10 randek w ciemno

Okładka książki 10 randek w ciemno Ashley Elston Patronat LC
Okładka książki 10 randek w ciemno
Ashley Elston Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: #GOYOUNG literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
#GOYOUNG
10 Blind Dates
Wydawnictwo Dolnośląskie
2019-10-30
2019-10-30
Donata Olejnik
randka miłość ya

Dziesięć randek w ciemno.
Każda w innym miejscu, z innym partnerem, każa zaaranżowana przez innego członka rodziny. Co z tego wyniknie? Przygoda, świetna zabawa, rozczarowanie, zacieśnienie więzi... Nie wszystkie są udane, ale Sophie każde z tych spotkań coś daje.
Jest, to zabawna, lekka historia, którą warto przeczytać choćby po, to, aby się uśmiechnąć. Myślę, że od czasu do czasu taka lektuta jest potrzebna każdemu z nas.
Polecam.

Dziesięć randek w ciemno.

📖🐲
Urocza młodzieżowa opowieść okołoświąteczna z mnóstwem rodzinnego ciepła. A do tego jest nawet zabawna. Bardzo mile spędzony czas, bez zbędnej dramy, a jedynie samo życie, które czasem przynosi troski, a czasem chwile radości. Mnie cudownie zrelaksowała, więc każdemu mogę z czystym sumieniem polecić.

📖🐲

"10 randek w ciemno" to opowieść o Sophie, która tuż przed świętami rozstaje się z chłopakiem, więc jej rodzina i przyjaciele postanawiają pomoc jej o nim zapomnieć. Metodą na smutek dziewczyny mają być randki w ciemno, codziennie z innym chłopakiem. Co z tego wyniknie? Z pewnością wiele śmiechu, ponieważ autorka posiada fantastyczne poczucie humoru, a niektóre sytuacje są tak zwariowane, że nie będziecie umieli powstrzymać uśmiechu na twarzy. Wiem, bo sama długo się powstrzymywałam. Ponadto jest to opowieść o przyjaźni i rodzinie, nie brakuje wątku romantycznego oraz klimatu świąt. Bliscy głównej bohaterki są wspaniałymi osobami (no może oprócz dwóch kuzynek, ale bez nich nie byłoby najzabawniejszego dla mnie momentu), a niektórzy dostarczą nam trochę wzruszeń... Książkę, także przyjemnie się czyta, że względu na styl pisania autorki, więc polecam tę historię całym sercem, zwłaszcza w czasie świątecznym!

To jedna z tych uroczych książek, które działają jak ciepły kocyk albo przytulenie.
Historia jest prosta i dość przewidywalna, jednak pomysł jest na tyle ciekawy i tak dobrze opisany, że czyta się tą pozycję z przyjemnością. Pomysły na randki były bardzo kreatywne i sprawiały, że nie mogłam się oderwać. Autorka ma lekkie pióro, podczas lektury często miałam ogromny uśmiech na ustach. Zdecydowanie największą zaletą tej książki są postacie. Barwna rodzina głównej bohaterki mnie oczarowała. Co miło mnie zaskoczyło, mimo całej masy drugo- i trzecioplanowych bohaterów, raczej nie zlewali się oni ze sobą, a to już nie mała sztuka. Świąteczny klimat dopełnia całości - to była bardzo przyjemna lektura.
Polecam tą uroczą, niewinną i przede wszystkim bardzo rodzinną powieść. Jedna z lepszych w swoim gatunku, jakie miałam przyjemność przeczytać.

❗"To będzie najgorsze półtora tygodnia mojego życia".
Złamane serce, rozstanie, przyjazd na święta do dziadków i dziesięć randek, to spotka naszą główną bohaterkę, czyli Sophie.
Kto wpadł na pomysł tajemniczych randek?
Co zyska Sophie?
Nie chce Wam więcej zdradzać, ponieważ jest to książka, przy której bardzo dobrze się bawiłam.
Tajemnicze randki miały jedno zadanie, jakie?
Sophie przez dziesięć dni będzie poznawać chłopaków, o których nic nie wie... Czyja propozycja randki przypadnie jej do gustu? Czy znajdzie tego jedynego? A może tu o żadne uczucia nie chodzi, a o dobrą zabawę?
Kim jest Griffin? Kim jest Wes?
Książka bardzo przyjemna o uczuciach i zabawie młodych ludzi.
Były momenty pełne humoru, ale i dramaturgii.
Całość oceniam 7⭐/10

❗"To będzie najgorsze półtora tygodnia mojego życia".
Kto wpadł na pomysł tajemniczych randek?
Co zyska Sophie?
Tajemnicze randki miały jedno zadanie,...

„10 randek w ciemno” to historia, która rozgrzeje wasze serca. Pełno w niej rodzinnego ciepła, humoru i momentów, w których uśmiech nie potrafi zejść z ust, chociaż nie brak też ważnych problemów i rozmów, przemyconych w zrównoważony sposób.
Wątek miłosny jest naprawdę uroczy, chociaż lekko przewidywalny, ale absolutnie mi to nie przeszkadzało, za to moje serce skradła rodzina głównej bohaterki ich szalone pomysły. Motyw randek w ciemno także został poprowadzony w świetny sposób, a z każdym kolejnym spotkaniem moja ciekawość wzrastała – jaka będzie kolejna randka? Co może pójść nie tak? To wciąga!
Książkę czytało mi się naprawdę szybko, aż w końcu musiałam sobie dozować rozdziały, żeby aby na pewno za szybko jej nie skończyć. Lekki styl i świąteczna atmosfera pozwoliły mi zatopić się w tej historii, niemal poczuć smak włoskich potraw i posmakować zabawy, którą przeżywali bohaterowie.
To opowieść, którą musicie przeczytać w święta!

Sophie na kilka dni przed Gwiazdką dowiaduje się, że jej obecny chłopak ma plany ją rzucić, ponieważ ich związek stał się dla niego nudny. Załamana, smutna, wyrusza w planowane odwiedziny do babci, u której odbywa się doroczny zjazd rodzinny. Szalona babcia chcąca wesprzeć wnuczkę, organizuje jej 10 randek w ciemno, w każdy kolejny dzień. Każdą z randek zorganizować ma któraś osoba z rodziny. Co wyjdzie ze zwariowanego planu babci? Czy Griffin, były chłopak, zachce zawalczyć o byłą dziewczynę? Czy Sophie znajdzie miłość życia? I czy uda się jej od nowa odbudować relacje rodzinne? Przeczytajcie!

"10 randek w ciemno" jest powieścią w świątecznym nastroju, można ją jednak przeczytać w każdym, dowolnym momencie. Okres świąteczny staje się tutaj jedynie pretekstem do przedstawienia prześlicznej historii, i wcale nie jest to historia miłosna, jak początkowo mogłoby się wydawać. "10 randek w ciemno" jest opowieścią o rodzinie, relacjach rodzinnych, ponownym nawiązywaniu zerwanych więzi, nadwątlonym zaufaniu, jego odbudowywaniu. Każdy i każda, kto posiada większą rodzinę, wie, co znaczą świąteczne zjazdy, specyfika i różnorodność każdej i każdego z krewnych. Nie ze wszystkimi udaje się oczywiście utrzymać równie bliskie relacje, a odległość, brak czasu, czy zmiany w życiu czasami mogą powodować potężne nadwątlenie relacji. Mi samej książka ta pozwoliła zamknąć pewien rozdział życia związany z zerwaniem więzi i tęsknotą za dawną przyjaźnią. Niestety, relacji nie uda się odbudować, ale została ona zamknięta w pudełku z napisem "przeszłość". Czasami niektórych przeszkód nie da się przezwyciężyć. Piszę o tym, ponieważ podczas całej lektury kwestia ta chodziła mi po głowie. Może i Wam lektura pomoże w poukładaniu Waszych rodzinnych spraw?
"10 randek w ciemno" jest mimo wszystko lekturą dającą powiew lekkości, a od opisów samych randek czasami nie można przestać się śmiać. To świetna lektura dla osób rozpoczynających randkowanie, jak pod kątem pomysłów, tak i ewentualnych zwrotów wydarzeń. Aż sama chętnie wybrałabym się na randkę z prawdziwego zdarzenia ;)
Kolejny poruszony tutaj aspekt to związek, a właściwie dopasowywanie siebie i swojego życia do wymagań osoby partnerskiej, powoli gubiąc w tym siebie i własne pragnienia. Czy warto? Moim zdaniem nie, związek nie jest symbiozą dwóch organizmów sklejonych w jedną całość, a świadomą decyzją o byciu ze sobą dwóch całości.

"10 randek w ciemno" to lektura lekka i przyjemna, w nienachalny sposób dotykająca tematów relacji rodzinnych i pierwszych poważnych związków. Jestem nią szczerze zachwycona, i ląduje ona na półce o nazwie "ulubione książki". Prawdę mówiąc ciężko było mi zabrać za czytanie kolejnej lektury po jej zakończeniu, mając świadomość, że trudno będzie jej dorównać.

Czy polecam? Tak, szczególnie osobom młodym, lub młodym duchem, które wczują się w nastoletnią wizję świata w niej przedstawioną. Pozostanie w was po niej lekkość i pozytywna energia. I wcale nie tylko na okres świąteczny :)

Jedna z najlepszych książek którą czytałam!!

Jedna z najlepszych książek którą czytałam!!

Bardzo przewidywalna, ale pomimo tego dobrze się czyta.

Bardzo przewidywalna, ale pomimo tego dobrze się czyta.

Książka w której rzucona przez chłopaka dziewczyna próbuje się pozbierać po rozstaniu z chłopakiem. Rodzinka dziewczyny wpada więc na pomysł, aby zorganizować jej 10 randek w ciemno. Moim zdaniem super