Anioły i demony

Okładka książki Anioły i demony
Dan Brown Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Langdon (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Wciągająca, zaskakująca końcówka

Wciągająca, zaskakująca końcówka

Wybrałam tę książkę, gdy zobaczyłam średnią opinię na tej stronie, która według mnie jest wysoka, ale po zagłębieniu się w nie bardziej, żałowałam wybrania tej książki.

Początek bardzo, bardzo nudny i pierwszy raz mi się tak zdarzyło, że ominęłam tyle stron, bo po prostu nie rozumiałam z tego ani słowa i zaczęłam od 140 strony znowu czytać, gdy bohaterowie zaczynają rozumieć powagę sytuacji. I uważam, że naprawdę się opłacało pominąć tyle stron, bo nic nie straciłam. Od tego momentu książka była fajna w pewnych momentach. Akcja no niby jest dobra, ale tę książkę możnaby skrócić o conajmniej połowę naprawdę. Sposób pisania autora nie przypadł mi do gustu. Nie wezmę się za inne części mimo wszystko.

Nie ma to jak rozpocząć rok z przytupem. Ilość researchu poczynionego przez Dana Browna zwaliła mnie z nóg. Jaki trzeba mieć mózg, żeby wymyślić gigantyczny spisek Iluminatów, opisać Rzym i Watykan (szczególnie części poza dostępem turystów), opisać CERN, naukowców, wiele zagadnień fizycznych, sztukę i jej symbolikę oraz wymyślając intrygę trzymającą w napięciu do samego końca. Jakim cudem Brown połączył to wszystko, nie zgubił się we własnych myślach, wykreował realne postacie i zapisał to w bardzo przyjemny sposób nie tracąc zainteresowania czytelnika mimo długości książki. JAK !?

Nie. No po prostu nie.

Męczyłam się i ciągle tylko sprawdzałam, ile zostało do końca. Były dobre momenty, ale nawet one nie uratowały ostatecznej oceny.

Nie. No po prostu nie.

Ta seria faktycznie nie jest dla mnie mimo , że Kod Da Vinci był nawet spoko. Wolę filmy z Langdonem

Bardzo długo była zwyczajnie średnia. Na szczęście końcówka wynagradza to że się do tego momentu dotrwało.

Lektura do pociągu na wakacje. Teorie spiskowe,zagadki ale i mnóstwo historii.

Lektura do pociągu na wakacje. Teorie spiskowe,zagadki ale i mnóstwo historii.

Niezła i wciągająca intryga, z bardzo powolnym początkiem. Do tego mam wrażenie że początek i epilog autor napisał dużo wcześniej niż główną cześć fabuły z intrygą w Watykanie, odstają znacząco jakością.
Do tego ostatni twist, niestety do bólu przewidywalny i kompletnie zbędny.

Do tego ostatni twist, niestety do bólu przewidywalny i kompletnie zbędny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja pierwsza przygoda z Danem Brownem. W moim odczuciu dosyć długo się rozkręcała, ale zakończenie było tego warte ;)

Podobnie jak Kod Da Vinci, super rozrywkowa lektura z kategorii czytadło na wakacje. Ja miałam z nią mały kłopot, gdyż lekturę rozpoczęłam zaraz po zakończeniu Kodu i nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że jestem w tym samym filmie, tylko sceneria trochę uległa zmianie. Konstrucja akcji, zawiązanie intrygi, jej rozwój, bieg, wszystko było takie samo jak w Kodzie.
Stąd zapewne mój brak satyfakcji po zakończeniu lektury. Gdybym zabrała się za czytanie kilka miesięcy później, moja ocena byłaby dużo bardziej entuzjastyczna, gdyż książkę czyta się szybciutko, podobnie jak Kod Da Vinci. Lubimy zarówno głównego bohatera, jak i zagadki, z którymi się mierzy, jego sposób dedukcji i konspiracyjno-sensacyjne teorie w tle.

Odradzam jednak czytanie Browna książka po książce "bez zatrzymanki", gdyż można odnieść wrażenie, że Autor używa jednej formy do wypieku wszystkich swoich literackich przysmaków.

Stąd zapewne...