Anioły i demony

Okładka książki Anioły i demony
Dan Brown Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Langdon (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2000-05-01
Bożena Jóźwiak

więcej Więcej

Bravvo brawvvissimo, klaskać oklaski z klasą

Może oceniłem trochę za nisko ale momentami odczuwałem niechęć do czytania tej książki. Nie wiem dlaczego, ponieważ jest w niej wszystko co dobre. Mnóstwo akcji, ciekawe historie, nienajgorsza fabuła, bohaterowie, którzy nie irytują i można łatwo się z nimi zżyć. Anioły i demony to lektura wciągająca i bardzo interesująca. Może czasem za dużo skomplikowanych nawiązań i mało...

Kolejny przykład jak daleko film jest od ksiazki. Zdecydowanie książka jest lepsza. Trochę końcówka do kitu, ale cały czas treść trzyma w napięciu. Niespodziewanym się takich zwrotów akcji, autor ma wielka wyobraźnie.

Wciągająa fabuła sprawia, że mimo swojej opasłości książka się nie dłuży i czyta się ją przyjemnie.

To pierwsza powieść Browna, która zapoczątkowała serię z Robertem Langdonem. Uwielbiam jego powieści. Dla niektórych mogą wydawać się trudne w czytaniu, bo zawierają całe mnóstwo opisów różnych historycznych miejsc, dzieł sztuki czy obrzędów kulturalnych i religijnych. Ale zupełnie mi to nie przeszkadzało by zatopić się w świecie sztuki i zbrodni jednocześnie.

Langdon...

W swojej klasie dla mnie była to 10. Polecam!

Rewelacyjny Thriller! Jeden z moich pierwszych, może nie mam porównania, ale akcja wbija w fotel.

Rewelacyjna książka. Ogrom pracy włożony w stworzenie tej fabuły. Zaskakujące zakończenie i świetny motyw historyczny. Nie ma co dużo pisać, trzeba czytać.

Anioły i demony jest drugą książką Dana Browna z kolei, którą przeczytałem, zaraz po Kodzie Leonarda da Vinci. Porównując obie książki, Kod Leonarda wydaje się bardziej "prawdopodobny", a co za tym idzie ciekawszy. Nawet sam tytuł brzmi jak tanie romansidło. Mimo ewidentnych wad czyta się przyjemnie.

Ta książka to moje pierwsze spotkanie z twórczością Dana Browna. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do fabuły, ale z każdą kolejną stroną byłam coraz bardziej zainteresowana dalszymi losami bohaterów.
Jest to dość wciągająca historia.
W momencie, gdy już myślimy, że znamy zakończenie książki, akcja zmienia się i znowu musimy przeprowadzić kolejną analizę.
Jest to...

40 169