Wydobycie. Jak poszukiwanie bogactw mineralnych pustoszy naszą planetę

Ugo Bardi Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa Seria: Biblioteka Le Monde Diplomatique popularnonaukowa
Joanna Bednarek
Instytut Wydawniczy Książka i Prasa
ekologia ochrona środowiska klimat katastrofa klimatyczna surowce górnictwo wydobycie klub rzymski
popularnonaukowa
Joanna Bednarek
Biblioteka Le Monde Diplomatique

Książka Wydobycie, to był dla mnie powrót, do tematyki która była tematem mojej pracy magisterskiej📇 Żałuję, że wtedy nie miałem jej pod ręką😟
Wyczerpywanie się zasobów, to jeden z poważniejszych problemów ludzkości, niestety nieco zapomniany i zepchnięty na boczny tor, wyśmiany przez mainstream i ludzi zapatrzonych w postęp technologiczny. Według mnie to też, tematyka...

Książka wydana pod auspicjami Klubu Rzymskiego - tego który stoi za legendarnym raportem "Granice wzrostu" - który z kolei opisywał jeszcze w latah 70-tyh ograniczenia dalszego niepohamowanego rozwoju.
Takich książek - pod auspicjami Klubu Rzymskiego powstało do tej pory kilkanaście. Daje to rękojmie najwyżej naukowej rzetelności i rzeczywiście, pozycja nie zawodzi. Mnóstwo...

• Popularnonaukowe
  • Brak