Anioły i demony

Dan Brown Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Langdon (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Angels and Demons
kryminał, sensacja, thriller
2020-06-24
Bożena Jóźwiak

Opinie [1 317]

Może i autor nie kreuje bohaterów z krwi i kości, ale pisze sprawnie, dzięki czemu książkę czyta się szybko.

Książkę tego samego autora „Kod Leonarda da Vinci” czytałam dobre parę lat temu, ale pamiętam, że wywarła na mnie mega pozytywne wrażenie, tak jak i teraz „Anioły i Demony”.

Stęskniłam się za Robertem Langdonem, nie powiem - jego wiedzą, błyskotliwością, analizą i inteligencją. Tym razem razem z córką brutalnie zamordowanego naukowca Leonarda, Victtorią rozwiązywał...

Książka niezwykle wciągająca, momentami bardzo emocjonująca książka. Dynamiczna akcja, ciekawi bohaterowie w otoczeniu tajemniczych teorii spiskowych. Całość oceniam zdecydowanie na plus, ale niestety moim zdaniem w końcowej części książki autor nieco "przesadził".

Chyba się starzeję! Pierwszy raz „Anioły i demony” przeczytałam jako nastolatka, około 20 lat temu. Wtedy powieść po prostu wbiła mnie w fotel. Czytałam z wypiekami na twarzy, nawet na chwilę nie mogąc oderwać się od lektury. Wszystkie przedstawione w książce wydarzenia wydawały mi się niezwykle realistyczne. Ostatnio wróciłam jednak do tej lektury. Kilka tygodni temu...

Podobnie jak Kod Leonarda - szybko wciąga i człowiek nawet nie wie kiedy pochłonął całą książkę ale to w sumie tylko tyle... ja nic z niej nie wyniosłam i po miesiącu nie pamiętałam już dokładnie opowieści i fabuły.

Profesor Langdon niezmiennie rozrywkowy ;)

Czytałem tę książkę zaraz po Kodzie Leonarda da Vinci i poczułem, że czytam coś podobnego. Mimo, że była to inna historia. Z tego co pamiętam - poruszała ciekawe zagadnienie, które trapiło rzeczywiście naukowców swego czasu, jednak ma dodaną otoczkę spisków i pikanterii. Bardzo przyjemnie się czytało.

Poza czasami irytującą narracją książka bardzo mi się podobała, często nie mogłam się oderwać się od lektury. Zaskakujące zakończenie, wartka akcja, czego chcieć więcej?

Bardzo dobra! I zdecydowanie polecam. Szkoda, ze poźniejsze książki nie są juz tak dobre...

Moim zdaniem to bardziej taka przygodówka dla młodzieży niż książka dla dorosłego czytelnika. Bardzo szybko ją przeczytałam, ale to nie jest książka z tych, które długo się pamięta. Samą akcję trzeba chyba przyjmować trochę z przymrużeniem oka.

Dyskusje

38 649