What You Wish For

St. Martin's Press
2020-07-14
2020-07-14
9781250219367

Na początku książka jest nudnawa. Autorka pisze dość rozwlekle i czytelnik czeka aż wreszcie się coś wydarzy. Poza tym opisywane w niej wydarzenia są ''naciągane'' (np. wcześniejsze zachowanie w szkole Duncana, śpiewanie wielorybowi kolędy itd.). Akcja rozkręca się dopiero pod koniec, co sprawia, że ostateczne wrażenie po lekturze nie jest takie złe jak na wstępie.

Wzruszająca. Czasami zbyt cukierkowa, ale wzruszająca.

Wzruszająca. Czasami zbyt cukierkowa, ale wzruszająca.

Ta książka, przyznam szczerze, musiała swoje się na półeczce nastać.
Aż wstyd!!! Jestem tego świadoma.
A dzisiaj, będąc już po lekturze, żałuję, że czekała tak długo.

To była przepiękna historia o miłości. Miłości niespełnionej, miłości powracającej.
O krzywdzie i traumie z przeszłości.
O wielkim oddaniu.
Uwielbiam takie książki. Przepełnione emocjami, a tutaj zdecydowanie to dostałam.
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale po tym jak lekkim stylem pisze i jak piękną historię stworzyła już wiem, że musze kiedyś poznać jeszcze coś spod jej pióra, bo ta książka mnie zauroczyła!

Polecam serdecznie!

Ta książka, przyznam szczerze, musiała swoje się na półeczce nastać.
Aż wstyd!!! Jestem tego świadoma.
A dzisiaj, będąc już po lekturze, żałuję, że czekała tak długo.

O krzywdzie i traumie z przeszłości.
O wielkim oddaniu.
Uwielbiam takie książki. Przepełnione emocjami, a tutaj zdecydowanie...

Słabiutka, naiwna, płytka i o wiele gorsza od poprzednich. Straciłam czas, chociaż słuchałam tylko podczas sprzątania i gotowania.

Jak dla mnie książka bardzo słaba. Spodziewałam się czegoś więcej. Niby poruszany jest tutaj poważny problem stresu pourazowego, ale jest on dość nieostry, trochę jak gdyby odrealniony - autorka chyba zwyczajnie tego nie udźwignęła... Książka jest właściwie bardziej przegadana niż wnosząca jakieś istotne kwestie do przemyślenia. W pierwszej części zupełnie nic się nie dzieje. A kolejne dość bezbarwne sceny między dwojgiem głównych bohaterów, wcale nie poprawiają odbioru całości, a do tego trochę rozczarowują. Przedstawione tutaj rodzące się uczucie, przypomina raczej nastoletnie uczuciowe podchody niż prawdziwą miłość między dwojgiem dorosłych ludzi. Do mnie taki styl nie trafia kompletnie.

Bardzo lekka historia. Można powiedzieć, że trochę przeciętna. Fabuła jest bardzo przewidywalna, dziewczyna, chłopak, coś ich łączy, ona go kocha, on udaje że nie, pojawia się problem, wspólne rozwiązanie, ona nadal go kocha, on już nie udaje że nie, żyją długo i szczęśliwie.
Ale jest to fajna, lekka lektura, więc jeżeli ktoś odnajduję się w takim stylu, będzie zadowolony :)

W wielkim skrócie ' nic ciekawego'. W pierwszej połowie nic się nie dzieje. Całkowicie nic się nie dzieje ( to należy podkreślić ). Drugą część da się czytać ponieważ pojawia się w końcu jakaś fabuła. Nie jest to jednak lektura, którą mogłabym polecić. :(

"-Twierdzisz, że nie można żyć w strachu. Chcę, byś zrozumiała, że nie masz pojęcia, czym tak naprawdę jest strach."

📚 TO, CZEGO PRAGNIESZ
📚 Katherine Center
📚 @muza

Sam - nietuzinkowa bibliotekarka w szkole prowadzonej z pasją. Kolorowa i radosna jak ptak, choć nie zawsze tak było. Dawniej znana jako szara myszka, beznadziejnie zakochana w koledze z pracy.

Tak się składa, że ten właśnie kolega zostaje nowym dyrektorem szkoły, w której pracuje Sam. Okazuje się również, że w nim też zaszła wielka zmiana - nie jest już tym samym Duncanem, jakiego znała z poprzedniej placówki.

Za przemianą jednego i drugiego kryją się przykre wydarzenia. Mogą pomóc sobie nawzajem, jednak będą musieli zmierzyć się ze swoimi lękami i kompleksami.

📚📚📚

"To, czego pragniesz" jest opowieścią o walce o siebie, przełamywaniu własnych barier i o świadomym blokowaniu swojego życia będąc świadomym jego niedoskonałości.
Katherine Center słynie z takich pokrzepiających powieści, więc jeśli szukacie czegoś w tym klimacie, to dobrze trafiliście.

Książka jest ok, choć nie porwała mnie jej fabuła. Początkowo bardzo irytowała mnie główna bohaterka, a sama akcja jest mocno przewidywalna.

Taka do przeczytania w jeden wieczór 😊

📚 TO, CZEGO PRAGNIESZ
📚 Katherine Center
📚 @muza

Tak się...

Piękna historia o ludziach, którzy mimo trudności i przeciwności losu wybrali w swoim życiu radość. Na końcu książki akcja przybiera na sile i się dzieje! Polecam

„To, czego pragniesz” Katherine Center jest trzecią przeczytaną przeze mnie powieścią pióra tej autorki. Podobnie jak w poprzednich książkach, fabuła jest poprowadzona ciekawie i wciągająco, co powoduje, że książkę czyta się dobrze i szybko. Autorka dobrze wykreowała bohaterów – główną postać szkolnej bibliotekarki – Samanthy Casey oraz nauczyciela – Duncana. Dzięki zastosowanej retrospekcji, czytelnik może dowiedzieć się, że ta dwójka bohaterów znała się w przeszłości. Natomiast ponowne spotkanie w teraźniejszości okazuje się trudne, z uwagi między innymi na inny charakter relacji szkolna bibliotekarka – dyrektor szkoły. Jest to książka o miłości z murami niezwykłej szkoły w tle. Na kartach powieści autorka porusza też ważne tematy, jak: zalety i wady zawodu nauczyciela, często niedoceniani szkolni bibliotekarze, czy też bezpieczeństwo w szkole. W mojej ocenie warto przeczytać tę książkę, gdyż można przy niej przyjemnie spędzić czas i zrelaksować się. Polecam.

• Egzemplarz recenzencki