Jesień

Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W oczekiwaniu na wiosnę

7 Link do recenzji

Sednem „Jesieni” Ali Smith jest przyjaźń między Elisabeth i jej dużo starszym sąsiadem Danielem. Jest to również powieść pełna rozważań na temat sztuki, zwłaszcza tej autorstwa kobiet oraz tego, że jest ona niestety podatna na zapomnienie.

Po przeczytaniu tej książki wydaje mi się dziwne, że ludzie w głównej mierze mówią o niej jako o powieści Brexitowej. To powieść...

Ali Smith jak zwykle bardzo wysmakowana i pod względem językowym, i pod względem ujęcia tematu. Dla mnie to książka przede wszystkim o kwestionowaniu ustalonych porządków, choć ważnym wątkiem jest również przyjaźń.
Cytaty z klasyki i popkultury, gry słowne (rozmowy głównej bohaterki – kapitalne!) oraz symbolika nadają powieści szczególny sznyt, zmuszając jednocześnie do...

Dyskusje

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • 2020
  • Kindle
  • Anglojęzyczne
  • BOOKER Prize (nominowani, finaliści, zwycięzcy)
  • Własne

Dodaj cytat z książki Jesień