Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne

Okładka książki Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne Aneta Jadowska
Okładka książki Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: Imaginatio [SQN] fantasy, science fiction
Imaginatio [SQN]
Sine Qua Non
2018-10-24
2018-10-24
magia święta humor

Okładka książki Cztery żywioły magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery żywioły... Aneta Jadowska, Mar...
SQN Charytatyw... Andrzej Betkiewicz,...

Pomysł na książkę z opowiadaniami związanymi ze świętami listopadowi grudniowymi jest fajny. Jednak książka jest przeznaczona dla fanów autorki zaznajomionych dobrze z różnymi jej cyklami. Ja znam i lubię Malinę i po kilku opowiadanych z innego uniwersum zdecydowałam się wysłuchać tylko tych z Klanem Koźlaków. Te opowiadania były miłe i podobały mi się. Jednak resztę zostawiałam.

Czas halloween jest świetnym tematem na opowiadania. Aneta Jadowska znów zaskakuje w ciepły wręcz rodzinny sposób

Pożeracz czasu. Rewelacja, która przeniesie Cię w inny świat. Gorąco polecam.

Pożeracz czasu. Rewelacja, która przeniesie Cię w inny świat. Gorąco polecam.

Opowiadania nie do końca powiązane z fabułą serii o Dorze Wilk, Witkacym, Nikicie czy Koźlaczkach, ale w tych uniwersach. Miła, lekka lektura, fajnie przenosi do światów stworzonych właśnie w ww. seriach. Dobrze ją czytać po przeczytaniu wszystkich serii - ja trafiłam na ten tom jeszcze przed przeczytaniem książek o Nikicie i trochę czasu zajęło mi ogarnięcie, co się z czym je. No i zdecydowanie lepiej by się ją czytało w okresie halloweenowo-bożonarodzeniowym, a nie na burym, smutnym przedwiośniu ;)

Fajne historie. I jest też Nikita. Czuć klimat Samhain. Warta polecenia nawet jeśli ktoś nie zaczytuje się w książkach A. Jadowskiej.

Na Święta jak znalazł.

Na Święta jak znalazł.

Na półkach: , , , , , ,

Ta książka przeleżała trochę u mnie na półce, aż w końcu po nią sięgnęłam😅

Ale niestety nlmega mnie rozczarowała🤷‍♀️ Jest to zbiór opowiadań, które już znam, bo pochodzą w dużej mierze z serii o Nikicie, Witkacym czy Dorze Wilk. Nie były dodatkowo rozbudowane, tylko po prostu powyciągane z tych książek i wrzuconę w tą. Bodajże nie znałam tylko 3 opowiadań z całej książki.

Także czytając "Dynię i Jemiołę" miałam takie nieprzyjemne Déjà vu...

Ta książka przeleżała trochę u mnie na półce, aż w końcu po nią sięgnęłam😅

11/2024 (A),
10 opowiadań

11/2024 (A),
10 opowiadań

Zbiór opowiadań idealnych na porę roku jaką mamy za oknem. Aneta Jadowska jak mało kto potrafi pisać zbiory opowiadań, w których możemy poznać cały przekrój tworzonych przez nią bohaterów i wybrać swoich ulubieńców. Polecam serdecznie, ponieważ miło spędziłam czas na lekturze.

Jak sam tytuł wskazuje, opowiadania na okres halloweenowo bożonarodzeniowy. Oczywiscie wszystko w stylu Jadowskiej: dużo łaciny, bebechów, ektoplazmy i humorku.
Muszę jednak stwierdzić, że wolę twórczość autorki w dłuższej formie, niż w opowiadaniach. Są one fajnym uzupełnieniem innych serii, ale same nie wypadają spektakularnie.