Popularne wyszukiwania
Polecamy
Alex Schulman
3
6,9/10
Pisze książki: literatura piękna, literatura dziecięca
Urodzony: 1976 (data przybliżona)
Znany w Szwecji dziennikarz, bloger, pisarz, satyryk telewizyjny i radiowy, od 2012 roku współprowadzi jeden z najpopularniejszych podcastów w Szwecji „Alex & Sigge”. W 2009 roku ukazała się jego debiutancka książka poświęcona zmarłemu ojcu. Później Schulman wydał jeszcze kilka autobiograficznych powieści, w których analizuje relacje z poszczególnymi członkami rodziny, m.in. z nadużywającą alkoholu matką („Glöm mig” została uznana za Książkę Roku 2017 na targach w Göteborgu). „Daleko, coraz bliżej” to międzynarodowy debiut Schulmana, prawa do jego wydania sprzedano do ponad 30 krajów.
6,9/10średnia ocena książek autora
263 przeczytało książki autora
268 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Daleko, coraz bliżej Alex Schulman
7,4
Powieść psychologiczna, o bólu, o dzieciństwie przesyconym bólem, chociaż i zwyczajnością, o niesieniu tego bólu w sobie aż do dorosłości i dalej w niej, ku... no właśnie.
Zapisane to zostało przez autora trochę po sensacyjnemu, chyba niepotrzebnie, wskutek czego rzecz traci na wiarygodności, a... nie chcę wyjawiać szczegółów - w każdym razie warto to przeczytać, ale bez wyłączania własnego zmysłu krytycznego.
Daleko, coraz bliżej Alex Schulman
7,4
Temat książki, czyli jak funkcjonuje pamięć o przeżyciach z dzieciństwa i jak potrafi zagarnąć nasze postrzeganie w życiu dojrzałym, nie jest nowy. Jest natomiast bardzo ciekawie przedstawiony z dwóch przynajmniej powodów Jeden dotyczy treści: sytuacje widziane oczami dzieci pokazane są jako bardzo indywidualne i przefiltrowane przez własną wrażliwość. Autor nie stosuje taniej moralistyki i nie dzieli bohaterów na dobrych i złych. Pokazuje bardzo typową rodzinę gdzie rodzice naprawdę starają się kochać swoje dzieci, sami borykając się ze swoimi problemami a dzieci są w równym stopniu niewinne jak i winne krzywd czynionych innym. Drugi powód dotyczy formy . Tytuł Daleko, coraz bliżej odzwierciedla koncepcje cofania się w czasie i przybliżania wspomnień, które wydawały się już tak odległe . Zrealizowane zostało to w bardzo interesującej formie cofania się rozdziałami w czasie . Czyta się lekko mimo, wielu silnych emocji.