Nellie. Powrót

Dragon
2020-08-26
2020-08-26
Marzena Dupuis
światy równoległe arystokracja Kanada literatura kanadyjska

To coś to jest totalne okropieństwo. Uważam, że trzeci tom, choć nie najgorszy, też jest zrobiony w sposób zły. Pomysł na serię był bardzo dobry, ale wykonanie jest słabe.
Zacznijmy od tego, że wiek bohaterów i ich zachowania totalnie się nie pokrywają. Nellie jest niezwykle irytującą bohaterką, która działa w sposób zwyczajnie zły i podejmuje tyle złych decyzji, ile wszystkie pozostałe postacie razem wzięte.
Cały wątek romantyczny, na którym opiera się seria, jest koszmarnie zrobiony. Sam pomysł trójkąta miłosnego jest spoko, ale wykonanie... aż brak słów. Jedynym, co ratuje tą książkę jest wątek związany z tunelami i rebeliantami. Tylko, że on zajmuje jakieś pięćdziesiąt stron, a pozostała część książki to rozważania Nellie na temat jej związku z Armandem.
Nie polecam.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Jedyne co mi pozostało to czekać na przetłumaczenie pozostałych książek z serii, aby dowiedzieć się, co zdecyduje hrabina d'Auberville i jak potoczą się jej losy :)

Kolejny raz Nellie mnie nie zawiodła ;) Początkowo wydawało mi się, że jej przygody opisane są po łebkach, zbyt szybko, jednak później już lepiej mi się czytało. Nellie wróciła do innego świata i próbuje tam poukładać swoje życie. Widać, że jest rozbita pomiędzy rodziną a przyjaciółmi. Również w sferze uczuciowej nie jest stuprocentowo zdecydowana na jednego z kandydatów....

🍂
Kolejna część z serii Nellie i za razem ostatnia już za mną. Książki dla nastolatków też potrafią poruszać. To tutaj dowiemy się ,co tak naprawdę czuje nasza bohaterka. Czy się zmieniła? Na pewno! Nic nie jest takie samo po przebytych przygodach w innym wymiarze. Dziewczyna się zmieniła i jej obecny świat staje się jej obcy i nie może znaleźć sobie miejsca. Mimo tego że jest szczęśliwa z rodziną ,to jednak jej serce jest w innym miejscu. Postanawia wrócić do równoległego świata ,by wesprzeć przyjaciół.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Każda kolejną strona pokazuje nam jak to nasza bohaterka jest niezdecydowana. Nie potrafi powiedzieć kogo tak naprawdę kocha. Jej zachowanie jest dosyć denerwujące,lecz poświęcenie dla przyjaciół rekompensuje jej zachowanie. Zbliżając się do końca książki uświadomiłam sobie ,że to nie koniec. Że losy Nellie tak naprawdę się rozpoczynają. Mam oczywiście nadzieję ,że autorka nie poprzestanie na tych częściach i dopisze inne przygody naszej bohaterki. Jeżeli chcecie przeżyć ostatnią przygodę i przejść na drugą stronę rzeczywistości ,to polecam😊

🍂

To już trzecie spotkanie z Nellie. Tym razem dziewczyna musi zdecydować czy chce powrócić do przyjaciół z paralelnego świata czy zostać w swoim świecie ze świadomością ze nie wie co dzieje się po drugiej stronie. Razem z przyjaciółmi ze świata A przygotowuje się do wyprawy, co nie jest takie oczywiste bo stworzenie worteksu nie jest łatwe... Czy Nellie uda się spotkać z przyjaciółmi? Co czeka ją po drugiej stronie? Z czym będzie musiała się tym razem zmierzyć?

Muszę przyznać ze bardzo trudno mi ocenić tą cześć. Było kilka bardzo ciekawych momentów, mogłabym tez rzec ze denerwuje mnie fakt, ze bohaterka nie chce zdradzić komuś kogo niby kocha skąd pochodzi i ze nie jest prawdziwa hrabiną...🤔 Zastanawiające jest tez to ze ewidentnie widać do kogo żywi większe uczucia. Mimo wszystko jednak od połowy czułam już napięcie i emocje co będzie dalej wiec wciąż daje szanse tej serii i wierzę, że jednak bohaterka ogarnie się i jeszcze coś fajnego z tego wyjdzie 🤭🤷🏼‍♀️ Dialogi są bardzo przyjemne a książki z tej serii czyta się bardzo szybko. Jedyne co to pojawiło się mnóstwo nowych wątków i jestem ciekawa jak zostaną one rozstrzygnięte oraz czy wszystkie będą jakoś rozwiązane 🤔 Dlatego trzeciej czesci daje mocne 6,5/10 za podtrzymywanie mnie w niepewności co będzie dalej 😁

Trzecia część opowieści o życiu Neliie była równie krótka co jej poprzednie 2 tomy. Lektura krótka i przyjemna jednak nic nie wnosi do naszego życia. Bardzo dobrze opracowany wątek związany z podróżami w różnych rzeczywistościach.

Książka jest napisana prosty. językiem, jest przejrzysta i szybko się ją czyta.
Porusza bardzo ciekawe i nietypowe tematy takie jak fizyka i jej zasady, które są jasno wytłumaczone. Sama fabuła opowiada o tym, że główna bohaterka wpada w rozdarcie czasoprzestrzenne i trafia do innego świata.
Jest to na pewno seria dla młodszych czytelników, chociaż nie wykluczam, że i starsza osoba może się dobrze bawić, tak jak to było w moim przypadku.
Historia jest krótka bo ma zaledwie 300 stron ale bardzo dużo się dzieje. A przede wszystkim zakończenie sprawia, że chce się sięgnąć od razu po następną część.

Książka jest napisana prosty. językiem, jest przejrzysta i szybko się ją czyta.

"Z życia uczyń marzenia, a marzenia przemień w rzeczywistość"

Po zaskakujących i niebezpiecznych wydarzeniach w Kebecu Nellie udaje się powrócić do domu. Do brata i rodziców, którzy prze te kilka miesięcy rozłąki szukali córki gdzie tylko mogli. Jak tego dokonała? To nadal wielka tajemnica. Nellie jednak nie zapomina o przyjaciołach z tego drugiego tymczasowego domu. Martwi się o Henriego, Amanda, Logana i innych. Za wszelką cenę chce rozwikłać tę zagadkę skoków czasoprzestrzennych. Czy jej się uda? Czy będzie do czego powrócić? Który świat ostatecznie wybierze?

Kolejny tom niesamowitych przygód nastolatki. W dalszym ciągu świat realny ściera się ze światem wręcz baśniowym, w którym znajdują się też elementu futurystyczne. Odważne ale trafne połączenie. Dzięki temu nie ma się pewności co do tego, z jaką technologią przyjdzie się jeszcze zmierzyć bohaterom powieści. Akcja nadal utrzymana w tym samym tonie. Nie brakuje zagadek, intryg i walki dobra ze złem. Tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego. Młodzieżowe fantasy, który jest niebezpieczne, pełne intryg i ... romantyczne. W końcu bohaterką jest piętnastolatka. Ale to nie jest dziecko. Jej zachowanie jest świadome i dorosłe. Nie jest z tych, które widzą tylko czubek swego nosa. Ona martwi się o przyjaciół. Czy są bezpieczni? Czy będą szczęśliwi? Ona tego pragnie. A że przy okazji i ją trafia strzała amora... No cóż, życie. A w jej zdecydowanie panuje chaos. Ciągle staje przed trudnymi wyborami. Musi ryzykować. Jest odważna i empatyczna. Czy szalona? Raczej ciekawska. I jak na nastolatkę przystało popełnia masę błędów i nie do końca przemyślanych decyzji. Ale ona taka jest - po części żywiołowa. Co to męskich postaci, to w tym tomie oprócz książąt i bohaterów poznanych w poprzednich tomach pojawia się ktoś nowy. Ktoś, kogo do końca nie umiałam rozszyfrować. Pyo wyciągnie pomocną dłoń do Nellie i to on będzie służył jej pomocą i wsparciem. Wydawać by się mogło, że wszystko płynie w jednym dobrze znanym kierunku. Ale autorka nie byłaby sobą, gdyby na koniec nie zrzuciła bomby. A ja sądziłam, że ten tom będzie ostatnim z serii. Jakże się myliłam. Kontynuacja po takim zakończeniu tej części chyba będzie ostatecznym starciem. No właśnie chyba. Nigdy nic nie wiadomo. I już nie mogę się jej doczekać.

Trzeci tom serii dla nastolatek, w którym poznajemy równoległy świat tak bardzo różny od tego, w którym żyjemy. Wyruszamy w kolejną podróż z główną bohaterką. Ku przygodom, przyjaźni, miłości i zbadaniu niewiadomego. Idealnie przedstawiony świat. Dzięki plastycznym opisom bez problemu wyobrażałam sobie to, co widzieli bohaterowie. Akcja cały czas trzymała w napięciu a bohaterowie zaskakiwali swoimi pomysłami. To idealna książka, jak z resztą i cała seria, dla nastolatków. Bez scen miłosnych ale z wartościami. W pokazaniem, jak ciężko podjąć tę właściwą decyzją. Decyzję, która zaważy na życiu osoby ją podejmującej, jak i wszystkim wokół. Według prawa dziecko a decyzje dorosłe. Dojrzałe i świadome. Śliczna historia z elementami baśniowymi, która wciąga i sprawia ogromną przyjemność. Autorka zadbała o to, by przekaz, język i styl był odpowiedni dla czytelników, młodych odbiorców. Dla osób, które już pragnęłyby być dorosłe a w głębi duszy jeszcze zachować tę beztroskę i żądzę przygód. Każdy kolejny tom zaskakuje czymś innych. Jeśli dacie sobie szansę to i Was zaskoczy. Na pewno pozytywnie. Jeśli rozważacie czy warto kupić tę serię swoim dzieciom to ja mówię, że warto. Szczególnie dziewczynkom, dla których świat baśniowy, dworskiej etykiety i sukien balowych będzie się kojarzył w Kopciuszkiem. I każda z nich zapewne marzy o wielkiej miłości. O miłości ze wzajemnością do księcia. Marzą by zostać księżniczką.

Polecam

"Z życia uczyń marzenia, a marzenia przemień w rzeczywistość"

Nellie nieoczekiwanie wraca do swojego świata, zostawiając za sobą przyjaciół i swojego ukochanego – księcia Armanda. I chociaż cieszy się, że w końcu widzi bliskich i młodszego brata, za którym bardzo tęskniła, nie może pozbyć się uczucia, że już tutaj nie pasuje. Już nie jest tą samą osobą. I nie czuje się dobrze w tym świecie. Dodatkowo przeniosła się z powrotem w takim momencie, że drży z niepokoju o tych, których zostawiła w alternatywnym świecie. Przede wszystkim o Henriego, który był ranny i potrzebował pomocy w tym czasie, kiedy ona go opuściła. Nellie z pomocą brata i znajomych robi wszystko, aby wrócić do przyjaciół. Jednocześnie, wykorzystując czas w swojej rzeczywistości, stara się dowiedzieć jak najwięcej o przeniesionych i próbuje skontaktować się z ich rodzinami. Czy uda jej się wrócić do ukochanego i przyjaciół?

Ciężko jest streścić fabułę książki, nie zdradzając jednocześnie zbyt wielu szczegółów. Trzeci tom przygód Nellie rozpoczyna się dokładnie w tym momencie, w którym zakończył się poprzedni tom. Nastolatka znów jest w swoim świecie i może cieszyć się obecnością bliskich. Jednak ona jest rozdarta. Cieszy się jednocześnie i zamartwia. Z jednej strony chce być tu, z drugiej, chce natychmiast wrócić do świata, który dopiero opuściła. Nic dziwnego, ze targają nią tak sprzeczne uczucia. Zakończenie poprzedniego tomu było co najmniej zaskakujące. Nie tylko dla czytelnika, który z niecierpliwością wyczekiwał kontynuacji, ale przede wszystkim dla dziewczyny. Nie dość, że jej uczucia względem książąt całkiem się poplątały, nie dość, że myśląc, że umiera, Henri wyznał jej coś, co nie miało ujrzeć światła dziennego, to jeszcze był ranny. I w tym właśnie zagmatwanym momencie Nellie przeskoczyła do swojej rzeczywistości.

Trzeci tom cyklu obfituje w wydarzenia. W intrygi, spiski i wiele niebezpiecznych sytuacji. Nie brakuje tu politycznych rozgrywek. Na scenie pojawiają się nowi gracze, którzy wprowadzają niezły zamęt. Król i książęta są w niebezpieczeństwie. Ważą się losy nie tylko korony, ale i całego kraju. To sprawia, że akcja książki nie zwalnia ani na moment. Fabuła jest bardzo angażująca, obfituje w zaskoczenia i trzyma w napięciu. Z niecierpliwością wyczekujemy momentu, w którym rozdzieleni przez los młodzi ludzie będą mogli w końcu się spotkać. A kiedy do tego dochodzi znów dzieje się coś niespodziewanego, co krzyżuje ich plany. W tej części pojawiają się nowi bohaterowie, a właściwie cały podziemny świat i jego niecodzienni mieszkańcy. Wyraźnie został pokazany kontrast pomiędzy światem arystokratów pełnym obfitości i przepychu a tym należącym do zwykłych ludzi żyjących w tunelach. Bez dostępu do światła słonecznego, w cierpieniu, w bólu i w głodzie. Świat podzielony na strefy należące do trzech walczących ze sobą i przede wszystkim walczących o przetrwanie gangów. Do tego świata nie całkiem przypadkowo trafia Nellie i z właściwym sobie wdziękiem zjednuje sobie ludzi. I znajduje kolejnych przyjaciół. Najbardziej spodobał mi się Pyo, młodzieniec, który skradł serce niejednej młodej kobiecie. I jeszcze wiele skradnie. Ujmuje jego radość życia. Ten młody człowiek, mimo życia w trudnych warunkach emanuje szczęściem, radością i taką energią, że jest to zaraźliwe. Od razu chce się wstać i zacząć działać. Pyo lubi ludzi i oni o tym wiedzą. Jest to też człowiek wielu talentów. Nic dziwnego, że szybko znaleźli z Nellie wspólny język. To fajny bohater i mam nadzieję, że jeszcze sporo namiesza w kolejnych tomach. Być może również w i tak już mocno pogmatwanym życiu uczuciowym Nellie. Sama Nellie chociaż przeszła przemianę i dojrzała na oczach czytelnika, jest dość chwiejna i nadal trochę dziecinna. Nie potrafi zdecydować, czego chce, nie wie, czego pragnie. Jest niezdecydowana przede wszystkim, jeśli chodzi o to, w kim powinna ulokować swoje uczucia. Szybko się zakochała, ale nadal nie jest pewna, czy to aby na pewno jest to. To jej niezdecydowanie jest w pewien sposób urocze, a wątek romantyczny robi się przez te zawirowania coraz bardziej interesujący, jednak bohaterka miejscami może irytować swoim zachowaniem. Ale mimo wszystko da się ją lubić. Jest wielkoduszna i waleczna. Z uporem dąży do celu. Podobnie nieprzewidywalny jak wątek romantyczny jest jest wątek polityczny, intryga w którą wplątała wszystkich siostra Armanda i Henri’ego, czarny charakter znany z poprzednich części, ale w tym tomie nie jedyny.

„Nellie. Powrót” to bardzo sympatyczna młodzieżówka z przyciągającym uwagę wątkiem podróży pomiędzy światami, z zagmatwanym wątkiem romantycznym i z dobrze skomponowaną i zaskakującą intrygą. I chociaż ta książka ma wartość przede wszystkim rozrywkową, przekazuje też ważne treści. Zwraca uwagę na to, aby zawsze postępować zgodnie z głosem sumienia. Mówi też o tym, jak ważna w życiu każdego człowieka jest prawdziwa przyjaźń i jak bardzo krzywdzące są wszelkie podziały. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnego tomu, a Wam serdecznie tę historię polecam!

Kolejna część niezwykle mi się spodobała. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam