostaje nam tylko czekać z niecierpliwością na drugą część, którą mam nadzieję, będzie nie mniej zaskakującym, co wstrząsającym finałem serii…

Gorąco polecam, tym wszystkim, których nie przerażają mocne, na prawdę mocne książki!

Olaf...

"Na szczęście mogła je na chwilę zagłuszyć, bo od jakiegoś czasu wiedziała, jak to zrobić. Przetnie skórę i da sobie tę odrobinę wyzwalającego cierpienia. Jej cierpienia, samodzielnie wykreowanego."

"Czy mam prawo do normalności? - zastanawiał się, gdy podziwiał jej spokojną, śliczną buzię. - Czy już nie, bo swoim postępowaniem zasłużyłem sobie tylko na samotność, a później na piekło?"

Przyznam, że miałam problem z tą historią. Czytałam i czekałam na coś mocnego. I co? Ostatnie 40 stron w końcu zaczęły dawać mi to co chciałam. Czy to nie za późno? I tak i nie. Dlaczego? Bo książka mi się trochę dłużyła do tego czasu, a miękka klucha jaka się zrobiła z Marcela, gdy próbuje związku z Nataszą niesamowicie mnie drażniła. Natomiast to odpowiedni moment, bo to wstęp do kolejnej książki. Autorka na koniec wyjaśnia skąd ten zabieg i teraz wszystko rozumiem. I uważam, że nie mogło być inaczej! Będę wypatrywać kolejnego tomu, bo już czuję podskórnie, że będzie mocno, szybko i drastycznie!

Autorka świetnie lawiruje między trudnymi tematami jak depresja, brak poczucia własnej wartości, niezrozumienia, alkoholizmie. Pod prowizorycznym poczuciem bezpieczeństwa pokazała jak płynnie działa handel żywym towarem, szczególnie niemowlętami, i jak wybierane są do tego celu dziewczyny. Co się dzieje z dziewczynami później? To już zależy od kupców...

W tej historii bardziej podobały mi się wątki skupione na Olafie i Zuzce. Tu czułam ten dreszczyk emocji i oczekiwania. I pojawił się też Piotr z Martą, no i byłam zaskoczona odkrytą prawdą! Czuję, że w kolejnym tomie z Marcela jeszcze wyjdzie coś czego ta książka potrzebuje. Tak podskórnie, nie bez powodu były dwie osobne historie, które w pewnym momencie się połączą... Chyba...

• Legimi powieści
  • KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER