Niebo po burzy

Okładka książki Niebo po burzy Agata Sawicka
Okładka książki Niebo po burzy
Agata Sawicka Wydawnictwo: Dragon Cykl: Dwór w Zaleszycach (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Dwór w Zaleszycach (tom 3)
Dragon
2020-09-30
2020-09-30
literatura polska

1970

Agata Sawicka ma pięć pomysłów na fabułę i konflikty między bohaterami i niezbyt subtelnie nimi żongluje (dlatego nawet potencjalnie zaskakujące plot twisty można przewidzieć w momencie, gdy autorka wprowadza nowy wątek). Z kolei świadomość i podejście do niektórych kwestii społecznych wydaje się według Sawickiej nie zmieniać niezależnie od tego, czy mowa o latach trzydziestych, pięćdziesiątych czy dwudziestym pierwszym wieku.

Zaskakujące jest podejście Julianny obwiniającej wszystkich dookoła o wszystko, jakby nie była dorosłą osobą świadomie podejmującą decyzje. Nie będę za nią tęsknić.

Jedna z moich ulubionych powieści. Przepięknie prowadzane losy bohaterek na przestrzeni 100 lat.
Cała saga godna polecenia.

Cała saga godna polecenia.

Z ogromną przyjemnością sięgnęłam po ostatni tom „Dworu w Zaleszycach”. Byłam naprawę bardzo ciekawa jak potoczą się losy głównych bohaterek. Ta część okazała się najbardziej wzruszająca i pełna emocji. Julianna po wspaniałym lecie spędzonym w Bieluniu wraca do domu, aby studiować dziennie historię i zaocznie prawo. Jej związek z Danielem rozkwita i para jest ze sobą bardzo szczęśliwa. Niespodziewanie Daniel otrzymuje propozycję wyjazdu na trzy miesiące do Nowego Jorku na prestiżowe szkolenie dla policjantów. Dziewczyna odkrywa, że… jest w ciąży. Postanawia jednak nie mówić mężczyźnie, aby nie musiał on rezygnować z własnych marzeń i ambicji. Sytuacja ta ponownie wpływa na jej kontakty z rodzicami co skutkuje wyjazdem do Bielunia do ciepłego i pełnego miłości domu babci Nusi. Po latach rozłąki Nusia i Grisza w końcu się spotykają i biorą ślub. W konkursie wygrywają wyjazd nad morze i cieszą się swoim towarzystwem. Wydawać by się mogło, że będą żyć długo i szczęśliwie, ale nic bardziej mylnego.. Życie pisze zaskakujące scenariusze. W międzyczasie w Bieluniu pojawia się nowy bohater – Arek, który zakochuje się w Juliannie. Kobieta czuje się rozżalona i pozostawiona sama sobie. Czy jej związek z Danielem przetrwa? Wraz z jego przybyciem poznajemy kolejne sekrety z życia Emilii. Ostatnie kilkanaście stron dostarczyło mi przeogromnych emocji 😉 Uwielbiam twórczość p. Agaty. Książki są takie piękne, takie emocjonalne. Szkoda, że była to już ostatnia podróż do Bielunia, ale z niecierpliwością oczekuję na kolejne książki autorki. Seria jest cudowna, idealna na jesienne wieczory 🧡

Po przeczytaniu całej serii stwierdzam, że główna bohaterka sama nie wie do końca czego chce... wątek miłosny Julianny I Daniela lekko irytujący...

Ogólnie, warta przeczytania seria posiadająca kilka ciekawych uniwersalnych przemyśleń.

Jest to trzecia część cyklu ”Dwór w Zaleszycach” o Juliannie i Danielu.
Julianna wróciła do rodziców i od nowa podjęła studia. Przez cały czas spotyka się z Danielem i utrzymuje kontakt z babcią Nusią. Wkrótce oboje z Danielem zostają zaproszeni na ślub Nusi z Griszą. Wydaje się, że oboje są szczęśliwi jednak mają przed sobą tajemnice. Daniel wybiera się na czteromiesięczne szkolenie do Stanów, Julianna odkrywa zaś że spodziewa się dziecka. Gdy nieświadomy niczego Daniel wyjeżdża okazuje się, że ciąża dziewczyny jest zagrożona. Julianna znowu nie mając wsparcia w rodzicach wyjeżdża do Bielunia. Na miejscu zostaje otoczona opieką przez Nusię i Griszę oraz przez nowego lokatora Arka. Chłopak w chatce Emilki szuka rzeczy pozostawionej przez swego dziadka po drugiej wojnie światowej.

Książka jest ciekawa. Wciągnęła mnie bardzo opisana w znalezionym dzienniku historia dziadka Arka. Rozczuliłam się czytając o dojrzałej miłości Nusi i Griszy. W tej części zupełnie nie podobała mi się Julianna. Wydała mi się strasznie niedojrzała. Biorąc pod uwagę jej relacje z Danielem zupełnie nie potrafiłam zrozumieć dlaczego od razu nie powiedziała mu, że jest w ciąży. Odkładała to z dnia na dzień, aż w końcu nie powiedziała wcale, gdyż nie chciała stać mu na przeszkodzie, gdy ten planował wyjazd na szkolenie. Według mnie uczyniła z siebie męczennicę, choć wcale nie było jej z tym dobrze. Tym niemniej kto przeczytał poprzednie części cyklu na pewno z przyjemnością sięgnie po tą pozycję by przekonać się jaki będzie finał.

Jest to trzecia część cyklu ”Dwór w Zaleszycach” o Juliannie i Danielu.

Ebook :) Cała seria fajnie napisana wciąga szkoda że to już koniec Polecam :)

Ebook :) Cała seria fajnie napisana wciąga szkoda że to już koniec Polecam :)

Kolejna fajna książka tej autorki

Kolejna fajna książka tej autorki

bardzom podobała mi się ta saga - szkoda, że się skończyła

bardzom podobała mi się ta saga - szkoda, że się skończyła

Piękna saga, świetnie napisana, do końca zachęca by dotrwać. To pierwsza saga, która do samego końca mnie nie przynudzała. Trzy części i wystarczy. Brawo dla autorki za świetny styl, pomysł i język jakim jest napisana. Saga wzbudza emocje, przyjemnie się słuchało (audiobook) gdyż lektorka świetnie czytała.

Agata Sawicka Niebo po burzy Zobacz więcej