Światło w jej oczach

Okładka książki Światło w jej oczach Karolina Wilczyńska
Okładka książki Światło w jej oczach
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Ja, Kobieta (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Ja, Kobieta (tom 1)
Czwarta Strona
2020-09-16
2020-09-16
literatura polska

Przepiękna opowieść o miłości, poświęceniu .Pokazuje jak trudno nam czasami podjąć decyzję dotyczące naszych najbliższych.Książka dała mi bardzo dużo do myślenia pozwoliła na to żeby zastanowić się nad sobą nad życiem i nad tym jak bardzo ważni jesteśmy dla innych.

Mimo wielkiej empatii wobec ludzi chorych psychicznie i ich rodzin daje mocne 5 a dlatego że brakuje mi tu akcji, dynamiki. Książka oparta jest na opowieści Łukcji o swoim życiu . Cały czas pytanie - odpowiedź , chwilami czułam się jakby to była rozmowa kwalifikacyjna albo wywiad, a nie powieść obyczajowa o malarce. Mało dowiadujemy się o jej życiu, może kolejne części ukażą więcej szczegółów u odkryją tajemnice jakie w sobie ukrywa.

Bardzo ciepła, mądra książka. Opieka nad chorymi to poważny problem wielu rodzin. Wielka miłość i poświęcenie.

Światło w jej oczach" - pierwsza książka z cyklu ,,Ja ,Kobieta" @karolina_wilczynska_autorka

Piękny początek serii w której każda z historii jest oparta na faktach.
Pełna wzruszeń, trudnych wyborów, ludzkich dramatów, miłości i nadziei na lepsze jutro.

Niech nie zmyli Was romantyczna okładka. Jeśli szukacie delikatnego romansu czy lekkiej obyczajówki to… zapraszam do innych książek Pani Karoliny. Bo tutaj jest tsunami emocji.

Historia Łucji tak mocno porusza, że trudno o niej zapomnieć wiele dni po lekturze. Wzrusza, wzburza, poraża bezsilnością bohaterki ale też zostawia w poczuciu ze wszystko się ułoży.
Naprawdę wczułam się w tę opowieść – może dlatego że wiem co to znaczy opiekować się kimś i jakie wiążą się z tym ograniczenia życiowe.

"Pamiętam, jak mama na mnie patrzyła, gdy byłam dzieckiem. I teraz czasami dostrzegam to światło w jej oczach. Ono daje mi siłę, bo wtedy widzę moją prawdziwą mamę." To światło to miłość…

Karolina Wilczyńska skradła moje serce serią Jagodno, ale myślę że ta seria również będzie hitem. Już zamówiłam kolejną część „Dałeś mi siłę”.
Polecam!

Piękny początek serii w której każda z historii jest oparta na faktach.

Karoliny Wilczyńskiej piórem zachwycona jestem pisze cudownie,styl pisarki świetny,natomiast jej powieści są piękne,a fabuła powieści jest ciekawa,przedstawiona wspaniałe,wzruszyła mnie.
Historia ukazana w książce poruszająca jest,postacie cudowne,barwne.
Wciąga bezgranicznie książka,ja przeczytałam lekturę z przyjemnością.
To cudowna,mądra książka warto było ją przeczytać.

Historia ukazana w książce poruszająca jest,postacie cudowne,barwne.
Wciąga bezgranicznie książka,ja przeczytałam lekturę z przyjemnością.
To cudowna,mądra książka warto było ją przeczytać.

Szczerze mówiąc jestem nieco rozczarowana. Liczyłam na opowieść o Klarze, jej historii, a tak naprawdę jest tutaj wątkiem podocznym. Cała opowieść skupia się na Łucji. Rozmowy miedzy kobietami wyglądają jak repostaż o chorobie. Rozumiem przekaz Autorki, ale wg mnie zupełnie nie tak to powinno być przedstawione. Niestety po kolejne części nie sięgnę, a szkoda bo naprawdę chciałam poznać Klarę, ale jej postać jest drugoplanowa.

Bardzo wartościowa powieść szczególnie dla czytelników, którzy nie mają żadnej wiedzy na temat zaburzeń psychicznych. Pomysł autorki, żeby wraz z fabułą przemycić informacje na ten temat, był świetny, zwłaszcza że obala w nim stereotypy i ukazuje chorobę psychiczną taką jaką ona jest. Albo raczej bywa, bo każdy przypadek jest inny.
Niestety zważywszy na fakt, że przez 10 lat pracowałam z osobami z zaburzeniami psychicznymi, to chwilami trochę się nudziłam. Może jednak dzięki temu miałam okazję zwrócić uwagę na inne kwestie przedstawione w powieści, takie jak miłość członków rodziny, wzajemne wsparcie, które okazywali sobie małżonkowie podczas wielu lat opieki nad osobą chorą, pomoc dorastających córek.
Ta powieść ma formę rozmowy, którą podczas tworzenia portretu prowadzi młoda malarka Klara ze swoją modelką Łucją. Podczas spotkań Łucja opowiada o funkcjonowaniu rodziny, w której matka choruje na chorobę afektywną dwubiegunową. Mówi o zachowaniu problemach, z którymi boryka się rodzina, o służbie zdrowia, o reakcjach innych osób.
Powieść ukazuje kontrast pomiędzy pełną rodzinnego ciepła egzystencją Łucji a pozbawionym miłości rodzicielskiej życiem malarki. Ta rozpieszczona jedynaczka bogatych rodziców, nie ma pojęcia o problemach finansowych, pieniędzmi bowiem jej rodzice zastępowali czułość i miłość.
Jeśli ktoś się spodziewa jakiejś wartkiej akcji, to nic bardziej mylnego. Kobiety po prostu rozmawiają. Od czasu do czasu pokazany jest wycinek z życia Łucji i jej rodziny.
Serdecznie polecam szczególnie osobom, które nigdy nie zetknęły się z zaburzeniami psychiczni i chcą poszerzyć swą wiedzę.

Niestety zważywszy na fakt, że przez 10...

"Ja, kobieta" to seria o prawdziwych kobietach dla kobiet, która dodaje siły i wiary oraz uśmiechu na twarzy mimo kłód rzucanych przez los pod nogi.

Ta seria daje tyle emocji!

Co mnie za każdym razem zaskakuje w tej serii?
To, że mimo wielu problemów, z którymi musiały zmierzyć się bohaterki pozostają pełne optymizmu i sił do życia. Pokazują siłę kobiet, które nigdy się nie poddają. Dodają otuchy każdemu z nas.

To książki o prawdziwym życiu, które nigdy nie jest łatwe, ale pamiętajmy, że my też mamy na nie wpływ.

Ta seria to kwintesencja pisarstwa @karolina_wilczynska_autorka
Jej najlepsze książki, bo o najprawdziwszych emocjach.
Czytajcie!
Gorąco POLECAM!

Ta seria daje tyle emocji!

Co mnie za każdym razem zaskakuje w tej serii?

"Światło w jej oczach" to niesamowicie wciągająca lektura, która poruszy niejednego czytelnika. Cała seria "Ja, Kobieta" jest według mnie wyjątkowa.
~
Klara jest malarką. Pewnego dnia poznaje Łucję, która przykuwa jej uwagę na klatce schodowej. Już od pierwszego momentu pragnie ją namalować, jednak kobieta początkowo się opiera.

Czy Łucja zgodzi się, by Klara namalowała jej portret? Jaką kobieta skrywa historię? Czy Klara zdoła odpowiednio oddać jej prawdziwość na obrazie?

"Światło w jej oczach" to poruszająca historia, w której na pierwszym miejscu uwidacznia się ból, smutek, ale i nadzieja. Styl książki jest bardzo spokojny, refleksyjny, a nawet nostalgiczny. Czyta się bardzo szybko! Dla mnie była to lektura na jeden wieczór.

Cykl "Ja kobieta" opiera się na opowieściach kobiet doświadczonych przez życie. Wiele z nich znajduje się w bardzo ciężkich, a nawet dramatycznych sytuacjach życiowych. Mimo tego, nie poddają się i nie tracą wiary na lepszy czas, dzień w swoim życiu. A co najważniejsze, doceniają małe rzeczy wokół siebie.

"Światło w jej oczach" to emocjonalna powieść o sile kobiet, którą serdecznie polecam. Czytałam z zapartym tchem i tak samo jak poprzednio, po skończonej lekturze, zaczęłam głęboko snuć refleksje nad swoją sytuacją życiową i małymi zmianami, które mogłabym wprowadzić, czy docenić.

Uważam, że ta seria jest obowiązkowa szczególnie dla kobiet, ponieważ dodaje niezwykłego wsparcia, siły i po prostu podnosi na duchu. Myślę, że w tych historiach każda z nas znajdzie cząstek siebie.

Polecam!

~

Czy Łucja zgodzi się, by Klara namalowała...

Przyzwoita powieść obyczajowa. Pierwsza część z cyklu. Chętnie sięgnę po kolejne części z cyklu, by przekonać się, jakie będą dalsze losy głównej bohaterki i jakie historie i tematy sama autorka odważyła się opowiedzieć w kolejnych książkach z cyklu.