Sprzedawca broni

Jacek Konieczny
dr Hause

Okładka książki A Bit of Fry & Laurie Stephen Fry, Hugh Laurie
Ocena 9,0
A Bit of Fry &... Stephen Fry, Hugh L...

więcej Więcej

Napisane ze swadą, narracja dowcipna, niestety mam wrażenie, że w pewnym momencie fabuła wymknęła się autorowi spod kontroli, i odpłynęła za daleko od tego co działo się na początku. Nie mniej jest to przyjemne czytadło. Można przez nie przejść, szybko i sprawnie a jeżeli człowiek nie stawia mu za wysoko poprzeczki, tylko nastawia się na cieszenie humorem i opisami akcji to...

Na półkach: , , , ,

wiem że może moja opinia nie jest zbyt obiektywna ponieważ Uwielbiam autora, jego muzykę, cięty humor, akcję i nawet sam powód przekształcenia własnego pamiętnika w powieść sensacyjną XD ale uważam że warto jest poświęcić jeden wieczór na lekką i przyjemną lekturę która rozbawi i poprawi humor :D

Dla mnie rewelacyjna, wartka i ciekawa fabuła, a do tego ten angielski humor. WOW, to jest to, mógłby Dr House napisać cos jeszcze :-)

No niestety , tej powieści nie można ocenić obiektywnie . Jedni recenzenci pieją z zachwytu , inni nawet nie dotrwali do końca , a ci od szufladkowania wszystkiego co przeczytali są w kropce . Sam pomysł na intrygę sensacyjną oceniłbym dość dobrze , ale forma narracji jest zaczerpnięta z kiepskiej komedii lub dowcipów rodem z wodewilu . To humor niskich lotów i zupełnie...

Zbyt często gubiłem wątek. Próby rozbawienia czytelnika wykolejały narrację. Książka choć zabawna, to nie należy raczej do topki opowieści sensacyjnych.
Do pociągu można zabrać.

Zabawny język, ale mało treści. Historia banalna

Śmiałem się tak samo jak oglądając Lauriego w roli House i miałem tyle samo frajdy, co słuchając jego muzyki. W wypadku tej książki humor był ważniejszy niż fabuła - i dobrze. Polecam dzieciom

Że uwielbiam Lauriego to wiadomo, więc obowiązkową pozycją było przeczytanie "Sprzedawcy broni".

I na całe szczęście ani przez sekundę nie żałowałam tej decyzji.
Uwielbiam takie poczucie humoru i styl pisania, czyta się ją lekko i przyjemnie, bardzo ubolewam, że nie pisze więcej.

Kocham ją, stoi na półce, nigdy jej się nie pozbędę i będę do niej wracać.

Zabawny cięty język :)

Zabawna i zakręcona. Brawa dla tłumacza.

2 758
    1 024